Informacje ogólne

Posłanka do Parlamentu Europejskiego

Klub/koło: Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów
Data i miejsce urodzenia: 1972-02-08, Toruń
Zawód: socjolog
Wykształcenie: wyższe
Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończyła również studia podyplomowe z zarządzania kulturą. Specjalistka ds. PR i marketingu. Prezeska Fundacji Win-Win działającej na rzecz kultury i edukacji. Współzałożycielka Stowarzyszenia Wyborcy, działającego na rzecz... społeczeństwa obywatelskiego oraz współzałożycielka i wieloletnia wiceprezeska Stowarzyszenia Rzeczpospolita Babska, działającego na rzecz kobiet. W 2014 r. bez powodzenia kandydowała na stanowisko prezydentki Torunia. Od 2016 r. członkini zarządu Nowoczesnej. W 2019 r. bez powodzenia kandydowała do Parlamentu Europejskiego z listy partii Wiosna. W 2020 r. została wybrana do zarządu międzynarodowej organizacji European Parliamentary Forum for Sexual and Reproductive Rights. W 2021 r. została członkinią Nowej Lewicy, zasiadając w radzie krajowej partii, a następnie objęła funkcję wiceprzewodniczącej partii. Posłanka od 2015 r. (VIII-X kadencja). W grudniu 2023 r. została powołana na stanowisko wiceministry kultury i dziedzictwa narodowego.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory do Parlamentu Europejskiego (2024)

Około 30 proc. budżetu Unii Europejskiej przeznaczane jest na rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Wszystkie polityki unijne powinny odpowiadać na zmiany klimatyczne, dlatego dopłaty dla rolników powinny być uzależnione od tego, czy dbają oni o przyrodę i klimat.
B. Produkcja żywności wewnątrz Unii jest kluczowa dla bezpieczeństwa żywieniowego krajów członkowskich. Dopłaty dla rolników nie powinny być uzależnione od przestrzegania przez nich zasad ochrony środowiska i klimatu.
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy zgadza się Pani/Pan z poniższymi stwierdzeniami?
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Unia Europejska powinna przyjąć cel redukcji emisji CO2 o 90 proc. do 2040 r. (względem 1990 r.).
Unia Europejska powinna odroczyć zakaz rejestracji nowych aut spalinowych, który ma obowiązywać od 2035 r.
W Unii Europejskiej atom stanowi alternatywę dla produkcji energii z paliw kopalnych. Mimo to, w przeciwieństwie do odnawialnych źródeł energii, UE nie finansuje inwestycji w energię jądrową. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Atom jest niezbędny do przeprowadzenia transformacji przy zachowaniu bezpieczeństwa energetycznego. Unia Europejska powinna finansować inwestycje w energię jądrową, bo jest to stabilne źródło niskoemisyjne.
B. Inwestycje w atom nie powinny być finansowane przez Unię Europejską. Dalszy rozwój elektrowni jądrowych powinien być co najwyżej samodzielnie finansowany przez państwa członkowskie.
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Kwestionariusz po wyborach

Dotychczasowa kariera zawodowa, działalność polityczna i aktywność społeczna.
Radna Miasta Torunia 2014-2015 Posłanka na Sejm VIII, IX działalność społeczna: Stowarzyszenie Wyborcy, Stowarzyszenie Teatr Wiczy, Ruch Miejski „Czas Mieszkańców”, Fundacja Win-Win
Poniżej wymieniliśmy wybieralne funkcje publiczne.
Obecnie pełnię tę funkcję Pełniłam/pełniłem tę funkcję w przeszłości Nie dotyczy
Wójt/burmistrz/prezydent miasta
Radny/radna gminy
Radny/radna powiatu
Radny/radna sejmiku wojewódzkiego
Poseł na Sejm RP
Senator RP
Poseł do Parlamentu Europejskiego
W pracy parlamentarzystki/parlamentarzysty przydatna jest umiejętność komunikowania się w języku obcym. W jakim języku obcym swobodnie się Pani/Pan porozumiewa?
  1. Język angielski
  2. Język francuski
  3. Język niemiecki
  4. Język ukraiński
  5. Język rosyjski
  6. Nie porozumiewam się swobodnie w żadnym języku obcym.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KRÓTKA PIŁKA
Ostatni rok kadencji (2022)

Prosimy wymienić i zwięźle uzasadnić trzy najważniejsze sukcesy w Pani/Pana pracy jako posłanki/posła w Sejmie IX kadencji. Prosimy o wymienienie i ewentualne uzasadnienie odpowiedzi.
Pierwszy sukces
Uchwała SN dotycząca art. 240 KK. Na rozprawie 1 lipca Sąd Najwyższy podjął uchwałę, z której wynika, że osoby, które - mając wiarygodną wiadomość o wykorzystaniu seksualnym dziecka nie powiadomiły organów ścigania - podlegają karze również, jeśli informację otrzymały przed 13 lipca 2017 roku. Wyjaśniając: Prokuratura umarzała wszystkie moje zawiadomienia kierowane do państwowej komisji ds pedofilii dot biskupów niezawiadamiających organów ścigania o przestępstwie, powołując się na to, że ten artykuł dotyczy tylko spraw po 2017 roku. Ta uchwala SN to wynik mojej współpracy z państwową komisja ds pedofilii i składanych przez mnie wniosków do tejże komisji oraz konsekwencji samej komisji w dążeniu do interpretacji SN tego artykułu. Ta uchwala jest przełomowa w orzecznictwie. W związku z tym wszystkie umorzone wcześniej przez prokuraturę zawiadomienia zostały złożone przeze mnie ponownie, gdzie powołuje się na uchwałę SN i proszę o ponowne rozpatrzenie.
Drugi sukces
Zostałam wybrana do w 2020 roku do Executive Commite (pierwsza Polka) w organizacji European Parlimentary Forum for Sexual and Reproductive Rights oraz w ramach współpracy zorganizowałam w 2021 dwudniowa konferencje dla 38 parlamentarzystów z Europy. Konferencja dotyczyła praw reprodukcyjnych kobiet i prawa społeczności lgbt+
Trzeci sukces
Zorganizowanie w Toruniu, w II rocznicę wyroku TK, europejskiego kongresu kobiet. Kongres odbył się 22.10 w Toruniu, uczestniczyło w nim fizycznie około 900 kobiet z regionu. Podczas kongresu rozmawialiśmy na temat aborcji, przemocy wobec kobiet, wojny w Ukrainie i wpływie kościoła na życie kobiet. www.ewc2022.eu
Jakie Pani/Pana zdaniem trzy najważniejsze ustawy przyjął Sejm IX kadencji? Prosimy o wymienienie i ewentualne uzasadnienie odpowiedzi.
Aktualizacja Przepisów ustawy antyprzemocowej wyposażającej policję w nowe uprawnienia w postaci nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania przez sprawcę przemocy, podczas gdy dotychczas ofiara bardzo często musiała pozostawać pod wspólnym dachem z prześladowcą, względnie uciekać i sama, bądź z dziećmi, szukać schronienia
nie dotyczy
nie dotyczy
W obecnej kadencji Sejmu działa 246 zespołów parlamentarnych zrzeszających posłów i posłanki zainteresowanych daną sprawą. Prosimy o przypomnienie, do których zespołów parlamentarnych Pani/Pan należy.
Parlamentarna Grupa Kobiet     Parlamentarny Zespół do spraw Równouprawnienia Społeczności LGBT+     Parlamentarny Zespół ds. Afryki Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany     Parlamentarny Zespół ds. Ludności, Zdrowia i Rozwoju - przewodnicząca Parlamentarny Zespół ds. Miast     Parlamentarny Zespół ds. Przyszłości Unii Europejskiej     Parlamentarny Zespół Pakt dla Kultury - przewodnicząca Parlamentarny Zespół Praw Kobiet     Parlamentarny Zespół Świeckie Państwo - współprzewodnicząca Zespół Parlamentarny ds. Zielonego Ładu dla Polski
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KRÓTKA PIŁKA
Szczepienia (2022)

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pan poglądom? Szczepienia przeciw Covid-19 powinny być:
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Obowiązkowe dla wszystkich dorosłych Polaków (dorośli – powyżej 18 r.ż., pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
  2. Obowiązkowe dla wybranych grup zawodowych (pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
  3. Dobrowolne – tylko dla osób, które chcą z nich skorzystać
  4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy osobom, które otrzymały pełny cykl szczepień złożony z 2 dawek, powinny przysługiwać ułatwienia w dostępie do wybranych usług i/lub ulg?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Tak
  2. Nie
  3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Prosimy o wskazanie, ułatwienia w dostępie do jakich usług i/lub ulg powinny przysługiwać osobom zaszczepionym. Pytanie otwarte, obowiązkowe.
Sprawdzanie paszportów covidowych przed wejściem do miejsc publicznych: restauracji, sklepów, kin, teatrów, koncerty. Osoby niezaszczepione bez wstępu.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KWESTIONARIUSZ
Migracje. Kryzys na granicy (2021)

Od sierpnia 2021 r. mamy do czynienia z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Reżim Aleksandra Łukaszenki uczestniczy w sprowadzaniu cudzoziemców na granicę, prowokuje akcje zaczepne wobec polskich służb. W Polsce dochodzi do przekroczeń zielonej granicy, kilkunastu cudzoziemców zmarło. Poniżej wymieniliśmy działania, jakie można wprowadzić w związku z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy. Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie wymienionych rozwiązań? Prosimy o wybranie wszystkich odpowiedzi, z którymi Pan/Pani się zgadza.
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Należy jak najszybciej postawić mur na granicy z Białorusią.
Należy odstawiać cudzoziemców na granicę z Białorusią, w razie potrzeby z zastosowaniem przymusu.
Władze polskie powinny pozwolić na działanie organizacji humanitarnych i pracowników służb medycznych w strefie stanu wyjątkowego.
Rząd powinien wprowadzić rozwiązanie zaproponowane przez Episkopat Polski, polegające na utworzeniu mostu humanitarnego.
Należy zaprzestać wyrzucania ludzi do lasu i zmuszania ich do ponownego niezgodnego z przepisami przekroczenia granicy z Białorusią.
Cudzoziemiec powinien mieć prawo wystąpić o ochronę międzynarodową (a jeśli odmówi, być odesłany do kraju pochodzenia). W międzyczasie należy zapewnić cudzoziemcom zakwaterowanie i adekwatną pomoc (np. medyczną, prawną).
Należy dopuścić media polskie i zagraniczne na teren objęty obecnie stanem wyjątkowym.
Po wygaśnięciu stanu wyjątkowego, jeśli kryzys na granicy nie ulegnie zmianie, należy utrzymać ograniczenie dostępu do strefy przygranicznej.
Należy otworzyć nowy ośrodek recepcyjny dla cudzoziemców przy granicy z Białorusią.
Rząd powinien przygotować się na przewidywaną zmianę ruchu migracyjnego i zabezpieczyć granicę Polski z Ukrainą.
Czy osoby, które niezgodnie z przepisami przekroczyły granicę, powinny mieć prawo złożyć w Polsce wniosek o ochronę międzynarodową? Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Tak, Polska powinna odpowiedzialnie reagować na prowokacje Aleksandra Łukaszenki i jednocześnie działać z poszanowaniem praw człowieka.
B. Nie, ponieważ obecne przekraczanie przez cudzoziemców wschodniej granicy to element prowokacji politycznej wymierzonej przeciwko Polsce i UE.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. zdecydowanie A
  2. raczej A
  3. zdecydowanie B
  4. raczej B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jakie działania polityczne i dyplomatyczne powinny być podejmowane przez Polskę w związku z kryzysem rozgrywającym się na granicy polsko-białoruskiej? Prosimy o wybranie maksymalnie trzech działań, które uważa Pan/Pani za priorytetowe.
  1. Polska powinna prowadzić rozmowy z Aleksandrem Łukaszenką i naciskać na zamknięcie szlaku migracyjnego przez Białoruś.
  2. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić działania dyplomatyczne w krajach, z których startują samoloty przewożące cudzoziemców do Białorusi.
  3. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić intensywną kampanię informacyjną w państwach, z których pochodzą cudzoziemcy, zniechęcającą do podróży „szlakiem Łukaszenki”.
  4. Polska powinna zamknąć granicę polsko-białoruską, blokując wymianę handlową, nawet za cenę naruszenia interesu przedsiębiorców.
  5. Potrzebujemy obecności Fronteksu na naszym wschodnim pasie przygranicznym.
  6. Polska powinna uruchomić art. 4 traktatu NATO. (“Strony będą się wspólnie konsultowały, ilekroć - zdaniem którejkolwiek z nich - zagrożone będą: integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron”).
  7. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KRÓTKA PIŁKA
Zdrowie psychiczne w Polsce (2021)

Pandemia spowodowała kryzys w szeregu obszarów funkcjonowania państwa i gospodarki. Poniżej wymieniliśmy obszary szczególnie dotknięte przez skutki COVID-19.
Prosimy wybrać te, które według Pani/Pana wymagają strategicznych rozwiązań w Polsce: Prosimy wybrać maksymalnie trzy odpowiedzi
  1. przeciążenie sądownictwa
  2. ochrona zdrowia psychicznego
  3. powrót do szkół po okresie edukacji zdalnej
  4. branże gospodarki szczególnie dotknięte przez lockdown
  5. bezpieczeństwo na rynku pracy
  6. system ochrony zdrowia
  7. działanie instytucji kultury
  8. finanse samorządów
  9. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia (ok. 630 tys.) wymaga pomocy systemu lecznictwa psychologicznego i/lub psychiatrycznego (NIK, 2020 r.). Poniżej wymieniliśmy propozycje działań mogących poprawić stan ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Prosimy o wybranie propozycji, za których wprowadzeniem głosowałaby Pani/głosowałby Pan w pierwszej kolejności:
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
  1. zatrudnienie psychologa w każdej szkole
  2. szkolenia dla nauczycieli z przeciwdziałania i wykrywania oznak przemocy i dyskryminacji oraz postępowania z osobami w kryzysie
  3. włączenie tematyki zdrowia psychicznego do programów nauczania
  4. zmiany w systemie kształcenia lekarzy pediatrów w kierunku wczesnego wykrywania nieprawidłowości w zachowaniu/rozwoju psychicznym dziecka
  5. szkolenia dla pracowników socjalnych ze wstępnej diagnozy kryzysów psychicznych
  6. szkolenia z wiedzy o zdrowiu psychicznym skierowane do rodziców
  7. zapewnienie finansowania ogólnopolskiego telefonu zaufania w trybie całodobowym
  8. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
W Polsce psychiatria dziecięca znajduje się na liście specjalizacji deficytowych. Zawód lekarza ze specjalizacją psychiatrii dzieci i młodzieży wykonuje 482 lekarzy (Naczelna Izba Lekarska, 2021 r.). Jakie działania należy według Pani/Pana podjąć, aby poprawić tę sytuację?
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
  1. zwiększyć wynagrodzenie dla rezydentów na specjalizacji psychiatrii dzieci i młodzieży
  2. przygotować prognozę zapotrzebowania na lekarzy psychiatrów dzieci i młodzieży, która uwzględni rozwój demograficzny
  3. zadbać o równomierne rozmieszczenie specjalistów psychiatrii dzieci i młodzieży na terenie kraju
  4. zwiększyć liczbę pielęgniarek/pielęgniarzy psychiatrycznych oraz psychoterapeutów
  5. stworzyć zachęty do powrotu do kraju dla lekarzy-psychiatrów, którzy po studiach wyjechali do pracy w Unii Europejskiej
  6. zatrudnić lekarzy-psychiatrów z zagranicy (np. obywateli Białorusi, Rosji, Ukrainy)
  7. Zwiększenie liczby psychiatrów dziecięcych nie jest koniecznie.
  8. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2019)

Jakich Pani/Pana zdaniem reform potrzebuje Polska w nadchodzącej kadencji Sejmu? Prosimy wskazać trzy najważniejsze.
1
Reforma służby zdrowia
2
Polityka klimatyczna
3
Reforma edukacji
Jakie główne cele zamierza Pani/Pan osiągnąć jako posłanka/poseł lub jako senator? Prosimy wskazać trzy najważniejsze.
1
Powstanie obywatelskiej komisji ds wyjaśnienia przestępstw pedofilii w kościele
2
Powstanie narzędzi prawnych ds walki z hejtem np. ślepy pozew, zmiany w KK- rozszerzenie ochrony prawnej dyskryminowanych ze względu na płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność
3
Odpartyjnienie mediów publicznych zgodnie z obywatelskim paktem dla mediów publicznych
Czego Pani/Pana zdaniem przede wszystkim powinna uczyć szkoła?
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
  1. Przygotowywać przyszłych absolwentów do funkcjonowania na rynku pracy.
  2. Uczyć umiejętności zdobywania wiedzy i krytycznego myślenia.
  3. Kształtować postawy i upowszechniać wspólne wartości.
  4. Wyrównywać szanse życiowe uczniów.
  5. Rozwijać umiejętności społeczne, np. komunikację i pracę w grupie.
  6. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory do Parlamentu Europejskiego (2019)

Zasady działania, kompetencje i obszary, które obejmuje współpraca państw w ramach Unii Europejskiej, są uzgodnione w traktatach. Która z poniższych opinii jest bliższa Pani/ Pana poglądom?
A. W ciągu najbliższych pięciu lat Unia Europejska wymaga pilnych reform na poziomie traktatów.
B. W ciągu najbliższych pięciu lat nie powinno się reformować traktatów europejskich, a Unia Europejska powinna stabilnie rozwijać się poprzez wprowadzanie nowych praw.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy zgadza się Pani/ Pan z poniższymi stwierdzeniami?
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Należy zobowiązać państwa członkowskie, by w programach szkolnych uwzględniały naukę o chrześcijańskich korzeniach Europy.
Powinny zostać wprowadzone ogólnounijne referenda.
Czy zgadza się Pani/ Pan z poniższymi stwierdzeniami?
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Od 2021 r. w Unii Europejskiej nie będzie można wykorzystywać m. in. słomek, patyczków do uszu i jednorazowych sztućców plastikowych. Zakaz powinien być rozszerzony o kolejne tego typu nieprzetwarzalne produkty.
Należy zakazać sprzedaży produktów różnej jakości pod tą samą nazwą (np. żywności i chemii domowej).
Państwa członkowskie powinny ustalić europejską listę leków refundowanych.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KRÓTKA PIŁKA
Kto popiera związki partnerskie? (2018)

Które z poniższych propozycji sformalizowania związków osób tej samej płci powinny Pani/ Pana zdaniem zostać wprowadzone w Polsce?
  1. Zawieranie małżeństwa w Urzędzie Stanu Cywilnego.
  2. Zawieranie związku partnerskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego.
  3. Zawieranie związku partnerskiego – umowy spisywanej przed notariuszem.
  4. Nie ma potrzeby wprowadzania nowej instytucji formalizującej związki osób tej samej płci.
Czy Pani/ Pana zdaniem osobom tej samej płci, które żyją w stałym związku powinny przysługiwać wymienione poniżej prawa?
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Prawo do otrzymywania od lekarza informacji o stanie zdrowia partnera/ partnerki.
Prawo do odbioru zwłok i pochowania zmarłego partnera/ partnerki.
Prawo do objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym partnera/ partnerki.
Prawo do dziedziczenia po zmarłym partnerze/ partnerce.
Prawo do wspólności majątkowej i wspólnego rozliczania podatków.
Prawo do reprezentowania partnera/ partnerki jako pełnomocnik w sprawach formalnych (np. w sądzie, urzędzie skarbowym, odbierając korespondencję na poczcie).
Prawo do adopcji dzieci.
Prawo do adopcji biologicznych dzieci swojego partnera/ partnerki.
Zawarte przez nie za granicą związki małżeńskie powinny być uznawane w Polsce.
Czy zgodzi się Pani/ Pan ze stwierdzeniem, że osoby homoseksualne są w Polsce dyskryminowane?
  1. Tak
  2. Nie
  3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KRÓTKA PIŁKA
Podsumowanie na półmetku Sejmu VIII kadencji (2017)

Prosimy wymienić i zwięźle opisać trzy największe sukcesy w Pani / Pana pracy jako posła w Sejmie VIII kadencji:
Funkcjonowanie biura poselskiego w regionie dzięki zespołowi ludzi, którzy pomagają mi każdego dnia.
Zainteresowanie opinii publicznej tematyką „mowy nienawiści”; pokazanie zagrożeń i niebezpieczeństw.
Przekonanie wielu osób w parlamencie i poza parlamentem, że prawa kobiet to fundament demokracji
Sejm VIII kadencji przyjął 393 ustawy. Które ustawy uchwalone przez Sejm VIII kadencji są Pani/ Pana zdaniem najważniejsze?
Prosimy wskazać maksymalnie trzy ustawy
Ustawa o leczniczej marihuanie. Nie została przyjęta w takim składzie jak pierwotny projekt, niemniej to bardzo ważny temat dla wielu rodzin w Polsce.
Nie ma więcej ustaw, które byłaby dla mnie ważne, z tych uchwalonych. Mam wiele ustaw ważnych, ale odrzuconych przez Sejm już w pierwszym czytaniu.
Jakie plany na działalność poselską ma Pani/ Pan na kolejne dwa lata kadencji Sejmu? Prosimy wymienić trzy konkretne propozycje wraz z krótkim uzasadnieniem.
Kolejne ustawy z zakresu mowy nienawiści, praw kobiet, praw mniejszości w Polsce. Zdaję sobie sprawę z tego, że większość tych ustaw będzie w tej kadencji odrzucona, niemniej uważam, że ważna jest debata na temat tych spraw oraz przygotowanie ustaw, ktore będzie można wprowadzić po zmianie obecnego rządu.
Jeszcze więcej wyjazdów do mniejszych miejscowości na spotkania z mieszkańcami i debaty na temat praw kobiet i mowy nienawiści. . Uważam, że brak edukacji w tych właśnie. tematach jest niepokojący. Ważne jest z edukowanie tam gdzie dostęp do świadomej edukacji jest utrudniony lub niemożliwy. Chcę dotrzeć z przekazem tak gdzie nie dochodzi szkoła.
Prowadzę od pół roku debaty społeczne w biurze poselskim tzw. Rozmowy na czerwonych kanapach. W związku z tym, że formuła takich społecznych rozmów bardzo się przyjęła będę ten wątek rozwijać.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KRÓTKA PIŁKA
Dzień uchodźcy. Jak reagować na kryzys migracyjny? (2017)

Europa jest celem migracji cudzoziemców z innych państw. W 2016 r. w Polsce wniosek o nadanie statusu uchodźcy złożyło ponad 12 tys. cudzoziemców, uciekających przed prześladowaniem lub poważną krzywdą. W tym samym okresie we wszystkich krajach UE obcokrajowcy złożyli 1,2 mln wniosków o nadanie statusu uchodźcy (Eurostat). Które z poniższych działań powinna Pani/ Pana zdaniem podjąć Polska w związku z kryzysem migracyjnym?
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
  1. W ramach działań sojuszniczych zaangażować się militarnie w zakończenie wojny na Bliskim Wschodzie.
  2. Prowadzić pomoc rozwojową i humanitarną na Bliskim Wschodzie.
  3. Wspomóc finansowo państwa europejskie, do których przybywa najwięcej uchodźców.
  4. Wspomóc finansowo państwa na Bliskim Wschodzie i w Afryce, do których przybywa najwięcej uchodźców.
  5. Przyjąć uchodźców w Polsce.
  6. Nie angażować się w konflikt i dążyć do zmniejszenia liczby uchodźców przybywających do Polski z Bliskiego Wschodu i Afryki.
  7. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jaki powinien być kierunek polityki państwa wobec imigrantów?
A. Celem Polski powinno być trwałe włączenie uchodźców do życia społecznego i rynku pracy.
B. Celem Polski powinno być przede wszystkim zapewnienie uchodźcom schronienia na okres przejściowy.
Zdecydowanie A Raczej A Raczej B Zdecydowanie B Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie

KRÓTKA PIŁKA
Kto głosował nad budżetem w sali kolumnowej? (2016)

Czy podczas 33. posiedzenia Sejmu wzięła Pani udział/ wziął Pan udział w głosowaniu nad całością projektu ustawy budżetowej na 2017 r. (głosowanie nr 18., link do procesu legislacyjnego), które odbyło się 16 grudnia 2016 r. w Sali Kolumnowej Sejmu?
  1. Tak
  2. Nie
Co było przyczyną przyczyną niewzięcia przez Panią/Pana udziału w głosowaniu nad ustawą budżetową na rok 2017 r., które odbyło się 16 grudnia w Sali kolumnowej Sejmu (głosowanie nr 18)?
  1. Byłam/łem nieobecna/y podczas całego posiedzenia.
  2. Nie przebywałam/łem w Sali Kolumnowej w momencie głosowania.

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2015)

Kwestionariusz przed wyborami

Poniżej wymieniliśmy propozycje zmian w obowiązującym systemie wyborczym. Prosimy o zaznaczenie, które z nich Pani/ Pan popiera.
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Wprowadzenie głosowania przez internet.
Zniesienie kwot płci na listach wyborczych.
Wprowadzenie tzw. systemu suwakowego (obowiązek umieszczania na liście wyborczej na przemian kobiet i mężczyzn).
Ograniczenie liczby kadencji dla posłów i senatorów.
Ograniczenie liczby kadencji dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.
Ograniczenie liczby kadencji dla radnych gmin, powiatów i sejmików województw.
Zniesienie ciszy wyborczej.
Wprowadzenie opcji „żaden z powyższych” na listach wyborczych.
Wprowadzenie obowiązku głosowania.
Obniżenie wieku czynnego prawa wyborczego poniżej 18 lat.
Czy zgadza się Pani/ Pan z wymienionymi stwierdzeniami dotyczącymi zasad działania partii politycznych?
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Należy odstąpić od zasady finansowania partii politycznych z budżetu państwa na rzecz finansowania partii poprzez dobrowolne wpłaty obywateli.
Należy wprowadzić możliwość odpisania części podatku na wybraną partię polityczną, jak w przypadku organizacji pożytku publicznego.
Należy określić jaką część subwencji partie powinny wydawać na cele merytoryczne.
Należy zwiększyć kompetencje oraz budżet organów kontrolujących finanse partii.
Należy obniżyć próg głosów otrzymywanych w wyborach parlamentarnych uprawniający partię do otrzymania subwencji na swoją działalność poniżej obecnie obowiązujących 3 proc.
Listy wyborcze partii politycznych powinny być układane w drodze prawyborów regulowanych ustawą.
Partie polityczne powinny na bieżąco w internecie publikować informacje o gromadzonych środkach finansowych i ponoszonych wydatkach.
Zgodnie z konstytucyjną zasadą pomocniczości, samorządy lokalne powinny mieć swobodę w realizacji swoich zadań i zaspokajaniu potrzeb mieszkańców. W praktyce, sposób realizacji zadań przez samorządy jest bardzo szczegółowo regulowany ustawami i rozporządzeniami. Czy zgadza się Pani/ Pan z następującym stwierdzeniem?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
W ciągu nadchodzącej kadencji parlamentu należy wypracować nowe reguły funkcjonowania samorządu lokalnego.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–3 z 22
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7 8
Znalezione artykuły

6.11.2024, Raport Letty, wsparcie dla Ukrainy, polskie prawo aborcyjne – podsumowanie czwartego posiedzenia Parlamentu Europejskiego X kadencji

…Likwidacji Dyskryminacji Kobiet, w którym stwierdzono, że polskie przepisy zagrażają zdrowiu i życiu kobiet. Zainicjowany przez Joannę Scheuring-Wielgus (Lewica, S&D) pomysł debaty na ten temat spotkał się z oporem EPL, do…

24.09.2024, Czy Polacy współrządzą w Parlamencie Europejskim? O dynamice w grupach politycznych

…dostali nieporównywalnie mniejszy przydział. Koordynatorką S&D w komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia została  Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica), a  Michał Kobosko (Polska2050) koordynatorem Renew w komisji Petycji. W Europejskiej Partii Ludowej (EPL…

6.08.2024, Podsumowanie kwestionariusza wyborczego dla europosłów i europosłanek

…Adam Jarubas z Polskiego Stronnictwa Ludowego,  Michał Kobosko z Polski 2050,  Robert Biedroń ,  Joanna Scheuring-Wielgus i  Krzysztof Śmiszek z Nowej Lewicy,  Tobiasz Bocheński i  Kosma Złotowski z Prawa…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7 8

Obietnice

Starówka Torunia

Chciałabym, aby Starówka była centrum artystycznym, tyglem inspiracji, debiutów. Żeby to stąd wychodziły pomysły, które będą inspirować ludzi w całej Polsce. Wyobraź sobie Starówkę tętniącą życiem, pełną studentów, artystów, programistów, informatyków, grafików. Jesteśmy stworzeni na to, żeby robić coś takiego.

Źródło: ddtorun.pl

sprawy lokalne
wybory 2015
Nowoczesna
5 Toruń
rewitalizacja
Mowa nienawiści

Nie mamy w Polsce ustawy, która chroni wszystkie mniejszości. W naszym kodeksie karnym ta ochrona prawna dla osób jest tylko ze względu na etniczność, wyznaniowość. Natomiast nie ma tej ochrony prawnej ze względu na płeć, wiek, tożsamość płciową i na niepełnosprawność. Najważniejsza jest godność człowieka i każdego trzeba szanować.

Źródło: Mam Prawo Wiedzieć pyta w Sejmie

Data obietnicy: 3.11.2016

MPW pyta
sprawy ogólnopolskie
prawa i wolności obywatelskie
Nowoczesna
5 Toruń
Mowa nienawiści

Kolejnym krokiem, który będę chciała zrobić, to zmiany prawa i wprowadzenie w ogóle do dyskursu politycznego mowy nienawiści. Jako Nowoczesna chcemy też zbierać dane od organizacji pozarządowych, aby pokazać wszystkim niedowiarkom, że rzeczywiście z mową nienawiści mamy problem. Niestety żyjemy w czasach, w których jest przyzwolenie na tego typu zachowania i dla mnie jako dla takiego zwykłego człowieka jest to nie do pomyślenia, że odwracamy cały czas głowę od problemu.

Źródło: Mam Prawo Wiedzieć pyta w Sejmie

Data obietnicy: 3.11.2016

MPW pyta
prawa i wolności obywatelskie
5 Toruń
Nowoczesna
sprawy ogólnopolskie
Toruń zielone miasto

Chciałbym, aby Toruń był miastem przyjaznym w poruszaniu się, zielonym, aby mieszkańcy poruszali się pieszo lub na rowerach, żeby korzystali z wygodnej komunikacji miejskiej, a nie z samochodów. Poszerzanie ulic jest bardzo proste. Ale to jest tak jak z wodą, im zrobisz szerszą ulicę, tym więcej samochodów na nią wejdzie. To nic nie daje. Szersze drogi i tak wypełnią się za chwilę samochodami. Trzeba pokazać ludziom, że można komunikować się w mieście zupełnie inaczej. Jak ludzie zaczną jeździć na rowerach i chodzić pieszo, będą zdrowsi. Będą ze sobą rozmawiać. Jak jedziesz samochodem, to podróżujesz od-do. Jak spacerujesz, spotykasz ludzi, możesz się uśmiechnąć. Relacje się zmieniają.

Źródło: ddtorun.pl

Data obietnicy: 1.10.2015

sprawy lokalne
5 Toruń
Nowoczesna
wybory 2015
ekologia i środowisko
Dekoncentracja instytucji publicznych

Kolejna rzecz: dekoncentracja instytucji publicznych. Proszę państwo czy wszystkie instytucje, urzędy muszą być w Warszawie? Czy nie mogą być w Jeleniej Górze, Toruniu a nawet w Bydgoszczy?

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 26.09.2015

sprawy ogólnopolskie
Nowoczesna
wybory 2015
5 Toruń
administracja państwowa i samorząd
Demokratyzacja miast

Budżet partycypacyjny - obligatoryjnie, konsultacje społeczne budżetów, wszystkich budżetów które są uchwalane co roku przez naszych prezydentów i dwu-kadencyjność prezydentów i burmistrzów miast.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 26.09.2015

sprawy ogólnopolskie
wybory 2015
Nowoczesna
5 Toruń
kadencyjność
administracja państwowa i samorząd
partycypacja
Krajowa polityka miejska

Będziemy też dążyć do zwiększenia jakości zarządzania miastem. Wdrożymy i będziemy realizować krajową politykę miejską, która powinna być już dawno wdrożona

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 26.09.2015

sprawy ogólnopolskie
wybory 2015
Nowoczesna
5 Toruń
administracja państwowa i samorząd
Certyfikacja samorządów

Będziemy wprowadzać certyfikację samorządów. Przecież tak naprawdę każdy z nas chciałby mieć możliwość dowiedzenia się, które miasta mają najlepszą jakość przestrzeni publicznych, najlepszą komunikację a nawet powietrze.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 26.09.2015

sprawy ogólnopolskie
wybory 2015
Nowoczesna
administracja państwowa i samorząd
5 Toruń
Certyfikacja samorządów

Będziemy wprowadzać certyfikację samorządów. Przecież tak naprawdę każdy z nas chciałby mieć możliwość dowiedzenia się, które miasta mają najlepszą jakość przestrzeni publicznych, najlepszą komunikację a nawet powietrze.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 26.09.2015

sprawy ogólnopolskie
wybory 2015
Nowoczesna
administracja państwowa i samorząd
5 Toruń
Inwestycje w odnawialne źródła energii

Chcemy aby miasta miały zwiększane dochody. Jak możemy to zrobić? Bardzo prosto. Na przykład dzięki dotacjom unijnym możemy inwestować w odnawialne źródła energii i dzięki temu zapewnić dochody dla gmin.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 26.09.2015

sprawy ogólnopolskie
wybory 2015
Nowoczesna
5 Toruń
administracja państwowa i samorząd
odnawialne źródła energii
Zmiany w miastach

Potrzebujemy miast dobrze zarządzanych, otwartych i bezpiecznych. Możemy to zrobić to bardzo prosto. Po pierwsze zwiększyć dochody miasta, po drugie poprawić jakoś zarządzania w miastach, po trzecie doprowadzić aby mieszkańcy mieli realny wpływ na to na co są wydawane pieniądze miejskie i w jaki sposób oraz aby samorządy imały naprawdę dobre prawo do rządzenia.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 26.09.2015

sprawy ogólnopolskie
wybory 2015
Nowoczesna
5 Toruń
administracja państwowa i samorząd

Oświadczenia majątkowe

Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Joanna
Nazwisko: Scheuring-Wielgus
Data urodzenia: 1972-02-08
Miejsce urodzenia: Toruń
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Stanowisko lub funkcja: posłanka na Sejm VIII kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 2166,16 PLN
Uwagi: Millenium Bank

Kwota: 4500,00 PLN
Uwagi: Credit Agricole

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 156 m2
Wartość domu: 550 000,00 PLN
Tytuł prawny: udział we współwłasności
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: ART Management Joanna Scheuring-Wielgus (jednoosobowa działalność gospodarcza)
Uwagi nt. Osobiście / Z innymi osobami: osobiście
Uwagi: zawieszona XI 2015
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 30 414,37 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana: 27 360,00 PLN opodatkowana: 3 054,37 PLN

Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 137 953,01 PLN

Opis: wynajem domu
Kwota: 24 000 PLN

Opis: Polskie Radio SA
Kwota: 2028,00 PLN

Opis: świadczenie 500+
Kwota: 6000,00 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Citroen
Model: Xsara Picasso
Rok produkcji: 2010
Uwagi: współwłasność
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt mieszkaniowy 2003, BPH
Kwota pozostała do spłacenia: 96 879,95 CHF

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt komercyjny 2003, BPH
Kwota pozostała do spłacenia: 96 879,95 CHF

Podpis
Data: 2019-10-29
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Joanna
Nazwisko: Scheuring-Wielgus
Data urodzenia: 1972-02-08
Miejsce urodzenia: Toruń
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Stanowisko lub funkcja: Posłanka na Sejm VIII kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 127,42 PLN
Uwagi: Millenium Bank

Kwota: 1121,56 PLN
Uwagi: Getin Bank

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 156 m2
Wartość domu: 550 000,00 PLN
Tytuł prawny: udział we współwłasności
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: ART Management Joanna Scheuring-Wielgus (jednoosobowa działalność gospodarcza)
Uwagi nt. Osobiście / Z innymi osobami: osobiście
Uwagi: zawieszona XI 2015
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 19 958,09 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana 19 958,09 PLN opodatkowana 0 PLN

Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 72 596,46 PLN

Opis: wynajem domu
Kwota: 4000 PLN

Opis: umowa o dzieło
Kwota: 792 PLN

Opis: Polskie Radio SA
Kwota: 1352 PLN

Opis: przychód z tytułu zwiększenia limitu na służbowe podróże zagraniczne
Kwota: 1579,17 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Saab
Model: 900i 2.0 turbo
Rok produkcji: 1997
Uwagi: współwłasność
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt mieszkaniowy 2003, BPH
Kwota pozostała do spłacenia: 87 577,78 CHF
Podpis
Data: 2019-09-09
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Joanna
Nazwisko: Scheuring-Wielgus
Data urodzenia: 1972-02-08
Miejsce urodzenia: Toruń
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Stanowisko lub funkcja: Posłanka na Sejm VIII kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 4500 PLN
Uwagi: Credit Agricole
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 156 m2
Wartość domu: 550 000,00 PLN
Tytuł prawny: udział we współwłasności
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: ART Management Joanna Scheuring-Wielgus (jednoosobowa działalność gospodarcza)
Uwagi: zawieszona XI 2015
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 32 568,18 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana 31 938,48 PLN opodatkowana 629,70 PLN

Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 127 399,17 PLN

Opis: wynajem domu
Kwota: 24 000 PLN

Opis: świadczenie 500+
Kwota: 6000 PLN

Opis: Polskie Radio SA
Kwota: 1014 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Saab
Model: 900i 2.0 turbo
Rok produkcji: 1997
Uwagi: współwłasność
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt mieszkaniowy 2003, BPH
Kwota pozostała do spłacenia: 90 914,50 CHF
Podpis
Data: 2019-04-30
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Joanna
Nazwisko: Scheuring-Wielgus
Data urodzenia: 1972-02-08
Miejsce urodzenia: Toruń
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm VIII Kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 2166,16 PLN
Uwagi: Millenium Bank

Kwota: 4500 PLN
Uwagi: Credit Agricole

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 156 m2
Wartość domu: 550 000,00 PLN
Tytuł prawny: udział we współwłasności
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: ART Management Joanna Scheuring-Wielgus (jednoosobowa działalność gospodarcza)
Uwagi nt. Osobiście / Z innymi osobami: prowadzona osobiście
Uwagi: zawieszona XI 2015
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 30 414,37 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana 27 360 PLN opodatkowana 3 054,37 PLN

Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 137 953,01 PLN

Opis: wynajem domu
Kwota: 24 000 PLN

Opis: świadczenie 500+
Kwota: 6000 PLN

Opis: Polskie Radio SA
Kwota: 2028 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Citroen
Model: Xara Picasso
Rok produkcji: 2010
Uwagi: współwłasność
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt komercyjny 2009 Citi Bank
Kwota pozostała do spłacenia: 4000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt mieszkaniowy 2003, BPH
Kwota pozostała do spłacenia: 96 879,95 CHF

Podpis
Data: 2018-04-26
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Joanna
Nazwisko: Scheuring-Wielgus
Data urodzenia: 1972-02-08
Miejsce urodzenia: Toruń
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm VIII Kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 3032,05 PLN
Uwagi: Millenium bank

Kwota: 5000 PLN
Uwagi: Credit Agricole

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 156 m2
Wartość domu: 550 000,00 PLN
Tytuł prawny: udział we współwłasności
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: ART Management Joanna Scheuring-Wielgus (jednoosobowa działalność gospodarcza)
Uwagi nt. Osobiście / Z innymi osobami: prowadzona osobiście
Uwagi: zawieszona XI 2015
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 29 676,96 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana 27 360 PLN opodatkowana 2 316,96 PLN

Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 141 927,93 PLN

Opis: wynajem domu
Kwota: 4000 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Citroen
Model: Xara Picasso
Rok produkcji: 2010
Uwagi: współwłasność
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt komercyjny 2009 Citi Bank Handlowy
Kwota pozostała do spłacenia: 21 673,10 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt mieszkaniowy 2003, BPH
Kwota pozostała do spłacenia: 101 616,61 CHF

Podpis
Data: 2017-04-30
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Joanna Scheuring-Wielgus
Nazwisko: Bąkowska
Data urodzenia: 1972-02-08
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm VIII Kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 9210,32 PLN
Uwagi: Millenium bank

Kwota: 900 PLN
Uwagi: Credit Agricole

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 156 m2
Wartość domu: 550 000,00 PLN
Tytuł prawny: udział we współwłasności
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: ART Management Joanna Scheuring-Wielgus (jednoosobowa działalność gospodarcza)
Uwagi nt. Osobiście / Z innymi osobami: prowadzona osobiście
Dochód / Przychód
Przychód: 15 723,56 PLN
Dochód: 4383,56 PLN
Uwagi: zawieszona XI 2015
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta radnej (nieopodatkowana)
Kwota: 15 739,12 PLN

Opis: renta rodzinna
Kwota: 12 592,08 PLN

Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 23 815,80 PLN

Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 4039,36 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana 3846,28 PLN opodatkowana 193,08 PLN

Opis: umowa o dzieło
Kwota: 1000 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Citroen
Model: Xara Picasso
Rok produkcji: 2010
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt komercyjny 2009 Citi Bank Handlowy
Kwota pozostała do spłacenia: 38 827,58 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt mieszkaniowy 2003, BPH
Kwota pozostała do spłacenia: 105 274,54 CHF

Podpis
Data: 2016-04-29
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Joanna Scheuring-Wielgus
Nazwisko: Bąkowska
Data urodzenia: 1972-02-08
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Art Management Joanna Scheuring-Wielgus

Stanowisko lub funkcja: aktualnie poseł-elekt

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 156 m2
Wartość domu: 550 000,00 PLN
Tytuł prawny: współzałożyciel
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: ART Management Joanna Scheuring-Wielgus (jednoosobowa działalność gospodarcza)
Uwagi nt. Osobiście / Z innymi osobami: prowadzona osobiście
Łączny Dochód / Przychód
Łączny Przychód: 55 232,55 PLN
Łączny Dochód: 26 311,94 PLN
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta Radnej Miasta Torunia
Kwota: 15 739,12 PLN

Opis: renta rodzinna
Kwota: 11 535,54 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Citroen
Model: Xara Picasso
Rok produkcji: 2010
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt konsumpcyjny 2009 Citi Bank Handlowy
Kwota pozostała do spłacenia: 45 102,34 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt mieszkaniowy 2003, BPH
Kwota pozostała do spłacenia: 106 680,41 CHF

Podpis
Data: 2015-11-10

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
od 13.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, wiceprzewodnicząca
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
od 13.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy (Razem, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna Roberta Biedronia), członkini
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
od 12.11.2019
Sejm RP IX kadencji, posłanka, KW Sojusz Lewicy Demokratycznej, Toruń, liczba głosów: 26 092
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej sejmsenat2019.pkw.gov.pl
,
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
Pokaż więcej