Informacje ogólne

Poseł

Klub/koło: Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
Data i miejsce urodzenia: 1954-09-19, Rybnik
Zawód: lekarz
Wykształcenie: wyższe
Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Pracował jako lekarz w Górniczym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jastrzębiu-Zdroju (1983-1984), a następnie w Zespole Opieki Zdrowotnej w Rybniku (1984-1996). W l. 1997-2001 pełnił funkcję dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w... Rybniku. W l. 1994-1998 radny miasta Rybnik. Członek Prawa i Sprawiedliwości. W l. 2005-2007 sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Senator w l. 2013-2014 (VIII kadencja), poseł do PE w l. 2014-2019 (VIII kadencja) oraz poseł na Sejm w l. 2001-2013 i ponownie od 2019 r. (IV-VII i IX-X kadencja). W Sejmie IX kadencji był wiceprzewodniczącym Komisji Zdrowia, a także członkiem Komisji ds. Unii Europejskiej i Komisji ds. Petycji.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

  • Biuro Poselskie Bolesława Piecha ul. Sobieskiego 1 44-200 Rybnik woj. śląskie tel. (32) 421-21-34 boleslaw.piecha@sejm.pl biuropiecha@gmail.com
  • Zobacz więcej
    Zwiń

Kwestionariusze

KRÓTKA PIŁKA
Ostatni rok kadencji (2022)

Prosimy wymienić i zwięźle uzasadnić trzy najważniejsze sukcesy w Pani/Pana pracy jako posłanki/posła w Sejmie IX kadencji. Prosimy o wymienienie i ewentualne uzasadnienie odpowiedzi.
Pierwszy sukces
Ustawa o funduszu medycznym
Drugi sukces
Ustawa o zawodzie diagnostów labolatoryjnych
Trzeci sukces
Ustawa o ratownikach medycznych
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi.
Ważne ustawy zawodowe i dodatkowe źródła finansowania
Jakie Pani/Pana zdaniem trzy najważniejsze ustawy przyjął Sejm IX kadencji? Prosimy o wymienienie i ewentualne uzasadnienie odpowiedzi.
Ustawy „ Tarcze inflacyjne”
Ustawy o obronie RP
Ustawa anty lichwiarska
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi.
W aktualnej sytuacji problem wpływu inflacji na życie obywateli
W obecnej kadencji Sejmu działa 246 zespołów parlamentarnych zrzeszających posłów i posłanki zainteresowanych daną sprawą. Prosimy o przypomnienie, do których zespołów parlamentarnych Pani/Pan należy.
Zespół / grupa Polsko - Czeska
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KRÓTKA PIŁKA
Szczepienia (2022)

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pan poglądom? Szczepienia przeciw Covid-19 powinny być:
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Obowiązkowe dla wszystkich dorosłych Polaków (dorośli – powyżej 18 r.ż., pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
  2. Obowiązkowe dla wybranych grup zawodowych (pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
  3. Dobrowolne – tylko dla osób, które chcą z nich skorzystać
  4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Prosimy o wskazanie, które grupy zawodowe powinny Pani/Pana zdaniem zostać objęte obowiązkowym szczepieniem (z pominięciem osób, które nie mogą zostać zaszczepione ze względów medycznych).
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
  1. Pracownicy ochrony zdrowia
  2. Nauczyciele
  3. Służby mundurowe
  4. Żołnierze
  5. Pracownicy handlu
  6. Pracownicy kluczowych usług publicznych (transport miejski, wodociągi, zaopatrzenie w energię, oczyszczanie miasta)
  7. Urzędnicy administracji centralnej i samorządowej
Czy osobom, które otrzymały pełny cykl szczepień złożony z 2 dawek, powinny przysługiwać ułatwienia w dostępie do wybranych usług i/lub ulg?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Tak
  2. Nie
  3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KWESTIONARIUSZ
Migracje. Kryzys na granicy (2021)

Od sierpnia 2021 r. mamy do czynienia z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Reżim Aleksandra Łukaszenki uczestniczy w sprowadzaniu cudzoziemców na granicę, prowokuje akcje zaczepne wobec polskich służb. W Polsce dochodzi do przekroczeń zielonej granicy, kilkunastu cudzoziemców zmarło. Poniżej wymieniliśmy działania, jakie można wprowadzić w związku z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy. Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie wymienionych rozwiązań? Prosimy o wybranie wszystkich odpowiedzi, z którymi Pan/Pani się zgadza.
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Należy jak najszybciej postawić mur na granicy z Białorusią.
Należy odstawiać cudzoziemców na granicę z Białorusią, w razie potrzeby z zastosowaniem przymusu.
Władze polskie powinny pozwolić na działanie organizacji humanitarnych i pracowników służb medycznych w strefie stanu wyjątkowego.
Rząd powinien wprowadzić rozwiązanie zaproponowane przez Episkopat Polski, polegające na utworzeniu mostu humanitarnego.
Należy zaprzestać wyrzucania ludzi do lasu i zmuszania ich do ponownego niezgodnego z przepisami przekroczenia granicy z Białorusią.
Cudzoziemiec powinien mieć prawo wystąpić o ochronę międzynarodową (a jeśli odmówi, być odesłany do kraju pochodzenia). W międzyczasie należy zapewnić cudzoziemcom zakwaterowanie i adekwatną pomoc (np. medyczną, prawną).
Należy dopuścić media polskie i zagraniczne na teren objęty obecnie stanem wyjątkowym.
Po wygaśnięciu stanu wyjątkowego, jeśli kryzys na granicy nie ulegnie zmianie, należy utrzymać ograniczenie dostępu do strefy przygranicznej.
Należy otworzyć nowy ośrodek recepcyjny dla cudzoziemców przy granicy z Białorusią.
Rząd powinien przygotować się na przewidywaną zmianę ruchu migracyjnego i zabezpieczyć granicę Polski z Ukrainą.
Czy osoby, które niezgodnie z przepisami przekroczyły granicę, powinny mieć prawo złożyć w Polsce wniosek o ochronę międzynarodową? Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Tak, Polska powinna odpowiedzialnie reagować na prowokacje Aleksandra Łukaszenki i jednocześnie działać z poszanowaniem praw człowieka.
B. Nie, ponieważ obecne przekraczanie przez cudzoziemców wschodniej granicy to element prowokacji politycznej wymierzonej przeciwko Polsce i UE.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. zdecydowanie A
  2. raczej A
  3. zdecydowanie B
  4. raczej B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jakie działania polityczne i dyplomatyczne powinny być podejmowane przez Polskę w związku z kryzysem rozgrywającym się na granicy polsko-białoruskiej? Prosimy o wybranie maksymalnie trzech działań, które uważa Pan/Pani za priorytetowe.
  1. Polska powinna prowadzić rozmowy z Aleksandrem Łukaszenką i naciskać na zamknięcie szlaku migracyjnego przez Białoruś.
  2. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić działania dyplomatyczne w krajach, z których startują samoloty przewożące cudzoziemców do Białorusi.
  3. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić intensywną kampanię informacyjną w państwach, z których pochodzą cudzoziemcy, zniechęcającą do podróży „szlakiem Łukaszenki”.
  4. Polska powinna zamknąć granicę polsko-białoruską, blokując wymianę handlową, nawet za cenę naruszenia interesu przedsiębiorców.
  5. Potrzebujemy obecności Fronteksu na naszym wschodnim pasie przygranicznym.
  6. Polska powinna uruchomić art. 4 traktatu NATO. (“Strony będą się wspólnie konsultowały, ilekroć - zdaniem którejkolwiek z nich - zagrożone będą: integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron”).
  7. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KRÓTKA PIŁKA
Zdrowie psychiczne w Polsce (2021)

Pandemia spowodowała kryzys w szeregu obszarów funkcjonowania państwa i gospodarki. Poniżej wymieniliśmy obszary szczególnie dotknięte przez skutki COVID-19.
Prosimy wybrać te, które według Pani/Pana wymagają strategicznych rozwiązań w Polsce: Prosimy wybrać maksymalnie trzy odpowiedzi
  1. przeciążenie sądownictwa
  2. ochrona zdrowia psychicznego
  3. powrót do szkół po okresie edukacji zdalnej
  4. branże gospodarki szczególnie dotknięte przez lockdown
  5. bezpieczeństwo na rynku pracy
  6. system ochrony zdrowia
  7. działanie instytucji kultury
  8. finanse samorządów
  9. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Prosimy o uzasadnienie: W przypadku wybrania odpowiedzi 4, prosimy o wymienienie branży gospodarki.
Usługi gastronomia, hotele Branża kosmetyczna i fryzjerzy, Branża eventowa, Handel
W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia (ok. 630 tys.) wymaga pomocy systemu lecznictwa psychologicznego i/lub psychiatrycznego (NIK, 2020 r.). Poniżej wymieniliśmy propozycje działań mogących poprawić stan ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Prosimy o wybranie propozycji, za których wprowadzeniem głosowałaby Pani/głosowałby Pan w pierwszej kolejności:
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
  1. zatrudnienie psychologa w każdej szkole
  2. szkolenia dla nauczycieli z przeciwdziałania i wykrywania oznak przemocy i dyskryminacji oraz postępowania z osobami w kryzysie
  3. włączenie tematyki zdrowia psychicznego do programów nauczania
  4. zmiany w systemie kształcenia lekarzy pediatrów w kierunku wczesnego wykrywania nieprawidłowości w zachowaniu/rozwoju psychicznym dziecka
  5. szkolenia dla pracowników socjalnych ze wstępnej diagnozy kryzysów psychicznych
  6. szkolenia z wiedzy o zdrowiu psychicznym skierowane do rodziców
  7. zapewnienie finansowania ogólnopolskiego telefonu zaufania w trybie całodobowym
  8. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2019)

Jakie Pani/Pana zdaniem cele powinna zrealizować Polska w perspektywie 30 lat? Prosimy o opisanie Pani/ Pana propozycji w maksymalnie 900 znakach.
Pozycja w pierwszej 5-ce w Unii Europejskiej, gospodarka, znaczenie polityczne, siła nabywcza obywateli, umocnienie pozycji politycznej Polski w europie i świecie.
Jakich Pani/Pana zdaniem reform potrzebuje Polska w nadchodzącej kadencji Sejmu? Prosimy wskazać trzy najważniejsze.
1
Sprawny system sprawiedliwości
2
Znoszenie dysproporcji dochodowych obywateli
3
Poprawa dostępności do świadczeń ppiekizdrowotnej
Jakie główne cele zamierza Pani/Pan osiągnąć jako posłanka/poseł lub jako senator? Prosimy wskazać trzy najważniejsze.
1
Dalsza reforma opieki zdrowotnej
2
Dobre relacje z państwami UE, Wzmocnienie pozycji polski w zakresie tworzenia prawa europejskiego
3
Właściwa polityka wobec osób starszych
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory do Parlamentu Europejskiego (2014)

Który z wymienionych poglądów jest najbliższy Pani/ Pana opinii:
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Unia Europejska powinna zmierzać w kierunku federacji, czyli wspólnego państwa europejskiego.*
  2. Unia Europejska powinna zmierzać w kierunku związku suwerennych państw opartego na umowach gospodarczych.
  3. Unia Europejska powinna się rozwiązać.
  4. Nie ma potrzeby wprowadzania zmian w obecnym systemie funkcjonowania Unii Europejskiej.
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Poniżej przedstawiliśmy rozwiązania, których wprowadzenie wymaga zmiany traktatów europejskich. Które z niżej wymienionych kwestii wymagających zmiany traktatów należy podjąć?
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
  1. Przewodniczący Komisji Europejskiej powinien być wybierany w wyborach bezpośrednich przez obywateli UE.*
  2. Parlament Europejski powinien mieć możliwość zgłaszania projektów nowego prawa bez pośrednictwa Komisji Europejskiej.
  3. Parlament Europejski powinien mieć prawo odwołania konkretnego komisarza bez konieczności odwoływania całego składu Komisji Europejskiej.
  4. W wyborach do Parlamentu Europejskiego obok list narodowych powinna istnieć ogólnoeuropejska lista kandydatów, na których mogliby oddać swój głos wszyscy obywatele UE.*
  5. Państwa członkowskie powinny mieć możliwość wybierania zasad i polityk unijnych, które chcą realizować w ramach Wspólnoty i rezygnacji z tych zasad i polityk, które uważają za niekorzystne (np. swobodny przepływ osób i kapitału, polityka klimatyczna).
  6. Żadna z powyższych kwestii nie powinna być przedmiotem dyskusji w nadchodzącej kadencji Parlamentu Europejskiego.
  7. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Obecnie Unia Europejska nie ma prawa do tworzenia przepisów w kwestiach światopoglądowych i etycznych. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/ Pana poglądom? *
A. Powinno się zmierzać do ujednolicania na poziomie europejskim prawnych regulacji dotyczących kwestii światopoglądowych i etycznych.
B. Regulacje prawne dotyczące kwestii światopoglądowych i etycznych powinny pozostać wewnętrznymi sprawami państw narodowych.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Zdecydowanie A. Raczej A. Raczej B. Zdecydowanie B. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2011)

Kwestionariusz przed wyborami

Jakie są według Pani/ Pana największe niepowodzenia Parlamentu mijającej kadencji?
Nieudane reformowanieochrony zdrowia, brak ustaw porządkujących finanse publiczne
Która z ustaw uchwalonych przez Parlament mijającej kadencji była Pani/ Pana zdaniem najważniejsza?
Nie jestem w stanie wymienić chociażby jednej znaczacej
Czy Pani/ Pana zdaniem Parlament nadchodzącej kadencji powinien wprowadzić zmiany w obowiązującej Konstytucji?
  1. Tak
  2. Nie
  3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–3 z 18
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6
Znalezione artykuły

21.07.2023, Jakie poglądy na aborcję deklarowali posłowie i posłanki w 2019 r.?

…Polska W kwestii dopuszczalności aborcji jestem za utrzymaniem obecnego kompromisu. Hanna Gill-Piątek tak Niezrzeszona   Bolesław Piecha nie PiS   Kamila Gasiuk-Pihowicz tak KO   Agnieszka Pomaska tak KO   Paweł Poncyljusz…

21.02.2023, Groźby karalne czyli ciemne strony pełnienia mandatu poselskiego

…to uwagę Michał Gramatyka (Polska 2050), który podkreślił, że „prawdopodobieństwo wykrycia sprawcy takich gróźb jest zerowe”. Bolesław Piecha (PiS) i Paweł Krutul (Lewica) przyznali, że nie podjęli żadnych kroków po otrzymaniu wiadomości z pogróżkami…

7.02.2023, Największe sukcesy posłów Sejmu IX kadencji

…mocą sprawczą spośród wszystkich posłów, co oznacza, że mieli możliwość osiągania większych sukcesów poprzez proces legislacyjny. Bolesław Piecha udzielił krótkich odpowiedzi, spójnych ze swoim bezpośrednim i konkretnym stylem bycia. Jako swoje największe sukcesy osiągnięte…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6

Obietnice

Promowanie gospodarki opartej na węglu

Reprezentując interesy Polski na arenie europejskiej, dbam o promowanie opartej na węglu gospodarki. Energia, pozyskiwana z tego obficie występującego w naszym kraju surowca, jest najtańsza. Nowoczesne technologie mogą dać Polsce ogromne szanse na skuteczniejsze, przynoszące mniej szkód zarządzanie emisjami gazów cieplarnianych.

Źródło: www.piecha.com.pl

Data obietnicy: maj 2014

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
polityka klimatyczna
węgiel
PiS
wybory europejskie 2014
11 śląski
Bioetyka

Szczególny nacisk w Parlamencie Europejskim pragnę położyć na kwestie związane z ochroną życia od momentu poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Zamierzam aktywnie działać nad właściwym uregulowaniem kluczowych zagadnień bioetycznych, zarówno w prawodawstwie unijnym, jak i polskim.

Źródło: www.piecha.com.pl

Data obietnicy: maj 2014

sprawy europejskie
ochrona zdrowia
światopogląd
aborcja
PiS
wybory europejskie 2014
11 śląski
Ochrona zdrowia

Moim celem jest naprawa polskiej służby zdrowia oraz dostosowanie jej poziomu do standardów Unii Europejskiej. Dążę do tego, aby wszyscy obywatele mieli równy i sprawiedliwy dostęp do świadczeń zdrowotnych.

