1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

PE: Nowe podatki od paliw i biletów lotniczych

Pomoc finansowa dla Syrii, analiza wzrostu gospodarczego na rok 2016 i głosowanie nad prawem wyborczym – wszystko dziś na minisesji PE w Brukseli.

Czytaj całość

Spotkanie "Wymyślanie Polski od nowa"

Przed pierwszymi posiedzeniami Sejmu i Senatu Pracownia Duży Pokój, Stowarzyszenie Rozwój w Biały Dzień i MamPrawoWiedziec.pl zapraszają na pokaz pierwszego odcinka filmu dokumentalnego Bolesława Sulika „W Solidarności" (1990; 50 min.) oraz dyskusję z udziałem marszałka seniora Kornela Morawieckiego.

Czytaj całość

PE: Ostateczne głosowanie nad roamingiem

Na trzydniowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego (26-29 października) posłowie zajmą się migracjami, roamingiem, reformą prawa wyborczego i kupowaniem wycieczek przez internet.

Czytaj całość

Baseny, centra handlowe, "Majami". Gdzie pójdziemy głosować w niedzielę?

Jeśli nie wiesz, gdzie jest twój lokal do głosowania, szukaj przede wszystkim szkół – w wielu z nich staną wkrótce urny wyborcze. Możesz je także znaleźć w zupełnie nieoczekiwanych miejscach.

Czytaj całość

Debata: Media publiczne będą finansowane z budżetu

Zmiany w mediach publicznych, sytuacja artystów, brak kultury w Polsce powiatowej i ustawa o książce – kandydaci do parlamentu przedstawili swoje propozycje w debacie „Kultura w Polsce 2015–2019”.

Czytaj całość

Debata "Kultura w Polsce 2015-2019": Anusz, Czeszejko-Sochacka, Gadzinowski, Mieszkowski, Sellin, Waglowski...

Jak się zmienią media publiczne i jak będą finansowane? Jak zarządzać instytucjami kultury? Czy państwo ochroni wolność twórczą? Jaką część budżetu przeznaczać na kulturę?

Czytaj całość

Sejm: Na koniec wybiorą sędziów TK

Porządek obrad ostatniego posiedzenia Sejmu w tej kadencji mieści się w pięciu punktach. Jednak może on zostać rozszerzony o blisko 50 kolejnych.

Czytaj całość

PE: O uchodźcach, Volkswagenie i Bolesławcu

Dziś wieczorem zaczyna się seria debat w sprawie uchodźców z udziałem przywódców państw i rządów Unii Europejskiej oraz jej instytucji. Obrady potrwają do czwartku 8 października.

Czytaj całość

MamPrawoWiedziec.pl rozsyła kwestionariusz kandydatom do parlamentu

1425 kandydatów do Sejmu i Senatu otrzymało dziś e-mail z prośbą o wypełnienie kwestionariusza z pytaniami o ich doświadczenie i poglądy. Nad pytaniami pracowało kilkudziesięciu ekspertów. Teraz czas na pracę kandydatów.

Czytaj całość

Emerytury Dudy. Jak daleko obietnicom do przepisów?

Prezydent miał trudności z włożeniem do ustawy emerytalnej wszystkich kampanijnych obietnic.

Czytaj całość

Sejm: Zmiany w zatrudnianiu młodych

Legitymacje dla niepełnosprawnych, zrównanie praw w świadczeniach rodzinnych oraz zmiany w pozyskiwaniu samochodu zastępczego. Zaczyna się przedostatnie w tej kadencji posiedzenie Sejmu (23-25 września).

Czytaj całość

Kto pracuje w komisjach wyborczych?

Aby przeprowadzić wybory - zorganizować lokale wyborcze, wydawać wyborcom karty, policzyć głosy - potrzebna jest armia ludzi, których za każdym razem trzeba wybrać, przeszkolić i wypłacić im wynagrodzenie.

Czytaj całość

PE: Pilne decyzje w sprawie uchodźców

Jean-Claude Juncker w swoim orędziu o stanie Unii Europejskiej wezwał do „śmiałego, skoordynowanego działania” w sprawie uchodźców przybywających do Europy. Dzisiejsza debata w europarlamencie ma być odpowiedzią na to wezwanie.

Czytaj całość

Posłowie powinni przyciągać cudzoziemców

Parlamentarzyści powtarzają zasłyszane slogany, nie rozumieją mechanizmów migracji, nie mają wiedzy o państwach pochodzenia uchodźców, nie znają przepisów polskiego czy unijnego prawa.

Czytaj całość

Sejm: Trzy projekty obywatelskie

Zaprzysiężenie nowych posłów, łatwiejszy dostęp do kont bankowych zmarłego i walka z aborcją. Rozpoczęło się powakacyjne posiedzenie Sejmu (9–11 września).

Czytaj całość

PE: O stanie Unii i jej największym problemie

Europosłowie wracają do pracy. Tematem głównej debaty najbliższego posiedzenia (7–10 września) będzie stan Unii Europejskiej.

Czytaj całość

Referendum. JOW - co to znaczy?

„Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?” – tak brzmi pierwsze z referendalnych pytań. 6 września Polacy pójdą do urn.

Czytaj całość

Jak trwale rozwijać Polskę samorządową?

Redaktor naczelny portalu Gorlice i Okolice Marek Rysiewicz napisał, że samorząd jest "instytucją na poły mafijną", więc działania edukacyjne z nim związane nie mają sensu. Odpowiadamy

Czytaj całość

Jak rozliczyć radnych w 10 krokach

Obywatele mają prawo do kontrolowania lokalnych władz. MamPrawoWiedziec.pl radzi, jak to robić skutecznie i w ciekawy sposób.

Czytaj całość

Smog pierwszym testem Andrzeja Dudy?

Co z tzw. ustawą antysmogową zrobi Andrzej Duda, prezydent z Krakowa, jednego z najbardziej zanieczyszczonych miast Europy?

Czytaj całość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42