Absolwent AGH i Politechniki Wrocławskiej z zakresu górnictwa. Od 1974 r. pracownik KWB Turów; zakończył pracę w 2019 r. na stanowisku dyrektora kopalni, był również prezesem zarządu. Był członkiem rad nadzorczych m.in. PGE Górnictwo i Energetyka S.A., BOT Elektrownia Opole S.A., Olszyńskie Fabryki... Mebli sp. z o.o. Był członkiem rady naukowych Centrum Medyczne Turów sp. z o.o oraz Poltegor-Instytut Górnictwa Odkrywkowego. Samorządowiec: radny gminy Zawidów w l. 1994-1998; delegat do sejmiku województwa jeleniogórskiego w l. 1994-1998; radny sejmiku województwa dolnośląskiego w l. 1998-2002; radny powiatu zgorzeleckiego w l. 2002-2018 (przewodniczący w l. 2010-2018). Uzyskał mandat w wyborach parlamentarnych w 2019 r. Członek klubu parlamentarnego Koalicja Polska. Zasiada w komisji ds. energii i skarbu państwa.
Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pan poglądom? Szczepienia przeciw Covid-19 powinny być:
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Obowiązkowe dla wszystkich dorosłych Polaków (dorośli – powyżej 18 r.ż., pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
Obowiązkowe dla wybranych grup zawodowych (pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
Dobrowolne – tylko dla osób, które chcą z nich skorzystać
Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy osobom, które otrzymały pełny cykl szczepień złożony z 2 dawek, powinny przysługiwać ułatwienia w dostępie do wybranych usług i/lub ulg?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Tak
Nie
Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Pracodawca powinien mieć prawo zażądania od pracownika informacji o wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed jego okazaniem. Pracownik może zwolnić się z tego obowiązku tylko poprzez przedstawienie informacji o przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2 lub o wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19.
B. Pracownik nie powinien mieć obowiązku okazania na żądanie pracodawcy informacji o wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Nadanie pracodawcy możliwości weryfikowania statusu zdrowotnego pracowników jest niezgodne z polskim porządkiem prawnym.