Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Wybrana na posłankę do PE Komitet wyborczy: Konfederacja Wolność i Niepodległość Okręg: 4, Warszawa Partia: Nowa Nadzieja Zawód: dziennikarz

Informacje ogólne

Posłanka do Parlamentu Europejskiego

Zawód: dziennikarz
Nauczycielka historii. Pracowała jako dziennikarka portalu wSensie i Świat Rolnika, których wydawcą jest Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia. Od 2015 r. związana z partią KOWRIN (obecnie Nowa Nadzieja). Bezskutecznie kandydowała do Sejmu RP w 2015 r. z listy partii KORWiN, a w 2023 r.... – Konfederacji. Od grudnia 2023 r. rzeczniczka Konfederacji. W wyborach w 2024 r. uzyskała mandat do Parlamentu Europejskiego, startując z dwójki na liście Konfederacji w Warszawie.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory do Parlamentu Europejskiego (2024)

Około 30 proc. budżetu Unii Europejskiej przeznaczane jest na rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Wszystkie polityki unijne powinny odpowiadać na zmiany klimatyczne, dlatego dopłaty dla rolników powinny być uzależnione od tego, czy dbają oni o przyrodę i klimat.
B. Produkcja żywności wewnątrz Unii jest kluczowa dla bezpieczeństwa żywieniowego krajów członkowskich. Dopłaty dla rolników nie powinny być uzależnione od przestrzegania przez nich zasad ochrony środowiska i klimatu.
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi.
Stabilna produkcja żywności jest istotnym elementem bezpieczeństwa państwa. Pandemia pokazała, jak panika i zerwane łańcuchy dostaw mogą wpływać na stabilność państwa. Kluczowe, by rolnicy mogli produkować bez zbędnych obciążeń, a za swoją pracę otrzymywali rozsądne ceny w skupach.
Czy zgadza się Pani/Pan z poniższymi stwierdzeniami?
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Unia Europejska powinna przyjąć cel redukcji emisji CO2 o 90 proc. do 2040 r. (względem 1990 r.).
Unia Europejska powinna odroczyć zakaz rejestracji nowych aut spalinowych, który ma obowiązywać od 2035 r.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi.
Nie odroczyć, a wyeliminować, ale nie ma takiej odpowiedzi w kwestionariuszu.
W Unii Europejskiej atom stanowi alternatywę dla produkcji energii z paliw kopalnych. Mimo to, w przeciwieństwie do odnawialnych źródeł energii, UE nie finansuje inwestycji w energię jądrową. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Atom jest niezbędny do przeprowadzenia transformacji przy zachowaniu bezpieczeństwa energetycznego. Unia Europejska powinna finansować inwestycje w energię jądrową, bo jest to stabilne źródło niskoemisyjne.
B. Inwestycje w atom nie powinny być finansowane przez Unię Europejską. Dalszy rozwój elektrowni jądrowych powinien być co najwyżej samodzielnie finansowany przez państwa członkowskie.
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi.
Pieniądze z Unii i tak pochodziłyby z naszych podatków więc redystrybucja jest tutaj procesem zbędnym i generującym dodatkowe koszty.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–2 z 2
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie
Znalezione artykuły

11.06.2024, Kto będzie reprezentował Polskę w Brukseli? Podsumowanie wyborów do Parlamentu Europejskiego

…swoich przedstawicieli. „Zając do PE! ;)” – chwilę po ogłoszeniu wyników sondaży exit poll napisała w portalu X Ewa Zajączkowska-Hernik, która z sukcesem startowała z drugiej pozycji na warszawskiej liście Konfederacji. Parlament Europejski opuszcza natomiast Ryszard…

22.05.2024, „Będzie Pan zadowolony…”, czyli po jaką Europę idą „specjaliści”?

…KPO? Proszę bardzo. Walutą będą książęta orientu i królowie buszu” –  napisała w serwisie X   Ewa Zajączkowska-Hernik (Konfederacja) po przyjęciu tzw. paktu migracyjnego przez Radę UE. Kandydatka, a jednocześnie rzeczniczka Konfederacji, uważa, że…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie