Informacje ogólne

Posłanka do Parlamentu Europejskiego

Klub/koło: Niezrzeszeni
Data i miejsce urodzenia: 1990-09-01, Koło
Zawód: prawnik
Wykształcenie: wyższe
Absolwentka prawa i historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku handel zagraniczny w Szkole Głównej Handlowej. Specjalistka ds. handlu zagranicznego, Unii Europejskiej w... zakresie integracji gospodarczej i dyplomacji ekonomicznej. Działaczka organizacji katolickich i narodowych, współpracuje z Narodową Organizacją Kobiet. W 2018 r. bez powodzenia kandydowała do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, w 2019 r. w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a w 2023 r. w wyborach do Sejmu RP. Sekretarzyni Ruchu Narodowego. Do grudnia 2023 r. rzeczniczka prasowa Konfederacji. Następnie powołana na funkcję dyrektorki ds. europejskich Konfederacji.
Czytaj więcej
Zwiń

Artykuły

Wyniki 1–3 z 8
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3
Znalezione artykuły

6.11.2024, Raport Letty, wsparcie dla Ukrainy, polskie prawo aborcyjne – podsumowanie czwartego posiedzenia Parlamentu Europejskiego X kadencji

…ugrupowanie – Patrioci dla Europy – w przeważającej większości zagłosowało „za” lub wstrzymało się od głosu (w tym Anna Bryłka i Tomasz Buczek z Konfederacji). Jedynie siedmiu spośród 86 eurodeputowanych tej grupy było przeciw. Unijny budżet…

17.10.2024, 5 minut Viktora Orbana – podsumowanie trzeciego posiedzenia Parlamentu Europejskiego

…się 21 października. Marcin Kierwiński, fot. Philippe BUISSIN/EP Dwoje polskich europosłów wybranych z list Konfederacji –  Anna Bryłka oraz  Tomasz Buczek (wcześniej niezrzeszeni) – dołączyli do Patriotów dla Europy (PfE) – jednej z dwóch skrajnie prawicowych…

28.07.2024, ITRE, PETI I SANTE, czyli w których komisjach będą pracować europosłowie z Polski

…Komisji Handlu Międzynarodowego (INTA)  –  Bogdan Zdrojewski (KO, EPL), Dominik Tarczyński (PiS, EKR) oraz  Anna Bryłka (Konfederacja, niezrzeszona); w  Komisji Rozwoju Regionalnego (REGI)  –  Krzysztof Hetman (PSL, EPL) i  Marta…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2019)

Jakie Pani/Pana zdaniem cele powinna zrealizować Polska w perspektywie 30 lat? Prosimy o opisanie Pani/ Pana propozycji w maksymalnie 900 znakach.
Główne cele w perspektywie 30 lat to przede wszystkim rozwiązanie kryzysu demograficznego i co z tym związane rozwinięcie polityki pronatalistycznej. Drugi filar to reforma finansów publicznych, cel to oddłużenie państwa. Trzecia najważniejsza z reform to wprowadzenie emerytury obywatelskiej i reforma systemu emerytalnego. W najbliższym czasie również uproszczenie podatków i odbiurokratyzowanie państwa. Osiągnięcie w najbliższej perspektywie primo bezpieczeństwa militarnego czyli mądrego połączenia sojuszy z samodzielną rozbudową silnej armii. Secondo bezpieczeństwa energetycznego czyli budowa elektrowni atomowej, rozproszonej OZE, wypowiedzenie pakietu energetycznego na rzecz tzw. rabatu polskiego. Terzo bezpieczeństwa żywnościowego czyli dostępu do żywności i zabezpieczenie najważniejszych gałęzi polskiego rolnictwa.
Jakich Pani/Pana zdaniem reform potrzebuje Polska w nadchodzącej kadencji Sejmu? Prosimy wskazać trzy najważniejsze.
1
Finansów publicznych
2
Systemu emerytalnego
3
Podatkowej
Jakie główne cele zamierza Pani/Pan osiągnąć jako posłanka/poseł lub jako senator? Prosimy wskazać trzy najważniejsze.
1
Kształtowanie zewnętrznej polityki handlowej zgodnie z polskim interesem narodowym, mimo tego że jest to wyłączna kompetencja UE.
2
Polityka rolna - korzystne rozwiązania dla polskiego rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego.
3
Polityka energetyczna - ceny prądu, które są dużo wyższe z powodu pakietu energetyczno-klimatycznego. Obniżenie cen prądu w związku z wynegocjowaniem z UE odpowiedniego wyłączenia z polityki klimatycznej UE.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej