Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Były kandydat na posła do PE Komitet wyborczy: Konfederacja Wolność i Niepodległość Okręg: 1, pomorski Partia: Nowa Nadzieja Zawód: prawnik

Informacje ogólne

Poseł

Klub/koło: Klub Poselski Konfederacja
Data i miejsce urodzenia: 1978-07-15, Piekary Śląskie
Zawód: prawnik
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW. Założyciel Stowarzyszenia „Republikanie”. Pracował w Centrum im. Adama Smitha i dużych firmach konsultingowych (Deloitte, EY), prowadził również własną firmę doradczą. W l. 2005-2008 pełnił funkcję dyrektora Departamentu Dywersyfikacji Dostaw Nośników... Energii w Ministerstwie Gospodarki. Był współzałożycielem Stowarzyszenia KoLiber, członkiem i rzecznikiem prasowym UPR, pełnił funkcję prezesa Fundacji Odpowiedzialność Obywatelska i Fundacji Republikańskiej, którą współtworzył w 2009 r. W l. 2010-2013 członek PiS. Poseł na Sejm w l. 2011-2015 – wybrany z listy PiS, jednak w parlamencie pozostał posłem niezrzeszony. W l. 2014-2015 członek Kongresu Nowej Prawicy. Kandydat na prezydenta m. st. Warszawy w 2014 r. W 2015 r. współzakładał partię KORWIN: Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja. W 2017 r. wycofał się z życia politycznego, w kolejnych latach pracował w branży PR i jako lobbysta. W 2023 r. powrócił do działalności politycznej i uzyskał mandat posła z ramienia Konfederacji. W Sejmie X kadencji zasiada w komisjach: Finansów Publicznych, Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Zdrowia. W styczniu 2024 r. został wybrany na zastępcę przewodniczącego Komisji Śledczej ds. wykorzystywania oprogramowania Pegasus. Członek partii Nowa Nadzieja. W wyborach samorządowych w 2024 r. bez powodzenia ubiegał się o urząd prezydenta Warszawy.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

 • Biuro Poselskie Przemysław Wipler ul. Nowogrodzka 6a lok. 5 00-513 Warszawa woj. mazowieckie tel. 539-324-180 jakub.dziadosz@wipler.pl

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory na prezydentów miast (2024)

Prosimy podać pełną nazwa komitetu, z którego kandyduje Pan/Pani w wyborach.
Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy
Prosimy wybrać miasto, w którym kandyduje Pan/Pani w wyborach na prezydenta.
 1. Warszawa
W celu zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa władze miasta współpracują z policją i strażą pożarną, instalują systemy monitoringu i powołują straże miejskie. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pana/Pani poglądom?
A. W naszym mieście jest bezpiecznie. Dodatkowe zmiany i inwestycje w poprawę bezpieczeństwa byłyby niepotrzebnym obciążeniem budżetu miasta.
B. W naszym mieście nie jest wystarczająco bezpiecznie. Należy przeznaczyć dodatkowe środki z budżetu miasta na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.
 1. Zdecydowanie A
 2. Raczej A
 3. Raczej B
 4. Zdecydowanie B
 5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory samorządowe — kandydaci na prezydenta Warszawy (2014)

Obecnie Warszawa jest podzielona na 18 dzielnic. Najmłodsza dzielnica to Wesoła, która została włączona do miasta w 2002 r. Które z poniższych stwierdzeń najbardziej odpowiada Pani/ Pana poglądom?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
 1. W l. 2014-2018 nie trzeba dokonywać zmian terytorialnych w graniach Warszawy.
 2. Warszawa powinna włączyć do swojego obszaru kolejne gminy.
 3. Warszawa zajmuje rozległe terytorium, należy rozważyć wyłączenie niektórych dzielnic.
 4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy zgadza się Pani/Pan z poniższą opinią? Prosimy wybrać wszystkie, które pasują.
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Liczba kadencji prezydenta miasta powinna zostać ustawowo ograniczona.
Należy zlikwidować rady dzielnic.
Ustawowe uprawnienia prezydenta miasta są wystarczające, by prezydent Warszawy był w pełni skuteczny.
Ustawowe uprawnienia rady miasta są wystarczające, by rada Warszawy była w pełni skuteczna.
Miejsce na ewentualne rozszerzenie, uzasadnienie lub skomentowanie odpowiedzi na powyższe pytanie.
Obowiązki Rad Dzielnic mogą przejąć społeczne Rady Osiedla. Oszczędności wynikające z likwidacji rad dzielnic (w tym diet) powinny być przeznaczone na zwiększenie budżetu obywatelskiego.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–3 z 15
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5
Znalezione artykuły

16.05.2024, Podsumowanie 11. posiedzenia Sejmu

…terminu nie sprzyja zwiększaniu dochodów budżetu państwa. Podczas dyskusji o projekcie ustawy ważną kwestię podniósł  Przemysław Wipler (Konfederacja). Zwrócił bowiem uwagę na sytuację firm, które zajmowały się dotychczas przygotowaniem przedsiębiorców do przejścia na…

15.04.2024, Podsumowanie 9. posiedzenia Sejmu

…swoje stanowisko. Posłanki i posłowie debatowali też nad czterema projektami ustaw liberalizujących prawo aborcyjne . Poseł Konfederacji Przemysław Wipler podczas dyskusji na sali plenarnej złożył wnioski o odrzucenie wszystkich czterech projektów po pierwszym czytaniu. W…

12.04.2024, 9. posiedzenie Sejmu

…jednocześnie jednoznacznie krytykując wszystkie wniesione projekty. fot. Piotr Wójcik Niedawny kandydat na prezydenta Warszawy poseł  Przemysław Wipler (Konfederacja) wniósł o odrzucenie wszystkich czterech projektów w pierwszym czytaniu. W piątek, 12 kwietnia, Sejm odrzucił…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
od 15.05.2014
Kongres Nowej Prawicy, członek
źródło
Oficjalna strona Przemysława Wiplera www.wipler.pl
,
źródło
Portal gazeta.pl wybory.gazeta.pl
2014
kandydat na urząd prezydenta m.st. Warszawy, Warszawa, KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke, liczba głosów: 26 249
źródło
7.12.2013 – 20.02.2014
Polska Razem Jarosława Gowina, członek-założyciel
źródło
Serwis polskatimes.pl www.polskatimes.pl
,
źródło
Portal gazeta.pl wiadomosci.gazeta.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Deregulacja

Nasza pierwsza reguła deregulacyjna to „UE plus zero” – powinniśmy zweryfikować, czy dana ustawa lub akt prawny są konieczne w świetle prawa unijnego. Jeśli nie są konieczne, a nakładają zbędne obciążenia na polskich obywateli, powinno się je uchylić. Druga reguła deregulacyjna to zgodność obowiązującego prawa z zasadą dobra wspólnego. Każda ustawa powinna być przeanalizowana pod kątem tego, czy służy ogółowi obywateli, czy tylko mniej lub bardziej licznej grupie interesów. Jako poseł chciałbym przyczynić się do tego, by właśnie te zasady zostały przyjęte jako podstawa oceny prawa stanowionego w Polsce.

Źródło: www.wipler.pl

PiS
gospodarka i energetyka
sprawy ogólnopolskie
19 Warszawa
Zniesienie składek emerytalnych

To samo dotyczy systemu emerytalnego. Jeżeli nie zniesiemy składek obciążających pracę, to nie powstrzymamy wyjazdu Polaków za granicę.

Źródło: www.polskieradio.pl

Data obietnicy: 7.10.2015

sprawy ogólnopolskie
polityka społeczna
reforma emerytalna
migracje
KORWiN
wybory 2015
31 Katowice
Prywatne ubezpieczenia zdrowotne zamiast składek do NFZ

Chcemy, by Polacy sami ubezpieczali się w prywatnych firmach.

Źródło: www.polskieradio.pl

Data obietnicy: 7.10.2015

sprawy ogólnopolskie
ochrona zdrowia
NFZ
ubezpieczenia
31 Katowice
KORWiN
wybory 2015
Podatki Ślązaków i kwestia utrzymania kopalni

Od dekad (...) mówiono Ślązakom i Śląskowi, że trzeba do Ślązaków dopłacać, że do kopalni trzeba dopłacać. - To jest jedna wielka nieprawda. Ślązacy płacą gigantyczne podatki (...). Moją rolą jako posła ziemi śląskiej, posła z okręgu katowickiego będzie walka o to, by jak największa część tych pieniędzy została w kieszeniach Ślązaków.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Data obietnicy: październik 2015

sprawy lokalne
gospodarka i energetyka
górnictwo
Śląsk
31 Katowice
wybory 2015
Polityka wobec islamu

- W Szwajcarii nie można budować minaretów. U nas też powinien być taki zakaz? P. W - Tak uważam. Chcemy wprowadzić do konstytucji zakaz szerzenia islamu jako modelu społeczno-politycznego. Tak jak zabroniliśmy szerzenia faszyzmu czy komunizmu. - To nie będzie można wyznawać islamu? P. W. - Będzie można, ale nie będzie można głosić takich tez, jak ta, że islam jest jedyną religią, która powinna zdominować świat, a wszyscy niewierni powinni się poddać.

Źródło: www.se.pl

Data obietnicy: 23.09.2015

sprawy ogólnopolskie
prawa i wolności obywatelskie
migracje
prawa mniejszości
KORWiN
31 Katowice
wybory 2015
Co powinno się zrobić z imigrantami

- Co powinniśmy w takim razie robić z imigrantami? - Wysłać jasny sygnał, że nie jesteśmy otwarci na to, żeby rozwiązać problemy całego świata. Niemcy, Belgowie czy Francuzi nie mogą mówić: chodźcie do nas.

Źródło: www.se.pl

Data obietnicy: 23.09.2015

sprawy europejskie
migracje
polityka zagraniczna
prawa mniejszości
KORWiN
31 Katowice
wybory 2015
Imigranci w Europie

Trzeba jasno powiedzieć: albo pomagamy krajom, które dzielnie walczą z zalewem nielegalnych imigrantów, albo odcinamy się od tych państw, które nie poradziły sobie z tym problemem. Europa powinna wykluczyć takie kraje, jak choćby Grecja, ze wspólnego obszaru Schengen. Powinniśmy również jasno powiedzieć, że Polska będzie głosować przeciw wszelkim kwotom przymusowym i obozom podczas szczytu Rady Europejskiej. Nie możemy być kapo Niemiec i Francji trzymającymi na siłę ludzi, którzy nie chcą w Polsce przebywać. Trzeba Niemcom i Francuzom, którzy chcą nam sprowadzić takich gości, powiedzieć jasno: nie będziemy tych ludzi trzymać w obozach koncentracyjnych i nie będziemy zmuszani jakimikolwiek głosowaniami do takich praktyk. To niehumanitarne! Każdy rząd, który na to się zgodzi, przeciwstawi się polskiej wielowiekowej tradycji tolerancji i szacunku dla wolności. Powstanie w Polsce XXI wieku takich obozów, gdzie ludzie byliby przetrzymywani wbrew ich woli, byłoby ogromnym skandalem!

Źródło: wpolityce.pl

Data obietnicy: 20.09.2015

sprawy europejskie
polityka zagraniczna
migracje
KORWiN
31 Katowice
wybory 2015
Obniżanie podatków

Powinniśmy też brać przykład z Węgier – wskazał Przemysław Wipler. Tamtejszy premier Viktor Orbán obniża bowiem daniny na rzecz państwa i planuje całkowicie zlikwidować podatek dochodowy.

Źródło: trybunaczestochowska.pl

Data obietnicy: 18.09.2015

sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki
31 Katowice
KORWiN
wybory 2015
Walka o to, by uratować górnictwo węgla kamiennego, cały przemysł oparty o węgiel kamienny, energetykę opartą o węgiel kamienny

- To wymaga bardzo poważnych zmian, zmian przepisów prawa administracyjnego, prawa podatkowego. To jest możliwe.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Data obietnicy: 8.09.2015

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
węgiel
KORWiN
31 Katowice
wybory 2015
Naklejki z kodami na kartach wyborczych

Przemysław Wipler proponował wprowadzanie specjalnych naklejek z kodami, które mają zastąpić tradycyjne zakreślanie odpowiedniego kwadratu krzyżykiem. - Zastosowanie takich naklejek jest o tyle dobrym rozwiązaniem, iż nawet w przypadku doklejenia kolejnej naklejki nie będzie skutkowało to nieważnością głosu. Nie unieważnią go też różne dopiski na karcie do głosowania czy uszkodzenie karty, pod warunkiem, że kod w dalszym ciągu będzie możliwy do odczytania. Oderwanie naklejonej już naklejki będzie skutkowało tym, że taka ingerencja będzie widoczna - tłumaczył członek partii KORWiN.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Data obietnicy: 4.03.2015

sprawy ogólnopolskie
kodeks wyborczy
prawo
niezrzeszony
19 Warszawa
Polityka energetyczna

Zdecydujemy, czy w Polsce powstanie elektrownia atomowa, gdzie powstanie i ile będzie nas kosztowała. Przygotujemy kompleksowe zmiany umożliwiające nie tylko wydobycie gazu łupkowego, ale również uzyskanie jak największych dochodów z tytułu jego wydobycia dla państwa polskiego, lub pozwolimy na przyjęcie ogólnoeuropejskiego zakazu jego wydobycia. Pozwolimy na budowę środkowoeuropejskiego monopolu na rosyjskie paliwo i gaz, lub złamiemy pozycję Gazpromu w regionie. Pozwolimy na sprzedaż Grupy Lotos rosyjskim koncernom, lub powstrzymamy takie plany. We wszystkich tych działaniach i wielu innych moje doświadczenie i wiedza mogą pomóc dbać o interes publiczny i dobro wspólne wszystkich Polaków.

Źródło: www.wipler.pl

Data obietnicy: 2011

PiS
gospodarka i energetyka
sprawy ogólnopolskie
19 Warszawa
wybory 2011

Oświadczenia majątkowe

Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Przemysław Janusz
Nazwisko: Wipler
Data urodzenia: 1978-07-15
Miejsce urodzenia: Piekary Śląskie
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 25 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 3000 EUR
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 146 m2
Wartość domu: 800 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Uwagi ogólne: Pomimo złożenia oświadczenia o rezynacji z zarządu spółki BGI Biogazownia Szymanów sp. z o.o. z dniem zbycia udziałów, właściciele nie dokonali zmian w KRS.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta poselska
Kwota: 19 372,44 PLN

Opis: uposażenie
Kwota: 73 413,53 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny na zakup domu zaciągnięty w ING Bank
Kwota pozostała do spłacenia: 390 000 PLN
Uwagi: kwota około

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka udzielona przez Przemysława Wiplera dla Piotra Banachowicza
Kwota pozostała do spłacenia: 267 200 PLN
Uwagi: pożyczka

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2015-08-21
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Przemysław Janusz
Nazwisko: Wipler
Data urodzenia: 1978-07-15
Miejsce urodzenia: Piekary Śląskie
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 40 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 146 m2
Wartość domu: 800 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Uwagi ogólne: Pomimo złożenia oświadczenia o rezynacji z zarządu spółki BGI Biogazownia Szymanów sp. z o.o. z dniem zbycia udziałów, właściciele nie dokonali zmian w KRS.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta poselska
Kwota: 29 512,08 PLN

Opis: uposażenie
Kwota: 131 551,60 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Chrysler
Model: Grand Voyager
Rok produkcji: 2007
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny na zakup domu zaciągnięty w ING Bank
Kwota pozostała do spłacenia: 400 000 PLN
Uwagi: kwota około

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka udzielona przez Przemysława Wiplera dla Piotra Banachowicza
Kwota pozostała do spłacenia: 267 200 PLN
Uwagi: pożyczka

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2015-04-30
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Przemysław Janusz
Nazwisko: Wipler
Data urodzenia: 1978-07-15
Miejsce urodzenia: Piekary Śląskie
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 40 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 146 m2
Wartość domu: x00 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): sp. z o.o.
Nazwa i siedziba: BGI Biogazownia Szymanów
Funkcja
Rodzaj: Członek zarządu
Uwagi: Szymanów sp. z.o.o. z dniem zbycia udziałów, właściciele nie dokonali zmian w KRS
Uwagi ogólne: Pomimo złożenia oświadczenia o rezynacji z zarządu spółki BGI Biogazownia Szymanów sp. z o.o. z dniem zbycia udziałów, nowi właściciele nie dokonali zmian w KRS.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta poselska
Kwota: 29 676,96 PLN

Opis: uposażenie
Kwota: 13x211,03 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Skoda
Model: Superb
Rok produkcji: 2008
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny na zakup domu zaciągnięty w ING Bank
Kwota pozostała do spłacenia: 430 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka udzielona przez Przemysława Wiplera dla Piotra Banachowicza
Kwota pozostała do spłacenia: 267 200 PLN
Uwagi: pożyczka

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2014-04-28
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Przemysław Janusz
Nazwisko: Wipler
Data urodzenia: 1978-07-15
Miejsce urodzenia: Piekary Śląskie
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 40 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 146 m2
Wartość domu: 800 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Przedmiot działalności: Działalność prawnicza, doradztwo podatkowe, badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych.
Dochód / Przychód
Przychód: 155 150,74 PLN
Dochód: 96 125,58 PLN
Uwagi ogólne: Jednoosobowa działalność gospodarcza Wipler działalność gospodarcza Przemysław Wipler, zlikwidowana z dniem 2011-10-24.
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): Fandacja Republikańska
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Rada Fundatorów
Od kiedy: 2009-10-01
Uwagi ogólne: Pomimo złożenia oświadczenia o rezynacji z zarządu spółki BGI Biogazownia Szynanów sp. z o.o. z dniem zbycia udziałów, nowi właściciele nie dokonali zmian w KRS.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta poselska
Kwota: 29 594,52 PLN

Opis: uposażenie
Kwota: 132X70,58 PLN

Opis: działalność podlegająca prawu autorskiemu
Kwota: 175 PLN

Kwota: 7824X,9 PLN
Uwagi: Kara umowna i odsetki ustawowe z tytułu odstąpienia od umowy sprzedaży nieruchomości od Adama Sójki.

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Skoda
Model: Superb
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny na zakup domu zaciągnięty w ING Bank
Kwota pozostała do spłacenia: 450 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Pożyczka z funduszu świadczeń socjalnych dla posłów zaciągnięta w Kancelarii Sejmu
Cała kwota: 20 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 19 140 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): wierzytelność wobec: Piotr Banachowicz
Kwota pozostała do spłacenia: 214 400 PLN
Uwagi: pożyczka

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2013-04-30
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Przemysław Janusz
Nazwisko: Wipler
Data urodzenia: 1978-07-15
Miejsce urodzenia: Piekary Śląskie
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 20 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 146 m2
Wartość domu: 800 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Przedmiot działalności: Działalność prawnicza, doradztwo podatkowe, badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych.
Dochód / Przychód
Przychód: 155 150,74 PLN
Dochód: 96 125,58 PLN
Uwagi ogólne: Jednoosobowa działalność gospodarcza Wipler działalność gospodarcza Przemysław Wipler, zlikwidowana z dniem 2011-10-24.
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): Fandacja Republikańska
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Rada Fundatorów
Od kiedy: 2009-10-01
Uwagi ogólne: Pomimo złożenia oświadczenia o rezynacji z zarządu spółki BGI Biogazownia Szynanów sp. z o.o. z dniem zbycia udziałów, nowi właściciele nie dopełnili zmian w KRS.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Collegium Civitas: wykładowca akademicki
Kwota: 3000 PLN brutto

Opis: Publikacje prasowe
Kwota: 2620 PLN brutto

Opis: uposażenie poselskie i dieta poselska
Kwota: 21 268 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny na zakup domu zaciągnięty w ING Bank
Kwota pozostała do spłacenia: 470 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): wierzytelność wobec: Piotr Banachowicz
Kwota pozostała do spłacenia: 170 000 PLN
Uwagi: pożyczka

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2012-04-30
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Przemysław Janusz
Nazwisko: Wipler
Data urodzenia: 1978-07-15
Miejsce urodzenia: Piekary Śląskie
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Wipler działalność gospodarcza Przemysław Wipler (działalność gospodarcza zlikwidowana 2011-10-24)
Stanowisko lub funkcja: właściciel
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 20 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 146 m2
Wartość domu: 800 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Uwagi ogólne: Działalność zlikwidowana z dniem 2011-10-24.
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): Fandacja Republikańska
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Rada Fundatorów
Od kiedy: 2009-10-01
Uwagi ogólne: Pomimo złożenia oświadczenia o rezynacji z zarządu spółki BGI Biogazownia Szymanów sp. z o.o. z dniem zbycia udziałów, nowi właściciele niedopełnili zmian w KRS.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Collegium Civitas: wykładowca akademicki
Kwota: 2000 PLN
Uwagi: 2000 PLN/R

Opis: Publikacje prasowe: 2011 r.
Kwota: 2383 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny na zakup domu zaciągnięty w ING Bank
Kwota pozostała do spłacenia: 480 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka na cele mieszkaniowe od: Marcin Chludziński
Cała kwota: 150 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): wierzytelność wobec: Piotr Banachowicz
Cała kwota: 170 000 PLN
Uwagi: pożyczka

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): wierzytelność wobec: Adam Sójka z tytułu odstąpienia /rozwiązania umowy przedwstępnej nabycia mieszkania powiększonej o karę umowną
Cała kwota: 210 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt: Volkswagen Leasing: leasing Skoda Superb
Cała kwota: 10 100 PLN

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2011-11-07