Informacje ogólne

Posłanka

Klub/koło: Klub Parlamentarny Polska 2050 - Trzecia Droga
Data i miejsce urodzenia: 1987-07-07, Nowa Sól
Zawód: pedagog
Wykształcenie: wyższe
Absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej w PWSZ w Głogowie, ukończyła także studia magisterskie pedagogiczne ze specjalnością: aktywizacja i rozwój wspólnot lokalnych w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie oraz studia podyplomowe doradztwa zawodowego z przedsiębiorczością w Wyższej... Szkole Bankowej we Wrocławiu. Społeczniczka i wolontariuszka organizacji pozarządowych. Tłumaczka-przewodniczka osób głuchoniemych, a także trenerka i egzaminatorka tłumaczy-przewodników. Od 2015 r. prowadzi Fundację Rozwoju Aktywności Lokalnych FALA. Posłanka na Sejm od 2023 r. (X kadencja). W X kad. Sejmu członkini Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Polityki Senioralnej. Zastępczyni przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

 • Biuro Poselskie Mai Nowak Aleja Niepodległości 7A lok. 2 65-048 Zielona Góra woj. lubuskie maja.nowak@polska2050.pl

Kwestionariusze

KRÓTKA PIŁKA
Prawa dziecka w Polsce (2023)

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Dyscyplinujący klaps to jedynie metoda wychowawcza. Rodzice mają prawo do wychowania dziecka zgodnie z wybranymi przez siebie metodami.
B. Dyscyplinujący klaps to przemoc wobec dziecka. Rodzice mają prawo do wychowywania dziecka zgodnie z wybranymi przez siebie metodami, ale ich swoboda kończy się, gdy zaczynają sprawiać fizyczny i psychiczny ból dziecku.
 1. Zdecydowanie A
 2. Raczej A
 3. Raczej B
 4. Zdecydowanie B
 5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Według Krajowego Rejestru Długów w 2023 r. 292 tys. osób uchyliło się od obowiązku alimentacyjnego. Które z poniższych rozwiązań uważa Pani/Pan za priorytetowe w reformie polskiego prawa alimentacyjnego?
 1. Wprowadzenie alimentów natychmiastowych, zasądzanych po złożeniu wniosku w formularzu urzędowym.
 2. Wprowadzenie postępowania mediacyjnego, mającego na celu pojednanie rodziców i dojście do porozumienia w kwestii alimentów.
 3. Wypracowanie systemu obiektywnych kryteriów, wyznaczających minimalną wysokość alimentów podlegającą corocznej waloryzacji.
 4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy zgadza się Pani/Pan z poniższym stwierdzeniem? Określenie „władza rodzicielska” wprowadza podległość dziecka wobec rodzica. Należy je zastąpić terminem „odpowiedzialność rodzicielska”.
 1. Tak
 2. Nie
 3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Kwestionariusz po wyborach

Dotychczasowa kariera zawodowa, działalność polityczna i aktywność społeczna.
Mama, pedagog, społeczniczka. Od lat związana z działalnością społeczną na rzecz osób z niepełnosprawnościami, wykluczonych, potrzebujących. Od kilkunastu lat aktywnie działam w organizacjach pozarządowych, od 2015 roku prowadzę lokalną fundację rozwoju aktywności społecznych. Od 2020 roku zaangażowałam się w kampanię prezydencką Szymona Hołowni, następnie zostałam liderką Stowarzyszenia Polska2050. Obecnie Sekretarz partii Polska 2050 w regionie lubuskim oraz członkini rady krajowej partii.
Poniżej wymieniliśmy wybieralne funkcje publiczne.
Obecnie pełnię tę funkcję Pełniłam/pełniłem tę funkcję w przeszłości Nie dotyczy
Wójt/burmistrz/prezydent miasta
Radny/radna gminy
Radny/radna powiatu
Radny/radna sejmiku wojewódzkiego
Poseł na Sejm RP
Senator RP
Poseł do Parlamentu Europejskiego
Jakie Pani/Pana zdaniem cele powinna zrealizować Polska w perspektywie 10 lat? Prosimy o opisanie Pani/Pana propozycji w maksymalnie 900 znakach.
Przede wszystkim chcę Polski demokratycznej, solidarnej i bezpiecznej. Chcę Polski w której przywracamy sprawczość obywatelom, a politycy wreszcie zajmują się naszymi sprawami a nie samymi sobą.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–2 z 2
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie
Znalezione artykuły

24.05.2024, Podsumowanie 12. posiedzenia Sejmu

…przed ewentualnymi konsekwencjami. Przeciwnego zdania są politycy koalicji rządzącej. Wiceprzewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny  Maja Nowak (Polska 2050-TD) zwraca uwagę na dotychczasowy brak przepisów zapewniających bezpieczeństwo osobom zgłaszającym nieprawidłowości w miejscu…

26.10.2023, Kim są posłowie i posłanki Trzeciej Drogi?

…Aleksandra Leo 26. Radosław Lubczyk 27. Adam Luboński 28. Mirosław Maliszewski 29. Joanna Mucha 30. Maja Nowak 31. Urszula Nowogórska 32. Barbara Okuła 33. Barbara Oliwiecka 34. Mirosław Orliński 35. Łukasz Osmalak 36. Urszula…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie