Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Kandydat na posła do PE Komitet wyborczy: Prawo i Sprawiedliwość Okręg: 2, kujawsko-pomorski Partia: Prawo i Sprawiedliwość Zawód: poseł na Sejm RP

Informacje ogólne

Poseł

Klub/koło: Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
Data i miejsce urodzenia: 1975-06-30, Białystok
Zawód: prawnik
Prawnik i urzędnik państwowy, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W l. 2002-2005 dyrektor biura poselskiego i senatorskiego Krzysztofa Jurgiela. W kolejnych latach pracował także w gabinecie politycznym ministra rolnictwa i rozwoju wsi, był także wicedyrektorem... Biura Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. W 2015 r. pełnił rolę sekretarza sztabu prezydenckiej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. W listopadzie 2015 r. został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w lutym 2016 r. zastępcą szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2021 r. pełni funkcję sekretarza stanu - szefa Gabinetu Prezydenta RP. W wyborach w 2023 r. uzyskał mandat posła na Sejm X kadencji.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

 • Biuro Poselskie Pawła Szrota ul. Wełniany Rynek 11 85-036 Bydgoszcz woj. kujawsko-pomorskie biuropawelszrot@gmail.com

Kwestionariusze

KRÓTKA PIŁKA
Prawa dziecka w Polsce (2023)

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Dyscyplinujący klaps to jedynie metoda wychowawcza. Rodzice mają prawo do wychowania dziecka zgodnie z wybranymi przez siebie metodami.
B. Dyscyplinujący klaps to przemoc wobec dziecka. Rodzice mają prawo do wychowywania dziecka zgodnie z wybranymi przez siebie metodami, ale ich swoboda kończy się, gdy zaczynają sprawiać fizyczny i psychiczny ból dziecku.
 1. Zdecydowanie A
 2. Raczej A
 3. Raczej B
 4. Zdecydowanie B
 5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Według Krajowego Rejestru Długów w 2023 r. 292 tys. osób uchyliło się od obowiązku alimentacyjnego. Które z poniższych rozwiązań uważa Pani/Pan za priorytetowe w reformie polskiego prawa alimentacyjnego?
 1. Wprowadzenie alimentów natychmiastowych, zasądzanych po złożeniu wniosku w formularzu urzędowym.
 2. Wprowadzenie postępowania mediacyjnego, mającego na celu pojednanie rodziców i dojście do porozumienia w kwestii alimentów.
 3. Wypracowanie systemu obiektywnych kryteriów, wyznaczających minimalną wysokość alimentów podlegającą corocznej waloryzacji.
 4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy zgadza się Pani/Pan z poniższym stwierdzeniem? Określenie „władza rodzicielska” wprowadza podległość dziecka wobec rodzica. Należy je zastąpić terminem „odpowiedzialność rodzicielska”.
 1. Tak
 2. Nie
 3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej