Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1985-07-18, Zgorzelec
Zawód: publicysta
Wykształcenie: średnie ogólne
Studiował politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, publicysta. Był członkiem Ligi Polskich Rodzin, lider Ruchu Narodowego, honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Bez powodzenia kandydował: w 2007 r. do Sejmu z listy LPR, a w 2014 r. do PE oraz na urząd prezydenta Wrocławia. Członek Ruchu... Narodowego. Poseł od 2015 r. (VIII kad.). W 2019 r. bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego. W 2019 r. został ponownie wybrany do Sejmu. Członek koła poselskiego Konfederacja. Pełni funkcję zastępcy przewodniczącego w komisji ds. energii i skarbu państwa, oraz jest członkiem komisji łączności z Polakami za granicą.
Czytaj więcej
Zwiń

Artykuły

Wyniki 1–3 z 9
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3
Znalezione artykuły

24.08.2023, Kogo upomina Komisji Etyki Poselskiej?

…którzy stanowią około 2% składu Sejmu): Grzegorza Brauna (16 naruszeń), Janusza Korwin-Mikke (14 naruszeń) i Roberta Winnickiego (4 naruszenia). Następni w rankingu są politycy Zjednoczonej Prawicy (PiS, Suwerenna Polska, Partia Republikańska…

3.11.2021, Solidarności, życzliwości, praw człowieka, umiejętności pisania CV, patriotyzmu i empatii - czego powinna uczyć szkoła?

…jak: patriotyzm, uczciwość, rzetelność itp” (Mirosław Maliszewski, KP) „postawy patriotyczne, edukacja obywatelska, silny charakter, tradycyjne wartości” (Robert Winnicki, Konfederacja) „postawa obywatelskiego zaangażowania, patriotyzmu w skali kraju i lokalnej „małej ojczyzny”, postawa aktywnego zdobywania wiedzy…

10.09.2020, Po linii partii. W Sejmie rebelii nie będzie

…Kulesza i Dobromir Sośnierz, przeciw – frakcja narodowościowa: Krzysztof Bosak , Krystian Kamiński , Krzysztof Tuduj , Michał Urbaniak i Robert Winnicki . Podobnie było w głosowaniu nad ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Jednomyślność posłów…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Migracje. Kryzys na granicy (2021)

Od sierpnia 2021 r. mamy do czynienia z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Reżim Aleksandra Łukaszenki uczestniczy w sprowadzaniu cudzoziemców na granicę, prowokuje akcje zaczepne wobec polskich służb. W Polsce dochodzi do przekroczeń zielonej granicy, kilkunastu cudzoziemców zmarło. Poniżej wymieniliśmy działania, jakie można wprowadzić w związku z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy. Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie wymienionych rozwiązań? Prosimy o wybranie wszystkich odpowiedzi, z którymi Pan/Pani się zgadza.
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Należy jak najszybciej postawić mur na granicy z Białorusią.
Należy odstawiać cudzoziemców na granicę z Białorusią, w razie potrzeby z zastosowaniem przymusu.
Władze polskie powinny pozwolić na działanie organizacji humanitarnych i pracowników służb medycznych w strefie stanu wyjątkowego.
Rząd powinien wprowadzić rozwiązanie zaproponowane przez Episkopat Polski, polegające na utworzeniu mostu humanitarnego.
Należy zaprzestać wyrzucania ludzi do lasu i zmuszania ich do ponownego niezgodnego z przepisami przekroczenia granicy z Białorusią.
Cudzoziemiec powinien mieć prawo wystąpić o ochronę międzynarodową (a jeśli odmówi, być odesłany do kraju pochodzenia). W międzyczasie należy zapewnić cudzoziemcom zakwaterowanie i adekwatną pomoc (np. medyczną, prawną).
Należy dopuścić media polskie i zagraniczne na teren objęty obecnie stanem wyjątkowym.
Po wygaśnięciu stanu wyjątkowego, jeśli kryzys na granicy nie ulegnie zmianie, należy utrzymać ograniczenie dostępu do strefy przygranicznej.
Należy otworzyć nowy ośrodek recepcyjny dla cudzoziemców przy granicy z Białorusią.
Rząd powinien przygotować się na przewidywaną zmianę ruchu migracyjnego i zabezpieczyć granicę Polski z Ukrainą.
Czy osoby, które niezgodnie z przepisami przekroczyły granicę, powinny mieć prawo złożyć w Polsce wniosek o ochronę międzynarodową? Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Tak, Polska powinna odpowiedzialnie reagować na prowokacje Aleksandra Łukaszenki i jednocześnie działać z poszanowaniem praw człowieka.
B. Nie, ponieważ obecne przekraczanie przez cudzoziemców wschodniej granicy to element prowokacji politycznej wymierzonej przeciwko Polsce i UE.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. zdecydowanie A
  2. raczej A
  3. zdecydowanie B
  4. raczej B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jakie działania polityczne i dyplomatyczne powinny być podejmowane przez Polskę w związku z kryzysem rozgrywającym się na granicy polsko-białoruskiej? Prosimy o wybranie maksymalnie trzech działań, które uważa Pan/Pani za priorytetowe.
  1. Polska powinna prowadzić rozmowy z Aleksandrem Łukaszenką i naciskać na zamknięcie szlaku migracyjnego przez Białoruś.
  2. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić działania dyplomatyczne w krajach, z których startują samoloty przewożące cudzoziemców do Białorusi.
  3. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić intensywną kampanię informacyjną w państwach, z których pochodzą cudzoziemcy, zniechęcającą do podróży „szlakiem Łukaszenki”.
  4. Polska powinna zamknąć granicę polsko-białoruską, blokując wymianę handlową, nawet za cenę naruszenia interesu przedsiębiorców.
  5. Potrzebujemy obecności Fronteksu na naszym wschodnim pasie przygranicznym.
  6. Polska powinna uruchomić art. 4 traktatu NATO. (“Strony będą się wspólnie konsultowały, ilekroć - zdaniem którejkolwiek z nich - zagrożone będą: integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron”).
  7. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KRÓTKA PIŁKA
Edukacja w Polsce (2021)

