Dla Jacka Wilka lekiem jest prawda

– Zmieniajmy Polskę, wybierzmy wolność. To będzie kampania prawdy i mówienia Polakom, jak jest – zapowiadał kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Jacek Wilk.

Odwołanie do prawdy było motywem przewodnim całego wystąpienia 22 lutego w Domu Technika w Warszawie, kiedy zaczęła się kampania Wilka. – Nie będziemy się bać mówić trudnej prawdy Polakom, bo tylko prawda nas wyzwoli i tylko prawda jest ciekawa. Na tej prawdzie możemy zbudować nowy porządek, nowe dobre prawo, moralne zasady, dobre władze – mówił Wilk.

Kongres Nowej Prawicy partią pracy

Wyjaśnił również, jak w kontekście programu należy odczytywać jego nazwisko, mające służyć za „emblemat tych wszystkich prawd”: – „W” jak wolność gospodarcza i ustawa Wilczka [chodzi o ustawę z grudnia 1988 r. o działalności gospodarczej według projektu ministra przemysłu Mieczysława Wilczka], „I” jak interes międzynarodowy w polityce zagranicznej, „L” jak likwidacja zbędnych przepisów i przymusu płacenia ZUS, „K” jak kwota wolna od podatku najwyższa w Europie.

W wywiadzie udzielonym w lutym Wilk zapowiadał, że pierwszym działaniem, które podejmie jako prezydent, będzie złożenie projektu „ustawy Wilka”. Nowe prawo oparte na ustawie Wilczka miałoby ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej. Kandydat KNP zapowiada ograniczenie zasięgu administracji. Uważa, że „prezydent nie powinien bać się blokować złych ustaw, powinien bronić obywateli przed reżimem państwa, przed zakusami administracji”.

Kongres Nowej Prawicy jest dla Wilka prawdziwą partią pracy w Polsce. – Jeśli nauczymy się chronić owoce pracy, to będziemy mieć mnóstwo miejsc pracy – powiedział.

Wieczny student czy człowiek renesansu? Biografia Jacka Wilka

Jacek Wilk urodził się 17 sierpnia 1974 r. w miejscowości Kocina na Ponidziu. Członek partii politycznej Kongres Nowej Prawicy, a od 26 października 2013 r. jej wiceprezes. Ekonomista, prawnik, informatyk, z zawodu adwokat i audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji.

W latach 1993–1998 kształcił się w Szkole Głównej Handlowej na kierunkach Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne oraz Finanse i Bankowość. W roku 1999 zdobył tytuł magistra na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji. W latach 1998–1999 uczęszczał do Szkoły Międzynarodowego Prawa Podatkowego w Veldhoven w Holandii. W latach 1999–2001 w ramach stypendium Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa międzynarodowego oraz prawa Unii Europejskiej. W latach 2001–2005 odbywał aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, natomiast w latach 2005–2009 studia doktoranckie w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej. Od roku 2009 do dnia dzisiejszego studiuje na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Przedstawiamy kandydatów na prezydenta. Nr 11. na karcie: Jacek Wilk. Na MamPrawoWiedziec.pl znajdziecie: pełne CV -...

Posted by MamPrawoWiedziec.pl on 19 kwietnia 2015

W maju 2011 roku wstąpił do Kongresu Nowej Prawicy, z ramienia którego ubiegał się w wyborach w 2011 roku o mandat poselski w województwie świętokrzyskim. Był członkiem sztabu partii. 14 stycznia 2011 r. został wybrany przez konwent KNP na członka partyjnej Rady Głównej. W latach 2012–2013 pełnił kolejno funkcje sekretarza generalnego i członka zarządu KNP oraz naczelnego jurysty. Do rady głównej i zarządu został wybrany ponownie 26 października 2013 r.

Łap za słówka kandydatów! – obietnice wyborcze Jacka Wilka

Zobacz najnowsze