Co obiecywała Hanna Gronkiewicz-Waltz w kampanii w 2010 r.?

Budowa centralnego odcinka II linii metra, centra kultury przy Teatrze Nowym na Mokotowie i Sinfonii Varsovii na Pradze, Szpital Południowy, modernizacje torowisk tramwajowych czy rewitalizacja lewego wybrzeża Wisły – to niektóre z obietnic Hanny Gronkiewicz-Waltz z kampanii 2010 r.

Wśród inwestycji planowanych przez panią prezydent znalazła się infrastruktura drogowa i transportowa: budowa obwodnicy południowej, modernizacje torowisk tramwajowych przy ul. Zielenieckiej i ul. Targowej, budowa Mostu Północnego, oddanie węzła drogowego Łopuszańska-Aleje Jerozolimskie, połączenie kolejowe Śródmieścia z Lotniskiem Chopina. Największą inwestycją wartą ok. 5,92 mld zł ma być budowa centralnego odcinka II linii metra. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała zakończenie budowy w 2013 r.
Jako jedną z ważniejszych inwestycji wymieniła budowę Szpitala Południowego (budowa nie jest rozpoczęta) i modernizację miejskich szpitali: Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, Szpitali Św. Rodziny i Św. Zofii. 

W ramach pomocy dla początkujących przedsiębiorców: utworzenie Centrum Przedsiębiorczości na Smolnej. Prezydent w kampanii planowała również rewitalizację lewego wybrzeża Wisły, Portu Czerniakowskiego, pl. Trzech Krzyży oraz Starej Pragi. Zapowiedziała rewaloryzację Muzeum Historycznego i budowę Centrum Sztuki Nowoczesnej przy pl. Defilad.

13 września warszawiacy zadecydują, czy chcą odwołania prezydent miasta. Czas na sprawdzenie, co obiecała pani prezydent i które ze swoich planów na lata 2010-2020 zrealizowała, jest do niedzieli. W tekście Wymieniliśmy tylko niektóre z planowanych inwestycji, pozostałe możecie znaleźć na stronie obietnicewyborcze.tumblr.com.
 
Źródło:
 
Hanna Gronkiewicz, Zmiany na lepsze C.D.N, Program dla Warszawy na lata 2010-2020

Zobacz najnowsze