Zmiany w prawie dotyczą głównie hurtowni leków i aptek.
Czytaj całośćJeśli wszyscy wybrani europosłowie obejmą mandaty, to w Parlamencie Europejskim Polskę reprezentować będzie rekordowa liczba byłych premierów.
Czytaj całośćZestawiliśmy odpowiedzi kandydatów na 5 pytań z naszego quizu wyborczego, w którym pytamy przede wszystkim o sprawy najbliższe obywatelom: bezpieczeństwo w internecie, walka z zanieczyszczeniem środowiska czy zmiany na unijnym rynku pracy.
Czytaj całośćUrzędy i samorządy muszą dostosować swoje portale i aplikacje mobilne do nowych wymogów.
Czytaj całośćPrzestępstwa pedofilskie nie będą się przedawniać (obecnie przedawnienie następuje po 20 latach, a przy trwającym postępowaniu po 30). Rząd proponuje podwyższenie granicy wieku ofiary pedofilii z 15 do 16 lat.
Czytaj całośćDodatki finansowe dla inwalidów wojennych i zmiany dotyczące sieci 5G.
Czytaj całośćZmiany w ordynacji do Parlamentu Europejskiego, zmiany dot. wystawiania mandatów oraz obowiązkowe e-kasy fiskalne dla wybranych przedsiębiorców.
Czytaj całośćZagranicznym absolwentom polskich uczelni oraz naukowcom, którzy prowadzili w Polsce badania będzie łatwiej zostać w kraju.
Czytaj całośćElektroniczne faktury w zamówieniach publicznych oraz dodatkowe wymogi dla osób ubiegających się o mieszkania komunalne.
Czytaj całośćPoseł do Parlamentu Europejskiego otrzymuje co miesiąc 6 710 EUR netto (28 789 zł) – znacznie więcej niż poseł (ok. 6,5 tys. zł), a nawet prezydent RP (ok. 14 tys. zł). Zapytaliśmy europosłów, jak oceniają wysokość swoich zarobków. Większość polityków chciałaby nadal zarabiać tyle, co obecnie.
Czytaj całość