Informacje ogólne

Poseł

Klub/koło: Koło Poselskie Kukiz'15
Data i miejsce urodzenia: 1963-06-24, Paczków
Zawód: muzyk
Wykształcenie: średnie
Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Niemodlinie. Frontman zespołów muzycznych: CDN, Hak, Aya RL, w l. 1984-2013 lider i wokalista zespołu Piersi. W wyborach prezydenckich w 2005 r. członek komitetu poparcia Donalda Tuska. W 2009 r. został redaktorem naczelnym portalu nieobecni.pl poświęconego... dokumentacji polskich cmentarzy za wschodnią granicą. Działał na rzecz wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. W l. 2014-2015 radny Sejmiku Woj. Dolnośląskiego, wybrany z listy Bezpartyjnych Samorządowców. W 2015 r. kandydował na urząd prezydenta. Lider partii Kukiz15. Poseł od 2015 r. (VIII-X kadencja), wybierany kolejno z list: Kukiz'15, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Prawa i Sprawiedliwości. W Sejmie IX kadencji zasiadał w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

 • Biuro Poselskie Pawła Kukiza ul. Damrota 4 lok. 7 45-064 Opole woj. opolskie

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Kwestionariusz po wyborach

Dotychczasowa kariera zawodowa, działalność polityczna i aktywność społeczna.
Poseł na Sejm VIII i IX kadencji
Poniżej wymieniliśmy wybieralne funkcje publiczne.
Obecnie pełnię tę funkcję Pełniłam/pełniłem tę funkcję w przeszłości Nie dotyczy
Wójt/burmistrz/prezydent miasta
Radny/radna gminy
Radny/radna powiatu
Radny/radna sejmiku wojewódzkiego
Poseł na Sejm RP
Senator RP
Poseł do Parlamentu Europejskiego
W pracy parlamentarzystki/parlamentarzysty przydatna jest umiejętność komunikowania się w języku obcym. W jakim języku obcym swobodnie się Pani/Pan porozumiewa?
 1. Język angielski
 2. Język francuski
 3. Język niemiecki
 4. Język ukraiński
 5. Język rosyjski
 6. Nie porozumiewam się swobodnie w żadnym języku obcym.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KRÓTKA PIŁKA
Szczepienia (2022)

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pan poglądom? Szczepienia przeciw Covid-19 powinny być:
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
 1. Obowiązkowe dla wszystkich dorosłych Polaków (dorośli – powyżej 18 r.ż., pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
 2. Obowiązkowe dla wybranych grup zawodowych (pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
 3. Dobrowolne – tylko dla osób, które chcą z nich skorzystać
 4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi na pytanie.
Człowiek posiada rozum i wolną wolę.
Czy osobom, które otrzymały pełny cykl szczepień złożony z 2 dawek, powinny przysługiwać ułatwienia w dostępie do wybranych usług i/lub ulg?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
 1. Tak
 2. Nie
 3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KWESTIONARIUSZ
Migracje. Kryzys na granicy (2021)

Od sierpnia 2021 r. mamy do czynienia z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Reżim Aleksandra Łukaszenki uczestniczy w sprowadzaniu cudzoziemców na granicę, prowokuje akcje zaczepne wobec polskich służb. W Polsce dochodzi do przekroczeń zielonej granicy, kilkunastu cudzoziemców zmarło. Poniżej wymieniliśmy działania, jakie można wprowadzić w związku z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy. Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie wymienionych rozwiązań? Prosimy o wybranie wszystkich odpowiedzi, z którymi Pan/Pani się zgadza.
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Należy jak najszybciej postawić mur na granicy z Białorusią.
Należy odstawiać cudzoziemców na granicę z Białorusią, w razie potrzeby z zastosowaniem przymusu.
Władze polskie powinny pozwolić na działanie organizacji humanitarnych i pracowników służb medycznych w strefie stanu wyjątkowego.
Rząd powinien wprowadzić rozwiązanie zaproponowane przez Episkopat Polski, polegające na utworzeniu mostu humanitarnego.
Należy zaprzestać wyrzucania ludzi do lasu i zmuszania ich do ponownego niezgodnego z przepisami przekroczenia granicy z Białorusią.
Cudzoziemiec powinien mieć prawo wystąpić o ochronę międzynarodową (a jeśli odmówi, być odesłany do kraju pochodzenia). W międzyczasie należy zapewnić cudzoziemcom zakwaterowanie i adekwatną pomoc (np. medyczną, prawną).
Należy dopuścić media polskie i zagraniczne na teren objęty obecnie stanem wyjątkowym.
Po wygaśnięciu stanu wyjątkowego, jeśli kryzys na granicy nie ulegnie zmianie, należy utrzymać ograniczenie dostępu do strefy przygranicznej.
Należy otworzyć nowy ośrodek recepcyjny dla cudzoziemców przy granicy z Białorusią.
Rząd powinien przygotować się na przewidywaną zmianę ruchu migracyjnego i zabezpieczyć granicę Polski z Ukrainą.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi na pytanie:
do F: Tak, ale pod warunkiem, że granicę przekroczył legalnie
Czy osoby, które niezgodnie z przepisami przekroczyły granicę, powinny mieć prawo złożyć w Polsce wniosek o ochronę międzynarodową? Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Tak, Polska powinna odpowiedzialnie reagować na prowokacje Aleksandra Łukaszenki i jednocześnie działać z poszanowaniem praw człowieka.
B. Nie, ponieważ obecne przekraczanie przez cudzoziemców wschodniej granicy to element prowokacji politycznej wymierzonej przeciwko Polsce i UE.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
 1. zdecydowanie A
 2. raczej A
 3. zdecydowanie B
 4. raczej B
 5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi na pytanie:
W sytuacji ekstremalnej, gdy osoba nielegalnie przekraczająca granicę jest prześladowana w kraju swojego zamieszkania z powodów politycznych, religijnych, itp oraz posiada niezbite na to dowody
Jakie działania polityczne i dyplomatyczne powinny być podejmowane przez Polskę w związku z kryzysem rozgrywającym się na granicy polsko-białoruskiej? Prosimy o wybranie maksymalnie trzech działań, które uważa Pan/Pani za priorytetowe.
 1. Polska powinna prowadzić rozmowy z Aleksandrem Łukaszenką i naciskać na zamknięcie szlaku migracyjnego przez Białoruś.
 2. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić działania dyplomatyczne w krajach, z których startują samoloty przewożące cudzoziemców do Białorusi.
 3. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić intensywną kampanię informacyjną w państwach, z których pochodzą cudzoziemcy, zniechęcającą do podróży „szlakiem Łukaszenki”.
 4. Polska powinna zamknąć granicę polsko-białoruską, blokując wymianę handlową, nawet za cenę naruszenia interesu przedsiębiorców.
 5. Potrzebujemy obecności Fronteksu na naszym wschodnim pasie przygranicznym.
 6. Polska powinna uruchomić art. 4 traktatu NATO. (“Strony będą się wspólnie konsultowały, ilekroć - zdaniem którejkolwiek z nich - zagrożone będą: integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron”).
 7. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Artykuły

Wyniki 1–3 z 24
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7 8
Znalezione artykuły

5.03.2024, „Tylko «tak» oznacza zgodę” czy „postawienie systemu na głowie”? – zmiana kwalifikacji gwałtu w opinii posłanek i posłów

…Magdalena Biejat (Lewica), która w komentarzu do odpowiedzi stwierdziła: „Tylko «tak» oznacza zgodę”. Głosowanie przeciw zapowiedział Paweł Kukiz (PiS), Paweł Śliz (Polska 2050-TD) oraz Grzegorz Braun (Konfederacja). Ten ostatni stwierdził, że „taka zmiana spowodowałaby…

11.02.2022, Brak wspólnego frontu, brak odpowiedzi. PiS przemilczał pandemię

…proc.) Za dobrowolnością szczepień są Grzegorz Braun – jedyny poseł Konfederacji, który wypełnił kwestionariusz oraz Paweł Kukiz i Stanisław Żuk z Kukiz’15. Z grupy 23 posłów i posłanek, którzy limitują obowiązek szczepień do wybranych grup…

29.12.2021, Oczekiwania wyborców vs. konkretne działania

…z Lewicy, 25 z KO, 2 z Konfederacji, 2 z PiS, 1 z Kukiz’15 (Paweł Kukiz), 1 z Polska 2050 (Hanna Gill-Piątek). Poniżej prezentujemy ich odpowiedzi. Część parlamentarzystów i i parlamentarzystek zwróciła uwagę…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7 8

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
2019 – 13.10.2019
Sejm RP IX kadencji, kandydat na posła, Warszawa, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, Opole, liczba głosów: 23 468
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej sejmsenat2019.pkw.gov.pl
od 13.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
od 12.11.2019
Sejm RP IX kadencji, poseł, Warszawa, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, Opole, liczba głosów: 23 468
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej sejmsenat2019.pkw.gov.pl
,
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
Pokaż więcej

Obietnice

posiadanie przy sobie broni

posiadanie przy sobie broni

Nieopodatkowana praca

Przede wszystkim trzeba uprościć prawo podatkowe. I zrezygnować z opodatkowania pracy. Nasza praca jest na dzień dobry w 40% opodatkowana, a następne podatki powodują, że w 70% nasza praca jest zabierana przez władzę.

Źródło: www.tvp.info

Data obietnicy: 20.10.2015

sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki
rynek pracy
Kukiz'15
19 Warszawa
wybory 2015
debata liderów
Pojedynczy głos przechodni

Tak, ale mamy też Szkocję, gdzie te narodowe, czy jakby, no te narodowe takie czynniki zwyciężyły, dostali ogromną większość. Ja nie twierdzę, że JOWy są ideałem. Ja generalnie wolałbym system STV z całą pewnością, ale każda ordynacja, która odbetonowuje nasz beton, że tak powiem, kruszy nasz beton jest dobra, a JOW jest najprostszą.

Źródło: www.radiozet.pl

Data obietnicy: czerwiec 2015

sprawy ogólnopolskie
wybory
ordynacja wyborcza
JOW
Rola prezydenta

Walkę o ten urząd [prezydenta] uważam za jeden z bardzo ważnych etapów na drodze ku zmianom systemowym. To nie musi się wiązać z prezydenturą, choć ona by bardzo ułatwiła ten proces, ponieważ Prezydent ma możliwość rozpisania referendum po zaciągnięciu opinii Senatu w sprawie zmiany ordynacji wyborczej. Ma inicjatywy ustawodawcze. Prezydent generalnie powinien spełniać rolę takiego reprezentanta interesu obywateli jako całości, a nie grupy interesu czy partii politycznej. Grupą interesu powinni być dla niego obywatele.

Źródło: www.mpolska24.pl

Data obietnicy: 12.05.2015

sprawy ogólnopolskie
prerogatywy i rola prezydenta
ustrój państwa
wybory
Ławy przysięgłych, sędziowie pokoju, wyższy wiek dla zawodowego sędziego

- Mówi pan, że trzeba zmienić sądy i prokuratury, by były kontrolowane społecznie. Jak to by miało wyglądać? - To bardzo proste. Ławy przysięgłych, sędziowie pokoju, jak w Stanach Zjednoczonych, którzy są wybierani przez lokalne społeczności. Skandalem jest, że sędziami zawodowymi w Polsce zostają ludzie po trzydziestce. W Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii nominacja na sędziego zawodowego jest zwieńczeniem całej kariery prawniczej. Jak może trzydziestokilkulatek być sędzią w sprawach wymagających choćby doświadczenia życiowego?

Źródło: www.se.pl

Data obietnicy: 6.05.2015

sprawy ogólnopolskie
sądy i prokuratura
Stosunek do Rosji

- Są też głosy, które mówią, że Kukiz to fajny facet, ale nie poradzi sobie na przykład w Moskwie. Potrafiłby się pan zachować jako dyplomata? - Myślę, że miałbym ułatwioną rozmowę z Putinem choćby dlatego, że przez lata grałem z Rosjaninem w zespole Aya Rl. Każdy Rosjanin z osobna jest naszym bratem. Natomiast nie należy zapominać o tym, że kiedy idą w jakimś celu razem, gotowi są zrobić wszystko. Nie należy zapominać o kulach w tyle głowy.

Źródło: www.se.pl

Data obietnicy: 6.05.2015

sprawy globalne
światopogląd
Rosja
Związki partnerskie

(..) Natomiast nie jestem przeciwnikiem związków partnerskich.

Źródło: www.rmf24.pl

Data obietnicy: 6.05.2015

prawa i wolności obywatelskie
sprawy ogólnopolskie
związki partnerskie
Liczba posłów w sejmie

-Czy jest pan za zmniejszeniem liczby posłów. Jeśli, to do ilu? -Absolutnie nie, bo to całkowicie wypacza sens jednomandatowych okręgów wyborczych.

Źródło: www.rmf24.pl

Data obietnicy: 6.05.2015

ordynacja wyborcza
sprawy ogólnopolskie

- Czy jest pan za zmniejszeniem liczby posłów? - Absolutnie nie dlatego, że to wypacza sens jednomandatowych okręgów wyborczych. - Trzeba związać posła z wyborcą... - Oczywiście.

Źródło: www.rmf24.pl

Data obietnicy: 6.05.2015

sprawy ogólnopolskie
ordynacja wyborcza
ustrój państwa
Obniżenie podatków, likwidacja podatku CIT

Na pewno powinno być obniżenie akcyzy na energie, obniżenie podatku VAT, likwidacja podatku CIT

Źródło: wyboryprezydenckie.tvp.pl

Data obietnicy: 5.05.2015

sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki
debata TVP
oficjalne materiały wyborcze
Obecność w UE

Nasza obecność [w Unii Europejskiej]… Po pierwsze, weszliśmy do Unii trochę za wcześnie, po drugie, wprowadzenie w tej chwili euro byłoby już gwoździem dla trumny, a po trzecie jestem zwolennikiem Unii, ale pod warunkiem takim, że w tej Unii jesteśmy podmiotem, a nie przedmiotem. Nie jesteśmy państwem, które dostarcza tanią siłę roboczą i jest wygaszane, które służy, mówiąc bardzo symbolicznie, obsłudze marketów, korporacji zachodnich.

Źródło: www.polskieradio.pl

Data obietnicy: 5.05.2015

sprawy europejskie
Unia Europejska
unia walutowa
euro
światopogląd
Odbudowa polskiej armii

Jako Prezydent RP w pierwszej kolejności zadbałbym o odbudowę polskiej armii, o odurzędniczenie polskiej armii. (...) Kadra jest najważniejsza, bo broń sama nie strzela.

Źródło: wyboryprezydenckie.tvp.pl

Data obietnicy: 5.05.2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
armia
oficjalne materiały wyborcze
debata TVP
Małżeństwa homoseksualne

Ja jestem przeciwnikiem małżeństwo homoseksualnych, ponieważ one są... (..) .. Ponieważ one dają furtkę do adopcji dzieci.

Źródło: www.rmf24.pl

Data obietnicy: 5.05.2015

prawa kobiet i mniejszości
sprawy ogólnopolskie
prawa i wolności obywatelskie
Dlaczego chcę zostać prezydentem?

Jestem obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej, jednym z milionów tych, którzy mają dość partiokracji, roli chłopów pańszczyźnianych, tej neoarystokracji partyjnej. Ubolewam nad tym, że nie ma wśród nas pana prezydenta Komorowskiego. Świadczy to właśnie o arogancji, bucie obecnej władzy. (...) Będę dążył do pokonania partiokracji, zmiany ordynacji wyborczej, przywrócenia państwa obywatelom oraz referendum ogólnokrajowego obligatoryjnego.

Źródło: wyboryprezydenckie.tvp.pl

Data obietnicy: 5.05.2015

debata TVP
sprawy ogólnopolskie
oficjalne materiały wyborcze
prerogatywy i rola prezydenta
Media publiczne finansowane przez abonament

Uważam, że media publiczne mogą być finansowane poprzez abonament pod warunkiem, że zrezygnują z emisji reklam, na wzór brytyjskiej BBC. Spora część z tych środków powinna być przeznaczona na realizację ambitnych produkcji własnych, jak np. Teatr Telewizji z cotygodniową premierą.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Data obietnicy: 5.05.2015

media
kultura
sprawy ogólnopolskie
O służbie zdrowia

Co do zasady powinniśmy budować system, w którym pieniądze idą za pacjentem przy jednoczesnym założeniu, że nie można z takiego systemu wykluczać najbiedniejszych. Pole służby zdrowia jest też kolejnym przykładem dziedziny, w której nie słucha się ekspertów (w tym przypadku lekarzy). W szpitalach działa absurdalny system kontraktów, w którym urzędnicy decydują, ile ma być wyciętych migdałków, a ile złamanych nóg. Jak zreformować taki system, jeśli nie ma odpowiedzialnych polityków, którzy zatrudniają odpowiedzialnych urzędników?

Źródło: fakty.tvn24.pl

Data obietnicy: 2.05.2015

sprawy ogólnopolskie
ochrona zdrowia
Projekt ustawy o referendum

Zgłoszę taki projekt o zmianie ustawy o referendum ogólnokrajowym. Po pierwsze obniżenie progu frekwencyjnego do 25 proc. a po drugie określenie, że wynik referendum jest obligatoryjny dla władz.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
referendum
prawo
projekt ustawy
Kara śmierci

-Czy zdrada racji stanu powinna być karana śmiercią? -Kara śmierci nie, absolutnie.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: kwiecień 2015

oficjalne materiały wyborcze
sprawy ogólnopolskie
kara śmierci
prawo karne
sądy i prokuratura
Upolitycznione sądy

Sądy i prokuratury również są w tym systemie upolitycznione. One nie orzekają w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej a w imieniu jedynej, prawdziwej linii sprawującej władzę.

Źródło: www.ustream.tv

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
sądy i prokuratura
O zjednoczeniu kandydatów antystemowych.

Tu bardziej chodzi o jesień, żeby pojawić się w Sejmie nawet nie jako trzecia, ale inna siła i zażądać zmiany ustroju państwa.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
ustrój państwa
O refundacji in vitro

Zdrowa rodzina pojedzie na pół roku na zachód i zarobi na to.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
polityka rodzinna
ochrona zdrowia
in vitro
Mniejsze podatki dla przedsiębiorców

Musi pojawić się gospodarka wolnorynkowa, a żeby gospodarka wolnorynkowa się pojawiła muszą być warunki do zatrudniania pracowników, czyli pracodawcy nie mogą być aż tak opodatkowani.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
przedsiębiorczość
budżet państwa i podatki
rynek pracy
Reforma wymiaru sprawiedliwości

Konieczna jest głęboka reforma wymiaru sprawiedliwości polegająca na przywróceniu społecznej kontroli nad sądami i prokuraturą.

Źródło: kukiz.org

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
sądy i prokuratura
oficjalne materiały wyborcze
Frankowicze

Zdaniem Pawła Kukiza "zagraniczne banki traktują polskich klientów tak, jak kompanie kolonialne traktowały Murzynów w koloniach - tj bezwzględnie ich eksploatują i wyzyskują". - Cale ryzyko kursowe kredytów frankowych było po stronie klientów, a banki nie ryzykowały nic. Ludzie kupili mieszkania po 200 tys. zł, teraz maja do spłaty 400 tys., a bank może im je zabrać, sprzedać i dalej dochodzić brakującej kwoty (w innych krajach licytacja mieszkania kończy temat długu wobec banku) - podkreśla Kukiz. Dodaje, że "państwo polskie pozwala, aby zagraniczne banki zastawiły pułapkę na polskich obywateli i korzystając z stworzonych dla nich bandyckich narzędzi prawnych jak Bankowy Tytuł Egzekucyjny zrobiły tu sobie niewolników do końca życia". - A zyski tych banków transferowane są za granicę i budują dobrobyt innych krajów. I kiedy ci bankowi niewolnicy dożyją emerytury ,to okaże się, że ZUS nie ma dla nich emerytury i jedyne co im pozostanie to sprzedaż tego mieszkania bankom (tzw. odwrócona hipoteka) z 25-30 procent jego wartości - ocenia Paweł Kukiz. Jego zdaniem "mało która sytuacja równie dobitnie pokazuje, że Polski rząd i prezydent zamiast być gospodarzem kraju troszczących się o mieszkańców Polski, jest dozorca cudzych interesów o neokolonialnym charakterze".

Źródło: tvn24bis.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki
frankowicze
prawa i wolności obywatelskie
Kwota wolna od podatku

Na pewno wyższa niż w krajach afrykańskich, obecnie kraje afrykańskie mają wyższe kwoty wolne od podatku niż my obecnie

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
kwota wolna od podatku
budżet państwa i podatki
Nie mam jasnego pogladu w sprawie in vitro

Mógłbym nie podpisać ustawy, zwołać wcześniej radę gabinetową, konsultować się z Kościołem, etykami. W sprawie in vitro nie mam jasnego poglądu.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
ochrona zdrowia
in vitro
światopogląd
polityka rodzinna
Bez straży miejskiej

Wkrótce straży miejskiej nie będzie, mam taką nadzieję.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
Armia zawodowa, nie z poboru

- Czy armia bardziej zawodowa czy bardziej z poboru? - Armia zawodowa, z całą pewnością. I wzmocnienie obrony terytorialnej. 4:35

Źródło: vod.tvp.pl

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
armia
Nie dla religii w szkolach

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
oficjalne materiały wyborcze
edukacja i szkolnictwo wyższe
Przeciwny oplacaniu Funduszu Koscielnego

Imponuje mi ksiądz, który głosi słowo Boże a nie ociekający zlotem hierarcha.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: kwiecień 2015

sprawy ogólnopolskie
światopogląd
Nie zakładam partii

Nie zakładam i nie buduję partii z p. Izdebskim. Z innymi panami też. Budować partii nie zamierzam.

Źródło: www.facebook.com

Data obietnicy: 30.04.2015

oficjalne materiały wyborcze
sprawy ogólnopolskie
O gospodarce rynkowej

Ja nie jestem zwolennikiem gospodarki wolnorynkowej takiej, w której, makiawelistycznej wręcz gospodarki rynkowej, która oparta jest na tezie, że najsilniejszy bierze wszystko. Nie. Musi być pewna opieka socjalna.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 29.04.2015

gospodarka i energetyka
sprawy ogólnopolskie
światopogląd
Nie dla armii zawodowej

- Jest pan za armią zawodową? - A skąd!

Źródło: vod.tvp.pl

Data obietnicy: 29.04.2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
armia
Rada Odrodzenia Przemysłu

Mam cały plan na przykład na – zbudowanie natychmiast po objęciu prezydentury Rady Odrodzenia Przemysłu poprzez stworzenie chociażby zespołów eksperckich składających się z przedsiębiorców prywatnych, potentatów takich jak kiedyś pan Kluska, teraz pan Kulczyk. Do tego doradcy z różnych grup ekonomicznych, jak Centrum Adama Smitha, przedstawiciele interesu pracowniczego, czyli związków zawodowych, liderzy partii politycznych i praca nad takimi ustawami budżetowymi, ustawami podatkowymi, które doprowadzą do odbudowy gałęzi gospodarki polskiej – przemysł zbrojeniowy, przemysł wydobywczy itd. (…) Na utrzymanie całej administracji państwowej rocznie Polska wydaje 12 mld złotych. 10% z tych pieniędzy wystarczy na tworzenie nowych miejsc pracy.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 27.04.2015

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
przedsiębiorczość
Legalizacja prostytucji

(..)Otóż jakis czas temu tzw. "szarą strefę" czyli m.in. prostytucję wciągnięto do PKB. Po co? Żeby móc tym PKB manipulować. Jeśli chce się "poprawić" wizerunek władzy za pomocą wysokiego PKB to co się robi? Proste: słyszałem, że podobno analitycy Policji dostają "z góry" polecenie, że trzeba znaleźć taką liczbę prostytutek aby wypracowane przez nie kwoty dały sumę pieniędzy taką jakiej władza oczekuje by np. załatać deficyt budżetowy. Zakłada się, że przez jedną prostytutkę przepływa (za przeproszeniem) np. 5 tys miesięcznie, dzieli się kwotę brakujących w budżecie pieniędzy przez te 5 tys. a wynik to liczba potrzebnych w STATYSTYCE prostytutek, żeby wszystko się zgadzało. Policjanci zmuszeni są do fałszowania raportów bo jeśli nie dostarczą odpowiedniej ilości sztuk prostytutek to "nie wykonaja wyniku" i będą mieli ciepło. A wszystko to w ramach "demokratycznego" i "LEGALNEGO" Systemu. Skoro więc taki System oszustw uznajemy za LEGALNY to dlaczego nie zalegalizowac prostytucji, która zresztą sama w sobie jest legalna a jedynie sutenerstwo podlega karze?

Źródło: www.facebook.com

Data obietnicy: 22.04.2015

sprawy ogólnopolskie
prawa i wolności obywatelskie
gospodarka i energetyka
budżet państwa i podatki
oficjalne materiały wyborcze
Wzmocnienie roli prezydenta

Ja mówię na dzień dzisiejeszy modelu brytyjskim, który jest najłatwiejszy do wyjaśnienia, do edukowania… (…) - Chce pan wzmocnić rolę prezydenta? - Chciałbym wzmocnić rolę prezydenta, ale pod warunkiem, że w Sejmie mamy jednomandatowe okręgi wyborcze i zgadzam się z taką koncepcją, że Senat powinien być grupą ekspercką. Nie ma sensu utrzymywanie Senatu z JOWami… (…) - Czy według pana prezydent powinien mieć możliwość dekretowania? - Oczywiście, że tak.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 20.04.2015

sprawy ogólnopolskie
ustrój państwa
prerogatywy i rola prezydenta
Użycie broni do obrony miru domowego

Należałoby ustawę o broni i amunicji trochę zmodyfikować. Powinno być możliwe użycie broni przy obronie miru domowego.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 20.04.2015

sprawy ogólnopolskie
prawa i wolności obywatelskie
dostęp do broni
Ruch obywatelski w wyborach parlamentarnych, jeśli sukces w prezydenckich

- Jeśli osiągnie pan sukces [w wyborach prezydenckich], czy idzie pan z własną listą do parlamentu? - Z całą pewnością. Całe to zdarzenie to jest jeden z etapów… (…) To nie będzie partia polityczna, ruch obywatelski, który z pewnością będzie chciał partycypować nie we władzy, ale w zmianach systemowych. (…) Żeby to był szeroki front od lewicy do prawicy.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 17.04.2015

sprawy ogólnopolskie
prawa i wolności obywatelskie
ustrój państwa
Decentralizacja polskiej policji

-Jakby pan został prezydentem, to zdegradowałby pan… - Nie zdegradował, tylko zdecentralizował policję państwową, uszczuplił. W stanie wojennym było 500 funkcjonariuszy w komendzie Głównej Milicji Obywatelskiej i trzymali za pysk cały naród. W tej chwili mamy ich ośmiokrotnie więcej… (…) Mam cały program na policję państwową, zamieściłem go w 2010 roku na portalu policyjnym ifp.pl.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 17.04.2015

sprawy ogólnopolskie
administracja państwowa i samorząd
policja
Odpodatkować pracę

Należy w pierwszej kolejności odpodatkować pracę. Ona jest tak bardzo opodatkowana - 70%... Ona jest opodatkowana jak papierosy i alkohol. 70% naszych pieniędzy jest zabieranych przez państwo.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 17.04.2015

sprawy ogólnopolskie
rynek pracy
budżet państwa i podatki
Referendum dot. ordynacji wyborczej

- Paweł Kukiz zostaje prezydentem. Co robi, żeby ci ludzie [3 mln emigracji] wróciły? - Zmienia system. Rozpisuje referendum w sprawie zmiany ordynacji wyborczej, robi wszystko, by przywrócić państwo obywatelom.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 17.04.2015

sprawy ogólnopolskie
ordynacja wyborcza
referendum
prawa i wolności obywatelskie
ustrój państwa
JOWy na każdym poziomie

Głównym punktem [politycznym] jest zmiana relacji między władzą a obywatelem, czyli zerwanie z tą dzisiejszą sytuacją, gdzie władza jest bezwzględnym panem obywatela za obywatelskie pieniądze i doprowadzenie do takiego ustroju, w którym obywatel jest pracodawcą dla polityka i posiada nad nim kontrolę. Drogą do tego są JOWy (Jednomandatowe Okręgi Wyborcze) – na każdym poziomie, od poziomu Sejmu, od gmin do parlamentu.

Źródło: www.polskieradio.pl

Data obietnicy: 9.04.2015

sprawy ogólnopolskie
ordynacja wyborcza
kodeks wyborczy
prawo
Zmiana ustroju politycznego

Zmiana ustroju politycznego to jest wszystko. Bez zmiany ustroju politycznego, bez zlikwidowania partiokracji nie ma to nie ma szans na zrealizowanie jakiejkolwiek reformy.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 7.04.2015

sprawy ogólnopolskie
prawo
ustrój państwa
Bazy NATO w Polsce

Przede wszystkim powinniśmy zbudować własny system obronny, oparty na obronie terytorialnej. (...) W tej sytuacji dyskusja o bazach NATO to opowiadanie bajek.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Data obietnicy: 7.04.2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
NATO
Nie dla euro

Przyjęcie euro przed tą datą [2020] to gwóźdź do trumny. Oczywiście bardzo się cieszę, że jesteśmy w Unii Europejskiej, natomiast nie mam wątpliwości co do tego, że przystąpiliśmy do Unii za szybko, nie uregulowaliśmy wszystkich kwestii związanych z gospodarką. Przyjęcie euro skończyłoby się dla Polski tragicznie, dlatego absolutnie jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania. Mówię o tym publicznie od dawna, nie tylko w trakcie kampanii prezydenckiej.

Źródło: www.czasdebaty.pl

Data obietnicy: marzec 2015

unia walutowa
euro
sprawy ogólnopolskie
Posłowie odpowiedzialni przed wyborcami

Posłowie odpowiedzialni przed wyborcami, czyli jednomandatowe okręgi wyborcze.

Źródło: kukiz.org

Data obietnicy: marzec 2015

sprawy ogólnopolskie
wybory
kodeks wyborczy
prawo
oficjalne materiały wyborcze
projekt ustawy
o wieku emerytalnym

Czy przywróci Pan wiek emerytalny do poprzedniej wysokości? - Na pewno przed podjęciem decyzji zwołałbym Radę Gabinetową, z całą pewnością skorzystałbym też z konsultacji z ekspertami i związkami zawodowymi. Porozmawiałbym ze stroną pracodawców i pracobiorców i tą potężną grupą społeczną, która sprzeciwiała się wprowadzeniu wieku emerytalnego na obecnym poziomie. Mówiąc inaczej: powtórzyłbym cały ten proces, który powinien był zrobić Bronisław Komorowski. Mógł powołać Radę Gabinetową, mógł i powinien był skonsultować się z organizacjami społecznymi, mógł zastosować się do życzenia obywateli, mógł też rozpisać referendum w tej sprawie. Prawdopodobnie skorzystałbym ze wszystkich tych instrumentów.

Źródło: www.czasdebaty.pl

Data obietnicy: marzec 2015

wiek emerytalny
reforma emerytalna
prawa i wolności obywatelskie
sprawy ogólnopolskie
polityka społeczna
Trójfilarowy system zabezpieczenia emerytalno-rentowego osób starszych

Jeden z internautów zapytał mnie, czy oprócz wklejania filmików mam jakiś pomysł na ZUS .... Odpowiedziałem: "Mam, Panie Tomku... Trójfilarowy system kanadyjski. Ale żeby mógł zostać zrealizowany to najpierw musi w Polsce zaistnieć gospodarka wolnorynkowa. Zaistnieje, jeśli odpodatkuje się pracę. A bez zmiany ordynacji (obecna oparta jest na elektoracie urzędniczym- stąd 840 tys urzędników do wykarmienia) nie ma szans na odpodatkowanie pracy a co za tym idzie urynkowienia gospodarki i wprowadzenia trójfilarowego systemu emerytalnego... Proste?

Źródło: www.facebook.com

Data obietnicy: 26.03.2015

reforma emerytalna
sprawy ogólnopolskie
ubezpieczenia
oficjalne materiały wyborcze
Legalna marihuana

Legalna marihuana? Uważam, że jest znacznie mniej szkodliwym narkotykiem niż alkohol - mówi Kukiz - Jeśli alkohol może być legalny, to czemu nie marihuana?

Źródło: Kandydat Punk, Dawid Karpiuk Newsweek

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
prawo
światopogląd
Możliwa jest rewolucja

Kampania prezydencka to tylko część planu. Jesienią są wybory parlamentarne, Kukiz chciałby wprowadzić do Sejmu kilkunastu posłów. Tylu, żeby popsuć szyki i platformersom, i pisiorom. -Jestem zdeterminowany. (..) Jestem gotów użyć wszystkich środków, najchętniej pokojowych. (...) - Być może będzie tak, ze jakiś element przymusu będzie musiał zaistnieć. Ja nie chce rewolucji, ale do niej dojdzie.

Źródło: Kandydat Punk, Dawid Karpiuk Newsweek

Data obietnicy: 26.03.2015

sprawy ogólnopolskie
światopogląd
wybory
Trójfilarowy system emerytalny na wzór kanadyjski

Jeżeli w Polsce doprowadziliśmy do systemu jednomandatowego, a taki system istnieje w Kanadzie, to właśnie system kanadyjski, trójfilarowy.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 22.03.2015

sprawy ogólnopolskie
polityka społeczna
reforma emerytalna
Nie dla finansowania partii z budżetu

W JOWach nie ma subwencji, nie ma dotacji [dla partii politycznych]. Niepotrzebne są te progi.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 20.03.2015

PiS
sprawy ogólnopolskie
finansowanie partii
ordynacja wyborcza
finanse publiczne
budżet państwa i podatki
Referendum w sprawie odwołania prezydenta po zniszczeniu układu

Gdyby udało mi się doprowadzić do obalenia tego ustroju, poprzez wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, to będąc jednocześnie Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, to tuż po rozwaleniu tego wszystkiego bym rozpisał referendum w sprawie odwołania mnie - rewolucjonisty i zastąpienie człowiekiem bardziej merytorycznym niż ja. Nie chciałbym, żeby to zabrzmiało w taki sposób, że nie dałbym sobie rady. Dałbym sobie radę, otoczyłbym się sztabem fachowców. Niemniej uważam, że są osoby znacznie bardziej przydatne Polsce niż ja, bardziej przygotowane do sprawowania tego urzędu.

Źródło: www.mpolska24.pl

Data obietnicy: 12.03.2015

sprawy ogólnopolskie
prerogatywy i rola prezydenta
prawa i wolności obywatelskie
wybory
Wzory dla rozwijania innowacyjności

Powinniśmy korzystać z wzorów z USA czy innych krajów w nieprzeszkadzaniu i nieblokowaniu innowacyjności. Wzorem są programy rządowe (modernizacyjne czy zbrojeniowe), które służą konstruowaniu konkretnych rozwiązań potrzebnych rządowi.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna 11/03/2015

Data obietnicy: 11.03.2015

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
innowacje i nowe technologie
Nowa umowa społeczna

[Polityka rodzinna] to najważniejsze wyzwanie dla Polski. Zarówno w wymiarze społecznym, gospodarczym, podatkowym czy emerytalnym. Wymaga nowej umowy społecznej pod patronatem prezydenta.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 10/03/2015

Data obietnicy: 10.03.2015

sprawy ogólnopolskie
polityka rodzinna
Chcę być prezydentem

Prezydentem, który będzie prezydentem obywateli, który będzie ponadpartyjny, który będzie ponadświatopoglądowy, dla którego będzie ważny interes Polski, obywateli, a nie interes partyjnego klanu, to jest podstawowa sprawa.

Źródło: www.radiozet.pl

Data obietnicy: 9.03.2015

sprawy ogólnopolskie
partycypacja
prawa i wolności obywatelskie
Pozycja Polski na arenie międzynarodowej

Polska ma podmiotowość, ale może mieć rzeczywiście prawdziwą podmiotowość polityczną. Może można doprowadzić do sytuacji takiej, gdzie Polska będzie takim prawdziwym podmiotem polityki zagranicznej, polityki światowej a nie jej przedmiotem. Nas omijają gazociągi, nas omija wszystko, my jesteśmy, właściwie my jesteśmy taką troszkę Ukrainą w troszkę lepszej sytuacji, choćby z tego względu, że mamy od strony Rosji oddziela nas Ukraina.

Źródło: www.radiozet.pl

Data obietnicy: 9.03.2015

sprawy europejskie
polityka zagraniczna
Ukraina
Zmiana ustroju

Priorytetem jest zmiana systemu, ustroju, a nie aborcja, czy tego rodzaju sprawy.

Źródło: www.radiozet.pl

Data obietnicy: 9.03.2015

prawo
sprawy ogólnopolskie
ustrój państwa
Referendum w sprawie in vitro

Zrobiłbym referendum, akurat w sprawie in vitro zrobiłbym referendum.

Źródło: www.radiozet.pl

Data obietnicy: 9.03.2015

sprawy ogólnopolskie
polityka rodzinna
ochrona zdrowia
Rozwój Polski

Jesteśmy przepięknym, jesteśmy krajem takim, że gdyby zmienić w nim system, organizację po prostu tego państwa, organizację, nie na zasadzie rewanżyzmu, czegokolwiek, tylko zorganizowanie tego państwa, jesteśmy w stanie w ciągu kilku, kilkunastu lat przy potencjale młodych ludzi, nie mnie, starego capa, ale tych młodych ludzi, jesteśmy w stanie to państwo wyprowadzić w ciągu kilku, kilkunastu lat wprowadzić do czołówki Unii Europejskiej.

Źródło: www.radiozet.pl

Data obietnicy: 9.03.2015

sprawy ogólnopolskie
prawo
młodzi
ustrój państwa
Pomoc humanitarna na Ukrainie

Ja uważam, że dla Ukrainy robimy wystarczająco dużo. I w tej chwili rząd stara się robić, czy jakby pewne grupy starają się robić zbyt wiele, tak jak mówiłem wielokrotnie oczywiście pomoc humanitarna jak najbardziej, czy mówiąc symbolicznie kamizelka kuloodporna tak, natomiast kałasznikowy absolutnie nie.

Źródło: www.radiozet.pl

Data obietnicy: 9.03.2015

sprawy europejskie
polityka zagraniczna
Ukraina
bezpieczeństwo i obronność
Nie dla aborcji

Jestem absolutnym przeciwnikiem aborcji.

Źródło: www.radiozet.pl

Data obietnicy: 9.03.2015

polityka rodzinna
ochrona zdrowia
aborcja
sprawy ogólnopolskie
prawa i wolności obywatelskie
Oddać życie za Polskę

Ja powiedziałem, że poszedłbym, że jestem w stanie za Polskę oddać życie, ale nie skacząc z mostu, bo jakiś Siemoniak, czy ktoś tam sobie to wymyślił, taki scenariusz.

Źródło: www.radiozet.pl

Data obietnicy: 9.03.2015

sprawy europejskie
bezpieczeństwo i obronność
polityka zagraniczna
Wojsko na wzór izraelski

-W obliczy tego co się dzieje na Wschodzie, wracamy do poboru i robimy model obronności jak w Izraelu? Czy zostawiamy tak jak jest? -Wzór izraelski. (...) Należy przede wszystkim zająć się odbudową armii, redukcją etatów oficerskich

Źródło: www.mpolska24.pl

Data obietnicy: 7.03.2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
armia
W systemie prezydenckim brak Senatu

Jeżeli chodzi o Senat to uważam, że w systemie prezydenckim i JOW-owskim, Senat nie jest potrzebny. Jeśli miałbym zachować te 100 miejsc, to przeniósłbym je do Sejmu po to, żeby okręgi zmniejszyć i żeby jeszcze bardziej poseł był związany z wyborcą.

Źródło: www.mpolska24.pl

Data obietnicy: 7.03.2015

sprawy ogólnopolskie
ustrój państwa
prerogatywy i rola prezydenta
Tarcza antyrakietowa

Należałoby się ponadto domagać wywiązania przez sojuszników z tych poprzednich obietnic o tarczy antyrakietowej.

Źródło: www.mpolska24.pl

Data obietnicy: 7.03.2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
Elektrownie atomowe w Polsce

Uważam, że powinniśmy mieć elektrownie atomowe i powinniśmy się nad tym zastanowić.

Źródło: www.mpolska24.pl

Data obietnicy: 7.03.2015

sprawy ogólnopolskie
elektrownie atomowe
gospodarka i energetyka
Silna władza wykonawcza, silna władza prezydencka

Dlatego też powiedziałem, że gdybym skończył tę całą swoją rewolucję, to wówczas powinna się pojawić merytoryczna osoba, przygotowana do kolejnych zmian systemowych.

Źródło: www.mpolska24.pl

Data obietnicy: 7.03.2015

sprawy ogólnopolskie
ustrój państwa
Odzielne wybory

-Czyli tak jak w USA oddzielnie wybory do Senatu i do Kongresu? -Oczywiście, że tak.

Źródło: www.mpolska24.pl

Data obietnicy: 7.03.2015

sprawy ogólnopolskie
ustrój państwa
wybory
Wolnorynkowiec

Jestem wolnorynkowcem, który nie przejdzie obojętnie obok ludzkiej krzywdy.

Źródło: www.mpolska24.pl

Data obietnicy: 7.03.2015

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
Emerytura obywatelska

Do jej wypłacania wystarczyłby spis wyborców, a nie skomplikowany system informatyczny. Każdy miałby szansę na dobrowolne dodatkowe ubezpieczenia. to jedyny system, który jest w stanie wytrzymać zachodzące zmiany demograficzne.

Źródło: Gazeta Prawna, nr 44, 5 marca 2015

Data obietnicy: 5.03.2015

polityka społeczna
ubezpieczenia
reforma emerytalna
sprawy ogólnopolskie
Emerytura obywatelska z budżetu państwa

Nieuczciwe jest oszukiwanie Polaków, że nie ma problemu i ZUS wystarczy na emerytury i to jeszcze w tej wysokości. W moim odczuciu powinien opierać się o emeryturę i to wypłacaną z budżetu państwa.

Źródło: Gazeta Prawna, nr 44, 5 marca 2015

Data obietnicy: 5.03.2015

polityka społeczna
ubezpieczenia
reforma emerytalna
sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki
Modernizacja polskiej armii

Polska powinna zreformować armię. Polska powinna wyjść z takiego przekonania, że nic Polsce nie grozi.

Źródło: vod.tvp.pl

Data obietnicy: 19.02.2015

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
armia
"Nie" dla dozbrajania Ukrainy

- Należy pomagać humanitarnie Ukrainie, jednej i drugiej stronie konfliktu. Zająć się Polakami – już mamy z Donbasu Polaków, bardzo fajnie, że się nimi zajęliśmy. Jeżeli przewidujemy scenariusz taki, że np. granica może być na Bugu, powinniśmy się zainteresować losem Polaków z Tarnopola, Lwowa i innych okolic. My zajmujemy się Ukraińcami, a nie Polakami. - Czy dozbrajać Ukrainę? - Absolutnie nie.

Źródło: vod.tvp.pl

Data obietnicy: 19.02.2015

sprawy globalne
Ukraina
bezpieczeństwo i obronność
polityka zagraniczna
Stosunek do homoseksualizmu

Jako małżeństwo - nie. Z prawem do adopcji - też nie. Ale jestem przekonany, że takie sprawy jak jasność w sprawach majątkowych, odwiedzanie w szpitalu itp. powinny być uregulowane. Nie uważam homoseksualizmu za chorobę.

Źródło: tygodnik.onet.pl

Data obietnicy: 2.04.2013

sprawy ogólnopolskie
polityka społeczna
światopogląd

Oświadczenia majątkowe

Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Paweł Piotr
Nazwisko: Kukiz
Data urodzenia: 1963-06-24
Miejsce urodzenia: Paczków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: poseł na Sejm RP IX kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 5829,60 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 450 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 36 m2
Wartość: 350 000 PLN
Tytuł prawny: spółdzielcze prawo własności
3. Gospodarstwo rolne
Rodzaj: łąka
Powierzchnia działki: 0,6 ha
Wartość: 15 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: muzyk
Uwagi nt. Osobiście / Z innymi osobami: działalność zawieszona od dnia 2016-03-03
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): Stowarzyszenie
Nazwa i siedziba: Stowarzyszenie na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15
Funkcja
Rodzaj: Członek zarządu
Od kiedy: 2015-12-09
Dochód
Kwota: 0 PLN
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta poselska
Kwota: 29 477,83 PLN

Opis: uposażenie
Kwota: 91 329,86 PLN

Opis: prawa autorskie
Kwota: 199 976,51 PLN

Opis: dochód żony
Kwota: 80 145,04 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Audi
Model: Q7
Rok produkcji: 2009
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny w ING na budowę domu
Cała kwota: 600 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 229 978,14 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka z funduszu świadczeń socjalnych
Cała kwota: 17 850,00 PLN

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2021-04-30
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Paweł Piotr
Nazwisko: Kukiz
Data urodzenia: 1963-06-24
Miejsce urodzenia: Paczków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: poseł na Sejm RP IX kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 10 785 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 450 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 36 m2
Wartość: 350 000,00 PLN
Tytuł prawny: spółdzielcze prawo własności
3. Gospodarstwo rolne
Rodzaj: łąka
Powierzchnia działki: 0,6 ha
Wartość: 15 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: muzyk
Uwagi nt. Osobiście / Z innymi osobami: działalność zawieszona od dnia 2016-03-03
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): Stowarzyszenie
Nazwa i siedziba: Stowarzyszenie na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15
Funkcja
Rodzaj: Członek zarządu
Od kiedy: 2015-12-09
Dochód
Kwota: 0 PLN
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 29 644,85 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana: 29 644,785 PLN opodatkowana: 0,00 PLN

Opis: uposażenie
Kwota: 111 061,03 PLN

Opis: prawa autorskie
Kwota: 230 665,34 PLN

Opis: przychód z tytułu służbowej podróży zagranicznej
Kwota: 602,04 PLN

Opis: dochód żony
Kwota: 73 120,52 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Audi
Model: Q7
Rok produkcji: 2009
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny w ING na budowę domu
Cała kwota: 600 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 271 262,54 PLN
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2020-05-27
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Paweł Piotr
Nazwisko: Kukiz
Data urodzenia: 1963-06-24
Miejsce urodzenia: Paczków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: poseł na Sejm RP IX kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 8360,76 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 450 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 36 m2
Wartość: 350 000,00 PLN
Tytuł prawny: spółdzielcze prawo własności
3. Gospodarstwo rolne
Rodzaj: łąka
Powierzchnia działki: 0,6 ha
Wartość: 15 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: muzyk
Uwagi nt. Osobiście / Z innymi osobami: działalność zawieszona od dnia 2016-03-03
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): Stowarzyszenie
Nazwa i siedziba: Stowarzyszenie na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15
Funkcja
Rodzaj: Członek zarządu
Od kiedy: 2015-12-09
Dochód
Kwota: 0 PLN
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 19 874,58 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana: 19 874,58 PLN opodatkowana: 0,00 PLN

Opis: uposażenie
Kwota: 78 609 PLN

Opis: prawa autorskie i wykonawcze
Kwota: 170 664,79 PLN

Opis: dochód żony
Kwota: 51 807,23 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Audi
Model: Q7
Rok produkcji: 2009
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny w ING na budowę domu
Cała kwota: 600 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 276 731,99 PLN
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-11-08
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Paweł Piotr
Nazwisko: Kukiz
Data urodzenia: 1963-06-24
Miejsce urodzenia: Paczków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: poseł na Sejm RP VIII kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 30 064,82 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 450 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 36 m2
Wartość: 350 000 PLN
Tytuł prawny: spółdzielcze prawo własności
3. Gospodarstwo rolne
Rodzaj: łąka
Powierzchnia działki: 0,6 ha
Wartość: 15 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: muzyk
Uwagi nt. Osobiście / Z innymi osobami: działalność zawieszona od dnia 2016-03-03
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): Stowarzyszenie
Nazwa i siedziba: Stowarzyszenie na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15
Funkcja
Rodzaj: Członek zarządu
Od kiedy: 2015-12-09
Dochód
Kwota: 0 PLN
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: prawa autorskie i wykonawcze
Kwota: 170 664,79 PLN

Opis: dochód żony
Kwota: 51 807,23 PLN

Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 19 874,58 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana: 19 874,58 PLN opodatkowana: 0,00 PLN

Opis: uposażenie
Kwota: 78 609 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Audi
Model: Q7
Rok produkcji: 2009
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny w ING na budowę domu
Cała kwota: 600 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 281 611,38 PLN
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-09-06
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Paweł Piotr
Nazwisko: Kukiz
Data urodzenia: 1963-06-24
Miejsce urodzenia: Paczków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: poseł na Sejm RP VIII kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 43 503 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 450 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 36 m2
Wartość: 350 000 PLN
Tytuł prawny: spółdzielcze prawo własności
3. Gospodarstwo rolne
Rodzaj: łąka
Powierzchnia działki: 0,6 ha
Wartość: 15 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: muzyk
Uwagi nt. Osobiście / Z innymi osobami: działalność zawieszona od dnia 2016-03-03
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): Stowarzyszenie
Nazwa i siedziba: Stowarzyszenie na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15
Funkcja
Rodzaj: Członek zarządu
Od kiedy: 2015-12-09
Dochód
Kwota: 0 PLN
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: prawa autorskie
Kwota: 277 959,96 PLN

Opis: dochód żony
Kwota: 58 337,84 PLN

Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 29 946,72 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana: 29 946,72 PLN opodatkowana: 0,00 PLN

Opis: uposażenie
Kwota: 136 618,31 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Audi
Model: Q7
Rok produkcji: 2009
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny w ING na budowę domu
Cała kwota: 600 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 336 178,93 PLN
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-04-30
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Paweł Piotr
Nazwisko: Kukiz
Data urodzenia: 1963-06-24
Miejsce urodzenia: Paczków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP VIII kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 36 103,31 PLN PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 450 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 36 m2
Wartość: 350 000 PLN
Tytuł prawny: spółdzielcze prawo własności
3. Gospodarstwo rolne
Rodzaj: łąka
Powierzchnia działki: 0,6 ha
Wartość: 15 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: muzyk
Uwagi nt. Osobiście / Z innymi osobami: działalność zawieszona od dnia 2016-03-03
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): Stowarzyszenie
Nazwa i siedziba: Stowarzyszenie na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15
Funkcja
Rodzaj: Członek zarządu
Od kiedy: 2015-12-09
Dochód
Kwota: 0 PLN
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: prawa autorskie
Kwota: 209 242,27 PLN

Opis: dochód żony
Kwota: 48 649,70 PLN

Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 29 978,89 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana: 27 360 PLN opodatkowana: 2 618,89 PLN

Opis: uposażenie
Kwota: 148 642,97 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Audi
Model: Q7
Rok produkcji: 2009
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny w ING na budowę domu
Cała kwota: 600 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 368 041 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt gotówkowy w ING
Cała kwota: 100 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 26 820 PLN

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2018-04-27
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Paweł Piotr
Nazwisko: Kukiz
Data urodzenia: 1963-06-24
Miejsce urodzenia: Paczków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP VIII kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 7630 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 450 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 36 m2
Wartość: 350 000 PLN
Tytuł prawny: spółdzielcze prawo własności
3. Gospodarstwo rolne
Rodzaj: łąka
Powierzchnia działki: 0,6 ha
Wartość: 15 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: muzyk
Uwagi nt. Osobiście / Z innymi osobami: działalność zawieszona od dnia 2016-03-03
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): Stowarzyszenie
Nazwa i siedziba: Stowarzyszenie na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15
Funkcja
Rodzaj: Członek zarządu
Od kiedy: 2015-12-09
Dochód
Kwota: 0 PLN
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: prawa autorskie
Kwota: 205 353,23 PLN

Opis: dochód żony
Kwota: 55 147,76 PLN

Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 29 264,76 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana: 27 223,32 PLN opodatkowana: 2 041,44 PLN

Opis: uposażenie
Kwota: 145 400,86 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Audi
Model: Q7
Rok produkcji: 2009
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny w ING na budowę domu
Cała kwota: 600 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 389 396,15 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt gotówkowy w ING
Cała kwota: 100 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 39 028,55 PLN

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2017-04-27
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Paweł Piotr
Nazwisko: Kukiz
Data urodzenia: 1963-06-24
Miejsce urodzenia: Paczków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 17 384,93 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 450 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 36m2
Wartość: 350 000 PLN
Tytuł prawny: spółdzielcze prawo własności
3. Gospodarstwo rolne
Rodzaj: łąka
Powierzchnia działki: 0,6 ha
Wartość: 15 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: muzyk
Dochód / Przychód
Przychód: 210 811,10 PLN
Dochód: 164 319,95 PLN
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): Stowarzyszenie
Nazwa i siedziba: Stowarzyszenie na rzecz nowej konstytucji Kukiz'15
Funkcja
Rodzaj: Członek zarządu
Od kiedy: 09.12.2015
Dochód
Kwota: 0 PLN
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: prawa autorskie
Kwota: 203 086,46 PLN

Opis: dochód żony
Kwota: 48 927,60 PLN

Opis: Dieta poselska opodatkowana
Kwota: 23 299,93 PLN

Opis: Dieta poselska nieopodatkowana
Kwota: 3846,28 PLN

Opis: Dieta radnego opodatkowana
Kwota: 1020,72 PLN

Opis: Dieta radnego nieopodatkowana
Kwota: 23 242,39 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Audi
Model: Q7
Rok produkcji: 2009
Wartość: 145 000 PLN
Uwagi: wartość około
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny ING na budowę domu
Cała kwota: 600 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 420 561,69 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka gotówkowa ING
Cała kwota: 100 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 54 365,24 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka gotówkowa BS GOGOLIN
Cała kwota: 100 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 10 420 PLN

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2016-04-29
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Paweł Piotr
Nazwisko: Kukiz
Data urodzenia: 1963-06-24
Miejsce urodzenia: Paczków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 15 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 450 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 36 m2
Wartość: 350 000 PLN
Tytuł prawny: spółdzielcze prawo własności
3. Gospodarstwo rolne
Rodzaj: łąka
Powierzchnia działki: 0,6 ha
Wartość: 15 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: muzyk
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dochody z działalności artystycznej i praw autorskich
Kwota: 324 491 PLN

Opis: dochody żony
Kwota: 42 735 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Audi
Model: Q7
Rok produkcji: 2009
Wartość: 150 000 PLN
Uwagi: wartość około
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny ING na budowę domu
Cała kwota: 600 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 432 752 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka gotówkowa ING
Cała kwota: 100 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 60 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka gotówkowa BS GOGOLIN
Cała kwota: 100 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 30 000 PLN

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2015-11-12