Mam Prawo Wiedzieć na Slot Art Festival

Stowarzyszeniem 61 pojechaliśmy do Lubiąża (woj. dolnośląskie). Tam już po raz osiemnasty organizowano Slot ART Festiwal.

Organizatorzy mówią, że
„Slot Art Festival - największy, pięciodniowy festiwal kultury alternatywnej w Polsce, którego program obejmuje dziesiątki koncertów rozgrywających się na 8 scenach, ponad 120 warsztatów z różnych dziedzin sztuki, wykłady, wystawy, projekcje filmowe, przedstawienia teatralne oraz happeningi. Z pewnością nie ma drugiego takiego miejsca, gdzie w ciągu 5 dni i nocy doświadczyć można aż tylu wrażeń słuchowych, wzrokowych i estetycznych. To prawdziwa uczta dla miłośników kultury!”

W niesamowitych wnętrzach (na dziedzińcach, krużgankach i w wirydarzu) największego w Europie pocysterskiego kompleksu pałacowo-klasztornego (dwa i pół razy większy od krakowskiego Wawelu), spotkała się młodzież z całej Polski, nie tylko po to, by razem słuchać muzyki, ale także po to, by wzajemnie się od siebie uczyć.

Obok nas, na Slocie, pojawiły się też między innymi: Stowarzyszenie My Poznaniacy, Klub Gaja, Polska Akcja Humanitarna, kampania „Tiry na tory”, Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego, Stowarzyszenie „Inny Świat”, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" oraz kilkanaście innych organizacji.

My, oznaczeni wielkimi przypinkami MPW, zachęcaliśmy do wchodzenia na strony serwisu MAM PRAWO WIEDZIEĆ, rozdawaliśmy małe przypinki i naklejki „Nie głosuj w ciemno”, oraz pytaliśmy co uczestnicy i uczestniczki SLOTu mają prawo wiedzieć. Odpowiedzi były dla nas zaskakujące.
 
Na Facebooku można zobaczyć fotograficzną relację z naszego pobytu w Lubiążu oraz poznać odpowiedzi na to, jak się okazało niezwykle trudne, pytanie.

Na  SLOT pojechaliśmy, by promować nasz serwis, który jest częścią projektu "Mam prawo wiedzieć" realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Fundacji im. Stefana Batorego, funduszu Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe oraz przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.