Informacje ogólne

Posłanka

Klub/koło: Klub Parlamentarny Polska 2050 - Trzecia Droga
Data i miejsce urodzenia: 1968-09-13, Poznań
Zawód: przedsiębiorca
Wykształcenie: wyższe
Dr. teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Mieszkała i studiowała w Księstwie Lichtenstein, gdzie pracowała jako managerka hotelu. Przedsiębiorczyni. Po powrocie do Polski przez 10 lat była współwłaścicielką restauracji. Następnie zajęła się prowadzeniem gospodarstwa... agroturystycznego oraz firmy działającej w branży nieruchomości. Przewodnicząca regionu wielkopolskiego partii Polska 2050 Szymona Hołowni. W wyborach w 2023 r. uzyskała mandat posłanki na Sejm X kadencji.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

 • Biuro Poselskie Ewy Schädler ul. Półwiejska 31 61-886 Poznań woj. wielkopolskie tel. 602 148 744 ewa.schaedler.biuro@gmail.com

Kwestionariusze

KRÓTKA PIŁKA
Prawa dziecka w Polsce (2023)

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Dyscyplinujący klaps to jedynie metoda wychowawcza. Rodzice mają prawo do wychowania dziecka zgodnie z wybranymi przez siebie metodami.
B. Dyscyplinujący klaps to przemoc wobec dziecka. Rodzice mają prawo do wychowywania dziecka zgodnie z wybranymi przez siebie metodami, ale ich swoboda kończy się, gdy zaczynają sprawiać fizyczny i psychiczny ból dziecku.
 1. Zdecydowanie A
 2. Raczej A
 3. Raczej B
 4. Zdecydowanie B
 5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Według Krajowego Rejestru Długów w 2023 r. 292 tys. osób uchyliło się od obowiązku alimentacyjnego. Które z poniższych rozwiązań uważa Pani/Pan za priorytetowe w reformie polskiego prawa alimentacyjnego?
 1. Wprowadzenie alimentów natychmiastowych, zasądzanych po złożeniu wniosku w formularzu urzędowym.
 2. Wprowadzenie postępowania mediacyjnego, mającego na celu pojednanie rodziców i dojście do porozumienia w kwestii alimentów.
 3. Wypracowanie systemu obiektywnych kryteriów, wyznaczających minimalną wysokość alimentów podlegającą corocznej waloryzacji.
 4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy zgadza się Pani/Pan z poniższym stwierdzeniem? Określenie „władza rodzicielska” wprowadza podległość dziecka wobec rodzica. Należy je zastąpić terminem „odpowiedzialność rodzicielska”.
 1. Tak
 2. Nie
 3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Dotychczasowa kariera zawodowa, działalność polityczna i aktywność społeczna.
Zawodowo jestem aktywna od lat 90-tych i cały czas prowadzę olsną działalność. Obecnie mam gospodarstwo agroturystyczne. Społecznie udzielałam się w szkole, gdzie uczęszczały moje córki, byłam przewodniczącą Rady Rodziców przez 6 lat. Aktywnie wspierałam organizacje tj.: Green Peace Polska; PHK i Fundację Kasisi. Działalność polityczną rozpoczęłam wraz z Szymonem Hołownią.
Poniżej wymieniliśmy wybieralne funkcje publiczne.
Obecnie pełnię tę funkcję Pełniłam/pełniłem tę funkcję w przeszłości Nie dotyczy
Wójt/burmistrz/prezydent miasta
Radny/radna gminy
Radny/radna powiatu
Radny/radna sejmiku wojewódzkiego
Poseł na Sejm RP
Senator RP
Poseł do Parlamentu Europejskiego
W pracy parlamentarzystki/parlamentarzysty przydatna jest umiejętność komunikowania się w języku obcym. W jakim języku obcym swobodnie się Pani/Pan porozumiewa?
 1. Język angielski
 2. Język francuski
 3. Język niemiecki
 4. Język ukraiński
 5. Język rosyjski
 6. Nie porozumiewam się swobodnie w żadnym języku obcym.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–1 z 1
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie
Znalezione artykuły

26.10.2023, Kim są posłowie i posłanki Trzeciej Drogi?

…Bartosz Romowicz 43. Wiesław Różyński 44. Jarosław Rzepa 45. Tadeusz Samborski 46. Marek Sawicki 47. Ewa Schädler 48. Czesław Siekierski 49. Marcin Skonieczka 50. Zbigniew Sosnowski 51. Magdalena Sroka 52. Piotr Strach 53. Mirosław Suchoń…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie