Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Kandydat na posła do PE Komitet wyborczy: Konfederacja Wolność i Niepodległość Okręg: 10, małopolsko-świętokrzyski Partia: Konfederacja Korony Polskiej Zawód: parlamentarzysta

Informacje ogólne

Poseł

Klub/koło: Klub Poselski Konfederacja
Data i miejsce urodzenia: 1967-03-11, Toruń
Zawód: reżyser, scenarzysta, nauczyciel akademicki
Wykształcenie: wyższe
Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów reżyserskich na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim. W l. 80 działacz opozycyjny i współorganizator pierwszych akcji Pomarańczowej Alternatywy. Publicysta dwumiesięcznika "Polonia Christiana", kwartalnika "Opcja... na Prawo", miesięcznika "Uważam Rze" i tygodnia "Polska Niepodległa". Od 1994 r. reżyser filmów dokumentalnych i seriali, od 1995 r. scenarzysta. W 2010 r. bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego miasta Wrocławia. W 2015 r. startował w wyborach na urząd Prezydenta RP. W tym samym roku założył katolicki ruch społeczny pod nazwą "Pobudka". W 2019 r. założył partię Konfederacja Korony Polskiej. W tym samym roku bez powodzenia kandydował w przedterminowych wyborach na prezydenta Gdańska, a następnie do Parlamentu Europejskiego. Poseł na Sejm od 2019 r. (IX-X kadencja). W Sejmie IX kadencji był członkiem Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

 • Biuro Poselskie Grzegorza Brauna ul. Słowackiego 8 35-060 Rzeszów woj. podkarpackie

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Dotychczasowa kariera zawodowa, działalność polityczna i aktywność społeczna.
Prezes fundacji Tradycyjne Podkarpacie, członek stowarzyszenia Polskie Stowarzyszenie Wolne Podkarpacie, dyrektor biura poselskiego Grzegorza Brauna, asystent posła.
Poniżej wymieniliśmy wybieralne funkcje publiczne.
Obecnie pełnię tę funkcję Pełniłam/pełniłem tę funkcję w przeszłości Nie dotyczy
Wójt/burmistrz/prezydent miasta
Radny/radna gminy
Radny/radna powiatu
Radny/radna sejmiku wojewódzkiego
Poseł na Sejm RP
Senator RP
Poseł do Parlamentu Europejskiego
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi na pytanie.
Do tej pory nie pełniłem funkcji publicznych. Nie jestem częścią żadnego układu władzy.
W pracy parlamentarzystki/parlamentarzysty przydatna jest umiejętność komunikowania się w języku obcym. W jakim języku obcym swobodnie się Pani/Pan porozumiewa?
 1. Język angielski
 2. Język francuski
 3. Język niemiecki
 4. Język ukraiński
 5. Język rosyjski
 6. Nie porozumiewam się swobodnie w żadnym języku obcym.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KRÓTKA PIŁKA
Szczepienia (2022)

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pan poglądom? Szczepienia przeciw Covid-19 powinny być:
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
 1. Obowiązkowe dla wszystkich dorosłych Polaków (dorośli – powyżej 18 r.ż., pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
 2. Obowiązkowe dla wybranych grup zawodowych (pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
 3. Dobrowolne – tylko dla osób, które chcą z nich skorzystać
 4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy osobom, które otrzymały pełny cykl szczepień złożony z 2 dawek, powinny przysługiwać ułatwienia w dostępie do wybranych usług i/lub ulg?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
 1. Tak
 2. Nie
 3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Pracodawca powinien mieć prawo zażądania od pracownika informacji o wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed jego okazaniem. Pracownik może zwolnić się z tego obowiązku tylko poprzez przedstawienie informacji o przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2 lub o wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19.
B. Pracownik nie powinien mieć obowiązku okazania na żądanie pracodawcy informacji o wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Nadanie pracodawcy możliwości weryfikowania statusu zdrowotnego pracowników jest niezgodne z polskim porządkiem prawnym.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
 1. Zdecydowanie A
 2. Raczej A
 3. Zdecydowanie B
 4. Raczej B
 5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Artykuły

Wyniki 1–3 z 25
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Znalezione artykuły

19.04.2024, Podziały wewnątrz koalicji – co parlamentarzyści sądzą o zakazie sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych?

…u odpowiedzi udzieliła  Urszula Pasławska , negatywnie odnosząc się do proponowanej zmiany. Podobnego zdania pozostaje  Grzegorz Braun , reprezentujący Konfederację. Z kolei poseł niezrzeszony  Adam Gomoła (startował z list Trzeciej Drogi) nie wyraził opinii…

20.03.2024, Kandydaci w liczbach, wyborcza demografia

…członkini Nowej Nadziei – Klaudia Domagała oraz startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Akcja Narodowa, członek założonej przez Grzegorza Brauna Konfederacji Korony Polskiej – Janusz Waliszewski i należący do Polskiej Partii Piratów, a startujący z  Komitetu Wyborczego…

9.03.2024, Relacja z 7. posiedzenia Sejmu (06-08.03.2024 r.)

…jej użycia. fot. Piotr Wójcik Na proteście obecnych było co najmniej kilku posłów. Wśród nich  Grzegorz Braun (Konfederacja). Polityk najpierw mediował między protestującymi a policją. Gdy po rozwiązaniu zgromadzenia, oddziały prewencji zaczęły wypychać protestujących…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
od 13.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej sejm.gov.pl
od 13.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Komisja Obrony Narodowej, członek
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej sejm.gov.pl
od 12.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Koło Poselskie Konfederacja, członek
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej sejm.gov.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Dostęp do broni

(..) prawo do posiadania broni to jest taki probierz wolności.

Źródło: vod.tvp.pl

Data obietnicy: 7.05.2015

światopogląd
dostęp do broni
sprawy ogólnopolskie
Dlaczego chcę zostać prezydentem

Szczęść Boże raz jeszcze. Bardzo się cieszę i dzięuje wszystkim moim rodakom z tej i tamtej strony globusa za to, ze katapultowali mnie w to miejsce. Mogę jasno powiedzieć: nie, nie dla wpychania Polski w wojnę ukraińską, nie dla roszczeń żydowskich, nie dla wyprzedaży polskiej ziemi. Chciałbym przewrócić Polsce to godło, tego orła z czasów zanim jeszcze masoneria oznaczyła go swoimi gwiazdeczkami, otworzyła mu koronę i temu podobne. A nieobecność tutaj Pana Komorowskiego to jest dobry trend, bo właśnie chodzi o to by doprowadzić do zniknięcia takich ludzi jak Komorowski z polskiego życia publicznego.

Źródło: www.tvp.info

Data obietnicy: 5.05.2015

sprawy ogólnopolskie
oficjalne materiały wyborcze
debata TVP
ustrój państwa
światopogląd
Trzeba odrzucić żydowskie roszczenia

Tak, owszem. Roszczenia żydowskie wobec Polski, mające charakter materialny, wycenione na sumę sześćdziesięciu paru mld. w ciężkiej walucie, wysuwane przez lata przez diasporę żydowską, a w ostatnich latach także przez państwo położone w Palestynie. Te roszczenia muszą zostać odrzucone, szczególnie, że towarzyszy im kampania oszczerstw wobec Polski. Polaków przedstawia się jako potomków morderców i rabusiów Żydów w II wojnie światowej. I z tego jasno wynika, że prowadzenie polskiej polityki zagranicznej nie może być proste, łatwe i przyjemne.

Źródło: www.tvp.info

Data obietnicy: 5.05.2015

sprawy ogólnopolskie
oficjalne materiały wyborcze
polityka zagraniczna
debata TVP
Nowy sojusz na terenie Polski

Tutaj kształtuje się nowy sojusz, który ja nazywam kondomonium rosyjsko- niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym. Tak, to jest ten słoń w menażerii, którego w większość uczestników tzw. debaty publicznej upiera się nie dostrzegać.

Źródło: www.tvp.info

Data obietnicy: 5.05.2015

oficjalne materiały wyborcze
sprawy ogólnopolskie
debata TVP
polityka zagraniczna
Zaproszenie do rady prezydenckiej

Niektórych z Państwa z przyjemnością zapraszałbym do rady prezydenckiej.

Źródło: www.tvp.info

Data obietnicy: 5.05.2015

sprawy ogólnopolskie
oficjalne materiały wyborcze
debata TVP
wybory
Zmiana ustroju politycznego

Na 1050 rocznicę chrztu w Polsce, która obchodzona będzie w następnym roku, mam nadzieję, jak najhuczniej na Wielkanoc, czas sięgnąć do tradycji. Tej tradycji, która Polaków kiedyś czyniła najbardziej wolnymi jak tylko można było sobie coś wyobrazić. Co trzeba zrobić by tą tradycje przywrócić? Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Trzeba prosić o błogosławieństwo. I to jest poważna polityka. Nasi sąsiedzi, Węgrzy, mają w preambule "Boże błogosław Węgrom". A więc jak już będziemy pisali tą nową ustawę zasadniczą zadbajmy o to. A jak Bóg dopuści to i z kija wypuści.

Źródło: www.tvp.info

Data obietnicy: 5.05.2015

sprawy ogólnopolskie
oficjalne materiały wyborcze
ustrój państwa
konstytucja
debata TVP
O NATO i UE

W sprawach zagranicznych trzeba po prostu prowadzić politykę suwerenną, realistyczną opartą na rachunku strat i zysków. A zatem nie księżycową, oparta o sojusze zza oceaniczne, ponieważ one właśnie dzisiaj pokazuje swoją wątłość. Unia Europejska jest po prostu realizacją niemieckiej racji stanu w Europie. Ze szczególnym uwzględnieniem Europy Środkowej. Pakt Północnoatlantycki. Pan Zbigniew Brzeziński ostatnio zakomunikował, że tu są dwie prędkości, są członkowie pierwszej i drugiej kategorii. A my wiadomo do której się zaliczamy.

Źródło: www.tvp.info

Data obietnicy: 5.05.2015

sprawy ogólnopolskie
oficjalne materiały wyborcze
polityka zagraniczna
NATO
Unia Europejska
debata TVP
Wizja państwa

Wybieramy prawdopodobnie na resztę naszego życia, więc nie wybierajmy produktu polsko-podobnego Nie wybierajmy namiastki, atrapy, podróbki, wybierzmy całą Polskę. Nie głosujcie na mniejsze zło, wybierzcie większe dobro. Wsadźmy zdrajców stanu, Komorowskiego, Kopacz, Tuska do więzień. Przywróćmy normalne państwo na 1050-lecie chrztu Polski przyjmijmy program pracy u podstaw: kościół-szkoła-strzelnica. No i spotkajmy się w wolnej Polsce.

Źródło: www.tvp.info

Data obietnicy: 5.05.2015

sprawy ogólnopolskie
oficjalne materiały wyborcze
debata TVP
ustrój państwa
prerogatywy i rola prezydenta
Ziemi nie wolno wyprzedać

Tego systemu politycznego nie można naprawić. Trzeba go po prostu obalić i przywrócić normalność. Trzeba przywrócić wolność, która była kiedyś polskim towarem eksportowym, ze szczególnym uwzględnieniem wolności gospodarczej. Polska to działka nr. jeden na globusie. Pan Bóg umieścił nas w takim położeniu cudownym, które ma swoje plusy i minusy, ale jest z czego korzystać. Są bogactwa w tej ziemi, na ziemi i w ludzkich sercach i umysłach. Dlatego tej ziemi nie wolno odpuścić, nie wolno jej wyprzedać - bo to właśnie, w imię wolności gospodarczej i równego dostępu do rynku. Trzeba zauważyć że siła nabywcza naszych rodaków jest jednak niska, trzeba ich zatem bronić przed nieuczciwą konkurencją. Trzeba bronić Polaków przed lichwiarską międzynarodówką, która zamienia nas w niewolników.

Źródło: www.tvp.info

Data obietnicy: 5.05.2015

sprawy ogólnopolskie
oficjalne materiały wyborcze
debata TVP
gospodarka i energetyka
O służbie zdrowia

System opieki zdrowotnej w naszym kraju niestety prezentuje konsystencję ruiny. Zadawane przez Was pytania szczegółowe wymagają referenta z dziedziny reanimacji. Traktując go zatem jako wadliwy w swoich podstawach, pominę działania, które w biegu inercji winny być podjęte dla zachowania ciągłości opieki nad pacjentami. Przyszłość jednak należy ogniskować w istniejących systemach opartych na konkurencyjności firm proponujących ubezpieczenia medyczne na rynku. Nie trzeba więc wymyślać prochu, jeno zastosować go na odpowiednim etapie procesu.

Źródło: fakty.tvn24.pl

Data obietnicy: 2.05.2015

sprawy ogólnopolskie
ochrona zdrowia
Reformy armii

Organizacja wojska wymaga drastycznych zmian systemowych. Wojsko Polskie Anno Domini 2015 jest w stanie pogłębiającego się, świadomego demontażu. Przeciwdziałanie temu zjawisku staje się naszą pilną powinnością. Zatem niech jako sygnałowe pojawią się w tym miejscu pewne imperatywy typu: konieczność posiadania broni niekonwencjonalnej, konieczność zmian szkolenia specjalistycznego, konieczność zwiększenia liczebności armii, konieczność podwyższenia poziomu technologii, konieczność sparowania informatycznego w ramach starych i nowych wojskowych sojuszy.

Źródło: fakty.tvn24.pl

Data obietnicy: 2.05.2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
armia
Rola prezydenta

Rolę prezydenta postrzegam jako zasadniczą w łagodzeniu wszelkich konfliktowych uniesień, sądzę jednak, że w sytuacji kiedy Prezydent Rzeczypospolitej będzie wreszcie wyrazicielem Polskiej Racji Stanu, konfliktowe emocje będą w większości wygasały samoistnie. Natomiast jestem głęboko przekonany, iż prezydent jest zobowiązany przed narodem do uzasadniania swoich decyzji, a więc do jak najszerszego wyjaśniania obywatelom motywacji poszczególnych działań. Tkwię w nadziej, graniczącej z pewnością, iż skutkiem tak rozumianych działań prezydenta będzie prawdziwa zgoda narodowa, a ewentualne spory będą dotyczyły bardziej sposobów niźli celów. Celem bowiem jest silna, bezpieczna i majętna Polska, na której – jak mniemam – wszystkim nam zależy.

Źródło: fakty.tvn24.pl

Data obietnicy: 2.05.2015

sprawy ogólnopolskie
prerogatywy i rola prezydenta
Nie do tarczy antyrakietowej

Tarcza antyrakietowa, co to ma dać Polsce? Ochroni chyba tylko budynki użyteczności publicznej w Warszawie. Co to da reszcie Polaków?

Źródło: vod.tvp.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
tarcza antyrakietowa
Biurokracja

Teraz mamy do czynienia z talmudyzmem biurokratycznym.

Źródło: audycje.tokfm.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
administracja państwowa i samorząd
Na 1050-lecie chrztu Polski

Na 1050-lecie chrztu polski 1050 katolickich szkół i strzelnic w 1050 parafiach w Polsce

Źródło: audycje.tokfm.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
edukacja i szkolnictwo wyższe
Jak pomóc Ukrainie

Więcej firm spedycyjnych, mniej korpusów ekspedycyjnych

Źródło: audycje.tokfm.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
Ukraina
Eliminacja podatków dochodowych

Gdyby to ode mnie zależało to w ogóle bym wyeliminował podatek od dochodów osobistych.

Źródło: audycje.tokfm.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki
gospodarka i energetyka
Szkoły katolickie i strzelnice

Na 1050-lecie Chrztu Polski, 1050 szkół katolickich i polskich strzelnic w 1050 miejscowościach.

Źródło: audycje.tokfm.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

edukacja i szkolnictwo wyższe
infrastruktura
sprawy ogólnopolskie
Podatek liniowy

Z zasady jestem zwolennikiem wolności gospodarczej, a podatek od dochodów osobistych PIT uważam za penalizację przedsiębiorczości i gospodarności. Gdyby to ode mnie zależało wyeliminowałbym podatek osobisty. (...) Z dwojga złego wolę oczywiście podatek liniowy, ponieważ wszystko co proste jest lepsze.

Źródło: audycje.tokfm.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

budżet państwa i podatki
sprawy ogólnopolskie
Nowy zapis w konstytucji

Ustawa zasadnicza [..] gdybym miał w tym zakresie jakiekolwiek prerogatywy] to skorzystałbym z furtki jaką tworzyła konstytucja kwietniowa [..] gdzie ona zawierała taką furtkę bezpieczeństwo, że w razie zagrożenia bądź wyżej konieczności gdzie prezydent mógł przenieść swoje prerogatywy na inną osobę.

Źródło: audycje.tokfm.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
prawo
konstytucja
ustrój państwa
O powrocie króla

Jeśli nie wymodlimy sobie zawczasu króla, to weźmie nas za mordę niedługo zwykła hunta.

Źródło: audycje.tokfm.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
ustrój państwa
O wojnie na Ukrainie

Opowiadam się zdecydowanie przeciwko pchaniu Polski w tą wojnę.

Źródło: audycje.tokfm.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
Ukraina
Wolę podatek liniowy

Z dwojga złego wolę oczywiście podatek liniowy, ponieważ lepsze jest wszystko to co proste, ale gdybym miał inicjatywę lokalną to wie Pani, podatek pogłówny [..] to jest dobry punkt odniesienia.

Źródło: audycje.tokfm.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki
gospodarka i energetyka
Państwo nie jest od produkcji usług

Państwo nie powinno się zajmować produkowaniem usług, ani edukacyjnych, ani kulturalnych.

Źródło: audycje.tokfm.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
kultura
edukacja i szkolnictwo wyższe
O podatkach

Jestem za wolnością gospodarczą, a podatek gospodarczy, czyli PIT, uważam za formę penalizacji przedsiębiorczości.

Źródło: audycje.tokfm.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki
gospodarka i energetyka
In vitro

To jest proceder niegodziwy, bo nie ma in vitro bez selekcji. (...) Jeśli godzimy się na selekcję na tym etapie, to na wszystkich późniejszych ten sprzeciw traci sens.

Źródło: audycje.tokfm.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

polityka rodzinna
ochrona zdrowia
in vitro
światopogląd
sprawy ogólnopolskie
Finansowanie armii

Trzeba zwiększyć finansowanie armii, 3 proc. PKB. to minimum

Źródło: vod.tvp.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
armia
Broń jądrowa

Docelowo powinniśmy mieć broń jądrową. To jest potrzebne polskiej armii i o to trzeba się starać. Państwo polskie nie będzie bezpieczne dopóki nie będzie dysponować bronią jądrową.

Źródło: vod.tvp.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
przemysł zbrojeniowy
broń jądrowa
Mordy dokonane przez OUN i UPA w latach 1939-1947 uznane za ludobójstwa

Nie ma cienia wątpliwości, że mordy te były masowe i metodyczne – nie były dziełem przypadku, lecz zaplanowanej akcji; nie były przejawem spontanicznego bestialstwa, ale miały charakter zorganizowanej czystki etnicznej; nie zostały dokonane przez zwyrodniałe jednostki, ale przez zorganizowane oddziały na rozkaz z góry; nie były zatem sprawą marginesu społecznego, którą przypisać można poczuciu bezkarności w warunkach wojennego bezprawia, ale sprawą poważnej części ukraińskiej elity narodowej, która eksterminację Polaków włączyła do swojej agendy politycznej – co doskonale wyczerpuje znamiona czynu opisanego w art. II Konwencji ONZ w/s Zapobieganie i Krania Zbrodni Ludobójstwa (1948), jako działanie „w zamiarze zniszczenia w całości lub części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych”.

Źródło: www.kresy.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
polityka historyczna
polityka zagraniczna
Muzeum Kresów

Poprę starania o zbudowanie Muzeum Kresów, jako placówki upowszechniającej wiedzę o historycznych dokonaniach mieszkańców tej części utraconych ziem polskich RP, a także obrazującej akty ludobójstwa

Źródło: www.kresy.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
polityka historyczna
11 lipca – Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa OUN i UPA

Poprę starania o ustanowienie przez Sejm dnia 11 lipca – Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa OUN i UPA na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej.

Źródło: www.kresy.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
polityka historyczna
Pomnik ofiar banderowskiego ludobójstwa w Warszawie

Poprę wniosek środowisk kresowych o wzniesienie w stolicy Polski pomnika ofiar banderowskiego ludobójstwa i czy obejmie Pan swoim patronatem tę inicjatywę

Źródło: www.kresy.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
polityka historyczna
Pomnik ofiar banderowskiego ludobójstwa w Warszawie

Poprę wniosek środowisk kresowych o wzniesienie w stolicy Polski pomnika ofiar banderowskiego ludobójstwa.

Źródło: www.kresy.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
polityka historyczna
Sposób na zaradzenie emigracji

Mówią statystyki oficjalne, że z Polski w ostatnich dekadach wyjechało może 2, może 3 mln ludzi. Myślę, że te dane kłamią. Myślę, że w rzeczywistości może to i 5, może 6 lmn ludzi, a jedna gazeta niemiecka napisała, że 8 mln Polaków w ostatnich latach szukało pracy poza granicami własnego państwa. Z czego to wynika? Oczywiście z tego, że tutaj żyć się nie da (...) Jak możemy odwrócić ten trend? Tylko i aż przywracając normalność tutaj nad Wisłą, kończąc z wyzyskiem fiskalnym, uciskiem talmudycznym, które życie w Polsce czyni nieznośnym i każde młodym, nie tylko młodym zresztą, Polakom szukać normalnego godnego życia gdzieś daleko za granicą.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 24.04.2015

sprawy ogólnopolskie
młodzi
polityka społeczna
rynek pracy
Zniesienie ZUS

ZUS musi być zniesiony. Ten przymus podatkowy, bo to jest podatek ukryty. (...) To jest oszustwo. To jest przymuszanie do niekorzystnego rozporządzania mieniem.

Źródło: www.dlapolski.pl

Data obietnicy: 14.04.2015

sprawy ogólnopolskie
polityka społeczna
reforma emerytalna
ubezpieczenia
ZUS

Budżet państwa dopłaca do tego, czyli to jest przedsiębiorstwo już od dawna zbankrutowane. Dobrze by było, żeby wszystkie dawne zobowiązania zostały zrealizowane, czyli mówiąc krótko żeby państwo polskie nie wystawiło do wiatru tych, którzy już włożyli swoje pieniądze do ZUS-u. I trzeba jak najszybciej zapowiedz wciąganiu do tej machiny finansowej kolejnych pokoleń

Źródło: www.dlapolski.pl

Data obietnicy: 7.04.2015

sprawy ogólnopolskie
ubezpieczenia
polityka społeczna
reforma emerytalna
Wyjdźmy z Eurokołchozu

Jako land Eurokołchozu Polska zmierza do żałosnej konkluzji swej misji dziejowej. Czym prędzej szukać należy dróg ucieczki – co nie jest zadaniem łatwym, zważywszy obowiązywanie w UE „neo doktryny Breżniewa”. Ale liczy się wola polityczna – a ta w wypadku głowy państwa nigdy więcej nie powinna dopuścić do sygnowania dokumentów w rodzaju tzw. traktatu lizbońskiego

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: 7.04.2015

sprawy ogólnopolskie
Unia Europejska
integracja europejska
oficjalne materiały wyborcze
Co dla państwa, co dla samorządu?

Wojsko, policja, sądy i centralny aparat fiskalny, który umożliwia działanie tych trzech pierwszych przy ograniczonej do minimum administracji centralnej. Wszystko inne niechaj będzie zależne od uznania władz gminnych i regionalnych – i od fantazji przedsiębiorczych Polaków.

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: marzec 2015

sprawy ogólnopolskie
administracja państwowa i samorząd
oficjalne materiały wyborcze
Silny prezydent

Korzystną zmianą byłoby więc przesunięcie punktu ciężkości w układzie władzy w stronę jednego z tych urzędów – czyli wprowadzenie tego, co Pan nazywa „ustrojem prezydenckim”. Powinniśmy do tego dążyć już choćby tylko po to, wyeliminować dublowanie się kompetencji urzędu prezydenckiego i gabinetu rządowego – co jest z jednej strony karygodnie kosztowne, a z drugiej niebezpieczne dla państwa. Przykład: potencjalnie zbrodnicza niejasność najwyższych kompetencji dowódczych w Wojsku Polskim w stanie wojny.

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: marzec 2015

sprawy ogólnopolskie
ustrój państwa
prerogatywy i rola prezydenta
oficjalne materiały wyborcze
Obniżenie podatków

W sferze podatków działa, jak wiadomo, zasada: im mniej, tym więcej. Im podatki niższe i prostsze, tym rzadziej unikane. Cały system fiskalny musi zostać radykalnie uproszczony i odchudzony. Punktem wyjścia do wszelkich rozważań powinien być podatek pogłówny – być może z prawem odstępnego wraz z prawem wyborczym

Źródło: grzegorzbraun2015.h2.pl

Data obietnicy: marzec 2015

sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki
oficjalne materiały wyborcze
Rozliczenie komunizmu

Nie ma powodu, by silić się na oryginalność – po prostu: „Norymberga” dla komunistów. Ustawa dekomunizacyjna – wprowadzająca choćby paroletni zakaz pełnienia urzędów publicznych, jak w Czechach.

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: marzec 2015

sprawy ogólnopolskie
ustawa dekomunizacyjna
oficjalne materiały wyborcze
projekt ustawy
prawo
W relacjach z Rosją nie pomijać Mińska

W relacjach międzynarodowych trzeba zaś dbać o wzajemność. Komunikację z Moskwą zalecałbym prowadzić tak, by nie pomijać w tej grze Mińska.

Źródło: www.czasdebaty.pl

Data obietnicy: marzec 2015

polityka zagraniczna
sprawy globalne
Rosja
Nie ustalać wieku emerytalnego

Czy przywróci Pan wiek emerytalny do poprzedniej wysokości? - Jako zwolennik wolności, absolutnie wykluczam dyktowanie przez państwo komukolwiek, jak długo ma pracować. Chciałbym, żebyśmy żyli w wolnym kraju, w którym każdy sam decyduje o której wstaje rano i o której kładzie się spać. Kiedy zaczyna pracować i kiedy kończy. Państwo w ogóle nie powinno zajmować się dyktowaniem tych rzeczy obywatelom. Przymus ubezpieczeń społecznych to jest wymysł bismarckowski. Każdy Polak, który pamięta cokolwiek z historii, powinien dobrze rozumieć, że jeśli coś wymyślił i wprowadził w życie Bismarck, to nie może być to nic dobrego dla Polaków. Piramidę finansową ZUS należy jak najszybciej obalić, nie należy wciągać do niej młodych pokoleń, a tym, którzy już zostali wmontowani w tę nieszczęsną sytuację, należy wypłacić zobowiązania, ale nie należy kontynuować tego zgubnego procederu.

Źródło: www.czasdebaty.pl

Data obietnicy: marzec 2015

sprawy ogólnopolskie
ubezpieczenia
polityka społeczna
Zmiana prawa wyborczego - okręgi jednomandatowe

Jako polski państwowiec opowiadam się za możliwie jak najpilniejszą zmianą prawa wyborczego. Oczywistym jest, że w interesie publicznym leży przede wszystkim ograniczenie kosztów całego aparatu – a więc przede wszystkim radykalne zmniejszenie liczby reprezentantów wybieranych na każdym szczeblu. Ordynacje – tylko większościowe. Okręgi – tylko jednomandatowe.

Źródło: grzegorzbraun2015.h2.pl

Data obietnicy: marzec 2015

sprawy ogólnopolskie
prawo
kodeks wyborczy
JOW
oficjalne materiały wyborcze
projekt ustawy
Normalność

Wiara święta katolicka, nie byle jaka. Rodzina normalna. Nie bójmy się słowa normalność.

Źródło: www.gloswielkopolski.pl

Data obietnicy: 27.03.2015

sprawy ogólnopolskie
światopogląd
Usprawnienie sądownictwa

Być może przez dywersyfikację i uruchomienie konkurencji – tj. np. przez otwarcie możliwości wyboru sądu, przed jakim chcę stawać

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
sądy i prokuratura
oficjalne materiały wyborcze
Przeciwko aborcji

Jako autor filmów „Nie o Mary Wagner” i „Nie jestem królikiem doświadczalnym” zdążyłem się już na własny użytek doktoryzować z tego tematu – i dlatego żadnego alibi, ani furtki prawnej dla tolerowania działalności i propagandy przemysłu aborcyjnego w Polsce, ani zresztą nigdzie indziej nie znajduję.

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
ochrona zdrowia
aborcja
oficjalne materiały wyborcze
prawa i wolności obywatelskie
prawa kobiet i mniejszości
In Vitro

Nie mogę nie rozumieć, że propaganda i przemysł in vitro, to nic innego, jak próba wprowadzenia legalizacji aborcji tylnymi drzwiami.

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
ochrona zdrowia
in vitro
oficjalne materiały wyborcze
Nowy system edukacji

Czas na powrót do normalności – wedle programu: KOŚCIÓŁ – SZKOŁA –STRZELNICA (koniecznie z zachowaniem tej właśnie hierarchii spraw).

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
edukacja i szkolnictwo wyższe
Żydowskie roszczenia pod adresem Polaków

To jest taka umowa, o której nawet nie wiemy ile kosztuje, i co z niej tak naprawdę wynika. To jest taka umowa, o której wiemy niewiele bo tylko tyle ile powiedział prezydent Izraela jesienią ubiegłego roku. Powiedział, że znane są mu umowy i zobowiązania. Jak wynikało z sytuacji, z kontekstu umowy i zobowiązania które miały zostać zaciągnięte przez rząd warszawski w sprawie roszczeń żydowskich wobec Polski

Źródło: wzzw.wordpress.com

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
Zlikwidować KEN

Polska inteligencja, zwłaszcza profesura tych oczywistości nie przyjmuje do wiadomości – bo dziedzictwo KEN to jest jedna z jej legend założycielskich. Do dziś więc kolejne pokolenia urabiane są w tym systemie kołłątajowsko-stalinowskim – oczywiście w duchu „postępowo-rewolucyjnym”. Nie będę tu całej rzeczy wykładał – przypomnę tylko, że w centralnie sterowanych polskich szkołach niemal niepodzielnie króluje ów inteligencki zespół urojeniowo-roszczeniowy, na który składa się kilka kluczowych przesądów: demokratyzm, etatyzm, modernizm, pacyfizm i judeoidealizm.

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
edukacja i szkolnictwo wyższe
oficjalne materiały wyborcze
Podniesienie Korony Polskiej

Jestem monarchistą i uważam, że tylko podniesienie Korony Polskiej otworzy przed nami na powrót szeroką perspektywę dziejową.

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
ustrój państwa
oficjalne materiały wyborcze
Rozliczenie z przeszłością

Członkowie przestępczych organizacji, aparatu sowieckiej władzy i propagandy w Polsce: funkcjonariusze KPP, PPR i PZPR, kadra oficerska LWP, funkcjonariusze bezpieki wojskowej oraz UB/SB, funkcyjni redaktorzy i producenci prasy, radia i telewizji w PRL – oni wszyscy nie powinni w spokoju konsumować owoców swego zaprzaństwa i zdrady, a ich rodziny nie powinny cieszyć się większym komfortem życia codziennego, niż rodziny ich ofiar.

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
sądy i prokuratura
polityka historyczna
oficjalne materiały wyborcze
Rada regencyjna

Podstawowym narzędziem asekuracji prawnej na nadchodzącą, a bliską już niełatwą przyszłość, powinno stać się jak najszybsze wpisanie w nową Konstytucję RP możliwości powołania Rady Regencyjnej.

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
ustrój państwa
oficjalne materiały wyborcze
konstytucja
Co może Wojsko Polskie

To oczywiste, że Wojsko Polskie musi mieć możliwości dokonywania zamówień na wszelkich rynkach – i nie wszystko może się tu odbywać na zasadzie publicznych przetargów. Wojsko Polskie musi mieć np. możliwość prowadzenia objętych tajemnicą prac studyjnych i prawo pierwokupu patentów.

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
oficjalne materiały wyborcze
Ilu ma być radnych

Jednocześnie, jako zwolennik swobody wyboru, nie widzę przeszkód, by na szczeblu gminnym ludzie sami decydowali, ilu radnych zamierzają utrzymywać. Nie ma powodu, by schematy administracyjne na całym obszarze Polski wyrysowane były od tej samej linijki. Z pewnością wiele znajdzie się miast i miasteczek, które zdecydują natychmiast zrzucić nieznośny garb rozmywających kompetencje i zacierających odpowiedzialność kolektywów.

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
administracja państwowa i samorząd
oficjalne materiały wyborcze
Kompetencje państwa w sferze gospodarki

W sferze gospodarczej państwo ma jasną misję: stać na straży wolnej konkurencji, zapewniać każdemu równe możliwości wstępu na rynki wszelkich dóbr, surowców i usług, a także bezwzględnie tropić i tępić wszelkie zmowy kartelowe.

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
oficjalne materiały wyborcze
Zamiast demokracji

Demokracja z samej swej zasady jest systemem fasadowym – w którym przy zachowaniu pozorów ludowładztwa w rzeczywistości rządzą mafie, służby i loże. Alternatywa może być dwojaka: albo autorytaryzm świecki i kolektywistyczny, tj. zwyczajny „zamordyzm”, po prostu rządy jakiejś junty – albo też autorytaryzm uświęcony, tj. właśnie katolicka monarchia.

Źródło: grzegorzbraun2015.pl

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
ustrój państwa
oficjalne materiały wyborcze
Rodzina i małżeństwo

Uważam, że stosunek do życia, małżeństwa i rodziny jest w ogóle jednym z głównych kryteriów wartości, prawowitości i efektywności każdego systemu prawnego, każdego państwa, każdej cywilizacji. Nota bene: z tego właśnie względu kwestionuję prawowitość aktualnego rządu warszawskiego (którego dla uniknięcia możliwych nieporozumień nie nazywam polskim). Rząd ten przyzwala bowiem, ba, wręcz sam inicjuje kolejne akty wrogie wobec polskiej rodziny – działając przeciwko prawu naturalnemu, godząc we władzę rodzicielską, tworząc gwarantowany popyt na usługi przemysłu „in vitro”, implementując ideologię „gender” do polskiego systemu prawnego, inicjując dezinformację i deprawację nieletnich za pomocą państwowego przymusu edukacyjnego, etc. etc. Państwo warszawskie (którego nie nazywam polskim) realizuje strategię perfidnej agresji wymierzonej w rodzinę – także wówczas, gdy promuje akty prawne w rodzaju „konwencji antyprzemocowej”, których autorzy to z tradycyjnej rodziny chcą uczynić głównego podejrzanego i winowajcę wszelkich patologii (czyniąc to notabene nie tylko wbrew naturze, ale też wbrew wszelkim prawdziwym, statystycznie rozpoznawalnym realiom życia społecznego w Polsce).

Źródło: www.stopaborcji.pl

Data obietnicy: 16.03.2015

sprawy ogólnopolskie
polityka rodzinna
światopogląd
Inne związki

Czy dopuszcza Pan, nazywanie małżeństwem związku innego niż związek mężczyzny i kobiety? Nie, nie dopuszczam.

Źródło: www.stopaborcji.pl

Data obietnicy: 16.03.2015

sprawy ogólnopolskie
polityka społeczna
światopogląd
związki partnerskie
Wolność gospodarcza

Polakom trzeba zwrócić wolność – ze szczególnym uwzględnieniem wolności gospodarczej. Maksymalna obniżka i uproszczenie podatków i radykalne przetrzebienie gąszczu przepisów, które dziś dławią przedsiębiorczość.

Źródło: thepolandtimes.com

Data obietnicy: 16.02.2015

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
prawo
budżet państwa i podatki
Za karą śmierci

To się musi skończyć. Złodzieje pod sąd. Kara śmierci dla morderców i zdrajców stanu.

Źródło: thepolandtimes.com

Data obietnicy: 7.02.2015

sprawy ogólnopolskie
prawo
kara śmierci
światopogląd
prawo karne
Nie podpiszę niczego godzącego w Polskę

Głowa państwa polskiego musi wlewać otuchę w serca, że pewnych rzeczy nie uczyni, pewnym traktatów nie podpisze, pewnej zgodnie nie wyda, nie kontrasygnuje pewnych aktów prawnych, które (...) by godziły w wiarę, rodzinę i własność które by redukowały kompetencje państwa polskiego.

Źródło: www.videodownload.cc

Data obietnicy: 7.02.2015

sprawy ogólnopolskie
prerogatywy i rola prezydenta
polityka zagraniczna
Odsiecz dwóch „Błękitnych Armii”

Ale jest dobra wiadomość: w sprawie polskiej możemy wciąz liczyć na odsiecz dwóch „Błękitnych Armii”. Ta pierwsza, to Polacy poza granicami – na Zachodzie i na Wschodzie. Ta druga, to Polacy na tamtym świecie – nasi Święci i Błogosławieni, którzy wszak zawsze gotowi są orędować za nami.

Źródło: wzzw.wordpress.com

Data obietnicy: 7.02.2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
oficjalne materiały wyborcze
Depenalizacja narkotyków w powiązaniu ze zniesieniem opodatkowania ogółu na koszta leczenia niektórych

Chcącemu nie dzieje się krzywda. Ale, jak już wskazywałem, wszystko w powiązaniu – dekryminalizacja używek odurzających mogłaby nastąpić synchronicznie ze zniesieniem opodatkowania ogółu na koszta leczenia i opieki nad ludźmi wykolejonymi, z jednoczesnym zaostrzeniem kar np. w kategorii wyżej przez Pana wymienionej, tj. przestępstw przeciwko nieletnim.

Źródło: jan.bodakowski.salon24.pl

Data obietnicy: 6.02.2015

sprawy ogólnopolskie
prawo karne
polityka narkotykowa
polityka społeczna
ubezpieczenia
Przyszłość Polski

KONDOMINIUM ROSYJSKO-NIEMIECKIE POD ŻYDOWSKIM ZARZĄDEM POWIERNICZYM” – to jest scenariusz da nas przewidziany. Przez kogo? Przez międzynarodowe konsorcjum kontrolujące nasze terytorium za pośrednictwem swojej agentury, która dominuje na scenie politycznej III RP.

Źródło: www.ngopole.pl

Data obietnicy: 26.01.2015

sprawy ogólnopolskie
światopogląd
Jak zmienić kraj?

Trzeba więc wyjść z KLIENTELIZMU w polityce międzynarodowej i z KOLEKTYWIZMU w polityce wewnętrznej. Trzeba walczyć z MARKSIZMEM EKONOMICZNYM tj. socjalizmem w gospodarce, ale i z MARKSIZMEM KULTUROWYM, tj. poprawnością polityczną, która propaguje światopoglądąd oparty na bredniach (w rodzaju globalnego ocieplenia) i niegodziwościach (w rodzaju rewolucji genderowej).

Źródło: www.ngopole.pl

Data obietnicy: 26.01.2015

sprawy ogólnopolskie
światopogląd
Jak prowadzić sprawy polskie

Myli się, kto sądzi, że można i należy sprawy polskie prowadzić „po świecku”, bez zawierzenia Boskiej pomocy, bez modlitwy różańcowej po prostu.

Źródło: www.ngopole.pl

Data obietnicy: 26.01.2015

sprawy ogólnopolskie
światopogląd

Oświadczenia majątkowe

Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Grzegorz Michał
Nazwisko: Braun
Data urodzenia: 1967-03-11
Miejsce urodzenia: Toruń
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja
reżyser
publicysta
wykładowca
działacz społeczny i polityczny
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 11 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 24 USD
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Osuchowa
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): członek Rady Fundacji
Od kiedy: 2015-XX-XX

Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Pobudka

Uwagi ogólne: fundacja
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dochód z tytułu praw autorskich, umówi i tantiem autorskich w roku podatkowym 2018
Kwota: 69 634,46 PLN

Opis: w bieżącym roku podatkowym 2019 dodatkowo czerpię dochody z reklam w sieci internetowej (umieszczanych przez nadawcę YouTube)

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Inne mienie
Opis: książki
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-10-24
Źródło