Bądź w kontakcie z parlamentarzystą

Jedną z najważniejszych kwestii na jakich skupia się My Society jest ułatwianie i ulepszanie komunikacji pomiędzy obywatelami a ich przedstawicielami na różnych szczeblach władzy. WRITE TO THEM oraz HEAR FROM YOUR MP to internetowe odpowiedzi na społeczną potrzebę kontaktu.

Na stronie WRITE TO THEM Brytyjczycy wpisują kod pocztowy przez który trafiają na listę swoich przedstawicieli i przedstawicielek w Parlamencie. Dzięki łatwemu w obsłudze specjalnemu formularzowi wpisują wiadomość, a ona automatycznie jest kierowana do adresata. Rocznie wysyłanych jest 300 000 wiadomości. Ta prosta w obsłudze strona dla 60% użytkowników jest pierwszym kontaktem z ich MP czyli przedstawicielką lub przedstawicielem w parlamencie.

WRITE TO THEM to kontynuacja pierwszego projektu My Society – FAX TO THEM. Kolejnym krokiem była zachęta parlamentarzystów i parlamentarzystek do pozostawania w stałym kontakcie z wyborcami poprzez stronę HEAR FROM YOUR MP. By komunikacja przebiegała nie tylko przez blogi, Facebook’a czy Twitter’a, ale też zupełnie zwyczajną, regularną wysyłkę wiadomości mailowych – najprostszą i najszybszą formę kontaktu.

Na stronie HEAR FROM YOUR MP znajduje się formularz, w którym po wpisaniu kodu pocztowego Brytyjczycy otrzymują listę swoich przedstawicieli w parlamencie. W odpowiedniej rubryce wpisują swój mail. Następnie informacja trafia do bazy, a stąd do odpowiedniego – wybranego przez użytkownika – parlamentarzysty lub parlamentarzystki.

David Lepper otrzymał 682 prośby o nawiązanie kontaktu ze swoimi wyborcami. Jednak do tej pory nie zdecydował się na tę formę kontaktu. Kiedy kolejne 25 osób wyrazi chęć otrzymywania wiadomości od Davida Leppera, otrzymuje on mail z listą kontaktów do wszystkich zainteresowanych jego działalnością osób oraz informacją, że te 682 osoby chcą pozostawać z nim w kontakcie, ponieważ jest ich przedstawicielem w parlamencie. Stoi za nimi Prawo do Informacji - The Freedom of Information Act. Prawo uchwalony 2 stycznia 2005, którymówi, że każdy obywatel ma prawo do uzyskania oficjalnych informacji od publicznych autorytetów.

Prezentacja projektów My Society miała miejsce we wrześniu 2009 i była częścią realizacji projektu "Mam Prawo Wiedzieć"  dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”dzięki finansowemu wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Zobacz najnowsze