Informacje ogólne

Posłanka

Klub/koło: Klub Parlamentarny Polska 2050 - Trzecia Droga
Data i miejsce urodzenia: 1975-02-13, Lubliniec
Zawód: ekonomista
Wykształcenie: wyższe
Magistra finansów przedsiębiorstw na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, wcześniej ukończyła studia licencjackie z bankowości i finansów w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Jest także absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu (fortepian). Pracowała na stanowiskach managerskich i dyrektorskich... m.in. w MK Cafe & POSTI S.A. Warszawa (2001-2004), Lukas Bank S.A. Wrocław (2005-2008), Credit Agricole Bank Polska SA (2009-2016), Ekopartner Recykling Sp. z o.o. (2016-2018), D3 Development Sp. z o.o. (2018-2020), BetterPos Sp. z o.o. (2020-2022). W 2022 r. założyła fundację Wroc ma Moc i jest jej prezeską. Należy do partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Od 2023 r. posłanka na Sejm X kadencji. W wyborach samorządowych startuje z KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

  • Biuro Poselskie Izabela Bodnar Plac Wolności 9 50-071 Wrocław woj. dolnośląskie
  • Zobacz więcej
    Zwiń

Artykuły

30.12.2024, Jak posłowie chcą wesprzeć zawodowych artystów?

…swoich celów na X kadencję Sejmu. Trzy osoby: Marek Rząsa (KO), Aleksandra Leo (Polska 2050-TD), Izabela Bodnar (Polska 2050-TD) wybrały odpowiedź „Twórcy kultury powinni być traktowani tak jak inne osoby i przedsiębiorstwa…

6.12.2024, Czy będziemy krócej pracować?

…zdania deklarują: Maja Nowak, Barbara Oliwiecka, Wioleta Tomczak. Przeciwniczkami krótszego czasu pracy są Joanna Mucha i Izabela Bodnar, zwolenniczką – Aleksandra Leo. 35 godzinny tydzień pracy prawdopodobnie poparłaby Urszula Pasławska (PSL-TD), z kolei jej klubowa…

31.10.2024, Związki partnerskie coraz bliżej, pytanie – w jakiej formie?

…Królak, Marzena Okła-Drewnowicz, Krzysztof Mieszkowski), 5 osób z Polski 2050-TD (Michał Gramatyka, Paweł Śliz, Izabela Bodnar, Sławomir Ćwik, Ewa Szymanowska) oraz Urszula Pasławska z PSL-TD i Paweł Kukiz z Koła Poselskiego Wolni…

Wyniki 1–3 z 5
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory na prezydentów miast (2024)

W celu zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa władze miasta współpracują z policją i strażą pożarną, instalują systemy monitoringu i powołują straże miejskie.

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pana/Pani poglądom?

A. W naszym mieście jest bezpiecznie. Dodatkowe zmiany i inwestycje w poprawę bezpieczeństwa byłyby niepotrzebnym obciążeniem budżetu miasta.

B. W naszym mieście nie jest wystarczająco bezpiecznie. Należy przeznaczyć dodatkowe środki z budżetu miasta na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.

Wybrał(a) Pan/Pani odpowiedź B.

W jaki sposób należy poprawić bezpieczeństwo mieszkańców w naszym mieście?

W miejscach takich jak np. ul. Siedzikówny, Polanowicka, Redycka, Kwidzyńska, Karwińska nie ma chodnika czy oświetlenia - piesi muszą mijać się z samochodami, niemal ocierając się o nie. Zrobię audyt najbardziej newralgicznych miejsc tego typu i przeznaczę środki na budowę chodników i oświetlenia, tak, by piesi, którymi często są osoby starsze czy też dzieci, mogły bezpiecznie pokonywać te trasy. Zwiększenie bezpieczeństwa na drodze obejmie też takie systemowe rozwiązania jak utworzenie nowych przejść dla pieszych - nowe przystanki wiedeńskie, wyniesione przejścia przy szkołach czy stworzenie przejść tam, gdzie ich brakuje, minimalizując ryzyko przebiegania przez ruchliwą jezdnię. Kolejne rozwiązanie dla zwiększenia bezpieczeństwa na wrocławskich ulicach to stworzenie systemu inteligentnego monitoringu, który potrafi po zdjęciu zdiagnozować przestępcę. Dziś mamy co prawda wiele kamer monitoringu miejskiego, jednak często są one bezużyteczne, bo obraz, który się na( nich zapisuje jest zbyt słabej jakości. W innych miastach funkcjonują już bardziej precyzyjne rozwiązania, na które chcę przeznaczyć środki i u nas. Pozwolą one efektywniej szukać sprawców przestępstw. Ale to, na czym chciałabym skupić się w pierwszej kolejności to stworzenie odporności państwa na wypadek zagrożenia katastrofami żywiołowymi i wojny. W kontekście toczącej się w Ukrainie wojny to ważne, ponieważ Wrocław przygotowany jest na ochronę tylko kilku procent mieszkańców. Priorytetem jest zrobienie rzetelnego audytu schronów i miejsc, do których w razie zagrożenia mieszkańcy mogliby się ewakuować. Następnie przygotowanie istniejących już takich miejsc, budowa nowych i szeroko zakrojony program informacyjny, przekazujący mieszkańcom wiedzę o tym, jak zachować się w razie ataku.

Do samorządów trafi około 150 mld zł z unijnej Polityki Spójności i Krajowego Planu Odbudowy. Pierwszą część środków Polska ma otrzymać w kwietniu 2024 r.

Prosimy wymienić trzy inwestycje, które przy użyciu tzw środków z KPO priorytetowo należy zrealizować w naszym mieście.

1.
Termomodernizacja budynków, kamienic
2.
Zakup niskoemisyjnych i bezemisyjnych autobusów i nowych tramwajów.
3.
Program wymiany “kopciuchów”
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Zgodność z innymi politykami

KWESTIONARIUSZ — Wybory na prezydentów miast (2024)

(minimalna liczba wspólnych pytań: 5/31)

Najbardziej zgodni politycy
wspólne pytania
22
zgodność
73%
wspólne pytania
23
zgodność
74%
wspólne pytania
23
zgodność
75%
Najmniej zgodni politycy
wspólne pytania
23
zgodność
35%
wspólne pytania
23
zgodność
48%
wspólne pytania
23
zgodność
52%

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Kwestionariusz po wyborach

Czy zgadza się Pani/Pan z poniższym stwierdzeniem?

Planując politykę energetyczną, powinniśmy dbać o przyszłe pokolenia i środowisko, nawet jeśli będzie to oznaczać wzrost cen prądu.

  1. Tak
  2. Nie
  3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.

Polska, wspólnie z innymi krajami Unii Europejskiej, uzgodniła, że będzie dążyła do prowadzenia gospodarki neutralnej emisyjnie (Europejski Zielony Ład). Oznacza to konieczność zmiany sposobu pozyskiwania energii, przy zachowaniu bezpieczeństwa energetycznego.

Rozwój których źródeł energii powinien być Pani/Pana zdaniem priorytetem dla Polski w trakcie obecnej kadencji Parlamentu?

  1. Energetyka gazowa
  2. Energetyka jądrowa
  3. Energetyka węglowa
  4. Odnawialne źródła energii – przede wszystkim wiatr i słońce
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.

Na koniec 2022 r. państwo polskie było współwłaścicielem 412 spółek (Spółki Skarbu Państwa).

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pana/Pani poglądom?

A. Państwo powinno aktywnie uczestniczyć w życiu gospodarczym. Istnienie i funkcjonowanie kilkuset spółek Skarbu Państwa jest niezbędne.

B. Państwo powinno ograniczyć swoje zaangażowanie w życiu gospodarczym do sektorów o znaczeniu strategicznym (np. energetyka, produkcja paliwa, obronność). W pozostałych gałęziach gospodarki spółki Skarbu Państwa powinny zostać sprywatyzowane.

  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Zgodność z innymi politykami

KWESTIONARIUSZ — Wybory parlamentarne (2023)

(minimalna liczba wspólnych pytań: 7/63)

Najbardziej zgodni politycy
wspólne pytania
25
zgodność
88%
wspólne pytania
20
zgodność
90%
wspólne pytania
18
zgodność
91%
Najmniej zgodni politycy
wspólne pytania
24
zgodność
40%
wspólne pytania
21
zgodność
52%
wspólne pytania
46
zgodność
54%