Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1957-06-08, Kraków
Zawód: przedsiębiorca - specjalista do spraw zarządzania
Wykształcenie: wyższe
Posłanka, członkini PO. Magister prawa, przedsiębiorca. W latach 1979-1991 pracowała jako kurator zawodowy w Sądzie Wojewódzkim w Krakowie, w latach 90. zaangażowała się w działalność biznesową: współwłaścicielka spółki Regis, od 2005 r. jest wspólniczką w spółce RE-VISO. W latach 2002-2006 radna... miasta Wieliczka, w latach 2010-2012 radna Sejmiku Woj. Małopolskiego. Od 07.2012 r. posłanka (zajęła miejsce Aleksandra Grada).
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Kwestionariusz przed wyborami

Jakie Pani/Pana zdaniem cele powinna zrealizować Polska w perspektywie 10 lat? Prosimy o opisanie Pani/Pana propozycji w maksymalnie 900 znakach.
Podstawowym celem będzie przywrócenie w Polsce praworządności poprzez powrót do niezależności sądów i niezawisłości sędziów i powołanie do działania nowej KRS w zgodzie z Konstytucją. Konieczne będzie rozliczenie osób, które doprowadziły do łamania Konstytucji i praworządności. Bardzo pilnym zadaniem powinno być podjęcie starań o uzyskanie fu duszy unijnych z KPO - zatrzymanych w Uni Europejskiej poprzez wykonanie orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Rozwój Polski należy oprzeć o mocne podstawy gospodarcze ( przeprowadzenie transformacji energetycznej ) oraz ustabilizowany system podatkowy umożliwiający rozwój inwestycyjny naszych przedsiębiorstw. Należy opracować system wsparcia młodych rodzin w zakresie polityki mieszkaniowej, powrotu kobiet do pracy po urodzeniu dziecka a także wspierać działania prokreacyjne młodych par.
Jakie główne cele zamierza Pani/Pan osiągnąć pracując w parlamencie?
Udział w pracach związanych z reformą edukacji na wszystkich szczeblach aby przygotować młodych Polaków do życia w bardzo szybko zmieniającym się świecie
Kontynuacja prac legislacyjnych związanych z polityką senioralną - zwiększenie dostępności lekarzy geriatrów oraz opieki długoterminowej a także skrócenie czasu oczekiwania na konsultacje i zabiegi
Podjęcie prac związanych z ochroną środowiska - wstrzymanie wycinki i wywożenia drewna z Polski, objęcie monitoringiem rzek i modernizację systemów oczyszczania ścieków zakończenie nielegalnego importu śmieci do Polski.
Jakich Pani/Pana zdaniem reform potrzebuje Polska w nadchodzącej kadencji parlamentu?
Reforma oświaty na każdym szczeblu, uwolnienie szkoły od jakiejkolwiek ideologizacji
Reforma służby zdrowia połączona z reformą edukacji medycznej - przygotowanie zasad dotyczących systemu zarządzania służbą zdrowia
Przygotowanie programu rozwoju budownictwa dla młodych ludzi i młodych rodzin
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
2014
kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego, Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, Kraków, liczba głosów: 8827
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej pe2014.pkw.gov.pl
od 11.07.2012
Sejm RP VII kadencji, poseł (zajęła miejsce Aleksandra Grada), Warszawa, Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, Tarnów, liczba głosów: 9724
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej wybory2011.pkw.gov.pl
,
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP sejm.gov.pl
od 11.07.2012
Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
Pokaż więcej

Obietnice

PO
Tarnów
infrastruktura
sprawy lokalne
Zdanie w kwestii polityki emerytalnej i senioralnej

-Jest pani zadowolona z obecnej polityki emerytalnej, czy ma pani na nią swój pomysł? -To znaczy, zadowolona do końca nie jestem, wiem że w sferze polityki senioralnej dużo pozytywnych i potrzebnych rzeczy się teraz robi i efekty podejmowanych działań widać, natomiast wciąż pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. W chwili obecnej mamy rządowy program Senior- WIGOR, który przewiduje utworzenie na terenie całego kraju ośrodków wsparcia aktywności seniorów, również na naszym terenie będzie możliwość utworzenia takich ośrodków. Natomiast ciągle, moim zdaniem, za mało jeszcze mamy przygotowanych programów wsparcia długofalowego i kompleksowego dla osób takich, które są już niesamodzielne, niepełnosprawne, pozostają pod opieką w domach. W tej chwili mówiliśmy o aktywnych seniorach, którzy mogą jeszcze przyjść, spotkać się z nami, natomiast ciągle wielkim problemem jest na przykład opieka nad osobami w domach, niepełnosprawnymi, nad tymi które z różnych względów same sobie nie radzą. Pragniemy promować idee wolontariatu seniorów, no i oczywiście kwestie zdrowotne. Pilną potrzebą jest tworzony obecnie instytut geriatrii, ponieważ w ogóle nam się geriatria jak gdyby wykruszyła, nie było tej specjalizacji przez lata i teraz właśnie widać zaniedbania w tej sferze. Liczby jednak nie kłamią 35% społeczeństwa w Polsce to osoby 55+, wiec najwyższy czas, aby przyspieszyć pracę nad utworzeniem instytutu geriatrii.

Źródło: wieliczkatv.pl

Data obietnicy: 24.03.2015

PO
sprawy ogólnopolskie
polityka społeczna
seniorzy
15 Tarnów
Odrolnienie gruntów na terenie miasta Wieliczka

- Będzie Pani wspierać starania Wieliczki o odrolnienie gruntów? - Tak. Chciałabym spotkać się z władzami miasta, ale na razie trudno w tej sprawie coś więcej powiedzieć, ponieważ nikt z gospodarzy Wieliczki nie pogratulował mi zostania posłanką. W ogóle - mam wrażenie, że wielicki "urząd" nie cieszy się z tego, że miasto ma swą reprezentantkę w Sejmie... Jednak, jeśli w będą mogła pomóc w jakikolwiek sposób rozwiązać problem odrolnienia gruntów, dotyczący tysięcy mieszkańców gminy, nie będą się od tego uchylać.

Źródło: www.dziennikpolski24.pl

Data obietnicy: 14.07.2012

sprawy lokalne
15 Tarnów
Wieliczka
PO
Działanie na rzecz miasta Wieliczka

Na pewno będę strać się "zbudować" jakoś formę wsparcia dla przyśpieszenia prac nad tworzeniem w Kopalni Soli uzdrowiska oraz nawiązać jak najściślejszą współpracę z wielickimi przedsiębiorcami. Te projekty łączą się ze sobą, ponieważ, jeśli w kopalni będzie podziemne uzdrowisko, w mieście pojawią się kuracjusze i konieczna stanie się rozbudowa bazy noclegowej, gastronomicznej itp. A kto ma się tym zająć, jeśli nie kapitał prywatny?

Źródło: www.dziennikpolski24.pl

Data obietnicy: 14.07.2012

sprawy lokalne
Wieliczka
15 Tarnów
PO
rozwój regionalny
sport i turystyka
Turystyka w Wieliczce

- O turystycznym ożywieniu Wieliczki mówi się od lat. Ma Pani pomysł jak sprawić, by miasto wypełnili zwiedzający? EA: - Myślę, że mój pomysł na ożywienie Wieliczki jest już wielu osobom znany. Należy zrobić wszystko, aby wykorzystując fakt uzyskania statusu pierwszego w Europie podziemnego uzdrowiska zachęcić znaczących inwestorów do wybudowania w mieście kilku obiektów sanatoryjno-wypoczynkowych oraz tężni i inhalatorium przy współpracy z Kopalnią Soli.

Źródło: www.dziennikpolski24.pl

Data obietnicy: 6.10.2011

sport i turystyka
15 Tarnów
Wieliczka
PO
sprawy lokalne
Założenia przy starcie w wyborach parlamentarnych w 2011 roku

Startuję do Sejmu po pierwsze, aby współtworzyć mądre, przyjazne dla obywateli prawo.

Źródło: www.dziennikpolski24.pl

Data obietnicy: 6.10.2011

PO
sprawy ogólnopolskie
15 Tarnów
prawo
wybory
Rozwiązanie problemów komunikacyjnych w Wieliczce

Temat bardzo trudny i od lat zaniedbany. W 2007 roku burmistrz Wieliczki wnioskował o budowę sygnalizacji świetlnej z uwagi na brak możliwości pozyskania terenów pod przebudowę skrzyżowań na ronda. Samo wprowadzenie sygnalizacji świetlnej w mieście niczego nie rozwiązało, a często sprzyja powstawaniu korków. W przyszłym roku nie jest niestety możliwe rozpoczęcie budowy ronda na Ochronce, gdyż 19.09.2011 za zgodą obu stron gmina i Zarząd Dróg Wojewódzkich rozwiązali umowę o przygotowaniu projektu budowy rond w Wieliczce. Powodem tej decyzji było zwiększenie kosztów inwestycji o 700 tys. zł wynikłych z niezrozumiałych, a koniecznych (zdaniem starosty) decyzji środowiskowych. Odpowiadając jednak na potrzeby mieszkańców Zarząd Województwa Małopolskiego w konsultacji z radnymi wojewódzkimi z terenu Wieliczki, przygotował nową propozycję realizacji rond w systemie „Zaprojektuj i wybuduj” planowaną na lata 2012-2014 na łączną kwotę 12 700 000 zł. Oby tylko nasz włodarz miasta chciał współpracować w tym temacie z wszystkimi sprzyjającymi tej inwestycji osobami, a nie rozgrywał tego politycznie, to efekt budowy rond zakończy się wreszcie pełnym sukcesem.

Źródło: www.dziennikpolski24.pl

Data obietnicy: 6.10.2011

Wieliczka
PO
15 Tarnów
sprawy lokalne
transport publiczny
infrastruktura