Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1953-04-11, Choszczno
Zawód: wykładowca akademicki
Wykształcenie: wyższe
Zdzisław Krasnodębski, 1 z Warszawy, PiS. Prof. socjologii, wykładowca europeistyki i politologii. Członek międzynarodowych organizacji naukowych zajmujących się problematyką europejską. Nie należy do partii politycznej, nie pełnił żadnych wybieralnych funkcji publicznych. Tematy na nową kadencj...ę: prawa dla Polonii i imigrantów, edukacja i kultura oraz polityka historyczna Unii Europejskiej.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KRÓTKA PIŁKA
Podsumowanie kadencji posłów do Parlamentu Europejskiego (2019)

Prosimy o wskazanie dwóch największych sukcesów i jednej największej porażki Parlamentu Europejskiego w ciągu mijającej kadencji.
Sukces 1: ograniczenie użycia jednorazowych przyborów i opakowań z plastiku
Sukces 2: badanie przez komisje specjalne PE afer wywołujących oburzenie opinii publicznej (np. przestępstw podatkowych i fałszowania pomiarów emisji w sektorze motoryzacyjnym)
Największa porażka: stosunek PE do demokratycznie wybranych rządów Państw Członkowskich i decyzji obywateli UE (debaty o Polsce, Węgrzech, Rumunii i Wielkiej Brytanii w kontekście Brexitu),
Posłowie do Parlamentu Europejskiego pracują w komisjach, delegacjach i grupach roboczych. Jako sprawozdawcy i kontrsprawozdawcy kształtują prawo, które obowiązuje 500 mln Europejczyków. Prosimy o wymienienie trzech Pana/Pani konkretnych sukcesów w pracy nad prawem unijnym. Jaka była Pana/Pani rola we wprowadzeniu wskazanych rozwiązań?
Pana/Pani sukces w pracy nad prawem unijnym: Jaka była Pana/Pani rola we wprowadzeniu wskazanych rozwiązań?
ustanowienia Europejskiego Funduszu Obronnego byłem posłem sprawozdawcą
ustanowienia mechanizmu wymiany informacji w odniesieniu do umów międzyrządowych i instrumentów niewiążących w dziedzinie energii między państwami członkowskimi a państwami trzecimi byłem posłem sprawozdawcą
rozporządzenie w sprawie wspólnych zasad rynku wewnętrznego energii elektrycznej byłem kontrsprawozdawcą z ramienia EKR
Które głosowanie w minionej kadencji Parlamentu Europejskiego było dla Pani/Pana najtrudniejsze? Dlaczego?
te, którzy czas trwania przekraczał 2 godziny.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory do Parlamentu Europejskiego (2014)

Który z wymienionych poglądów jest najbliższy Pani/ Pana opinii:
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Unia Europejska powinna zmierzać w kierunku federacji, czyli wspólnego państwa europejskiego.*
  2. Unia Europejska powinna zmierzać w kierunku związku suwerennych państw opartego na umowach gospodarczych.
  3. Unia Europejska powinna się rozwiązać.
  4. Nie ma potrzeby wprowadzania zmian w obecnym systemie funkcjonowania Unii Europejskiej.
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Miejsce na ewentualne rozszerzenie, uzasadnienie lub skomentowanie odpowiedzi na powyższe pytanie.
współpraca nie musi ograniczać się tylko go gospodarki, ale Unia powinna pozostać związkiem państw narodowych
Poniżej przedstawiliśmy rozwiązania, których wprowadzenie wymaga zmiany traktatów europejskich. Które z niżej wymienionych kwestii wymagających zmiany traktatów należy podjąć?
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
  1. Przewodniczący Komisji Europejskiej powinien być wybierany w wyborach bezpośrednich przez obywateli UE.*
  2. Parlament Europejski powinien mieć możliwość zgłaszania projektów nowego prawa bez pośrednictwa Komisji Europejskiej.
  3. Parlament Europejski powinien mieć prawo odwołania konkretnego komisarza bez konieczności odwoływania całego składu Komisji Europejskiej.
  4. W wyborach do Parlamentu Europejskiego obok list narodowych powinna istnieć ogólnoeuropejska lista kandydatów, na których mogliby oddać swój głos wszyscy obywatele UE.*
  5. Państwa członkowskie powinny mieć możliwość wybierania zasad i polityk unijnych, które chcą realizować w ramach Wspólnoty i rezygnacji z tych zasad i polityk, które uważają za niekorzystne (np. swobodny przepływ osób i kapitału, polityka klimatyczna).
  6. Żadna z powyższych kwestii nie powinna być przedmiotem dyskusji w nadchodzącej kadencji Parlamentu Europejskiego.
  7. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Obecnie Unia Europejska nie ma prawa do tworzenia przepisów w kwestiach światopoglądowych i etycznych. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/ Pana poglądom? *
A. Powinno się zmierzać do ujednolicania na poziomie europejskim prawnych regulacji dotyczących kwestii światopoglądowych i etycznych.
B. Regulacje prawne dotyczące kwestii światopoglądowych i etycznych powinny pozostać wewnętrznymi sprawami państw narodowych.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Zdecydowanie A. Raczej A. Raczej B. Zdecydowanie B. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–3 z 20
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7
Znalezione artykuły

7.06.2024, Bezpieczeństwo

…został ostatecznie poparty przez europejskich parlamentarzystów. Jako sprawozdawca odpowiedniej komisji na sali plenarnej przedstawiał go wtedy Zdzisław Krasnodębski (PiS), który należy do grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR). Ci, obok Europejskiej Partii Ludowej (EPP…

13.05.2024, Europoselskie reelekcje, smutne pożegnania i hojne emerytury

…się o ponowny wybór. Swoją pracę w PE zakończą  Krzysztof Jurgiel ,  Joanna Kopcińska ,  Zdzisław Krasnodębski ,  Elżbieta Kruk ,  Ryszard Legutko ,  Beata Mazurek ,  Andżelika Możdżanowska ,  Tomasz Poręba…

17.11.2022, Pierwsza dziesiątka Narodowego Instytutu Wolności i zagmatwana procedura konkursowa

…sup>6</sup> ). W radzie programowej FPWP zasiadają m.in. wicepremier Piotr Gliński, prof. Zdzisław Krasnodębski, poseł Ryszard Legutko, Tomasz Matynia, Bronisław Wildstein, prof. Andrzej Zybertowicz. 1,3 mln zł otrzymała Fundacja…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7

Obietnice

Wpływanie na opinię publiczną

W gruncie rzeczy kandydowanie do Parlamentu Europejskiego traktuję jako kontynuację tego co robię, tylko trochę w inny sposób. Usiłuję jakoś wpływać na opinię publiczną, nie tylko polską, ale także zagraniczną. Dodane przez: Dominika

Źródło: telewizjarepublika.pl

okręg 4
Warszawa
sprawy europejskie
Podstawowe wartości Unii Europejskiej

Chcemy równorzędnej Europy. Europy opartej nie na ideologii, która ma posmak totalitaryzmu, ale takiej, która opiera się na tym, co jest rdzeniem cywilizacji

Źródło: wpolityce.pl

Data obietnicy: 7.06.2019

wielkopolski
bezpartyjny
sprawy europejskie
wybory europejskie 2019
UE
Podstawowe wartości Unii Europejskiej

Chcemy unii solidarnej, szanującej niezależność tworzących ją państw, ich kultury polityczne i tożsamość, traktującej je na równych zasadach – o co dziś szczególnie ciężko. Cenimy uczestnictwo we wspólnym rynku i integrację, jaka się z tym wiąże.

Źródło: krytykapolityczna.pl

Data obietnicy: 26.05.2019

wielkopolski
bezpartyjny
sprawy europejskie
wybory europejskie 2019
integracja europejska
Odbieranie polskich dzieci w Niemczech

Chcemy, aby powstała taka legislacja europejska, aby była chroniona tożsamość dziecka, Nie można zabrać go z rodziny mówiącej po polsku i oddać do rodziny gdzie jest to niemożliwe

Źródło: wrzesnia.info.pl

Data obietnicy: 18.05.2019

wielkopolski
bezpartyjny
sprawy europejskie
wybory europejskie 2019
prawo
dzieci
Unijne stawki

Weźmy przykład pracowników delegowanych: my walczyliśmy o to, by polskie firmy mogły płacić swoim pracownikom – np. kierowcom tirów – wykonującym pracę poza Polską polskie, a niekoniecznie unijne stawki. [...]Oczywiście, my też chcemy, by polscy tirowcy jak najlepiej zarabiali, zwłaszcza że często zarabiają naprawdę mało i pracują w bardzo trudnych warunkach. Ale jeśli polskie czy słowackie firmy miałyby im płacić niemieckie płace, to po prostu wypadłyby z zachodnich rynków. A wtedy spora część tych kierowców po prostu zostałaby bez pracy. To też trzeba wziąć pod uwagę. Unia tymczasem przyjmuje rozwiązania, które dyskryminują przedsiębiorców z naszego regionu.

Źródło: krytykapolityczna.pl

Data obietnicy: 16.05.2019

wielkopolski
bezpartyjny
sprawy ogólnopolskie
wybory europejskie 2019
rynek pracy
Opodatkowanie sieci handlowych

Wielkie przedsiębiorstwa powinny płacić podatki tam, gdzie wypracowują zysk. Europejski system podatkowy wymaga uszczelnienia.

Źródło: krytykapolityczna.pl

Data obietnicy: 16.05.2019

wielkopolski
bezpartyjny
sprawy europejskie
wybory europejskie 2019
podatek od supermarketów
Polityka klimatyczna

My nie negujemy potrzeby mądrej polityki klimatycznej. Ale nie możemy się zgodzić na zupełnie nierealistyczne cele narzucane nam przez instytucje unijne. Ich realizacji domagają się od nas państwa, które same na stopniowe odchodzenie od energii pozyskiwanej z węgla miały o wiele więcej czasu, niż daje się go teraz nam. Uważamy, że solidarność europejska powinna też polegać na tym, że kraje uboższe muszą mieć przynajmniej tyle czasu na energetyczną transformację swoich gospodarek, ile miały te bogatsze.

Źródło: krytykapolityczna.pl

Data obietnicy: 16.05.2019

wielkopolski
bezpartyjny
sprawy europejskie
wybory europejskie 2019
ekologia i środowisko
gospodarka i energetyka
Środowisko LGBTQ+

My nie chcemy, by ktokolwiek był prześladowany ze względu na orientację. Także w Polsce osoby homoseksualne cieszą się pełnią praw człowieka.

Źródło: krytykapolityczna.pl

Data obietnicy: 16.05.2019

wielkopolski
bezpartyjny
sprawy ogólnopolskie
wybory europejskie 2019
prawa mniejszości
Pedofilia

Należy rozliczyć każde środowisko i każdego pedofila. Nieważne, czy jest znanym reżyserem, znanym aktorem, politykiem, księdzem, dziennikarzem. Mieliśmy przecież wielki skandal związany ze stosunkiem do kobiet w jednej z wielkich telewizji. Takie rzeczy zdarzają się w wielu środowiskach. Wyjściem jest wzajemny szacunek i stosowanie się do norm

Źródło: poznan.wyborcza.pl

Data obietnicy: 14.05.2019

wielkopolski
bezpartyjny
sprawy ogólnopolskie
wybory europejskie 2019
pedofilia
Stosunki z Rosją

Do tej pory nie udało się stworzyć formuły na partnerstwo strategiczne, które doprowadziłoby tego, aby Unia Europejska usiadła przy stole z przedstawicielem Rosji, aby ułożyć te stosunki na następne lata. Trzeba jednak do tego dążyć. Dodane przez: Dominika

Źródło: www.tvp.info

Data obietnicy: 9.05.2014

4 Warszawa I
Warszawa
sprawy ogólnopolskie
polityka zagraniczna
wybory europejskie 2014

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
od 10.07.2019
Parlament Europejski IX kadencji, Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii, wiceprzewodniczący
źródło
Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
od 2.07.2019
Parlament Europejski IX kadencji, Delegacja do spraw stosunków z Chińską Republiką Ludową, zastępca członka
źródło
Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
od 2.07.2019
Parlament Europejski IX kadencji, Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony, zastępca członka
źródło
Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
Pokaż więcej