Informacje ogólne

Poseł

Klub/koło: Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
Data i miejsce urodzenia: 1975-06-30, Białystok
Zawód: prawnik
Wykształcenie: wyższe
Prawnik i urzędnik państwowy, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W l. 2002-2005 dyrektor biura poselskiego i senatorskiego Krzysztofa Jurgiela. W kolejnych latach pracował także w gabinecie politycznym ministra rolnictwa i rozwoju wsi, był także wicedyrektorem... Biura Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. W 2015 r. pełnił rolę sekretarza sztabu prezydenckiej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. W listopadzie 2015 r. został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w lutym 2016 r. zastępcą szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2021 r. pełni funkcję sekretarza stanu - szefa Gabinetu Prezydenta RP. W wyborach w 2023 r. uzyskał mandat posła na Sejm X kadencji.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

  • Biuro Poselskie Pawła Szrota Aleja 600-lecia 9 89-410 Więcbork woj. kujawsko-pomorskie
  • Biuro Poselskie Pawła Szrota - Filia Plac Zamkowy 8 89-500 Tuchola woj. kujawsko-pomorskie
  • Biuro Poselskie Pawła Szrota - Filia ul. Szosa Kotomierska 3 86-010 Koronowo woj. kujawsko-pomorskie
  • Biuro Poselskie Pawła Szrota ul. Wełniany Rynek 11 85-036 Bydgoszcz woj. kujawsko-pomorskie tel. 736 638 142 biuropawelszrot@gmail.com
  • Zobacz więcej
    Zwiń

Kwestionariusze

KRÓTKA PIŁKA
Prawa dziecka w Polsce (2023)

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Dyscyplinujący klaps to jedynie metoda wychowawcza. Rodzice mają prawo do wychowania dziecka zgodnie z wybranymi przez siebie metodami.
B. Dyscyplinujący klaps to przemoc wobec dziecka. Rodzice mają prawo do wychowywania dziecka zgodnie z wybranymi przez siebie metodami, ale ich swoboda kończy się, gdy zaczynają sprawiać fizyczny i psychiczny ból dziecku.
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Według Krajowego Rejestru Długów w 2023 r. 292 tys. osób uchyliło się od obowiązku alimentacyjnego. Które z poniższych rozwiązań uważa Pani/Pan za priorytetowe w reformie polskiego prawa alimentacyjnego?
  1. Wprowadzenie alimentów natychmiastowych, zasądzanych po złożeniu wniosku w formularzu urzędowym.
  2. Wprowadzenie postępowania mediacyjnego, mającego na celu pojednanie rodziców i dojście do porozumienia w kwestii alimentów.
  3. Wypracowanie systemu obiektywnych kryteriów, wyznaczających minimalną wysokość alimentów podlegającą corocznej waloryzacji.
  4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy zgadza się Pani/Pan z poniższym stwierdzeniem? Określenie „władza rodzicielska” wprowadza podległość dziecka wobec rodzica. Należy je zastąpić terminem „odpowiedzialność rodzicielska”.
  1. Tak
  2. Nie
  3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej