Informacje ogólne

Data i miejsce urodzenia: 1949-02-01, Gdynia
Zawód: nauczyciel akademicki
Wykształcenie: wyższe
Profesor nauk ekonomicznych, publicystka. Ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim. Po studiach pracowała na tej uczelni, a w 1996 otrzymała tytuł profesora nauk ekonomicznych.Publikuje teksty w czasopismach lewicowych i antyklerykalnych. Od 1975 do rozwiązania była członkinią PZPR. W 1980... wstąpiła do NSZZ "Solidarność", opuściła ją w 1995. Od 2005 do 2008 pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jest członkinią Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i prezesem gdyńskiego oddziału tej organizacji. Przez dwie kadencje zasiadała w Krajowej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach przy Komitecie Badań Naukowych. Posłanka IV, V i VI kadencji Sejmu, w latach 2009-2014 posłanka do Parlamentu Europejskiego, członkini partii SLD.
Czytaj więcej
Zwiń

Artykuły

29.03.2025, Rekordowa liczba chętnych na prezydencki fotel

…Polskę”, a startując w wyborach prezydenckich chce „budować społeczność Polaków w oparciu o zgodę i porozumienie”. Joanna Senyszyn (złożyła podpisy poparcia, czeka na zatwierdzenie przez PKW) Profesorka nauk ekonomicznych, nauczycielka akademicka, autorka książek, publicystka i…

19.02.2025, Kandydaci na kandydatów, czyli kto chce zostać prezydentem?

…obecnie przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa, wcześniej OPZZ). Przez lata związana z SLD, wieloletnia posłanka  Joanna Senyszyn   to jedna z najbarwniejszych postaci dawnego Sojuszu. Sama opisuje się jako „kobieta, która się Kościołowi nie…

11.02.2025, Raport z kampanii (3-9 lutego)

…r. i samorządowych w 2024 r. Dominika Jasińska – mediatorka i trenerka Porozumienia Bez Przemocy.  Joanna Senyszyn  – profesorka nauk ekonomicznych, publicystka; była posłanka i europosłanka z ramienia SLD, którego była wiceprzewodniczącą. Sejm w kampanii…

Wyniki 1–3 z 12
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4

Kwestionariusze

KRÓTKA PIŁKA
Szczepienia (2022)

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pan poglądom? Szczepienia przeciw Covid-19 powinny być:
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Obowiązkowe dla wszystkich dorosłych Polaków (dorośli – powyżej 18 r.ż., pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
  2. Obowiązkowe dla wybranych grup zawodowych (pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
  3. Dobrowolne – tylko dla osób, które chcą z nich skorzystać
  4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy osobom, które otrzymały pełny cykl szczepień złożony z 2 dawek, powinny przysługiwać ułatwienia w dostępie do wybranych usług i/lub ulg?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Tak
  2. Nie
  3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Prosimy o wskazanie, ułatwienia w dostępie do jakich usług i/lub ulg powinny przysługiwać osobom zaszczepionym. Pytanie otwarte, obowiązkowe.
Tylko zaszczepieni powinni mieć wstęp do restauracji, kawiarni, kin, teatrów, srodków komunikacji publicznej (PKP, PKS, miejski transport) na imprezy sportowe,
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KWESTIONARIUSZ
Migracje. Kryzys na granicy (2021)

Od sierpnia 2021 r. mamy do czynienia z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Reżim Aleksandra Łukaszenki uczestniczy w sprowadzaniu cudzoziemców na granicę, prowokuje akcje zaczepne wobec polskich służb. W Polsce dochodzi do przekroczeń zielonej granicy, kilkunastu cudzoziemców zmarło. Poniżej wymieniliśmy działania, jakie można wprowadzić w związku z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy. Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie wymienionych rozwiązań? Prosimy o wybranie wszystkich odpowiedzi, z którymi Pan/Pani się zgadza.
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Należy jak najszybciej postawić mur na granicy z Białorusią.
Należy odstawiać cudzoziemców na granicę z Białorusią, w razie potrzeby z zastosowaniem przymusu.
Władze polskie powinny pozwolić na działanie organizacji humanitarnych i pracowników służb medycznych w strefie stanu wyjątkowego.
Rząd powinien wprowadzić rozwiązanie zaproponowane przez Episkopat Polski, polegające na utworzeniu mostu humanitarnego.
Należy zaprzestać wyrzucania ludzi do lasu i zmuszania ich do ponownego niezgodnego z przepisami przekroczenia granicy z Białorusią.
Cudzoziemiec powinien mieć prawo wystąpić o ochronę międzynarodową (a jeśli odmówi, być odesłany do kraju pochodzenia). W międzyczasie należy zapewnić cudzoziemcom zakwaterowanie i adekwatną pomoc (np. medyczną, prawną).
Należy dopuścić media polskie i zagraniczne na teren objęty obecnie stanem wyjątkowym.
Po wygaśnięciu stanu wyjątkowego, jeśli kryzys na granicy nie ulegnie zmianie, należy utrzymać ograniczenie dostępu do strefy przygranicznej.
Należy otworzyć nowy ośrodek recepcyjny dla cudzoziemców przy granicy z Białorusią.
Rząd powinien przygotować się na przewidywaną zmianę ruchu migracyjnego i zabezpieczyć granicę Polski z Ukrainą.
Czy osoby, które niezgodnie z przepisami przekroczyły granicę, powinny mieć prawo złożyć w Polsce wniosek o ochronę międzynarodową? Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Tak, Polska powinna odpowiedzialnie reagować na prowokacje Aleksandra Łukaszenki i jednocześnie działać z poszanowaniem praw człowieka.
B. Nie, ponieważ obecne przekraczanie przez cudzoziemców wschodniej granicy to element prowokacji politycznej wymierzonej przeciwko Polsce i UE.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. zdecydowanie A
  2. raczej A
  3. zdecydowanie B
  4. raczej B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jakie działania polityczne i dyplomatyczne powinny być podejmowane przez Polskę w związku z kryzysem rozgrywającym się na granicy polsko-białoruskiej? Prosimy o wybranie maksymalnie trzech działań, które uważa Pan/Pani za priorytetowe.
  1. Polska powinna prowadzić rozmowy z Aleksandrem Łukaszenką i naciskać na zamknięcie szlaku migracyjnego przez Białoruś.
  2. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić działania dyplomatyczne w krajach, z których startują samoloty przewożące cudzoziemców do Białorusi.
  3. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić intensywną kampanię informacyjną w państwach, z których pochodzą cudzoziemcy, zniechęcającą do podróży „szlakiem Łukaszenki”.
  4. Polska powinna zamknąć granicę polsko-białoruską, blokując wymianę handlową, nawet za cenę naruszenia interesu przedsiębiorców.
  5. Potrzebujemy obecności Fronteksu na naszym wschodnim pasie przygranicznym.
  6. Polska powinna uruchomić art. 4 traktatu NATO. (“Strony będą się wspólnie konsultowały, ilekroć - zdaniem którejkolwiek z nich - zagrożone będą: integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron”).
  7. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KRÓTKA PIŁKA
Edukacja w Polsce (2021)

Czego Pani/Pana zdaniem przede wszystkim powinna uczyć szkoła?
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
  1. Przygotowywać przyszłych absolwentów do funkcjonowania na rynku pracy.
  2. Uczyć umiejętności zdobywania wiedzy i krytycznego myślenia.
  3. Kształtować postawy i upowszechniać wspólne wartości.
  4. Wyrównywać szanse edukacyjne i życiowe uczniów.
  5. Rozwijać umiejętności społeczne, np. komunikację i pracę zespołową.
  6. Uczyć dbania o dobrostan emocjonalny i radzenia sobie ze stresem.
  7. Uczyć o wyzwaniach XXI wieku (np. klimatycznym, technologicznym, zdrowotnym).
  8. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jakie postawy powinna kształtować szkoła? Jakie wartości upowszechniać?
Postawy empatii, solidarności, odpowiedzialności za siebie, innych, środowisko Wartości: katalog praw człowieka
Poniżej wymieniliśmy główne postulaty dotyczące zmian w oświacie obecne w debacie publicznej. Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie wymienionych rozwiązań?
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Należy wprowadzić obowiązek przedszkolny dla pięciolatków.
Należy wprowadzać rozwiązania korzystne dla tworzenia i prowadzenia małych szkół.
Podstawa programowa powinna być zredukowana i nastawiona na rozwój kompetencji kluczowych, a nie szczegółowe wiadomości.
Samorządy powinny mieć większy niż obecnie wpływ na program nauczania na swoim terenie.
Należy wrócić do trzystopniowego systemu edukacji (powrót gimnazjów).
Rolą kuratora powinno być wspieranie szkoły w przeprowadzaniu wewnętrznej ewaluacji i poprawie jakości działań, a nie kontrola pracy szkoły.
Szkoły niepubliczne nie powinny otrzymywać dofinansowania ze środków publicznych.
Pracodawcy powinni w większym niż obecnie stopniu finansować edukację zawodową.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KRÓTKA PIŁKA
Zdrowie psychiczne w Polsce (2021)

Pandemia spowodowała kryzys w szeregu obszarów funkcjonowania państwa i gospodarki. Poniżej wymieniliśmy obszary szczególnie dotknięte przez skutki COVID-19.
Prosimy wybrać te, które według Pani/Pana wymagają strategicznych rozwiązań w Polsce: Prosimy wybrać maksymalnie trzy odpowiedzi
  1. przeciążenie sądownictwa
  2. ochrona zdrowia psychicznego
  3. powrót do szkół po okresie edukacji zdalnej
  4. branże gospodarki szczególnie dotknięte przez lockdown
  5. bezpieczeństwo na rynku pracy
  6. system ochrony zdrowia
  7. działanie instytucji kultury
  8. finanse samorządów
  9. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Prosimy o uzasadnienie: W przypadku wybrania odpowiedzi 4, prosimy o wymienienie branży gospodarki.
Gastronomia, hotelarstwo, turystyka.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi:
W zasadzie wszystkie wymienione obszary wymagają rozwiązań strategicznych.
W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia (ok. 630 tys.) wymaga pomocy systemu lecznictwa psychologicznego i/lub psychiatrycznego (NIK, 2020 r.). Poniżej wymieniliśmy propozycje działań mogących poprawić stan ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Prosimy o wybranie propozycji, za których wprowadzeniem głosowałaby Pani/głosowałby Pan w pierwszej kolejności:
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
  1. zatrudnienie psychologa w każdej szkole
  2. szkolenia dla nauczycieli z przeciwdziałania i wykrywania oznak przemocy i dyskryminacji oraz postępowania z osobami w kryzysie
  3. włączenie tematyki zdrowia psychicznego do programów nauczania
  4. zmiany w systemie kształcenia lekarzy pediatrów w kierunku wczesnego wykrywania nieprawidłowości w zachowaniu/rozwoju psychicznym dziecka
  5. szkolenia dla pracowników socjalnych ze wstępnej diagnozy kryzysów psychicznych
  6. szkolenia z wiedzy o zdrowiu psychicznym skierowane do rodziców
  7. zapewnienie finansowania ogólnopolskiego telefonu zaufania w trybie całodobowym
  8. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi:
Dodałabym jeszcze zapewnienie finansowania ogólnoeuropejskiego, bo taki jest, a nie ogólnopolskiego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. PiS zlikwidował jego finansowanie z budżetu i funkcjonuje tylko dzięki darowiznom.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2019)

Czego Pani/Pana zdaniem przede wszystkim powinna uczyć szkoła?
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
  1. Przygotowywać przyszłych absolwentów do funkcjonowania na rynku pracy.
  2. Uczyć umiejętności zdobywania wiedzy i krytycznego myślenia.
  3. Kształtować postawy i upowszechniać wspólne wartości.
  4. Wyrównywać szanse życiowe uczniów.
  5. Rozwijać umiejętności społeczne, np. komunikację i pracę w grupie.
  6. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jakie postawy powinna kształtować szkoła? Jakie wartości upowszechniać?
Uczciwość, prawdomówność, asertywność, dąźenie do wiedzy i prawdy
Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Lepiej wykształcone społeczeństwo to gwarancja rozwoju państwa – należy dążyć do tego, by jak najwięcej osób uzyskiwało wykształcenie wyższe.
B. Powszechność wyższego wykształcenia obniża jego jakość – należy rozwijać ofertę kształcenia zawodowego, a wykształcenie akademickie zapewniać wyłącznie uczniom o najlepszych predyspozycjach.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi na pytanie.
Raczej, pomiewaź kształcenie zawodowe teź jest waźne.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2015)

Kwestionariusz przed wyborami

Czy zgadza się Pani/ Pan z poniższym stwierdzeniem?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
W ciągu nadchodzącej kadencji parlamentu należy wprowadzić zmiany w Konstytucji RP.
Poniżej wymienione są dwa kierunki zmian w ustroju politycznym Polski. Która z poniższych opinii jest bliższa Pani/ Pana poglądom?
A. W Polsce powinien funkcjonować jeden ośrodek władzy na szczeblu centralnym.
B. W Polsce powinny funkcjonować dwa ośrodki władzy wykonawczej na szczeblu centralnym.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Zdecydowanie A Raczej A Raczej B Zdecydowanie B Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Prosimy o wskazanie, który z ośrodków władzy wykonawczej wybiera Pani/ Pan jako ważniejszy lub lepiej wyposażony w instrumenty służące sprawnemu kierowaniu państwem i gwarancjom praw obywateli?
Rząd
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory do Parlamentu Europejskiego (2014)

Który z wymienionych poglądów jest najbliższy Pani/ Pana opinii:
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Unia Europejska powinna zmierzać w kierunku federacji, czyli wspólnego państwa europejskiego.*
  2. Unia Europejska powinna zmierzać w kierunku związku suwerennych państw opartego na umowach gospodarczych.
  3. Unia Europejska powinna się rozwiązać.
  4. Nie ma potrzeby wprowadzania zmian w obecnym systemie funkcjonowania Unii Europejskiej.
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Poniżej przedstawiliśmy rozwiązania, których wprowadzenie wymaga zmiany traktatów europejskich. Które z niżej wymienionych kwestii wymagających zmiany traktatów należy podjąć?
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
  1. Przewodniczący Komisji Europejskiej powinien być wybierany w wyborach bezpośrednich przez obywateli UE.*
  2. Parlament Europejski powinien mieć możliwość zgłaszania projektów nowego prawa bez pośrednictwa Komisji Europejskiej.
  3. Parlament Europejski powinien mieć prawo odwołania konkretnego komisarza bez konieczności odwoływania całego składu Komisji Europejskiej.
  4. W wyborach do Parlamentu Europejskiego obok list narodowych powinna istnieć ogólnoeuropejska lista kandydatów, na których mogliby oddać swój głos wszyscy obywatele UE.*
  5. Państwa członkowskie powinny mieć możliwość wybierania zasad i polityk unijnych, które chcą realizować w ramach Wspólnoty i rezygnacji z tych zasad i polityk, które uważają za niekorzystne (np. swobodny przepływ osób i kapitału, polityka klimatyczna).
  6. Żadna z powyższych kwestii nie powinna być przedmiotem dyskusji w nadchodzącej kadencji Parlamentu Europejskiego.
  7. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Obecnie Unia Europejska nie ma prawa do tworzenia przepisów w kwestiach światopoglądowych i etycznych. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/ Pana poglądom? *
A. Powinno się zmierzać do ujednolicania na poziomie europejskim prawnych regulacji dotyczących kwestii światopoglądowych i etycznych.
B. Regulacje prawne dotyczące kwestii światopoglądowych i etycznych powinny pozostać wewnętrznymi sprawami państw narodowych.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Zdecydowanie A. Raczej A. Raczej B. Zdecydowanie B. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Oświadczenia majątkowe

Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Joanna
Nazwisko: Senyszyn
Data urodzenia: 1949-02-01
Miejsce urodzenia: Gdynia
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: emerytka
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 499 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 523 050 EUR

Kwota: 12 700 USD

Kwota: 2253 GBP

Papiery wartościowe
Nazwa: FTIF Franklin European Total Return, FF European Dynamic Growth Fund
Pełna kwota: 371 191 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 130 m2
Wartość domu: 525 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność w 3/4 części na podstawie dziedziczenia
Uwagi: wartość udziału
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 52 m2
Wartość: 180 000 EUR

Powierzchnia: 56 m2
Wartość: 281 958 PLN
Tytuł prawny: wraz z udziałem 5639/2208015 w części wspólnej, własność hipoteczna

3. Gospodarstwo rolne
Rodzaj: rola, pastwisko, las, nieużytki
Powierzchnia działki: 1,1038 ha
Rodzaj zabudowy: dom mieszkalny
Tytuł prawny: współwłasność w 1/2 części
Uwagi: plus 0,13 ha drogi wspólnej 1/2 części 14 685 PLN + wartość domu 87 000 PLN
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: mieszkanie
Powierzchnia
Powierzchnia lokalu: 80 m2
Wartość: 150 000 PLN
Uwagi: udział 346/10000 w nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym

Rodzaj: mieszkanie na wynajem
Powierzchnia
Powierzchnia lokalu: 49 m2
Uwagi: udział wynoszący 1/2 części; łączna wartość udziału w 2 mieszkaniach na wynajem łącznie z garażami 150 000 PLN

Rodzaj: mieszkanie na wynajem
Powierzchnia
Powierzchnia lokalu: 32 m2
Uwagi: udział wynoszący 1/2 części; łączna wartość udziału w 2 mieszkaniach na wynajem łącznie z garażami 150 000 PLN

Rodzaj: lokal użytkowy
Powierzchnia
Powierzchnia lokalu: 46 m2
Uwagi: udział wynoszący 1/2 części; łączna wartość udziału w 2 lokalach użytkowych 46 m2 i 36 m2 70 000 PLN

Rodzaj: lokal użytkowy
Powierzchnia
Powierzchnia lokalu: 36 m2
Uwagi: udział wynoszący 1/2 części; łączna wartość udziału w 2 lokalach użytkowych 46 m2 i 36 m2 70 000 PLN

Rodzaj: mieszkanie i miejsce garażowe
Powierzchnia
Powierzchnia lokalu: 50 m2
Wartość: 270 000 PLN
Uwagi: udział wynoszący 1/2 części; podano wartość udziału wraz z miejscem garażowym

Rodzaj: lokal użytkowy
Powierzchnia
Powierzchnia lokalu: 42 m2
Wartość: 168 360 PLN

VII. Działalność gospodarcza
2. Zarządzanie działalnością gospodarczą lub...
Działalność zarządzana osobiście
Nazwa i forma prawna: spółka Do-Cent, która w 2018 r. ani w 2019 r. nie prowadziła działalności gospodarczej
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: wynagrodzenie ze stosunku pracy (Uniwersytet Gdański)
Kwota: 107 746,87 PLN
Uwagi: w 2018 r.

Opis: prawa autorskie
Kwota: 21 800,50 PLN
Uwagi: w 2018 r.

Opis: świadczenie emerytalne z PE
Kwota: 18 084,60 EUR
Uwagi: w 2018 r.

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód
Marka: Nissan
Model: Murano
Rok produkcji: 2012
Wartość: 52 000 PLN

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód
Marka: Mitsubishi
Model: Outlander
Rok produkcji: 2011
Wartość: 44 000 PLN

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód
Marka: Fiat
Model: Ducato
Rok produkcji: 2012
Wartość: 17 000 PLN
Uwagi: (w 1/2 części)

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-11-06
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: europoseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Joanna
Nazwisko: Senyszyn
Nazwisko panieńskie: Raulin
Data urodzenia: 1949-02-01
Miejsce urodzenia: Gdynia
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych
Stanowisko lub funkcja: profesor zwyczajny

Miejsce zatrudnienia: Parlament Europejski
Stanowisko lub funkcja: deputowana

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 95 000 PLN
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 273 500 EUR

Kwota: 800 USD

Kwota: 253 GBP

Papiery wartościowe
Nazwa: Pioneer
Pełna kwota: 222 011 PLN

Nazwa: BGŻ [nieczytelne]
Pełna kwota: 126 699 EUR

Nazwa: FTIF
Pełna kwota: 202 678 PLN

Nazwa: INGSFIO
Pełna kwota: 219 897 PLN

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 130 m2
Wartość domu: 525 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność w 3/4 części na podstawie dziedziczenia
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 79,3 m2
Wartość: 50 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność w 1/6 części

Powierzchnia: 52 m2
Wartość: 180 000 EUR

3. Gospodarstwo rolne
Rodzaj: rola, pastwisko, las, nieużytki
Powierzchnia działki: 1,1038 ha
Rodzaj zabudowy: dom mieszkalny
Tytuł prawny: współwłasność w 1/2 części
Uwagi: plus 0,13 ha drogi wspólnej 1/2 części 14 685 PLN + 87 000 PLN
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: mieszkanie
Powierzchnia
Powierzchnia lokalu: 80 m2
Wartość: 150 000 PLN
Uwagi: udział 346/10000 w nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym

Rodzaj: mieszkanie na wynajem
Powierzchnia
Powierzchnia lokalu: 49 m2
Uwagi: udział wynoszący 1/2 części; łączna wartość udziału w 3 mieszkaniach na wynajem 220 000 PLN

Rodzaj: mieszkanie na wynajem
Powierzchnia
Powierzchnia lokalu: 50 m2
Uwagi: udział wynoszący 1/2 części; łączna wartość udziału w 3 mieszkaniach na wynajem 220 000 PLN

Rodzaj: mieszkanie na wynajem
Powierzchnia
Powierzchnia lokalu: 32 m2
Uwagi: udział wynoszący 1/2 części; łączna wartość udziału w 3 mieszkaniach na wynajem 220 000 PLN

Rodzaj: lokal użytkowy
Powierzchnia
Powierzchnia lokalu: 46 m2
Uwagi: udział wynoszący 1/2 części; łączna wartość udziału w 2 lokalach użytkowych 80 000 PLN

Rodzaj: lokal użytkowy
Powierzchnia
Powierzchnia lokalu: 36 m2
Uwagi: udział wynoszący 1/2 części; łączna wartość udziału w 3 mieszkaniach na wynajem 220 000 PLN

Rodzaj: mieszkanie i miejsce garażowe
Powierzchnia
Powierzchnia lokalu: 50 m2
Wartość: 270 000 PLN
Uwagi: udział wynoszący 1/2 części; podano wartość udziału

Rodzaj: 3 garaże
Wartość: 30 000 PLN
Uwagi: udział w 1/2 części podano wartość udziału

VII. Działalność gospodarcza
2. Zarządzanie działalnością gospodarczą lub...
Działalność zarządzana osobiście
Nazwa i forma prawna: spółka DO-Cent, która w 2014 r. nie prowadziła działalności gospodarczej
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Wynagrodzenie ze stosunku pracy (UG) styczeń - marzec 2014
Kwota: 37 159,21 PLN

Opis: Prawa autorskie styczeń - marzec 2014
Kwota: 9891,00 PLN

Opis: Wynagorodzenie z tytułu mandatu z PE (TBA) styczeń - marzec 2014
Kwota: 23 870,61 EUR

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód
Marka: Nissan
Model: Murano
Rok produkcji: 2011

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód
Marka: Mitsubishi
Model: Outlander
Rok produkcji: 2011
Wartość: 65 000 PLN

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód
Marka: fiat
Model: Ducato
Rok produkcji: 2012
Wartość: 32 000 PLN
Uwagi: (w 1/2 części)

Podpis
Data: 2014-03-20

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
25.01.2012 – 30.06.2014
Parlament Europejski VII kadencji, Podkomisja Praw Człowieka, wiceprzewodniczący, PE
źródło
Oficjalna Strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
19.01.2012 – 30.06.2014
Parlament Europejski VII kadencji, Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia, członek, PE
źródło
Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
19.01.2012 – 24.01.2012
Parlament Europejski VII kadencji, Podkomisja Praw Człowieka, członek
źródło
oficjalna strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
Pokaż więcej