Czego Pani/Pana zdaniem przede wszystkim powinna uczyć szkoła?
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
  1. Przygotowywać przyszłych absolwentów do funkcjonowania na rynku pracy.
  2. Uczyć umiejętności zdobywania wiedzy i krytycznego myślenia.
  3. Kształtować postawy i upowszechniać wspólne wartości.
  4. Wyrównywać szanse edukacyjne i życiowe uczniów.
  5. Rozwijać umiejętności społeczne, np. komunikację i pracę zespołową.
  6. Uczyć dbania o dobrostan emocjonalny i radzenia sobie ze stresem.
  7. Uczyć o wyzwaniach XXI wieku (np. klimatycznym, technologicznym, zdrowotnym).
  8. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jakie postawy powinna kształtować szkoła? Jakie wartości upowszechniać?
Postawy patriotyczne, edukacja obywatelska, silny charakter, tradycyjne wartości.
Poniżej wymieniliśmy główne postulaty dotyczące zmian w oświacie obecne w debacie publicznej. Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie wymienionych rozwiązań?
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Należy wprowadzić obowiązek przedszkolny dla pięciolatków.
Należy wprowadzać rozwiązania korzystne dla tworzenia i prowadzenia małych szkół.
Podstawa programowa powinna być zredukowana i nastawiona na rozwój kompetencji kluczowych, a nie szczegółowe wiadomości.
Samorządy powinny mieć większy niż obecnie wpływ na program nauczania na swoim terenie.
Należy wrócić do trzystopniowego systemu edukacji (powrót gimnazjów).
Rolą kuratora powinno być wspieranie szkoły w przeprowadzaniu wewnętrznej ewaluacji i poprawie jakości działań, a nie kontrola pracy szkoły.
Szkoły niepubliczne nie powinny otrzymywać dofinansowania ze środków publicznych.
Pracodawcy powinni w większym niż obecnie stopniu finansować edukację zawodową.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Obietnice

Działanie na rzecz Narodowej Demokracji

Wszystkim lewackim komitetom obrońców demokracji chciałbym przypomnieć, że demokracja jest możliwa tylko we wspólnocie opartej o wspólne wartości, kulturę, tożsamość. W starożytności było to greckie polis, w nowożytności - naród. Pamiętajcie więc, że począwszy od XIX w. jedyna realna demokracja to - Narodowa Demokracja

Źródło: www.pch24.pl

Data obietnicy: 23.11.2015

sprawy ogólnopolskie
Ruch Narodowy
Kukiz'15
1 Legnica
polityka historyczna
światopogląd
Sprzeciw wobec przyjmowania uchodźców

Kwota, jaką możemy przyjąć od Komisji Europejskiej wynosi zero - powiedział Winnicki. Jego zdaniem Polska nie może płacić za błędną politykę migracyjną państw zachodnich.

Źródło: www.polskieradio.pl

Data obietnicy: 12.09.2015

sprawy ogólnopolskie
integracja europejska
migracje
polityka zagraniczna
Ruch Narodowy
lista Kukiz'15
1 Legnica
wybory 2015
uchodźcy

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
od 13.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Komisja Łączności z Polakami za Granicą, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
od 13.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Koło Poselskie Konfederacja, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
od 13.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa, wiceprzewodniczący
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
Pokaż więcej