Informacje ogólne

Posłanka

Klub/koło: Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
Data i miejsce urodzenia: 1975-12-22, Kraków
Zawód: socjolog
Wykształcenie: wyższe
Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Śląskim i studiów podyplomowych z ekonomii społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W l. 2004-2008 wykładała na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W l. 2009-2016 wiceprezeska spółdzielni socjalnej „Opoka”, w l. 2011-2013 kierowniczka Zakładu... Aktywizacji Zawodowej dla osób niepełnosprawnych „Ogniwo”. Współzałożycielka Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „Klucz”. Konsultantka Ministerstwa Pracy w programie integracji społecznej dla woj. małopolskiego. W l. 2004-2006 łączniczka ds. funduszy strukturalnych w woj. małopolskim dla organizacji pozarządowych. W 2015 r. kandydowała do Sejmu z list Kukiz’15. Pełniła funkcję rzeczniczki prasowej tego ugrupowania. Członkini sądu dyscyplinarnego Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz'15. W 2020 r. odeszła z klubu parlamentarnego Koalicji Polskiej, utworzonego przez Kukiz’15 i PSL. W 2021 r. współtworzyła koło poselskie o nazwie Polskie Sprawy. W 2022 r. została powołana na stanowisko ministerki bez teki, powierzono jej odpowiedzialność za sprawy dotyczące integracji społecznej. Posłanka od 2015 r. (VIII-X kadencja).
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

  • Biuro Poselskie Agnieszki Ścigaj ul. Rabsztyńska 3 32-310 Klucze woj. małopolskie tel. 508-065-732 agnieszka.scigaj@op.pl
  • Biuro Poselskie Agnieszki Ścigaj ul. Retoryka 7 lok. 1 31-108 Kraków woj. małopolskie tel. 508 065 732 biuro.ascigaj@gmail.com
  • Małopolskie Biuro Poselsko-Senatorskie Prawa i Sprawiedliwości ul. Retoryka 7 lok. 1 31-108 Kraków woj. małopolskie
  • Zobacz więcej
    Zwiń

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Migracje. Kryzys na granicy (2021)

Od sierpnia 2021 r. mamy do czynienia z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Reżim Aleksandra Łukaszenki uczestniczy w sprowadzaniu cudzoziemców na granicę, prowokuje akcje zaczepne wobec polskich służb. W Polsce dochodzi do przekroczeń zielonej granicy, kilkunastu cudzoziemców zmarło. Poniżej wymieniliśmy działania, jakie można wprowadzić w związku z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy. Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie wymienionych rozwiązań? Prosimy o wybranie wszystkich odpowiedzi, z którymi Pan/Pani się zgadza.
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Należy jak najszybciej postawić mur na granicy z Białorusią.
Należy odstawiać cudzoziemców na granicę z Białorusią, w razie potrzeby z zastosowaniem przymusu.
Władze polskie powinny pozwolić na działanie organizacji humanitarnych i pracowników służb medycznych w strefie stanu wyjątkowego.
Rząd powinien wprowadzić rozwiązanie zaproponowane przez Episkopat Polski, polegające na utworzeniu mostu humanitarnego.
Należy zaprzestać wyrzucania ludzi do lasu i zmuszania ich do ponownego niezgodnego z przepisami przekroczenia granicy z Białorusią.
Cudzoziemiec powinien mieć prawo wystąpić o ochronę międzynarodową (a jeśli odmówi, być odesłany do kraju pochodzenia). W międzyczasie należy zapewnić cudzoziemcom zakwaterowanie i adekwatną pomoc (np. medyczną, prawną).
Należy dopuścić media polskie i zagraniczne na teren objęty obecnie stanem wyjątkowym.
Po wygaśnięciu stanu wyjątkowego, jeśli kryzys na granicy nie ulegnie zmianie, należy utrzymać ograniczenie dostępu do strefy przygranicznej.
Należy otworzyć nowy ośrodek recepcyjny dla cudzoziemców przy granicy z Białorusią.
Rząd powinien przygotować się na przewidywaną zmianę ruchu migracyjnego i zabezpieczyć granicę Polski z Ukrainą.
Czy osoby, które niezgodnie z przepisami przekroczyły granicę, powinny mieć prawo złożyć w Polsce wniosek o ochronę międzynarodową? Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Tak, Polska powinna odpowiedzialnie reagować na prowokacje Aleksandra Łukaszenki i jednocześnie działać z poszanowaniem praw człowieka.
B. Nie, ponieważ obecne przekraczanie przez cudzoziemców wschodniej granicy to element prowokacji politycznej wymierzonej przeciwko Polsce i UE.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. zdecydowanie A
  2. raczej A
  3. zdecydowanie B
  4. raczej B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jakie działania polityczne i dyplomatyczne powinny być podejmowane przez Polskę w związku z kryzysem rozgrywającym się na granicy polsko-białoruskiej? Prosimy o wybranie maksymalnie trzech działań, które uważa Pan/Pani za priorytetowe.
  1. Polska powinna prowadzić rozmowy z Aleksandrem Łukaszenką i naciskać na zamknięcie szlaku migracyjnego przez Białoruś.
  2. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić działania dyplomatyczne w krajach, z których startują samoloty przewożące cudzoziemców do Białorusi.
  3. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić intensywną kampanię informacyjną w państwach, z których pochodzą cudzoziemcy, zniechęcającą do podróży „szlakiem Łukaszenki”.
  4. Polska powinna zamknąć granicę polsko-białoruską, blokując wymianę handlową, nawet za cenę naruszenia interesu przedsiębiorców.
  5. Potrzebujemy obecności Fronteksu na naszym wschodnim pasie przygranicznym.
  6. Polska powinna uruchomić art. 4 traktatu NATO. (“Strony będą się wspólnie konsultowały, ilekroć - zdaniem którejkolwiek z nich - zagrożone będą: integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron”).
  7. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KRÓTKA PIŁKA
Edukacja w Polsce (2021)

Czego Pani/Pana zdaniem przede wszystkim powinna uczyć szkoła?
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
  1. Przygotowywać przyszłych absolwentów do funkcjonowania na rynku pracy.
  2. Uczyć umiejętności zdobywania wiedzy i krytycznego myślenia.
  3. Kształtować postawy i upowszechniać wspólne wartości.
  4. Wyrównywać szanse edukacyjne i życiowe uczniów.
  5. Rozwijać umiejętności społeczne, np. komunikację i pracę zespołową.
  6. Uczyć dbania o dobrostan emocjonalny i radzenia sobie ze stresem.
  7. Uczyć o wyzwaniach XXI wieku (np. klimatycznym, technologicznym, zdrowotnym).
  8. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi na pytanie:
odpowiedzi dotyczą szkoły podstawowej, a szkoła średnia odpowiedź a)
Poniżej wymieniliśmy główne postulaty dotyczące zmian w oświacie obecne w debacie publicznej. Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie wymienionych rozwiązań?
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Należy wprowadzić obowiązek przedszkolny dla pięciolatków.
Należy wprowadzać rozwiązania korzystne dla tworzenia i prowadzenia małych szkół.
Podstawa programowa powinna być zredukowana i nastawiona na rozwój kompetencji kluczowych, a nie szczegółowe wiadomości.
Samorządy powinny mieć większy niż obecnie wpływ na program nauczania na swoim terenie.
Należy wrócić do trzystopniowego systemu edukacji (powrót gimnazjów).
Rolą kuratora powinno być wspieranie szkoły w przeprowadzaniu wewnętrznej ewaluacji i poprawie jakości działań, a nie kontrola pracy szkoły.
Szkoły niepubliczne nie powinny otrzymywać dofinansowania ze środków publicznych.
Pracodawcy powinni w większym niż obecnie stopniu finansować edukację zawodową.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KRÓTKA PIŁKA
Zdrowie psychiczne w Polsce (2021)

Pandemia spowodowała kryzys w szeregu obszarów funkcjonowania państwa i gospodarki. Poniżej wymieniliśmy obszary szczególnie dotknięte przez skutki COVID-19.
Prosimy wybrać te, które według Pani/Pana wymagają strategicznych rozwiązań w Polsce: Prosimy wybrać maksymalnie trzy odpowiedzi
  1. przeciążenie sądownictwa
  2. ochrona zdrowia psychicznego
  3. powrót do szkół po okresie edukacji zdalnej
  4. branże gospodarki szczególnie dotknięte przez lockdown
  5. bezpieczeństwo na rynku pracy
  6. system ochrony zdrowia
  7. działanie instytucji kultury
  8. finanse samorządów
  9. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Prosimy o uzasadnienie: W przypadku wybrania odpowiedzi 4, prosimy o wymienienie branży gospodarki.
Ochrona zdrowia w tym psychicznego w Polsce nigdy nie była w wystarczający sposób odpowiednio zorganizowana. Słaba jej dostępność oraz wydolność uwydatniły sie w trakcie pandemii jeszcze bardziej. By naprawić ten system należy go zbudować od nowa. Problemy psychiczne wywołane izolacją, lękiem i często stratą bedą w skutkach długofalowych olbrzymim kosztem społecznym rzutującym na wszystkie inne dziedziny gospodarki i cały kapitał ludzkim na którym tylko możemy oprzeć wyjście z kryzysu. Turystyka, gastronomia, branża eventowa, kultura, handel
W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia (ok. 630 tys.) wymaga pomocy systemu lecznictwa psychologicznego i/lub psychiatrycznego (NIK, 2020 r.). Poniżej wymieniliśmy propozycje działań mogących poprawić stan ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Prosimy o wybranie propozycji, za których wprowadzeniem głosowałaby Pani/głosowałby Pan w pierwszej kolejności:
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
  1. zatrudnienie psychologa w każdej szkole
  2. szkolenia dla nauczycieli z przeciwdziałania i wykrywania oznak przemocy i dyskryminacji oraz postępowania z osobami w kryzysie
  3. włączenie tematyki zdrowia psychicznego do programów nauczania
  4. zmiany w systemie kształcenia lekarzy pediatrów w kierunku wczesnego wykrywania nieprawidłowości w zachowaniu/rozwoju psychicznym dziecka
  5. szkolenia dla pracowników socjalnych ze wstępnej diagnozy kryzysów psychicznych
  6. szkolenia z wiedzy o zdrowiu psychicznym skierowane do rodziców
  7. zapewnienie finansowania ogólnopolskiego telefonu zaufania w trybie całodobowym
  8. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi:
Konieczna szeroka profilaktyka zaburzeń psychologicznych czy psychicznych z udziałem nauczycieli oraz rodziców
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KRÓTKA PIŁKA
Kto głosował nad budżetem w sali kolumnowej? (2016)

Czy podczas 33. posiedzenia Sejmu wzięła Pani udział/ wziął Pan udział w głosowaniu nad całością projektu ustawy budżetowej na 2017 r. (głosowanie nr 18., link do procesu legislacyjnego), które odbyło się 16 grudnia 2016 r. w Sali Kolumnowej Sejmu?
  1. Tak
  2. Nie
Co było przyczyną przyczyną niewzięcia przez Panią/Pana udziału w głosowaniu nad ustawą budżetową na rok 2017 r., które odbyło się 16 grudnia w Sali kolumnowej Sejmu (głosowanie nr 18)?
  1. Byłam/łem nieobecna/y podczas całego posiedzenia.
  2. Nie przebywałam/łem w Sali Kolumnowej w momencie głosowania.

KRÓTKA PIŁKA
Jakich zmian potrzebują samorządy? (2016)

Jakie Pani/Pana zdaniem kwestie, aktualnie ważne dla samorządu powinny być rozwiązane na drodze ustawowej?
Wszelkie związane z przekazywaniem kompetencji w rożnych zakresach z rzadu do samorządu
Samorządy finansują realizację swoich zadań z dochodów własnych oraz dotacji i subwencji z budżetu państwa. W 2015 r. 98 proc. samorządów było zadłużonych, w 105 dług na koniec roku przekroczył 60 proc. rocznych dochodów (źródło: wspólnota.org). Wg. Najwyższej Izby Kontroli m.in. z powodu zbyt niskich dochodów gminy do 5 tys. mieszkańców mają problem z wykonywaniem zadań publicznych. Jaki powinien być Pani/ Pana zdaniem główny kierunek działań, aby rozwiązać te problemy?
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
  1. Należy zachęcać samorządy do oszczędności, m.in. przez wspólne z sąsiadami kontraktowanie usług (tzw. centra usług wspólnych).
  2. Należy zachęcać samorządy do realizacji zadań własnych wspólnie z sąsiadami.
  3. Należy zwiększać udział samorządów w podatkach PIT i CIT.
  4. Udziały w podatkach PIT i CIT powinny zostać zastąpione nowym podatkiem komunalnym/samorządowym.
  5. Należy rozszerzyć możliwości prowadzenia przez samorządy działalności gospodarczej.
  6. Należy przeznaczyć większą niż obecnie część budżetu państwa na finansowanie zadań narzucanych samorządom ustawami.
  7. Należy zmienić zasadę naliczania „janosikowego” (wpłata, którą bogatsze samorządy wnoszą do budżetu państwa na rzecz biedniejszych).
  8. Gminy, na których terenie znajdują się obszary chronione, powinny otrzymywać od państwa subwencję, jako rekompensatę za brak możliwości prowadzenia inwestycji na tych terenach.
  9. Należy wprowadzić wieloletnie kontraktowanie świadczeń zdrowotnych przez NFZ, by ograniczyć ryzyko finansowe jakie ponosi samorząd inwestując w zakład opieki zdrowotnej.
  10. Należy zwiększyć uprawnienia samorządów do egzekwowania należnych opłat od mieszkańców.
  11. Samorządy dysponują wystarczającymi środkami na realizację zadań, a ich problemy finansowe wynikają przede wszystkim ze złego zarządzania budżetem.
  12. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2015)

Kwestionariusz przed wyborami

Czy zgadza się Pani/ Pan z poniższym stwierdzeniem?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
W ciągu nadchodzącej kadencji parlamentu należy wprowadzić zmiany w Konstytucji RP.
Jakie zmiany w Konstytucji należy wprowadzić w ciągu nadchodzącej kadencji parlamentu?
system prezydencki, zniesienie progu referendalnego, zmiana ordynacji wyborczej
Poniżej wymienione są dwa kierunki zmian w ustroju politycznym Polski. Która z poniższych opinii jest bliższa Pani/ Pana poglądom?
A. W Polsce powinien funkcjonować jeden ośrodek władzy na szczeblu centralnym.
B. W Polsce powinny funkcjonować dwa ośrodki władzy wykonawczej na szczeblu centralnym.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Zdecydowanie A Raczej A Raczej B Zdecydowanie B Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–3 z 9
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3
Znalezione artykuły

12.12.2023, 9. dzień obrad Sejmu X kadencji

…koła Kukiz’15 i 187 posłów PiS. W głosowaniu nie wzięli udziału Szymon Szynkowski vel Sęk, Agnieszka Ścigaj i Zbigniew Ziobro – cała trójka sprawowała funkcje ministerialne w rządzie Morawieckiego.  fot. Piotr Wójcik „A po…

15.03.2023, Przeżyć za 1588 zł miesięcznie. Dlaczego niepełnosprawni wrócili do Sejmu?

…w Sejmie dziewiąty dzień. Z protestującymi spotkali się niektórzy posłowie i pełnomocniczka rządu ds. integracji społecznej Agnieszka Ścigaj. Kolejne posiedzenie Sejmu odbędzie się w kwietniu. Protestujący zostają na Wiejskiej.   Analiza powstała dzięki wsparciu National…

24.06.2021, Jak zarabia posłanka Agnieszka Ścigaj?

…r. Ścigaj z tytułu diety otrzymała 29 477,83 zł. Ile zaoszczędziła? Posłanka Ścigaj posiada niewielkie oszczędności – 5 000 zł. W 2019 r. miała dwa razy więcej środków – 10 000 zł. Co posiada? Agnieszka Ścigaj

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3

Oświadczenia majątkowe

Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Agnieszka
Nazwisko: Ścigaj
Nazwisko panieńskie: Miszczyńska
Data urodzenia: 1975-12-22
Miejsce urodzenia: Kraków
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach
Małżeńska wspólnota majątkowa
nie
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 5000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 123 m2
Wartość domu: 350 000 PLN
Tytuł prawny: własność, majątek odrębny
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 104 660,91 PLN

Opis: dieta parlamentarna nieopodatkowana
Kwota: 29 477,83 PLN

Opis: Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach
Kwota: 15 364,38 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny Paribas Bank budowa domu
Kwota pozostała do spłacenia: 45 000 CHF
Podpis
Data: 2021-04-30
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Agnieszka
Nazwisko: Ścigaj
Data urodzenia: 1975-12-22
Miejsce urodzenia: Kraków
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 10 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 123 m2
Wartość domu: 350 000,00 PLN
Tytuł prawny: własność
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 98 230,40 PLN

Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 27 974,65 PLN
Uwagi: dieta nieopodatkowana: 6 451,18 PLN dieta opodatkowana: 16 048,82 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny Paribas Bank BGŻ budowa domu
Kwota pozostała do spłacenia: 50 000 CHF
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2020-05-06
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Agnieszka
Nazwisko: Ścigaj
Nazwisko panieńskie: Miszczyńska
Data urodzenia: 1975-12-22
Miejsce urodzenia: Kraków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: poseł na Sejm RP
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 123 m2
Wartość domu: 350 000,00 PLN
Tytuł prawny: własność
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 28 559,22 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana: 28 559,22 PLN

Opis: dieta Rady Ochrony Pracy
Kwota: 12 600,02 PLN
Uwagi: dieta nieopodatkowana: 4860,52 PLN opodatkowana: 7639,48 PLN

Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 116 509,82 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Skoda
Model: Roomster
Rok produkcji: 2010
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny Paribas Bank BGŻ budowa domu
Kwota pozostała do spłacenia: 52 000 CHF
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-11-12
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Agnieszka
Nazwisko: Ścigaj
Nazwisko panieńskie: Miszczyńska
Data urodzenia: 1975-12-22
Miejsce urodzenia: Kraków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: poseł na Sejm RP
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 10 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 123 m2
Wartość domu: 350 000 PLN
Tytuł prawny: własność
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 18 788,95 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana: 18 788,95 PLN

Opis: dieta Rady Ochrony Pracy
Kwota: 14 625 PLN
Uwagi: dieta nieopodatkowana: 4 549,23 PLN opodatkowana:10 075,77 PLN

Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 65 381,44 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Skoda
Model: Roomster
Rok produkcji: 2010
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny Paribas Bank BGŻ budowa domu
Kwota pozostała do spłacenia: 51 000 CHF
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-09-09
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Agnieszka
Nazwisko: Ścigaj
Nazwisko panieńskie: Miszczyńska
Data urodzenia: 1975-12-22
Miejsce urodzenia: Kraków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: poseł na Sejm RP
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 10 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 123 m2
Wartość domu: 350 000 PLN
Tytuł prawny: właściciel
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 28 559,22 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana: 28 559,22 PLN

Opis: dieta Rady Ochrony Pracy
Kwota: 12 600,00 PLN
Uwagi: dieta nieopodatkowana: 4960,52 PLN opodatkowana: 7639,48 PLN

Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 116 509,82 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Skoda
Model: Roomster
Rok produkcji: 2010
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny Paribas Bank BGŻ budowa domu
Kwota pozostała do spłacenia: 52 000 CHF
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-04-30
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Agnieszka
Nazwisko: Ścigaj
Nazwisko panieńskie: Miszczyńska
Data urodzenia: 1975-12-22
Miejsce urodzenia: Kraków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: poseł na Sejm RP
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 123 m2
Wartość domu: 350 000 PLN
Tytuł prawny: właściciel
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta poselska
Kwota: 28 330,32 PLN
Uwagi: dieta nieopodatkowana: 27 287,22 PLN

Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 122 289,10 PLN

Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 1043,10 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Skoda
Model: Roomster
Rok produkcji: 2010
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny Bank BGŻ
Kwota pozostała do spłacenia: 65 000 CHF
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2018-04-30
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Agnieszka
Nazwisko: Ścigaj
Nazwisko panieńskie: Miszczyńska
Data urodzenia: 1975-12-22
Miejsce urodzenia: Kraków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: poseł na Sejm RP
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 123 m2
Wartość domu: 350 000 PLN
Tytuł prawny: właściciel
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: dieta poselska
Kwota: 1546,80 PLN
Uwagi: dieta nieopodatkowana - 27 360 PLN

Opis: uposażenie poselskie - dochód
Kwota: 126 935,18 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Skoda
Model: Roomster
Rok produkcji: 2010
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny budowlany we frankach szwajcarskich, spłata do 2036 r. Bank BGŻ [nieczytelne] PARIBAS
Kwota pozostała do spłacenia: 71 000 CHF
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2017-04-21
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Agnieszka
Nazwisko: Ścigaj
Nazwisko panieńskie: Miszczyńska
Data urodzenia: 1975-12-22
Miejsce urodzenia: Kraków
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: poseł na Sejm RP
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 15 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 123 m2
Wartość domu: 350 000 PLN
Tytuł prawny: właściciel
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie - 2015
Kwota: 118 654,82 PLN
Uwagi: 95432,68 netto
Łączny dochód
Uwagi: również umowy o pracę i zlec.
X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Skoda
Model: Roomster
Rok produkcji: 2010
Wartość: 20 000 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny budowlany we frankach szwajcarskich, spłata do 2036 r.
Cała kwota: 99 000 CHF
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2016-04-28
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Agnieszka
Nazwisko: Ścigaj
Nazwisko panieńskie: Miszczyńska
Data urodzenia: 1975-12-22
Miejsce urodzenia: Kraków
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Spółdzielnia Socjalna Opoka
Stanowisko lub funkcja: wiceprezes
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 123 m2
Wartość domu: 350 000,00 PLN
Tytuł prawny: właściciel
VII. Działalność gospodarcza
1. Prowadzenie działalności gospodarczej
Prowadzona działalność
Nazwa i forma prawna: jednoosobowa działalność gospodarcza Doradztwo i Szkolenie AGAB Agnieszka Ścigaj
Dochód / Przychód
Przychód: 63 371,47 PLN
Dochód: 27 235,16 PLN
Łączny Dochód / Przychód
Łączny Przychód: 63 371,47 PLN
Łączny Dochód: 27 235,16 PLN
2. Zarządzanie działalnością gospodarczą lub...
Działalność zarządzana osobiście
Nazwa i forma prawna: Spółdzielnia Socjalna Opoka
Dochód / Przychód
Dochód: 84 449,44 PLN
Uwagi: (wiceprezes Zarządu)
X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Skoda
Model: Roomster
Rok produkcji: 2010
Wartość: 25 000 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny we fankach szwajcarskich (budowa domu), spłata do 2036 r.
Cała kwota: 99 000 CHF
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2015-11-04

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
od 13.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Komisja Gospodarki i Rozwoju, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
od 13.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz15, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
od 13.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Komisja Polityki Senioralnej, wiceprzewodnicząca
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
Pokaż więcej