1 2 3 4

Relacja z 7. posiedzenia Sejmu (06-08.03.2024 r.)

Odsunięcie procedowania ustaw liberalizujących prawo aborcyjne, protesty przeciwko Zielonemu Ładowi i zmiany w sądownictwie – to tematy, które zdominowały obrady 7. posiedzenia Sejmu. Zobaczcie je na zdjęciach Piotra Wójcika/Picture Doc.

Czytaj całość

„Tylko «tak» oznacza zgodę” czy „postawienie systemu na głowie”? – zmiana kwalifikacji gwałtu w opinii posłanek i posłów

Sejm na najbliższym posiedzeniu (6-8 marca 2024 r.) zajmie się projektem nowelizacji Kodeksu karnego zmieniającym prawną kwalifikację gwałtu. Od tej pory przestępstwem ma być doprowadzenie do obcowania płciowego bez wcześniejszej świadomej i dobrowolnej zgody.

Czytaj całość

6. posiedzenie Sejmu

W dniach 21-22 lutego 2024 r. odbyło się 6. posiedzenie Sejmu X kadencji. Izba wysłuchała m.in. sprawozdania z działalności Krajowej Rady Sądownictwa i była świadkiem próby odwołania ministra sprawiedliwości. Zobaczcie te wydarzenia na zdjęciach Piotra Wójcika/PictureDoc.

Czytaj całość

5. posiedzenie Sejmu

W dniach 7-9 lutego 2024 r. odbyło się 5. posiedzenie Sejmu X kadencji. Obrady zostały zdominowane przez udaremnioną próbę wejścia do Sejmu byłych posłów, dyskusję o CPK i procedowanie obywatelskich projektów ustaw. Zobaczcie te wydarzenia na zdjęciach Piotra Wójcika/PictureDoc.

Czytaj całość

Przesłuchania przed komisją śledczą ds. wyborów kopertowych

24 stycznia obradowała sejmowa komisja śledcza ds. wyborów kopertowych. Tego dnia przesłuchani zostali Tomasz Szczegielniak, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, i Jacek Sasin – ówczesny szef tego resortu. Zobaczcie te wydarzenia na zdjęciach autorstwa Piotra Wójcika/Picture Doc.

Czytaj całość

Informacja bieżąca rządu dotycząca Funduszu Sprawiedliwości

26 stycznia Sejm zapoznał się z informacją Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie dotychczasowego funkcjonowania Funduszu Sprawiedliwości – środków, które rząd PiS obiecał przeznaczyć na pomoc ofiarom przestępstw i dla osób opuszczających zakłady karne. Relację z tego punktu obrad zobaczycie na zdjęciach Piotra Wójcika/PictureDoc.

Czytaj całość

15. dzień obrad Sejmu

18 stycznia 2024 r. na wniosek klubu PiS Sejm wysłuchał informacji rządu w sprawach bieżących. Posłowie dyskutowali o zmianach w mediach publicznych, pozbawieniu wolności Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika oraz próbie odwołania prokuratora krajowego. Relację z tego punktu obrad zobaczycie na zdjęciach Piotra Wójcika/PictureDoc.

Czytaj całość

11-13. dzień obrad Sejmu

Dwie uchwały sejmowej większości, debata budżetowa i komentarze dotyczące zmian w mediach publicznych zdominowały ostatni tydzień obrad I posiedzenia Sejmu X kadencji. Obejrzyjcie je na zdjęciach autorstwa Piotra Wójcika/Picture Doc.

Czytaj całość

10. dzień obrad pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji

12 grudnia 2023 r. – 10. dzień pierwszego posiedzenia Sejmu przejdzie do historii polskiego parlamentaryzmu. Donald Tusk, dzień wcześniej powołany przez Sejm na premiera, wygłosił exposé, a przedstawiona przez niego Rada Ministrów uzyskała poparcie izby. W trakcie obrad na sejmowym korytarzu poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, zakłócił żydowskie obrzędy religijne. Marszałek Sejmu wykluczył Brauna z obrad. Najważniejsze momenty z tych wydarzeń zobaczycie na zdjęciach Piotra Wójcika/Picture Doc.

Czytaj całość

9. dzień obrad Sejmu X kadencji

11 grudnia Sejm X kadencji wskazał kolejnego premiera. Dotychczasowy – Mateusz Morawiecki (PiS) – po wygłoszeniu expose nie otrzymał od Sejmu wotum zaufania. Tego samego dnia Wysoka izba wskazała Donalda Tuska (KO) jako nowego Prezesa Rady Ministrów. Najważniejsze sejmowe momenty z tych wydarzeń zobaczycie na zdjęciach Piotra Wójcika/Picture Doc.

Czytaj całość
1 2 3 4