Informacje ogólne

Senator

Klub/koło: Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni
Data i miejsce urodzenia: 1975-07-03, Olsztyn
Zawód: nauczyciel
Wykształcenie: wyższe
Absolwentka filologii germańskiej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ukończyła także studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania oświatą oraz MBA w Collegium Humanum. Nauczycielka dyplomowana, przez ponad 20 lat pracowała jako nauczycielka języka... niemieckiego, wychowawczyni, egzaminatorka. Wicedyrektorka Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych, a od 2014 r. Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie. Członkini Ogólnopolskiej Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych przy MEN oraz Wojewódzkiej Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych przy Warmińsko-Mazurskim Kuratorze Oświaty. Należała do zespołu harcerskiego „Arabeska”, Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia” oraz Warmia Klezmer Band. Członkini Platformy Obywatelskiej. W 2014 r. bez powodzenia kandydowała do Rady Miasta Olsztyna. Od 2019 r. wiceprezydentka Olsztyna, a od 2022 r. pierwsza zastępczyni prezydenta Olsztyna. Od 2023 r. senatorka XI kadencji.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Kwestionariusz po wyborach

Dotychczasowa kariera zawodowa, działalność polityczna i aktywność społeczna.
Od początku pracy zawodowej jestem związana z edukacją, przez ponad 20 lat byłam nauczycielką języka niemieckiego. W latach 2014-2019 pełniłam funkcję dyrektora szkoły zawodowej w Olsztynie, a z końcem lutego 2019 roku zostałam powołana na stanowisko Zastępcy Prezydenta Olsztyna. Członkiem Platformy Obywatelskiej jestem od 2010 roku, od prawie dwóch lat Skarbnikiem Regionu. Od 30 lat jestem związana z olsztyńską sceną, jako solistka Zespołu Pieśni i Tańca WARMIA i Warmia Klezmer Band. W ramach przynależności do Zespołu jestem członkinią Stowarzyszenia Kulturalnego Zespół Pieśni i Tańca WARMIA. W 2014 roku zostałam odznaczona odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej".
Poniżej wymieniliśmy wybieralne funkcje publiczne.
Obecnie pełnię tę funkcję Pełniłam/pełniłem tę funkcję w przeszłości Nie dotyczy
Wójt/burmistrz/prezydent miasta
Radny/radna gminy
Radny/radna powiatu
Radny/radna sejmiku wojewódzkiego
Poseł na Sejm RP
Senator RP
Poseł do Parlamentu Europejskiego
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi na pytanie.
Funkcja Zastępcy Prezydenta Olsztyna
W pracy parlamentarzystki/parlamentarzysty przydatna jest umiejętność komunikowania się w języku obcym. W jakim języku obcym swobodnie się Pani/Pan porozumiewa?
  1. Język angielski
  2. Język francuski
  3. Język niemiecki
  4. Język ukraiński
  5. Język rosyjski
  6. Nie porozumiewam się swobodnie w żadnym języku obcym.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej