Ruszamy z cyklem Krótka piłka. Niedługo zadamy posłom i posłankom kilka pytań. Tym razem skupimy się na temacie zdrowia psychicznego i problemów w psychiatrii dziecięcej. Dlaczego właśnie teraz?
Czytaj całość29 marca Polska 2050 zaprezentowała strategię energetyczną, która zakłada dekarbonizację gospodarki do 2040 r. i osiągnięcie neutralności klimatycznej dekadę później. Sprawdziliśmy jak te założenia mają się do poglądów piątki parlamentarzystów Szymona Hołowni.
Czytaj całośćOpozycja pyta premiera o afery oraz budżet unijny, a Zjednoczona Prawica przegrywa głosowania dotyczące podatków i dzieli się w w sprawie konwencji stambulskiej.
Czytaj całośćNajmniej o poglądach posłów w wyborach mogli dowiedzieć się wyborcy z Podkarpacia, najwięcej – z Wrocławia i Warszawy. Śledząc sejmowe głosowania przyglądamy się deklaracjom polityków. Dzisiaj policzyliśmy, w których klubach i w których okręgach najtrudniej o deklaracje poglądów polityków.
Czytaj całość13 marca weszła w życie nowelizacja ustawy o drogach publicznych. Od teraz straż miejska ma nowe uprawnienie – będzie kontrolować wagę ciężarówek.
Czytaj całośćChoć ich polityczne drogi i doświadczenie były odmienne, 132 kandydatkom udało się wywalczyć w wyborach w 2019 r. mandat poselski. Posłanki mają w większości wykształcenie wyższe, często składają interpelacje, pracują raczej w „miękkich” komisjach. Co jeszcze wiemy o kobietach w Sejmie IX kadencji?
Czytaj całośćA przynajmniej takie są prognozy dla rozwoju branży morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. A to wszystko dzięki obowiązującej od 18 lutego ustawie, która ma ją promować i wprowadza dwustopniowy system wsparcia inwestycji.
Czytaj całość„Media i część opozycji postanowiły zaatakować nie tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości, ale przede wszystkim pewien etos” – tak zaczął swoje przemówienie dotyczące przestępstw na VAT premier Morawiecki. Oprócz tego jedno posiedzenie wystarczyło, aby Sejm uchwalił zmiany w sądownictwie, do których uwagi miało nawet sejmowe Biuro Legislacyjne.
Czytaj całośćRok temu obywatele zgłosili w Warszawie ok. 1600 zgromadzeń. Warszawiacy wychodzili na ulice m.in. przeciwko ustawie 447 (16 razy), w obronie praw zwierząt i przeciwko tzw. piątce dla zwierząt (59 razy) oraz by wesprzeć Białoruś (34 razy). Przeanalizowaliśmy jakie powody wypychały Polaków na demonstracje mimo pandemicznych obostrzeń.
Czytaj całość