Źródło: www.piecha.com.pl

Data obietnicy: maj 2014

sprawy ogólnopolskie
ochrona zdrowia
PiS
wybory europejskie 2014
11 śląski
Dyrektywa retencyjna

Niedawno Trybunał Sprawiedliwości unieważnił, jako sprzeczną z Kartą Praw Podstawowych, tzw. dyrektywę retencyjną, która zobowiązywała państwa do gromadzenia danych telekomunikacyjnych, by mogły z nich korzystać policja i służby specjalne. Czy UE powinna ustanowić nową dyrektywę, czy zostawić państwom decyzję, czy w ogóle chcą gromadzić te dane? Piecha: To kraje powinny dostosować prawo do wyroku Trybunału.

Źródło: wyborcza.pl

Data obietnicy: 22.05.2014

sprawy europejskie
prawo
ochrona danych osobowych
PiS
wybory europejskie 2014
11 śląski
Gwarantowana płaca minimalna

Tania siła robocza ma dobre strony, bo przyciąga do Polski inwestycje. Ale byłbym skłonny do działania na rzecz rozłożonego w czasie zagwarantowania płacy minimalnej.

Źródło: wyborcza.pl

Data obietnicy: 22.05.2014

sprawy ogólnopolskie
rynek pracy
PiS
wybory europejskie 2014
11 śląski
Pakiet klimatyczny

Unijny pakiet klimatyczny generalnie blokuje rozwój polskiej energetyki w oparciu o nasz skarb, o skarb, który tu na zwałach leży - o polski węgiel.

Źródło: www.deon.pl

Data obietnicy: 3.04.2014

sprawy europejskie
gospodarka i energetyka
polityka klimatyczna
węgiel
PiS
wybory europejskie 2014
Klauzula sumienia

Położne, tak jak inni zaangażowani w operację (np. anestezjolodzy), powinny mieć prawo do pełnego korzystania z klauzuli sumienia.

Źródło: niezalezna.pl

Data obietnicy: 27.03.2014

sprawy ogólnopolskie
ochrona zdrowia
światopogląd
PiS
wybory europejskie 2014
11 śląski
Dyrektywa o transgranicznej opiece medycznej

Przepisy dotyczące dyrektywy powinny być bardziej przyjazne pacjentom, ale zgadzam się, że pierwszorzędnym celem musi być zabezpieczenie pieniędzy dla naszych szpitali, a nie puszczanie ich za granicę.

Źródło: wyborcza.pl

Data obietnicy: 20.03.2014

sprawy europejskie
ochrona zdrowia
leczenie transgraniczne
PiS
wybory europejskie 2014
11 śląski
Problemy służby zdrowia

Trzeba dać oddech lekarzom. Nie mogą kierować nami biurokraci. Trzeba zlikwidować NFZ. A na to miejsce stworzyć inną instytucje kontrolną. Ale taką, która nie będzie kontrolowała literówek w receptach, tak jak to robi NFZ. Trzeba też przyjrzeć się dokładnie, czy pieniądze w służbie zdrowia są wydawane racjonalnie

Źródło: www.fakt.pl

Data obietnicy: 20.03.2014

sprawy ogólnopolskie
ochrona zdrowia
NFZ
PiS
wybory europejskie 2014
11 śląski

Oświadczenia majątkowe

Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: europoseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Bolesław Grzegorz
Nazwisko: Piecha
Data urodzenia: 1954-09-19
Miejsce urodzenia: Rybnik
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Parlament Europejski
Stanowisko lub funkcja: emeryt
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 120 000,00 PLN
Uwagi: gotówka
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 160 000,00 EUR
Papiery wartościowe
Nazwa: fundusze inwestycyjne - ING Bank
Pełna kwota: 460 000,00 PLN
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 91,58 m2
Wartość: 400 000,00 PLN
Tytuł prawny: własność
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: odprawa posła Parlamentu Europejskiego
Kwota: 47 800,00 EUR

Opis: uposażenie posła do Parlamentu Europejskiego (styczeń-lipiec)
Kwota: 40 980,00 EUR

Opis: emerytura
Kwota: 6880,00 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Toyota
Model: Yaris
Rok produkcji: 2015
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-10-23
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: europoseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Bolesław Grzegorz
Nazwisko: Piecha
Data urodzenia: 1954-09-19
Miejsce urodzenia: Rybnik
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Parlament Europejski
Stanowisko lub funkcja: poseł
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 450 000,00 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 160 000,00 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 91,58 m2
Wartość: 400 000 PLN
Tytuł prawny: własność
Uwagi: kwota około
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie posła do Parlamentu Europejskiego za rok 2018
Kwota: 104 214,06 EUR

Opis: uposażenie posła do Parlamentu Europejskiego za rok 2019 (styczeń-marzec)
Kwota: 20 400,00 EUR

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Toyota
Model: Yaris
Rok produkcji: 2016

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Audi
Model: A6
Rok produkcji: 2017

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka na samochód Audi A6 od Volkswagen Bank Polska S.A.
Kwota pozostała do spłacenia: 155 000,00 PLN
Podpis
Miejscowość: [ukryte]
Data: 2019-03-24
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: europoseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Bolesław Grzegorz
Nazwisko: Piecha
Data urodzenia: 1954-09-19
Miejsce urodzenia: Rybnik
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 3 w Rybniku (urlop bezpłatny)

Miejsce zatrudnienia: Parlament Europejski
Stanowisko lub funkcja: poseł

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 415 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 80 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 91,58 m2
Wartość: 400 000 PLN
Uwagi: kwota około
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie posła do Parlamentu Europejskiego
Kwota: 102 572,16 EUR
X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Toyota
Model: Yaris
Rok produkcji: 2016

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Audi
Model: A6
Rok produkcji: 2017

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka na samochód Audi A6 od Bank Volkswagen Polska
Kwota pozostała do spłacenia: 160 000,00 PLN
Podpis
Miejscowość: [ukryte]
Data: 2018-04-22
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Bolesław Grzegorz
Nazwisko: Piecha
Data urodzenia: 1954-09-19
Miejsce urodzenia: Rybnik
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 3 w Rybniku (urlop bezpłatny)

Miejsce zatrudnienia: Parlament Europejski
Stanowisko lub funkcja: poseł

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 30 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 120 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 126,32 m2
Wartość: 400 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska

Powierzchnia: 68,65 m2
Wartość: 280 000 PLN
Tytuł prawny: majątek osobisty

4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka budowlana
Powierzchnia działki: 1386 m2
Wartość: 180 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska
VI. Mienie nabyte od skarbu państwa, ...
Opis: mieszkanie własnościowe Urząd Miasta [ukryte] - przetarg nieograniczony 1996 r.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie posła do Parlamentu Europejskiego
Kwota: 100 182,42 EUR
X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Toyota
Model: Yaris
Rok produkcji: 2007

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Audi
Model: A6
Rok produkcji: 2014

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka na samochód Audi od Raiffeisen Polska
Kwota pozostała do spłacenia: 50 000 PLN
Podpis
Data: 2017-03-30
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Bolesław Grzegorz
Nazwisko: Piecha
Data urodzenia: 1954-09-19
Miejsce urodzenia: Rybnik
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 3 w Rybniku (urlop bezpłatny)

Miejsce zatrudnienia: Senat Rzeczpospolite Polskiej - do 26 maj 2014

Stanowisko lub funkcja: poseł do Parlamentu Europejskiego

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 30 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 50 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 126,32 m2
Wartość: 400 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska

Powierzchnia: 68,65 m2
Wartość: 280 000 PLN
Tytuł prawny: majątek własny

4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka budowlana
Powierzchnia działki: 1386 m2
Wartość: 180 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska
VI. Mienie nabyte od skarbu państwa, ...
Opis: mieszkanie własnościowe Urząd Miasta [ukryte] - przetarg nieograniczony 1996 r.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Uposażenie posła do Parlamentu Europejskiego
Kwota: 97 401,30 EUR brutto
X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Toyota
Model: Yaris
Rok produkcji: 2007

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód
Marka: Audi
Model: A6
Rok produkcji: 2014

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka na samochód Audi od Raiffeisen Polska
Kwota pozostała do spłacenia: 100 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka na wyposażenie biur poselskich od KBC Bank Bruksela
Kwota pozostała do spłacenia: 10 000 EUR

Podpis
Data: 2016-04-16
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Bolesław Grzegorz
Nazwisko: Piecha
Data urodzenia: 1954-09-19
Miejsce urodzenia: Rybnik
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 3 w Rybniku (urlop bezpłatny)

Miejsce zatrudnienia: Senat Rzeczpospolite Polskiej - do 26 maj 2014

Stanowisko lub funkcja: poseł do Parlamentu Europejskiego (od 01.07.2014 do [nieczytelne])

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 50 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 60 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 126,3 m2
Wartość: 400 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka budowlana
Powierzchnia działki: 1386 m2
Wartość: 180 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska
VI. Mienie nabyte od skarbu państwa, ...
Opis: mieszkanie własnościowe Urząd Miasta [ukryte] - przetarg nieograniczony 1996 r.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Uposażenie senatora RP
Kwota: 54 200,32 PLN

Opis: Uposażenie posła do PE
Kwota: 48 123,18 EUR

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Toyota
Model: Yaris
Rok produkcji: 2007
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka na samochód od City Bank Polska
Kwota pozostała do spłacenia: 5000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka na wyposażenie biur poselskich od KBC Bank Bruksela
Cała kwota: 15 000 EUR

Podpis
Data: 2015-04-23
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Bolesław Grzegorz
Nazwisko: Piecha
Data urodzenia: 1954-09-19
Miejsce urodzenia: Rybnik
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Senat RP VII Kadencji
Stanowisko lub funkcja: Senator

Miejsce zatrudnienia: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 3 w Rybniku (urlop bezpł.)

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 10 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 45 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 126,3 m2
Wartość: 400 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka budowlana
Powierzchnia działki: 1386 m2
Wartość: 160 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska
VI. Mienie nabyte od skarbu państwa, ...
Opis: mieszkanie własnościowe Urząd Miasta [nieczytelne] - przetarg nieograniczony 1996 r.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Dieta
Kwota: 12 139,00 PLN

Opis: Uposażenie
Kwota: 54 252,67 PLN

Łączny dochód
Uwagi: dochód od 01.01.2014 do 25.05.2014
X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): Samochód
Marka: Toyota
Model: Yaris
Rok produkcji: 2007
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka na samochód - City Bank Handlowy
Cała kwota: 10 000 PLN
Podpis
Data: 2014-06-09
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Bolesław Grzegorz
Nazwisko: Piecha
Data urodzenia: 1954-09-19
Miejsce urodzenia: Rybnik
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP, VII kadencji
Stanowisko lub funkcja: Poseł

Miejsce zatrudnienia: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 3 w Rybniku (urlop bezpł.)

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 60 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 45 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 126,18 m2
Wartość: 400 000 PLN
Tytuł prawny: własnościowe
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka budowlana
Powierzchnia działki: 1386 m2
Wartość: 160 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność małżeńska
VI. Mienie nabyte od skarbu państwa, ...
Opis: mieszkanie własnościowe Urząd Miasta [nieczytelne] - przetarg nieograniczony 1996 r.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Dieta
Kwota: 30 108,30 PLN

Opis: Uposażenie
Kwota: 141 114,12 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): Samochód
Marka: Hyundai
Model: Sonata
Rok produkcji: 2007
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka - Fundusz socjalny Sejmu RP
Cała kwota: 11 000 PLN
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2013-04-24

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
12.03.2018 – 12.12.2018
Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Specjalna ds. Unijnej Procedury Wydawania Zezwoleń na Dopuszczenie Pestycydów do Obrotu, wiceprzewodniczący
źródło
Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
8.02.2018 – 11.03.2018
Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Specjalna ds. Unijnej Procedury Wydawania Zezwoleń na Dopuszczenie Pestycydów do Obrotu, członek
źródło
Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
od 19.01.2017
Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Transportu i Turystyki, zastępca członka
źródło
Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
Pokaż więcej