1 2 3 4

Relacja z 15. posiedzenia Sejmu

Dwudniowe posiedzenie Sejmu przyniosło długą serię głosowań. Wymaganej większości nie zdobył projekt dekryminalizacji pomocy w aborcji. Z poprawkami w ostatnim czytaniu przegłosowana została za to ustawa zwiększająca uprawnienia służb na granicy. Relację z tych wydarzeń zobaczycie na zdjęciach Piotra Wójcika/PictureDoc.

Czytaj całość

14. posiedzenie Sejmu – relacja z pierwszego czytania projektu ustawy zwiększającej uprawnienia służb mundurowych

„Operacja wojskowa” i prawo do użycia broni na granicy – o przyjęciu tych rozwiązań debatował Sejm w trakcie pierwszego dnia 14. posiedzenia izby. Relację fotograficzną z tego wydarzenia przygotował Piotr Wójcik/Picture Doc.

Czytaj całość

Studenci protestują, rektor dzwoni, policja pacyfikuje, a politycy? Propalestyński protest na UW, a autonomia uczelni

12 czerwca 2024 r. policjanci weszli na teren Uniwersytetu Warszawskiego, żeby usunąć protestujących studentów. Pierwszy od kilkudziesięciu lat przypadek interwencji funkcjonariuszy na warszawskiej uczelni skłania do refleksji nad tym, czym jest autonomia uniwersytetu i jak jej rolę widzą politycy.

Czytaj całość

13. posiedzenie Sejmu – relacja z pierwszego czytania projektu ustawy dot. kierowania obroną kraju

Pierwszego dnia 13. posiedzenia Sejmu X kadencji (12-14.06.2024 r.) odbyło się pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o działaniach organów władzy państwowej na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa, której celem jest zmiana systemu kierowania obroną kraju. Relację fotograficzną z tego wydarzeń przygotował Piotr Wójcik/Picture Doc.

Czytaj całość

Kto będzie reprezentował Polskę w Brukseli? Podsumowanie wyborów do Parlamentu Europejskiego

W 27 krajach członkowskich Unii Europejskiej wyborcy zdecydowali, kto będzie ich reprezentował w Parlamencie Europejskim. Kogo wybraliśmy w Polsce? Zapraszamy na podsumowanie wyników do PE.

Czytaj całość

Relacja z 12. posiedzenia Sejmu

W dniach 22-23 maja 2024 r. odbyło się 12. posiedzenie Sejmu X kadencji. Posiedzenie zdominowały tematy związane z bezpieczeństwem – informacja ministra obrony narodowej w sprawie stanu bezpieczeństwa kraju oraz debata o wpływach Rosji w Polsce.

Czytaj całość

„Będzie Pan zadowolony…”, czyli po jaką Europę idą „specjaliści”?

W którą stronę podąży Unia Europejska i jakie priorytety będą przyświecały prawodawcom w następnej kadencji Parlamentu Europejskiego? Zmiana klimatu, bezpieczeństwo i migracje – te trzy kwestie zdominują politykę w najbliższych latach. Dlatego zapytaliśmy największe komitety wyborcze w Polsce o specjalistów w tych obszarach, którzy startują z ich list do PE, i przeanalizowaliśmy ich medialne wypowiedzi.

Czytaj całość

Relacja z 11. posiedzenia Sejmu

W dniach 8, 9 i 15 maja 2024 r. odbyło się 11. posiedzenie Sejmu X kadencji. Izba zajmowała się na nim m.in. ustawą o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym. Tego samego dnia opozycja podjęła próbą odwołania ministry klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski. Debata nad wotum nieufności przerodziła się w dyskusję w rosyjskich wpływach na polską politykę. Zobaczcie te wydarzenia na zdjęciach Piotra Wójcika/Picture Doc.

Czytaj całość

Relacja z obrad 10. posiedzenia Sejmu

W dniach 24–26 kwietnia 2024 r. odbyło się 10. posiedzenie Sejmu X kadencji. Izba zajmowała się m.in. kwestią zakresu inwigilacji obywateli przez służby specjalne, ustawą o Trybunale Konstytucyjnym i informacją MSZ o planach polskiej dyplomacji na bieżący rok. Korzystając z okazji, posłowie zdecydowali się nawiązać do dorobku antyku oraz literatury XIX i XX w. Zobaczcie te wydarzenia na zdjęciach Piotra Wójcika/Picture Doc.

Czytaj całość

Gdzie drwa nie rąbią, tam wióry lecą

Rząd, PiS, organizacje pozarządowe, leśnicy, branża drzewna i mieszkańcy – wszyscy zabrali głos na 5-godzinnym posiedzeniu sejmowej komisji. Choć od częściowego wstrzymania wycinki przez Lasy Państwowe minęło już kilka miesięcy, to temat wciąż rozgrzewa emocje.

Czytaj całość
1 2 3 4