Informacje ogólne

Poseł

Klub/koło: Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
Data i miejsce urodzenia: 1988-05-06, Wrocław
Zawód: menadżer
Absolwent finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zawodowo prowadził własną działalność gospodarczą zajmującą się cyfryzacją oraz doradztwem biznesowym dla małych i średnich przedsiębiorstw. W l. 2014-2016 pracował w dziale finansów i marketingu w Orange Polska. Od 2012 r.... członek PiS. W l. 2015-2016 pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016‒2017 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju. W l. 2018-2020 podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, odpowiadał za informatyzację sektora zdrowia. Od listopada 2020 r. do czerwca 2021 r. był zastępcą prezydenta Chełma. W 2021 r. wrócił do administracji centralnej w roli sekretarza stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz w roli pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa. Od kwietnia 2023 r. minister cyfryzacji. Od 2023 r. poseł na Sejm X kadencji.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

  • Biuro Poselskie Janusza Cieszyńskiego ul. 3 Maja 10 19-300 Ełk woj. warmińsko-mazurskie biuro_jcieszynski@pm.me

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Dotychczasowa kariera zawodowa, działalność polityczna i aktywność społeczna.
Od 2012 roku członek Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 roku dołączył do zespołu premiera Mateusza Morawieckiego, początkowo jako doradca w gabinecie politycznym, a następnie jako dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W latach 2018-20 wiceminister zdrowia odpowiedzialny za cyfryzację (wdrożenie e-recepty, e-skierowania i Internetowego Konta Pacjenta). Od listopada 2020 do czerwca 2021 wiceprezydent Chełma. W czerwcu 2021 roku powołany na stanowisko sekretarza stanu ds. cyfryzacji, a od kwietnia 2023 roku minister cyfryzacji. Najważniejsze osiągnięcia w obszarze cyfryzacji to: wdrożenie mObywatela 2.0 (Polska stała się największym krajem UE z cyfrowym dokumentem tożsamości), uruchomienie konkursów na inwestycje w budowę światłowodów o wartości ponad 10 mld złotych, wsparcie cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa jednostek samorządu terytorialnego (Cyfrowa Gmina, Cyberbezpieczny Samorząd), wprowadzenie programów Laptop dla Ucznia i Laptop dla Nauczyciela. Odpowiedzialny za kilkadziesiąt projektów ustaw z obszaru zdrowia i informatyzacji. Przed wejściem do polityki pracował w Orange Polska i prowadził własną firmę.
Poniżej wymieniliśmy wybieralne funkcje publiczne.
Obecnie pełnię tę funkcję Pełniłam/pełniłem tę funkcję w przeszłości Nie dotyczy
Wójt/burmistrz/prezydent miasta
Radny/radna gminy
Radny/radna powiatu
Radny/radna sejmiku wojewódzkiego
Poseł na Sejm RP
Senator RP
Poseł do Parlamentu Europejskiego
W pracy parlamentarzystki/parlamentarzysty przydatna jest umiejętność komunikowania się w języku obcym. W jakim języku obcym swobodnie się Pani/Pan porozumiewa?
  1. Język angielski
  2. Język francuski
  3. Język niemiecki
  4. Język ukraiński
  5. Język rosyjski
  6. Nie porozumiewam się swobodnie w żadnym języku obcym.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–2 z 2
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie
Znalezione artykuły

6.10.2023, Czy zasady organizacji wyborów w Polsce dają gwarancję, że wybory będą równe?

…porządkujący dane o wyborcach. Instytucją odpowiedzialną za CRW jest Ministerstwo Cyfryzacji, na którego czele stoi polityk – Janusz Cieszyński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Cieszyński otrzymuje pierwsze miejsce na liście wyborczej w okręgu nr…

5.10.2023, Czy zasady organizacji wyborów w Polsce dają gwarancję, że wybory będą równe?

…porządkujący dane o wyborcach. Instytucją odpowiedzialną za CRW jest Ministerstwo Cyfryzacji, na którego czele stoi polityk – Janusz Cieszyński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Cieszyński otrzymuje pierwsze miejsce na liście wyborczej w okręgu nr…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie