Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1949-11-17, Bielsko-Biała
Zawód: Inżynier metalurg
Wykształcenie: wyższe
Ukończył Wydział metalurgiczny Politechniki Śląskiej. Prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu. Przedsiębiorca, w l. 1982-2013 prowadził własną działalność gospodarczą. Pełnomocnik kandydata na prezydenta RP Pawła Kukiza w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Brał udział przy tworzeniu Platformy... Oburzonych. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja). Zasiada w komisjach: sprawiedliwości i praw człowieka; ustawodawczej oraz komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach. W 2018 r. w wyborach samorządowych bez powodzenia ubiegał się o fotel prezydenta Bielska-Białej.
Czytaj więcej
Zwiń

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Przefiltrowane przez:
od 9.08.2019
Sejm RP VIII kadencji, Koło Poselskie Przywrócić Prawo, sekretarz
źródło
Oficjalna strona Sejm RP www.sejm.gov.pl
,
źródło
Serwis radioszczecin.pl radioszczecin.pl
lipiec 2019 – 8.08.2019
Sejm RP VIII kadencji, poseł niezrzeszony
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
,
źródło
Serwis radioszczecin.pl radioszczecin.pl
2019
kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego, Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15, Katowice, liczba głosów: 4077
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej wybory.gov.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Dodaj deklarację polityka

Opcjonalnie:


Reforma sądownictwa

Mnie sama idea, że w końcu po praktycznie rzecz biorąc 30 latach, sędziowie są po raz pierwszy pod pręgierzem opinii publicznej, po raz pierwszy nie czują się pewni, i w tym zakresie ja PiS całkowicie popieram. Natomiast nie zrobimy nic z wymiarem sprawiedliwości, jeżeli będziemy go przerzucać z jednych wpływów partyjnych (...), obawiam się, że teraz wepchniemy go za bardzo w ręce prawicy. Sądy wymagają kontroli społeczeństwa. Ja się zastanawiam (...), czy w Krajowej Radzie Sądownictwa mogliby być przedstawiciele organizacji pozarządowych i innych zawodów. Może trzeba nad tym pomyśleć.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 20.04.2017

sprawy ogólnopolskie
sądy i prokuratura
reforma sądownictwa
Kukiz'15
27 Bielsko-Biała
ngo
Reforma sądownictwa - brak doświadczenia sędziów

Bardzo przykre doświadczenia mam z młodymi sędziami, i starymi też z resztą, to jest bez różnicy. Ja powiem dlaczego, to zasada procesowa podaje, no musi być doświadczenie życiowe, bo inaczej ocenia pewna zjawiska młoda osoba, która wychodzi; owszem wykształcona, mająca wiedzę i tak dalej, ale nie sprawdzona w życiu na sali rozpraw. Wiemy doskonale, że ta sala rozpraw ma pewną dynamikę. (...) I jaką mamy pewność, że młody sędzia, wychodzący ze szkoły, tej krakowskiej szkoły sądownictwa, na przykład się okaże, po dwóch czy trzech latach, że on się nie nadaje, bo on sobie nie daje rady. Dlaczego nie wkładamy tego bezpiecznika (o nominacji na 5 lat), tylko dajmy im na dobrą sprawę dożywotnią możliwość orzekania źle.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 20.04.2017

sprawy ogólnopolskie
sądy i prokuratura
reforma sądownictwa
Kukiz'15
27 Bielsko-Biała
Reforma sądownictwa - nagrywanie rozpraw

Panie Pośle (do posła PiS), nie jesteście w stanie zweryfikować pracy sędziów, jeśli nie wprowadzi się obligatoryjnego nagrywania spraw. I to począwszy od prokuratury, od postępowania przygotowawczego. (...) Wtedy jest Pan w stanie skontrolować kiedy sędzia rozpoczął pracę, kiedy skończył, czy on ją pozoruje, czy jej nie pozoruje, czy pod byle pretekstem ją odracza. Bo papier wszystko przyjmie, on tam napisze odpowiednie rzeczy w protokole i kto to z wizytatorów sprawdzi.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 20.04.2017

sprawy ogólnopolskie
sądy i prokuratura
reforma sądownictwa
Kukiz'15
27 Bielsko-Biała
Dodaj deklarację polityka

Opcjonalnie:


Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2019)

Jakie Pani/Pana zdaniem cele powinna zrealizować Polska w perspektywie 30 lat? Prosimy o opisanie Pani/ Pana propozycji w maksymalnie 900 znakach.
Trzeba zmienić ordynację wyborczą, by podnieść poziom klasy politycznej. Podział partyjny "my", "wy" i "oni" zaszedł za daleko. Narastał zresztą przez lata, z różnych powodów - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15 Jerzy Jachnik. Partie nie są skłonne do zmian systemu wyborczego, władzy się nie oddaje, władzę się trzyma. Do tego dotacje z budżetu sprawiają, że kandydaci spoza dużych partii nie są w stanie prowadzić równorzędnej kampanii wyborczej - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Jachnik, kandydat niezależny do Senatu.Kandydat do Senatu zaznaczył, że system wyborczy w Polsce preferuje duże partie. - Szyldy partyjne dają dużą przewagę, niestety wyborcy nie czytają, nie interesują się tym, kto kandyduje, w ten sposób obniżamy poziom polityki w Sejmie czy Senacie - stwierdził Jerzy jachnik. Żeby kandydować w wyborach do Senatu, wystarczy zebrać 2 tys. podpisów i można startować z własnego
Jakich Pani/Pana zdaniem reform potrzebuje Polska w nadchodzącej kadencji Sejmu? Prosimy wskazać trzy najważniejsze.
1
Reforma zdrowia
2
Reforma wymiaru sprawiedliwości
3
Reforma szkolnictwa
Jakie główne cele zamierza Pani/Pan osiągnąć jako posłanka/poseł lub jako senator? Prosimy wskazać trzy najważniejsze.
1
Reforma wymiaru sprawiedliwości
2
Reforma zdrowia
3
Reforma szkolnictwa
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory samorządowe — kandydaci na prezydentów miast (2018)

Co Pani/ Pana zdaniem powinno być strategicznym celem rozwojowym miasta w ciągu najbliższych 15 lat?
Strategicznymi zmianami w Bielsku Białej powinno być: tańsze miasto, czyste i zadbane , dbające o kulturę i sztukę, miastem bez smogu, przyjaznym dla mieszkańców i przedsiębiorców, z przejrzystą infrastruktura mieszkaniową i drogową ( analiza studium zagospodarowania przestrzennego i blokada budownictwa deweloperskiego na terenach rekreacyjnych) , wspierające osoby niepełnosprawne ( promowanie zatrudnienia w spółkach komunalnych i samorządowych osób niepełnosprawnych) , Sprawy poważne dla mieszkańców powinny być rozstrzygane w referendach lokalnych, a wszelkie decyzje powinna cechować jawność i przejrzystość. Miastem dbającym o zdrowie mieszkańców, z preferencją badan profilaktycznych.
Jakie najważniejsze działania podejmie Pani/ Pan na rzecz mieszkańców naszego miasta? Prosimy o sformułowanie maksymalnie pięciu deklaracji, które składa Pani/ Pan wyborcom w swojej kampanii.
Rewizja studium zagospodarowania przestrzennego.Jawne i nowe plany zagospodarowania przestrzennego.
Tańsze opłaty lokalne po przeprowadzeniu audytu w spółkach komunalnych.
Zakończenie inwestycji drogowych.
Miasto musi być przyjazne dla mieszańców i przedsiębiorców.
Bielsko Biała stolicą kulturalną Podbeskidzia.
Z poniższej listy prosimy wybrać 3 obszary polityk miejskich, które Pani/ Pana zdaniem wymagają szczególnego dofinansowania w nadchodzącej kadencji.
Prosimy wybrać maksymalnie trzy odpowiedzi
 1. Bezpieczeństwo i porządek publiczny
 2. Drogi
 3. Komunikacja miejska
 4. Edukacja
 5. Gospodarka komunalna (wodociągi, kanalizacja, ogrzewanie, śmieci)
 6. Ochrona środowiska
 7. Polityka mieszkaniowa
 8. Kultura
 9. Ochrona zdrowia
 10. Polityka społeczna
 11. Przestrzeń publiczna (parki, zieleń)
 12. Sport i turystyka
 13. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
 14. Inne (jakie?): budżet powinien być zrównoważony, a kierunki dofinansowania uzgodnione z mieszkańcami
Miejsce na uzasadnienie lub skomentowanie odpowiedzi.
Miasto nie może się nadmiernie zadłużać, bowiem zadłużenia te będą spłacać kolejne pokolenia w formie podatków i opłat. Dofinansowania wymagają: ochrona zdrowia, kultura, infrastruktura ale o kolejności i plany tych dofinansowań powinni decydować obywatele. Bowiem nie ma możliwości dofinansowania wszystkiego. Likwidacja Straży Miejskiej. Straż Miejska generuje 8 mln kosztów z budżetu miasta , co równa się poziomowi finansowania straży miejskiej w Katowicach. Dotychczasowe oświadczenie wskazuje, że Straż Miejska nie jest przyjazna obywatelom i w obecnej formie nie ma racji bytu. Centrum miasta w chwili obecnej nie jest zadbane, jest wręcz zaniedbane , szczególnie elewacje zabytkowych budynków. Należało by zagospodarować ulicę 11 listopada , kulturą, drobną gastronomia i handlem. Bielsko Biała jako stolica Podbeskidzia powinna przyciągać turystów kulturą, turystyką, rekreacją i rozrywką. Jako Prezydent będę dążył do : -przekwalifikowania wieczystego użytkowania w pełną własność z dużymi ulgami dla mieszkańców i w tej sprawie zgodnie z uchwaloną Ustawą przez Sejm RP uchwały będzie podejmować Rada Miasta. - Nie dopuszczę do wprowadzenia dodatkowych opłat emisyjnych za wjazd do miasta, o wysokości tych opłat decyzje podejmować będzie Rada miasta . Absurdem bowiem jest ,żeby za godzinne parkowania w centrum płacić od 8-10 zł. - doprowadzę do kontroli punktowych zmian planów zagospodarowania przestrzennego w celu zablokowania budownictwa wielorodzinnego w najbardziej zielonych punktach miasta. Szczególnie podejrzane przypadki będą kierował do prokuratury.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej