Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Informacje ogólne

Poseł

Klub/koło: Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni
Data i miejsce urodzenia: 1977-03-29, Gdańsk
Zawód: socjolog
Absolwent socjologii na Uniwersytecie Gdańskim, na tej samej uczelni ukończył studia doktoranckie w zakresie nauk o zarządzaniu. Pracował jako dziennikarz, menedżer ds. marketingu oraz kierownik ds. ekonomicznych. Od 2006 r. radny Rady Powiatu Starogardzkiego. Od 2010 r. członek Zarządu Powiatu... Starogardzkiego. Od 2018 r. wicestarosta starogardzki odpowiedzialny m.in. za inwestycje samorządowe, fundusze europejskie, nadzór nad spółkami, kwestie środowiska i rolnictwa, współpracę z młodzieżą, organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi. Poseł na Sejm od 2023 r. (X kadencja).
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

 • Biuro Poselskie - Patryk Gabriel ul. Rynek 34 lok. 2 83-200 Starogard Gdański woj. pomorskie

Kwestionariusze

KRÓTKA PIŁKA
Prawa dziecka w Polsce (2023)

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Dyscyplinujący klaps to jedynie metoda wychowawcza. Rodzice mają prawo do wychowania dziecka zgodnie z wybranymi przez siebie metodami.
B. Dyscyplinujący klaps to przemoc wobec dziecka. Rodzice mają prawo do wychowywania dziecka zgodnie z wybranymi przez siebie metodami, ale ich swoboda kończy się, gdy zaczynają sprawiać fizyczny i psychiczny ból dziecku.
 1. Zdecydowanie A
 2. Raczej A
 3. Raczej B
 4. Zdecydowanie B
 5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Według Krajowego Rejestru Długów w 2023 r. 292 tys. osób uchyliło się od obowiązku alimentacyjnego. Które z poniższych rozwiązań uważa Pani/Pan za priorytetowe w reformie polskiego prawa alimentacyjnego?
 1. Wprowadzenie alimentów natychmiastowych, zasądzanych po złożeniu wniosku w formularzu urzędowym.
 2. Wprowadzenie postępowania mediacyjnego, mającego na celu pojednanie rodziców i dojście do porozumienia w kwestii alimentów.
 3. Wypracowanie systemu obiektywnych kryteriów, wyznaczających minimalną wysokość alimentów podlegającą corocznej waloryzacji.
 4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy zgadza się Pani/Pan z poniższym stwierdzeniem? Określenie „władza rodzicielska” wprowadza podległość dziecka wobec rodzica. Należy je zastąpić terminem „odpowiedzialność rodzicielska”.
 1. Tak
 2. Nie
 3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej