Informacje ogólne

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Klub/koło: Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Data i miejsce urodzenia: 1940-07-02, Śmiłowice
Zawód: poseł do Parlamentu Europejskiego
Wykształcenie: wyższe
Jerzy Buzek, 1 ze śląskiego, PO. Prof. nauk technicznych, dyrektor ds. naukowych Instytutu Inżynierii Chemicznej PAN. Wykładał na politechnikach: Śląskiej i Opolskiej. W 1980 r. wstąpił do NSZZ „S”. W l. 1992-1997 przedstawiciel Polski w Międzynarodowej Agencji Energii. W l. 1997-2001 poseł na... Sejm; prezes Rady Ministrów. W trakcie jego rządów Polska przystąpiła do NATO. Jako premier był odpowiedzialny za wdrożenie pakietu czterech reform (administracyjnej, oświatowej, emerytalnej, zdrowotnej). Od 2004 r. poseł do Parlamentu Europejskiego, w l. 2009-2012 przewodniczący PE. W 2009 r. wstąpił do PO. W PE pracował m.in. w komisjach: przemysłu, badań naukowych i energii oraz spraw zagranicznych.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

  • ul. 3 Maja 17/3 40-097 Katowice to@buzek.pl tel. tel/fax (32) 203 27 92
  • ul. Zwycięstwa 26 44-100 Gliwice ms@buzek.pl
  • ul. Czackiego 7/9 pok. 106 00-043 Warszawa js@buzek.pl tel. tel/fax: (22) 505 84 00
  • ul. Pułaskiego 4/6 42 - 200 Częstochowa rs@buzek.pl tel. tel/fax (34) 368 42 72
  • Parlement européen Bât. Paul-Henri Spaak 08B046 60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60 B-1047 Bruxelles/Brussel tel. 0032 2 28 45631 fax 0032 2 28 49631
  • Parlement européen Bât. Louise Weiss T10056 1, avenue du Président Robert Schuman CS 91024 F-67070 Strasbourg Cedex tel. 0033 3 88 1 75631 fax 0033 3 88 1 79631

Kwestionariusze

KRÓTKA PIŁKA
Podsumowanie kadencji posłów do Parlamentu Europejskiego (2019)

Prosimy o wskazanie dwóch największych sukcesów i jednej największej porażki Parlamentu Europejskiego w ciągu mijającej kadencji.
Sukces 1: Zniesienie w UE roamingu (w całości dla połączeń głosowych, z pewnymi ograniczeniami przy transmisji danych) oraz przyjęcie nowego unijnego programu „Cyfrowa Europa” – z budżetem ok. 40 mld zł – który przyśpieszy cyfryzację naszych regionów, miast, firm, start-upów czy uczelni, a także będzie przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu – w tym osób starszych. W obu przypadkach, jako Przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego, byłem odpowiedzialny za prowadzenie negocjacji z Radą UE (tj. państwami członkowskimi) nad tymi aktami legislacyjnymi.
Sukces 2: Stopniowe uzyskanie poparcia większości posłów do PE – zasiadających we wszystkich największych grupach politycznych i pochodzących z większości państw UE, w tym z Niemiec – na rzecz uznania gazociągu Nord Stream II za szkodliwy dla Unii jako całości. W efekcie udało się wypracować i zatwierdzić nową dyrektywę gazową, która obejmuje NS2 – i wszystkie inne gazociągi na terytorium UE – przepisami unijnego prawa. Byłem sprawozdawcą i głównym negocjatorem Parlamentu Europejskiego w tej sprawie.
Największa porażka: Przyjęcie – mimo sprzeciwu wielu europosłów, w tym z Polski – stanowiska w sprawie tzw. Pakietu Mobilności. Na szczęście sprawa nie jest jeszcze zakończona – prace nad nią będą kontynuowane w nowej kadencji PE.
Posłowie do Parlamentu Europejskiego pracują w komisjach, delegacjach i grupach roboczych. Jako sprawozdawcy i kontrsprawozdawcy kształtują prawo, które obowiązuje 500 mln Europejczyków. Prosimy o wymienienie trzech Pana/Pani konkretnych sukcesów w pracy nad prawem unijnym. Jaka była Pana/Pani rola we wprowadzeniu wskazanych rozwiązań?
Pana/Pani sukces w pracy nad prawem unijnym: Jaka była Pana/Pani rola we wprowadzeniu wskazanych rozwiązań?
Przyjęcie rozporządzenia o bezpieczeństwie dostaw gazu, wprowadzającego zasadę solidarności energetycznej w razie kryzysu gazowego – tak, by w żadnym domu czy szpitalu nie zabrakło już nigdy ogrzewania w środku zimy. Jako sprawozdawca byłem odpowiedzialny za przygotowanie tego rozporządzenia w Parlamencie Europejskim oraz za negocjacje nad jego końcowymi zapisami z Prezydencją Maltańską, reprezentującą Radę UE (państwa członkowskie).
Zatwierdzenie przez Parlament Europejski specjalnego Funduszu dla regionów górniczych z budżetem co najmniej 20 mld zł - na rewitalizację miast, walkę ze smogiem i ubóstwem energetycznym czy tworzenie miejsc pracy w tych regionach. Jako autor stanowiska Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) w sprawie nowego wieloletniego budżetu UE zaproponowałem powołanie takiego Funduszu. Zadbałem też o poparcie dla niego w głosowaniu najpierw w komisji ITRE, a później na sesji plenarnej PE.
Zniesienia w UE roamingu – w całości dla połączeń głosowych, z pewnymi ograniczeniami przy transmisji danych – oraz przyjęcie nowego unijnego programu „Cyfrowa Europa”, z budżetem ok. 40 mld zł, który przyśpieszy cyfryzację naszych regionów, miast, firm, start-upów czy uczelni, a także będzie przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu. Jako Przewodniczący Komisji ITRE byłem odpowiedzialny za prowadzenie negocjacji nad końcowymi zapisami obydwu tych aktów legislacyjnych.
Które głosowanie w minionej kadencji Parlamentu Europejskiego było dla Pani/Pana najtrudniejsze? Dlaczego?
Najtrudniejsze były dla mnie głosowania nad stanem praworządności w Polsce. Jako Premier RP rozpoczynałem negocjacje w sprawie członkostwa Polski w UE. Doskonale pamiętam jak wiele nadziei wiązaliśmy z tym procesem, także jeśli chodzi o trwałe zakotwiczenie Polski we wspólnocie Zachodu opartej na demokracji i rządach prawa. Jako poseł i Przewodniczący PE zawsze zabiegałem o jak najsilniejszą pozycję Polski w Unii Europejskiej. Stąd fakt, iż to właśnie w sferze fundamentalnych wartości Polska podważy dorobek europejskiej wspólnoty i z nią się skonfliktuje, był i jest dla mnie bolesny i nie do przyjęcia.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–3 z 21
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7
Znalezione artykuły

13.05.2024, Europoselskie reelekcje, smutne pożegnania i hojne emerytury

…Tomasz Poręba ,  Rafał Romanowski ,  Grzegorz Tobiszowski (Prawo i Sprawiedliwość, Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy),  Jerzy Buzek ,  Danuta Hübner ,  Włodzimierz Karpiński ,  Jan Olbrycht (Platforma Obywatelska, Europejska Partia Ludowa),  Jarosław…

4.03.2024, Polska delegacja w Parlamencie Europejskim, czyli kto reprezentuje nas w Strasburgu i Brukseli?

…organach rządowych – w tym sześcioro byłych premierów i jednego wicepremiera (Jarosław Kalinowski z PSL). Włodzimierz Cimoszewicz, Jerzy Buzek, Leszek Miller, Marek Belka, Ewa Kopacz oraz Beata Szydło byli łącznie prezesami rady ministrów przez…

16.12.2023, 10. dzień obrad pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji

…Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski (kolejno od lewej w pierwszym rzędzie) oraz byli premierzy Hanna Suchocka, Jerzy Buzek (kolejno od lewej w ostatnim rzędzie), a także Waldemar Pawlak (drugi od lewej w środkowym rzędzie…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
od 2.07.2019
Parlament Europejski IX kadencji, Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest, zastępca członka
źródło
Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
od 2.07.2019
Parlament Europejski IX kadencji, Delegacja do Komisji Parlamentarnej Stowarzyszenia UE-Ukraina, zastępca członka
źródło
Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
od 2.07.2019
Parlament Europejski IX kadencji, Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony, zastępca członka
źródło
Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
Pokaż więcej

Obietnice

Węgiel energetyczny

Z węgla energetycznego trzeba jednak wycofywać się w sposób odpowiedzialny, mając na uwadze rozwój naszej gospodarki, ale i młodych ludzi, którzy apelują - "nie zabierajcie nam przyszłości". To ogromne wyzwanie. Warto wykorzystać przy tym potencjał unikatowego w skali Europy Centrum Czystych Technologii Węglowych, które udało nam się zorganizować dzięki pieniądzom unijnym w Katowicach, Zabrzu i Mikołowie.

Źródło: m.interia.pl

Data obietnicy: 24.05.2019

śląski
PO
sprawy ogólnopolskie
wybory europejskie 2019
gospodarka i energetyka
węgiel
Energia jądrowa a odnawialne źródła energii

Zawsze byłem wielkim zwolennikiem energetyki nuklearnej - zdecydowała ona nawet przed laty o wyborze przeze mnie kierunku studiów. Dziś - przy ciągle taniejącej cenie odnawialnych źródeł energii i braku choćby wyboru lokalizacji takiej elektrowni atomowej, postawiłbym raczej na farmy wiatrowe na Morzu Bałtyckim. Zwłaszcza że budowa takiej elektrowni trwa co najmniej dekadę, a dziś nie mamy tyle czasu - stare bloki węglowe po kolei się rozsypują, ceny uprawnień do emisji CO2 rosną. Transformacja polskiej energetyki jest potrzebna tu i teraz.

Źródło: m.interia.pl

Data obietnicy: 24.05.2019

śląski
PO
sprawy ogólnopolskie
wybory europejskie 2019
gospodarka i energetyka
odnawialne źródła energii
Ciepłownictwo

Rola ciepłownictwa w ograniczaniu smogu jest niebagatelna. Im więcej budynków podłączonych do sieci ciepłowniczych, tym mniej mieszkań ogrzewanych indywidualnie węglem – często najgorszej jakości i spalanym w starych „kopciuchach”. Polska ma świetnie rozwinięte ciepłownictwo i dziś trzeba to wykorzystać. Chodzi nie tylko o poziom wojewódzki, ale i – powiatowy.

Źródło: nowoczesnecieplownictwo.pl

Data obietnicy: 23.05.2019

śląski
PO
sprawy ogólnopolskie
wybory europejskie 2019
gospodarka i energetyka
Węgiel koksowy

Nie zrezygnujemy [...] z węgla koksowego, ponieważ niebawem będziemy jedynym producentem tego paliwa w Europie

Źródło: www.radio.katowice.pl

Data obietnicy: 20.05.2019

śląski
PO
sprawy ogólnopolskie
wybory europejskie 2019
gospodarka i energetyka
węgiel
Wsparcie dla Ukrainy

Z naszej strony - Polski czy UE - bardzo niebezpieczna byłaby sytuacja, w której doszłoby do większego konfliktu między Ukrainą a Rosją. Na pewno stracilibyśmy znacznie więcej niż to, ile będzie nas kosztować pomoc czy osłona Ukrainy. Ta pomoc będzie zresztą miała charakter określonych projektów, które mogą być bardzo korzystne dla państw unijnych.

Źródło: www.rmf24.pl

Data obietnicy: 11.10.2014

sprawy europejskie
polityka zagraniczna
Ukraina
PO
11 śląski
wybory europejskie 2014
Niezależność energetyczna

Musimy się uniezależnić energetycznie. Bo Putin jest tak długo mocny, jak długo kupujemy od niego gaz i ropę. Cała Unia Europejska, nie tylko Polska.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Data obietnicy: 10.05.2014

sprawy europejskie
gospodarka i energetyka
polityka zagraniczna
PO
11 śląski
wybory europejskie 2014
Unia energetyczna

To zależy od decyzji państw członkowskich Unii Europejskiej. Ja wierzę, że to może nastąpić, jeżeli będziemy działać zgodnie. Tego nie da się zrobić z dnia na dzień. Do tego potrzeba dwóch czy trzech lat i ja wierzę, że uda nam się przekonać kraje Unii Europejskiej do takiego działania.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Data obietnicy: 10.05.2014

sprawy europejskie
gospodarka i energetyka
unia energetyczna
PO
11 śląski
wybory europejskie 2014
Sytuacja w kopalniach

Trzeba przeanalizować sytuację w każdej kopalni. Trzeba się też zastanowić, w jaki sposób najlepiej sprzedawać węgiel, bo to jest także wielki problem. Należy też zapewnić bezpieczeństwo górnikom.

Źródło: www.tvn24.pl

Data obietnicy: 6.05.2014

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
11 śląski
węgiel
PO
wybory europejskie 2014
TTIP a bezpieczeństwo energetyczne

Ważnym rezultatem TTIP byłby eksport gazu z łupków ze Stanów do Europy i uniezależnianie się naszego kontynentu od dostaw ze Wschodu. USA, niezależnie od TTIP, rozumieją, że to strategiczna kwestia dla Europy.

Źródło: forsal.pl

Data obietnicy: 23.04.2014

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
TTIP
polityka zagraniczna
PO
11 śląski
wybory europejskie 2014
Czysty przemysł energetyczny

W naszych dwóch regionach - od AGH po Politechnikę Gliwicką wiele firm pracuje nad technologiami czystego węgla. Bo ważne jest, byśmy mieli nie tylko dostawy energii, ale też czyste środowisko. Na to też są unijne pieniądze. Dzięki powrotowi do czystego przemysłu będziemy mogli tworzyć nowe miejsca pracy, to też bezpieczeństwo naszych rodzin

Źródło: wyborcza.pl

Data obietnicy: 5.04.2014

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
polityka klimatyczna
węgiel
PO
11 śląski
wybory europejskie 2014
Pakiet klimatyczno-energetyczny

Wypracujmy więc niskoemisyjne technologie stosowania tego surowca [węgla] i zaoferujmy je reszcie świata. To będzie z wielką korzyścią także dla nas. Ochronimy wtedy i węgiel, i klimat. Obecne zaostrzenie polityki klimatycznej jest groźne nie tylko dla węgla ale, moim zdaniem, dla konkurencyjności europejskiej gospodarki.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Data obietnicy: 2.04.2014

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
polityka klimatyczna
węgiel
PO
11 śląski
wybory europejskie 2014
Zbrojenia

Chcemy kupić dobre, świetne uzbrojenie, ale równocześnie chcemy uruchomić polski wzrost gospodarczy i tworzenie miejsc pracy w naszym kraju, podobnie jak to się dzieje w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Data obietnicy: 17.03.2014

sprawy ogólnopolskie
bezpieczeństwo i obronność
rynek pracy
PO
11 śląski
wybory europejskie 2014

Oświadczenia majątkowe

Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: europoseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Jerzy
Nazwisko: Buzek
Data urodzenia: 1940-07-03
Miejsce urodzenia: Śmiłowice
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: Poseł do Parlamentu Europejskiego

Miejsce zatrudnienia: Instytut Inżynierii Chemicznej PAN w Gliwicach (urlop bezpłatny)
Stanowisko lub funkcja: Profesor

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 0 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 290 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 48 m2
Wartość: 140 000 PLN
Tytuł prawny: własność

Powierzchnia: 89 m2
Wartość: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność

Powierzchnia: 29 m2
Wartość: 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: jako poseł do PE
Kwota: 41 000 EUR

Opis: inne dochody
Kwota: 60 000 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Laguna

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Megane

Inne mienie
Opis: Zegarek TAG Heuer
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-06-30
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: europoseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Jerzy
Nazwisko: Buzek
Data urodzenia: 1940-07-03
Miejsce urodzenia: Śmiłowice
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Parlament Europejski
Stanowisko lub funkcja: Poseł

Miejsce zatrudnienia: Instytut Inżynierii Chemicznej PAN w Gliwicach (urlop bezpłatny)
Stanowisko lub funkcja: Profesor

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 4000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 266 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 48 m2
Wartość: 140 000 PLN
Tytuł prawny: własność

Powierzchnia: 89 m2
Wartość: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność

Powierzchnia: 29 m2
Wartość: 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: jako poseł do PE
Kwota: 81 000 EUR

Opis: inne dochody
Kwota: 123 000 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Laguna

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Megane

Inne mienie
Opis: Zegarek TAG Heuer
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-04-19
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: europoseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Jerzy
Nazwisko: Buzek
Data urodzenia: 1940-07-03
Miejsce urodzenia: Śmiłowice
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Parlament Europejski
Stanowisko lub funkcja: Poseł

Miejsce zatrudnienia: Instytut Inżynierii Chemicznej PAN w Gliwicach (urlop bezpłatny)
Stanowisko lub funkcja: Profesor

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 0 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 286 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 48 m2
Wartość: 140 000 PLN
Tytuł prawny: własność

Powierzchnia: 89 m2
Wartość: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność

Powierzchnia: 29 m2
Wartość: 500 000 PLN
Tytuł prawny: własność

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: jako poseł do PE
Kwota: 81 000 EUR

Opis: inne dochody
Kwota: 120 000 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Laguna

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Megane

Inne mienie
Opis: Zegarek TAG Heuer
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-03-25
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: europoseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Jerzy
Nazwisko: Buzek
Data urodzenia: 1940-07-03
Miejsce urodzenia: Śmiłowice
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Parlament Europejski
Stanowisko lub funkcja: Poseł

Miejsce zatrudnienia: Instytut Inżynierii Chemicznej PAN w Gliwicach (urlop bezpłatny)
Stanowisko lub funkcja: Profesor

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 0 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 281 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 48 m2
Wartość: 120 000 PLN
Tytuł prawny: własność

Powierzchnia: 89 m2
Wartość: 1 350 000 PLN
Tytuł prawny: własność

Powierzchnia: 29 m2
Wartość: 300 000 PLN
Tytuł prawny: własność

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: jako poseł do PE
Kwota: 80 000 EUR

Opis: Inne dochody
Kwota: 118 000 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Laguna

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Megane

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2018-05-02
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jerzy Karol
Nazwisko: Buzek
Data urodzenia: 1940-07-03
Miejsce urodzenia: Śmiłowice
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Parlament Europejski
Stanowisko lub funkcja: Poseł

Miejsce zatrudnienia: Instytut Inżynierii Chemicznej PAN w Gliwicach (urlop bezpłatny)
Stanowisko lub funkcja: Profesor

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 11 900 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 212 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 48 m2
Wartość: 110 000 PLN
Tytuł prawny: własność
Uwagi: wartość około

Powierzchnia: 89 m2
Wartość: 1 350 000 PLN
Tytuł prawny: własność
Uwagi: wartość około

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: jako poseł do PE
Kwota: 78 000 EUR

Opis: Inne dochody
Kwota: 118 000 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Laguna

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Megane

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2017-05-02
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jerzy Karol
Nazwisko: Buzek
Data urodzenia: 1940-07-03
Miejsce urodzenia: Śmiłowice
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Parlament Europejski
Stanowisko lub funkcja: Poseł

Miejsce zatrudnienia: Instytut Inżynierii Chemicznej PAN w Gliwicach (urlop bezpłatny)
Stanowisko lub funkcja: Profesor

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 50 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 222 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 48 m2
Wartość: 90 000 PLN
Tytuł prawny: własność

Powierzchnia: 89 m2
Wartość: 950 000 PLN
Tytuł prawny: własność

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: jako poseł do PE
Kwota: 76 000 EUR

Opis: Inne dochody
Kwota: 118 000 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Laguna

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Megane

Podpis
Data: 2016-05-02
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jerzy Karol
Nazwisko: Buzek
Data urodzenia: 1940-07-03
Miejsce urodzenia: Śmiłowice
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Parlament Europejski
Stanowisko lub funkcja: Poseł

Miejsce zatrudnienia: Instytut Inżynierii Chemicznej PAN w Gliwicach (urlop bezpłatny)
Stanowisko lub funkcja: Profesor

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 353 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 134 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 48 m2
Wartość: 70 000 PLN
Tytuł prawny: własność

Powierzchnia: 89 m2
Wartość: 700 000 PLN
Tytuł prawny: własność

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: jako poseł do PE
Kwota: 76 000 EUR

Opis: Inne dochody
Kwota: 118 000 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Laguna
Rok produkcji: 2005

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Megane
Rok produkcji: 2006

Podpis
Data: 2015-04-30
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jerzy Karol
Nazwisko: Buzek
Data urodzenia: 1940-07-03
Miejsce urodzenia: Śmiłowice
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Parlament Europejski, Instytut Inżynierii Chemicznej Pan w Gliwicach (urlop bezpłatny)
Stanowisko lub funkcja: Poseł
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 320 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 91 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 48 m2
Wartość: 100 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność

Powierzchnia: 89 m2
Wartość: 800 000 PLN
Tytuł prawny: własność

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: jako poseł do PE - 2014
Kwota: 44 697,43 EUR
X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Laguna
Rok produkcji: 2005

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Megane
Rok produkcji: 2006

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2014-07-24
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jerzy Karol
Nazwisko: Buzek
Data urodzenia: 1940-07-03
Miejsce urodzenia: Śmiłowice
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Parlament Europejski - poseł i przewodniczący PE
Stanowisko lub funkcja: poseł i przewodniczący PE

Miejsce zatrudnienia: urlop bezpłatny: Politechnika Opolska Instytut Inżynierii Chemicznej PAN w Gliwicach

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 263 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 140 000 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 48 m2
Wartość: 95 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność

Powierzchnia: 89 m2
Wartość: 600 000 PLN
Tytuł prawny: własność

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: jako poseł do PE
Kwota: 74 000 EUR

Opis: Politechnika Opolska
Kwota: 18 000 PLN

Opis: Inne
Kwota: 49 000 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód
Marka: Renault
Model: Laguna
Rok produkcji: 2005

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód
Marka: Renault
Model: Megane
Rok produkcji: 2006

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2014-03-24
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jerzy Karol
Nazwisko: Buzek
Data urodzenia: 1940-07-03
Miejsce urodzenia: Śmiłowice
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Parlament Europejski - poseł i przewodniczący PE; urlop bezpłatny: Politechnika Opolska Instytut Inżynierii Chemicznej PAN w Gliwicach
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 374 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 158 400 EUR
II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 48 m2
Wartość: 95 000 PLN
Tytuł prawny: własność żony i własna

Powierzchnia: 36 m2
Wartość: 75 000 PLN
Tytuł prawny: własność żony i własna

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: jako poseł i przewodniczący PE
Kwota: 74 408,64 EUR
X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód
Marka: Renault
Model: Laguna
Rok produkcji: 2005

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód
Marka: Renault
Model: Megane
Rok produkcji: 2006

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2013-04-29