Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1960-04-26, Łódź
Zawód: adwokat
Wykształcenie: wyższe
Adwokat, ukończył prawo na Uniwersytecie Łódzkim. W l. 1967-1983 członek ZHP. W l. 90. związany z Unią Polityki Realnej, Partią Konserwatywno-Liberalną, Kongresem Liberalno-Demokratycznym i Unią Wolności. Członek PO od 2001 r., wiceprzewodniczący od 2013 r., członek zarządu krajowego PO. W l.... 1988-1996 asystent na UŁ. Urzędnik m.in. ZUS-u, urzędu miasta Łodzi oraz łódzkiego urzędu wojewódzkiego. Był zastępcą prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Pracował w prywatnej kancelarii. W l. 2007-2011 Minister Infrastruktury. W l. 2011-2014 wicemarszałek Sejmu. Od września 2014 r. do kwietnia 2015 r. Minister Sprawiedliwości. Poseł od 2001 r. (IV-VIII kadencja). Zasiadał w komisjach: sprawiedliwości i praw człowieka (dwukrotnie, w tym jako przewodniczący); ustawodawczej; infrastruktury, obrony narodowej; nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach (dwukrotnie, w tym jako przewodniczący). Obecnie kontynuuje prace w komisjach: infrastruktury; obrony narodowej.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KRÓTKA PIŁKA
Szczepienia (2022)

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pan poglądom? Szczepienia przeciw Covid-19 powinny być:
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Obowiązkowe dla wszystkich dorosłych Polaków (dorośli – powyżej 18 r.ż., pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
  2. Obowiązkowe dla wybranych grup zawodowych (pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
  3. Dobrowolne – tylko dla osób, które chcą z nich skorzystać
  4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Prosimy o wskazanie, które grupy zawodowe powinny Pani/Pana zdaniem zostać objęte obowiązkowym szczepieniem (z pominięciem osób, które nie mogą zostać zaszczepione ze względów medycznych).
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
  1. Pracownicy ochrony zdrowia
  2. Nauczyciele
  3. Służby mundurowe
  4. Żołnierze
  5. Pracownicy handlu
  6. Pracownicy kluczowych usług publicznych (transport miejski, wodociągi, zaopatrzenie w energię, oczyszczanie miasta)
  7. Urzędnicy administracji centralnej i samorządowej
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi na pytanie.
W przypadku wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, obowiązkiem szczepień można objąć wszystkich obywateli jeżeli nie ma przeciwwskazań medycznych.
Czy osobom, które otrzymały pełny cykl szczepień złożony z 2 dawek, powinny przysługiwać ułatwienia w dostępie do wybranych usług i/lub ulg?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Tak
  2. Nie
  3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KWESTIONARIUSZ
Migracje. Kryzys na granicy (2021)

Od sierpnia 2021 r. mamy do czynienia z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Reżim Aleksandra Łukaszenki uczestniczy w sprowadzaniu cudzoziemców na granicę, prowokuje akcje zaczepne wobec polskich służb. W Polsce dochodzi do przekroczeń zielonej granicy, kilkunastu cudzoziemców zmarło. Poniżej wymieniliśmy działania, jakie można wprowadzić w związku z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy. Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie wymienionych rozwiązań? Prosimy o wybranie wszystkich odpowiedzi, z którymi Pan/Pani się zgadza.
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Należy jak najszybciej postawić mur na granicy z Białorusią.
Należy odstawiać cudzoziemców na granicę z Białorusią, w razie potrzeby z zastosowaniem przymusu.
Władze polskie powinny pozwolić na działanie organizacji humanitarnych i pracowników służb medycznych w strefie stanu wyjątkowego.
Rząd powinien wprowadzić rozwiązanie zaproponowane przez Episkopat Polski, polegające na utworzeniu mostu humanitarnego.
Należy zaprzestać wyrzucania ludzi do lasu i zmuszania ich do ponownego niezgodnego z przepisami przekroczenia granicy z Białorusią.
Cudzoziemiec powinien mieć prawo wystąpić o ochronę międzynarodową (a jeśli odmówi, być odesłany do kraju pochodzenia). W międzyczasie należy zapewnić cudzoziemcom zakwaterowanie i adekwatną pomoc (np. medyczną, prawną).
Należy dopuścić media polskie i zagraniczne na teren objęty obecnie stanem wyjątkowym.
Po wygaśnięciu stanu wyjątkowego, jeśli kryzys na granicy nie ulegnie zmianie, należy utrzymać ograniczenie dostępu do strefy przygranicznej.
Należy otworzyć nowy ośrodek recepcyjny dla cudzoziemców przy granicy z Białorusią.
Rząd powinien przygotować się na przewidywaną zmianę ruchu migracyjnego i zabezpieczyć granicę Polski z Ukrainą.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi na pytanie:
Bardzo ważne jest przywrócenie pełnej wolności mediów i swobodnego dostępu dziennikarzy, lekarzy i wolontariuszy do całej strefy przygranicznej.
Czy osoby, które niezgodnie z przepisami przekroczyły granicę, powinny mieć prawo złożyć w Polsce wniosek o ochronę międzynarodową? Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Tak, Polska powinna odpowiedzialnie reagować na prowokacje Aleksandra Łukaszenki i jednocześnie działać z poszanowaniem praw człowieka.
B. Nie, ponieważ obecne przekraczanie przez cudzoziemców wschodniej granicy to element prowokacji politycznej wymierzonej przeciwko Polsce i UE.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. zdecydowanie A
  2. raczej A
  3. zdecydowanie B
  4. raczej B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jakie działania polityczne i dyplomatyczne powinny być podejmowane przez Polskę w związku z kryzysem rozgrywającym się na granicy polsko-białoruskiej? Prosimy o wybranie maksymalnie trzech działań, które uważa Pan/Pani za priorytetowe.
  1. Polska powinna prowadzić rozmowy z Aleksandrem Łukaszenką i naciskać na zamknięcie szlaku migracyjnego przez Białoruś.
  2. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić działania dyplomatyczne w krajach, z których startują samoloty przewożące cudzoziemców do Białorusi.
  3. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić intensywną kampanię informacyjną w państwach, z których pochodzą cudzoziemcy, zniechęcającą do podróży „szlakiem Łukaszenki”.
  4. Polska powinna zamknąć granicę polsko-białoruską, blokując wymianę handlową, nawet za cenę naruszenia interesu przedsiębiorców.
  5. Potrzebujemy obecności Fronteksu na naszym wschodnim pasie przygranicznym.
  6. Polska powinna uruchomić art. 4 traktatu NATO. (“Strony będą się wspólnie konsultowały, ilekroć - zdaniem którejkolwiek z nich - zagrożone będą: integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron”).
  7. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2019)

Jakie główne cele zamierza Pani/Pan osiągnąć jako posłanka/poseł lub jako senator? Prosimy wskazać trzy najważniejsze.
1
Odbudowa konstytucyjnych instytucji takich jak: Trybunał Konstytucyjny, Krajowa Rada Sądownictwa. Wzmocnienie gwarancji samodzielności samorządów, w tym finansowych.
2
Reforma systemu sądowniczego w zgodzie z Konstytucją. Separacja funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Reforma prokuratury.
3
Odbudowa mediów publicznych.
Czego Pani/Pana zdaniem przede wszystkim powinna uczyć szkoła?
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
  1. Przygotowywać przyszłych absolwentów do funkcjonowania na rynku pracy.
  2. Uczyć umiejętności zdobywania wiedzy i krytycznego myślenia.
  3. Kształtować postawy i upowszechniać wspólne wartości.
  4. Wyrównywać szanse życiowe uczniów.
  5. Rozwijać umiejętności społeczne, np. komunikację i pracę w grupie.
  6. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Lepiej wykształcone społeczeństwo to gwarancja rozwoju państwa – należy dążyć do tego, by jak najwięcej osób uzyskiwało wykształcenie wyższe.
B. Powszechność wyższego wykształcenia obniża jego jakość – należy rozwijać ofertę kształcenia zawodowego, a wykształcenie akademickie zapewniać wyłącznie uczniom o najlepszych predyspozycjach.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–3 z 4
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2
Znalezione artykuły

4.07.2022, Trzy tygodnie debaty, trzy miesiące wątpliwości. O co w związku z budową muru na granicy polsko-białoruskiej pytali posłowie?

…Białowieskiej 10.02.2022 03.03.2022: przedłużenie terminu odpowiedzi, 23.03.2022: odpowiedź Ministerstwo Klimatu i Środowiska Hanna Gill-Piątek, Cezary Grabarczyk, Riad Haidar, Joanna Jaśkowiak, Ewa Kołodziej, Adam Szłapka, Monika Wielichowska, Anna Wojciechowska Interpelacja nr 31454, w…

22.02.2022, Sejm o szczepieniach przeciw COVID

…żeby dodać opcję odpowiedzi, że obowiązkowe szczepienia tak, ale tylko po wprowadzeniu stanu wyjątkowego. Zdaniem posła Cezarego Grabarczyka z KO (wypowiedź dla @MamPrawoWiedziec.pl) obowiązkowe szczepienia są ograniczeniem konstytucyjnych praw i wolności, a takie mogą być…

29.12.2021, Oczekiwania wyborców vs. konkretne działania

…wyborców w sprawie sytuacji na granicy są rozbieżne. Takiego zdania są Marek Rząsa (KO) i Cezary Grabarczyk (KO). Wyborcy parlamentarzystów PiS-u a także Konfederacji, oczekują przede wszystkim ochrony granic, rozumianej jako budowa…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2

Obietnice

Inwestycje

Rząd Donalda Tuska docenił Łódź i przeznaczył na inwestycje drogowe wokół naszego miasta, nowy dworzec podziemny oraz łódzkie lotnisko blisko 15 mld zł. Miałem zaszczyt rozpocząć te inwestycje. Trzeba je chronić i dokończyć.

Źródło: www.cezarygrabarczyk.pl

PO
9 Łódź
infrastruktura
sprawy lokalne
Weryfikacja pracy

Wszyscy szefowie struktur powiatowych, regionalnych powinni zdać sprawozdanie, jak pracowali nie tylko w tej kampanii, tylko przez ostatnie lata. Weryfikujemy się na każdym szczeblu, odnawiamy PO.

Źródło: 300polityka.pl

Data obietnicy: 27.10.2015

sprawy ogólnopolskie
polityka partyjna
9 Łódź
PO
wybory 2015

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
2019
kandydat na posła, Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, Piotrków Trybunalski, liczba głosów: 16 357
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej wybory.gov.pl
od 5.12.2018
Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, wiceprzewodniczący, Warszawa
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
12.11.2015 – 4.12.2018
Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek, wiceprzewodniczący, Warszawa
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
Pokaż więcej