1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

Sejm: Co się zmieni w TK i służbie cywilnej?

PiS chce zakończyć spór o Trybunał Konstytucyjny przyjęciem tzw. ustawy naprawczej. Zebrała ona jednak negatywne opinie Sądu Najwyższego, Krajowej Rady Sądownictwa i Naczelnej Rady Adwokackiej.

Czytaj całość

Sejm: podatek bankowy - stracą klienci?

Na zaczynającym się dziś piątym posiedzeniu Sejmu posłowie będą obradować nad ustawą o tzw. podatku bankowym i trzema projektami ustaw o jednorazowym dodatku finansowym dla emerytów.

Czytaj całość

PE: Debaty o Polsce nie będzie, o Węgrzech tak

Parlament Europejski spotyka się na ostatniej w tym roku sesji plenarnej (14-17 grudnia). Część posłów apeluje o bardziej polityczną postawę wobec rządów Viktora Orbána.

Czytaj całość

Sejm: PiS odwróci niepopularną reformę PO

PiS realizuje zapowiedzi z ostatnich kampanii wyborczych. Na czwartym posiedzeniu Sejmu (9-10 grudnia) zacznie prace nad obniżeniem wieku emerytalnego, wydłużeniem okresów przedawnień i tzw. pakietem demokratycznym.

Czytaj całość

Najbogatszy Petru, Kukiz z największym kredytem

Na początku kadencji Sejmu posłowie złożyli oświadczenia majątkowe. Co w nich podali?

Czytaj całość

Ile jest debaty w debacie przedwyborczej?

W dniach 4-5 grudnia Instytut Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego organizuje konferencję naukową „20 lat polskich telewizyjnych debat przedwyborczych”.

Czytaj całość

PE: Europosłowie chcą zakazu tworzenia wysypisk

2 grudnia po południu odbywa się jednodniowa minisesja Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Co z kontrolą praworządności na Węgrzech? Czy będzie można składać skargi na funkcjonariuszy Fronteksu?

Czytaj całość

Sejm: O której godzinie PiS wybierze sędziów TK?

W ubiegłym tygodniu posłowie oraz opinia publiczna dowiadywali się o zmianach w porządku obrad Sejmu na 45 minut przed ich rozpoczęciem. Co już wiemy o trzecim posiedzeniu (2 i 3 grudnia)?

Czytaj całość

Sejm: PiS przeciw patologicznym odprawom

Drugie posiedzenie Sejmu planowane jest na 25 i 26 listopada. Posłowie mają pracować nad trzema ustawami, jedna z nich idzie przez Sejm ekspresowo.

Czytaj całość

PE: Więcej polityki społecznej to mniej dzieci w biedzie

Sytuacja po zamachach w Paryżu, walka z radykalizmem i współpraca między państwami w zwalczaniu terroryzmu to główne punkty rozpoczynającej się sesji plenarnej PE. Obrady potrwają do 26 listopada.

Czytaj całość

Przemówienie programowe premier Beaty Szydło

Dla rządu Rzeczypospolitej rzeczą nadrzędną jest bezpieczeństwo Polek i Polaków – powiedziała w exposé prezes Rady Ministrów Beata Szydło 18 listopada 2015 r. w Sejmie.

Czytaj całość

Parlament zaczyna prace. Kim są nowi posłowie i senatorzy?

Na 12 listopada prezydent Andrzej Duda zwołał pierwsze posiedzenie Sejmu VIII kadencji. Kto zostanie marszałkiem, kim będą wicemarszałkowie? Jaki będzie skład obu izb parlamentu?

Czytaj całość

PE: Nowe podatki od paliw i biletów lotniczych

Pomoc finansowa dla Syrii, analiza wzrostu gospodarczego na rok 2016 i głosowanie nad prawem wyborczym – wszystko dziś na minisesji PE w Brukseli.

Czytaj całość

Spotkanie "Wymyślanie Polski od nowa"

Przed pierwszymi posiedzeniami Sejmu i Senatu Pracownia Duży Pokój, Stowarzyszenie Rozwój w Biały Dzień i MamPrawoWiedziec.pl zapraszają na pokaz pierwszego odcinka filmu dokumentalnego Bolesława Sulika „W Solidarności" (1990; 50 min.) oraz dyskusję z udziałem marszałka seniora Kornela Morawieckiego.

Czytaj całość

PE: Ostateczne głosowanie nad roamingiem

Na trzydniowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego (26-29 października) posłowie zajmą się migracjami, roamingiem, reformą prawa wyborczego i kupowaniem wycieczek przez internet.

Czytaj całość

Baseny, centra handlowe, "Majami". Gdzie pójdziemy głosować w niedzielę?

Jeśli nie wiesz, gdzie jest twój lokal do głosowania, szukaj przede wszystkim szkół – w wielu z nich staną wkrótce urny wyborcze. Możesz je także znaleźć w zupełnie nieoczekiwanych miejscach.

Czytaj całość

Debata: Media publiczne będą finansowane z budżetu

Zmiany w mediach publicznych, sytuacja artystów, brak kultury w Polsce powiatowej i ustawa o książce – kandydaci do parlamentu przedstawili swoje propozycje w debacie „Kultura w Polsce 2015–2019”.

Czytaj całość

Debata "Kultura w Polsce 2015-2019": Anusz, Czeszejko-Sochacka, Gadzinowski, Mieszkowski, Sellin, Waglowski...

Jak się zmienią media publiczne i jak będą finansowane? Jak zarządzać instytucjami kultury? Czy państwo ochroni wolność twórczą? Jaką część budżetu przeznaczać na kulturę?

Czytaj całość

Sejm: Na koniec wybiorą sędziów TK

Porządek obrad ostatniego posiedzenia Sejmu w tej kadencji mieści się w pięciu punktach. Jednak może on zostać rozszerzony o blisko 50 kolejnych.

Czytaj całość

PE: O uchodźcach, Volkswagenie i Bolesławcu

Dziś wieczorem zaczyna się seria debat w sprawie uchodźców z udziałem przywódców państw i rządów Unii Europejskiej oraz jej instytucji. Obrady potrwają do czwartku 8 października.

Czytaj całość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38