Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1954-10-01, Plimkaim
Zawód: menedżer
Wykształcenie: wyższe
Absolwent AGH i Politechniki Wrocławskiej z zakresu górnictwa. Od 1974 r. pracownik KWB Turów; zakończył pracę w 2019 r. na stanowisku dyrektora kopalni, był również prezesem zarządu. Był członkiem rad nadzorczych m.in. PGE Górnictwo i Energetyka S.A., BOT Elektrownia Opole S.A., Olszyńskie Fabryki... Mebli sp. z o.o. Był członkiem rady naukowych Centrum Medyczne Turów sp. z o.o oraz Poltegor-Instytut Górnictwa Odkrywkowego. Samorządowiec: radny gminy Zawidów w l. 1994-1998; delegat do sejmiku województwa jeleniogórskiego w l. 1994-1998; radny sejmiku województwa dolnośląskiego w l. 1998-2002; radny powiatu zgorzeleckiego w l. 2002-2018 (przewodniczący w l. 2010-2018). Uzyskał mandat w wyborach parlamentarnych w 2019 r. Członek klubu parlamentarnego Koalicja Polska. Zasiada w komisji ds. energii i skarbu państwa.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KRÓTKA PIŁKA
Szczepienia (2022)

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pan poglądom? Szczepienia przeciw Covid-19 powinny być:
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
 1. Obowiązkowe dla wszystkich dorosłych Polaków (dorośli – powyżej 18 r.ż., pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
 2. Obowiązkowe dla wybranych grup zawodowych (pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
 3. Dobrowolne – tylko dla osób, które chcą z nich skorzystać
 4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy osobom, które otrzymały pełny cykl szczepień złożony z 2 dawek, powinny przysługiwać ułatwienia w dostępie do wybranych usług i/lub ulg?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
 1. Tak
 2. Nie
 3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Pracodawca powinien mieć prawo zażądania od pracownika informacji o wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed jego okazaniem. Pracownik może zwolnić się z tego obowiązku tylko poprzez przedstawienie informacji o przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2 lub o wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19.
B. Pracownik nie powinien mieć obowiązku okazania na żądanie pracodawcy informacji o wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Nadanie pracodawcy możliwości weryfikowania statusu zdrowotnego pracowników jest niezgodne z polskim porządkiem prawnym.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
 1. Zdecydowanie A
 2. Raczej A
 3. Zdecydowanie B
 4. Raczej B
 5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Artykuły

Wyniki 1–3 z 5
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2
Znalezione artykuły

11.02.2022, Brak wspólnego frontu, brak odpowiedzi. PiS przemilczał pandemię

…Za dobrowolnością szczepień są Grzegorz Braun – jedyny poseł Konfederacji, który wypełnił kwestionariusz oraz Paweł Kukiz i Stanisław Żuk z Kukiz’15. Z grupy 23 posłów i posłanek, którzy limitują obowiązek szczepień do wybranych grup…

8.06.2021, Jak pracuje poseł Kukiz?

…i wprowadził na Wiejską sześciu posłów: Pawła Kukiza, Jarosława Sachajko, Pawła Szramkę, Agnieszkę Ścigaj, Stanisława Tyszkę oraz Stanisława Żuka. Koalicja Polska PSL-Kukiz15 została rozwiązana 9 grudnia 2020 r. Czterech posłów zawiązało koło…

6.05.2021, Sejm: Zgoda na ratyfikację, brak dyskusji nad tym jak wykorzystamy pieniądze z Funduszu Odbudowy

…Polskiej, jeden z KO (poseł Franciszek Sterczewski), całe koło Polska2050, dwóch posłów Kukiz 15’ (Paweł Kukiz, Stanisław Żuk), trzech posłów niezrzeszonych (Ryszard Galla, Łukasz Mejza, Monika Pawłowska).  Przeciwko głosowały dwie posłanki z PiS…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
od 12.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz15, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
od 12.11.2019
Sejm RP IX kadencji, poseł, Warszawa, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, Legnica, liczba głosów: 7694
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej wybory.gov.pl
2019
kandydat na posła, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, Legnica, liczba głosów: 7694
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej wybory.gov.pl
Pokaż więcej