Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Kandydat na posła do PE Komitet wyborczy: Prawo i Sprawiedliwość Okręg: 4, Warszawa Partia: Prawo i Sprawiedliwość Zawód: prawnik

Informacje ogólne

Data i miejsce urodzenia: 1987-12-15, Łódź
Absolwent prawa na Uniwersytecie Łódzkim, na tej samej uczelni uzyskał doktorat z historii doktryn polityczno-prawnych. Od 2015 r. kolejno asystent i doradca wojewody łódzkiego – Zbigniewa Raua. W l. 2017-2019 dyrektor biura Raua w Urzędzie Wojewódzkim. W l. 2019-2023 wojewoda łódzki. Od kwietnia... do grudnia 2023 r. wojewoda mazowiecki. Nie należy do partiii politycznej. W wyborach samorządowych startuje z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory na prezydentów miast (2024)

Prosimy podać pełną nazwa komitetu, z którego kandyduje Pan/Pani w wyborach.
Prawo i Sprawiedliwość
Prosimy wybrać miasto, w którym kandyduje Pan/Pani w wyborach na prezydenta.
  1. Warszawa
W celu zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa władze miasta współpracują z policją i strażą pożarną, instalują systemy monitoringu i powołują straże miejskie. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pana/Pani poglądom?
A. W naszym mieście jest bezpiecznie. Dodatkowe zmiany i inwestycje w poprawę bezpieczeństwa byłyby niepotrzebnym obciążeniem budżetu miasta.
B. W naszym mieście nie jest wystarczająco bezpiecznie. Należy przeznaczyć dodatkowe środki z budżetu miasta na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–1 z 1
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie
Znalezione artykuły

3.04.2024, Partyjni kandydaci i postulaty ruchów miejskich. Jaka polityka czeka Warszawę?

…Dudą). Rękawicę Trzaskowskiemu rzucili: formalnie bezpartyjny, były wojewoda łódzki i mazowiecki w czasie rządów PiS,  Tobiasz Bocheński (PiS), wicemarszałkini Senatu, współprzewodnicząca partii Razem,  Magdalena Biejat (Lewica),  poseł Konfederacji  Przemysław Wipler (Konfederacja…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie