Kandydujesz? Zgłoś się!

Już wkrótce wybory. Mówisz sobie: Kandyduję i co dalej? Nie wiesz, co jako kandydat powinieneś zrobić? Jak promują się kandydaci na radnych? Jak dotrzeć do wyborców?

Zgłoś się do nas!

My pytamy: czy w wyborach na prezydentów miast i burmistrzów możliwe jest wystawianie wspólnych, ponadpartyjnych, a może i niepolitycznych kandydatów. Czy istnieją kandydaci i kandydatki, dla których te funkcje nie będą jedynie trampoliną do dalszej kariery politycznej? Czy nowicjusze i nowicjuszki stając się samorządowcami mogą zmienić dotychczasowe relacje, stagnację, układy? Czy mogą wnieść do Rady Miasta/ Rady Gminy coś nowego, a jeśli tak, to co to będzie? Jaki powinien być dobry burmistrz? Jakie doświadczenie powinien mieć prezydent miasta? Jakie pomysły na rozwój miejscowości powinna mieć dobra radna? Nie chcemy odpowiadać na te pytania. Oddajemy głos Wam – kandydatom i kandydatkom, którzy najlepiej wiecie, jaka jest sytuacja Waszej miejscowości, jakie ma problemy i jakie stoją przed nią wzywania. Jako wyborcy w nadchodzących wyborach samorządowych chcemy móc oddać głosy na najlepszych kandydatów, zarówno spośród tych, którzy pełnią już jakieś funkcje, jak i tych, którzy dopiero zamierzają rozpocząć pracę w samorządzie. W tym celu na stronie www.mamprawowiedziec.pl udostępniamy dział samorządowy.

Każdy kandydat i każda kandydatka mogą tam wypełnić kwestionariusz doświadczenia i poglądów, dzięki czemu pomogą nam - wyborcom lepiej się poznać. Wszystkim kandydatom i kandydatkom proponujemy udział w naszym projekcie! Wypełnijcie kwestionariusz i pokażcie wyborcom, że macie pomysł na to, jak powinna rozwijać się Wasza gmina czy Wasze miasto.

 A może znacie kogoś, kto będzie kandydować? Powiedzcie im o nas i powiadomcie nas o nich.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie w serwisie MAM PRAWO WIEDZIEĆ.

Jeżeli chcecie kandydować w wyborach samorządowych, wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Zgłoszenia można też kierować bezpośrednio pod adres kandydaci2010@art61.pl