Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1974-04-13, Łódź
Zawód: specjalista do spraw konsultingu
Wykształcenie: wyższe
Łodzianka, aktywistka miejska, społeczniczka. Ekspertka samorządowa, przygotowała Łódź do rewitalizacji kierując ministerialnym projektem. Publikowała stałe felietony w Gazecie Wyborczej, Przekroju i Dzienniku Łódzkim. W 2010 r. wspólnie z Henryką Krzywonos napisała książkę “Bieda. Przewodnik dla... dzieci”, za którą nominowano ją do Okularów Równości. Członkini zarządu Stowarzyszenia Tak dla Łodzi i Rady Programowej Kongresu Kobiet.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Kwestionariusz przed wyborami

Jakie Pani/Pana zdaniem cele powinna zrealizować Polska w perspektywie 10 lat? Prosimy o opisanie Pani/Pana propozycji w maksymalnie 900 znakach.
1. Powrót Polski do partnerskiej roli w UE - jednoznaczna uczestnicząca współpraca we Wspólnocie Europejskiej to obok Sojuszu Euroatlantyckiego gwarant nie tylko naszego bezpieczeństwa i demokratycznych standardów, ale i długofalowego rozwoju gospodarczego 2. Ucieczka z pułapki średniego rozwoju, co przełoży się nie tylko na innowacyjność, wzrost gospodarczy, ale i zarobki Polek i Polaków. 3. Poprawa jakości życia wszystkich Polek i Polaków - zarówno pod względem dostępu do ochrony zdrowia, czystości i ochrony środowiska. 4. Polepszenie dostępności mieszkań, zwłaszcza w tzw. luce płacowej - czyli dla takich osób, które mają zbyt wysokie zarobki na mieszkanie komunalne, ale zbyt małe, by wynająć mieszkanie odpowiadające ich potrzebom na wolnym rynku lub kupić u dewelopera. 5. Stabilne mechanizmy spójności społecznej zapewniające, że nikt nie zostanie pozostawiony w tyłu.
Jakie główne cele zamierza Pani/Pan osiągnąć pracując w parlamencie?
Realizacja praw kobiet i równouprawnienie osób LGBT+ Musimy zacząć od zmian w prawie aborcyjnym. Od zawsze byłam zwolenniczką dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji, postulat dostępnej aborcji do 12tc jest dla mnie wyjątkowo ważny. Ale i w innych aspektach jest wiele do zrobienia - in vitro, antykoncepcja, badania prenatalne, różne (choć po implementacji dyrektywy WLB lepsze niż wcześniej) mechanizmy wsparcia ojca niż dla matki, luka płacowa, niskie emerytury, które są udziałem przede wszystkim kobiet. Chciałabym też doprowadzić do lepszej ochrony przed przemocą domową - dziś, jeśli nie powoduje niesprawności pow. 7 dni, takie akty przemocy jak popychanie, szarpanie za włosy policzkowanie, dociskanie do ziemi ścigane są dopiero na zgłoszenie - złożyłam już w tej kadencji ustawę, by były ścigane z urzędu. W kwestii równouprawnienia osób LGBT+ uchwalenie ustawy o związkach partnerskich to absolutne minimum, jednak pokazanie potencjalnego oddziaływania różnorakich ustaw na członków tej społeczności jest też niezwykle potrzebne - tak jak np. podczas uchwalania ustawy o Bezpiecznym Kredycie 2%, którego reguły zupełnie wykluczają rodziny tęczowe (złożyłam w tej sprawie poprawki, niestety odrzucone przez rząd).
Przestrzeń jako dobro wspólne. Dobra organizacja miast, miasteczek czy wsi jest kluczowym aspektem decydującym o jakości życia. Zagadkowo i nudno brzmiący plan zagospodarowania przestrzennego wyznacza, jak daleko mieszkańcy będą mieli do szkoły, przychodni, czy w okolicy będzie zieleń albo czy będą mogły pobudować się zakłady produkcyjne o uciążliwej produkcji. M.in. taką tematyką zajmuje się prowadzony przeze mnie Parlamentarny Zespól ds. Miast. Chciałabym też nadal tak komunikować- również poprzez wykorzystywanie narzędzi parlamentarnych - o kwestiach łądu przestrzennego i organizacji miast i wsi, by przestrzeń była coraz bardziej rozumiana jako dobro wspólne. W tym obszarze wliczam też takie działania jak ustawa antyodorowa, która uniemożliwiłaby lokowanie uciążliwej produkcji czy ferm hodowlanych blisko osiedli mieszkalnych, czy poprawa mechanizmów przy ustalaniu uciążliwości hałasu. Kluczowa jest też mądra rewitalizacja obszarów miejskich, biorąca pod uwagę potrzeby mieszkańców. Wszystkie te tematy podnosiłam już w IX kadencji Sejmu.
Sprawiedliwe i solidarne wsparcie z budżetu państwa dla wszystkich samorządów Za wszystkimi zadaniami nakładanymi przez ustawy na samorządy powinny iść też narzędzia i środki na ich realizację. Chciałabym, by wychodzące z parlamentu ustawy kierowały się tą zasadą, a także zawierały mechanizmy, które uniemożliwią arbitralny podział środków w różnych programach rządowych - tak jak to miało miejsce np. w Funduszu Inicjatyw Strategicznych, gdzie przy ogólnopolskiej średniej kwocie wsparcia dla mieszkańca w wysokości 1600 zł w Łodzi - rządzonej przez opozycję - było to jedynie nieco ponad 200 zł. Podobna arbitralność miała miejsce w wielu innych programach - ważne dla mnie jest, by kryteria były merytoryczne.
Jakich Pani/Pana zdaniem reform potrzebuje Polska w nadchodzącej kadencji parlamentu?
Reforma systemu sprawiedliwości – należy odwrócić deformę, które dopuścił się minister Ziobro, a która jest też kością niezgody w naszych stosunkach z Unią Europejską, jednocześnie czyniąc działania na rzecz usprawnienia i przyspieszenia postępowań sądowych dla obywateli.
Transformacja energetyczna z prawdziwego zdarzenia – energetyka prosumencka, doprowadzenie do realizacji programu jadrowego, również przy wykorzystaniu reaktorów SMR, radykalne zwiększenie produkcji energii z OZE (wiatraki, PV), wyjście z węgla i sprawiedliwa transformacja dla regionów uzależnionych od tej produkcji.
Reforma w ochronie zdrowia – oddłużenie szpitali, które dziś zaciągają długi nawet w parabankach, skrócenie okresów oczekiwania na świadczenia medyczne, poprawa warunków pracy w zawodach medycznych
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KRÓTKA PIŁKA
Szczepienia (2022)

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pan poglądom? Szczepienia przeciw Covid-19 powinny być:
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Obowiązkowe dla wszystkich dorosłych Polaków (dorośli – powyżej 18 r.ż., pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
  2. Obowiązkowe dla wybranych grup zawodowych (pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
  3. Dobrowolne – tylko dla osób, które chcą z nich skorzystać
  4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Prosimy o wskazanie, które grupy zawodowe powinny Pani/Pana zdaniem zostać objęte obowiązkowym szczepieniem (z pominięciem osób, które nie mogą zostać zaszczepione ze względów medycznych).
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
  1. Pracownicy ochrony zdrowia
  2. Nauczyciele
  3. Służby mundurowe
  4. Żołnierze
  5. Pracownicy handlu
  6. Pracownicy kluczowych usług publicznych (transport miejski, wodociągi, zaopatrzenie w energię, oczyszczanie miasta)
  7. Urzędnicy administracji centralnej i samorządowej
  8. Inne (jakie?): pracownicy pomocy społecznej, parlamentarzyści
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi na pytanie.
W tej chwili jako Polska 2050 postulowaliśmy zgodnie ze wskazaniami naszego zespołu medycznego obowiązkowe szczepienia medyków, nauczycieli, pracowników pomocy społecznej, parlamentarzystów jako niezbędne minimum. Osobiście byłabym za poszerzeniem tego katalogu o mundurowych i pracowników administracji. Uważam też, że w przypadku powtarzających się nawrotów epidemii, a co za tym idzie kolejnych zgonów i strat gospodarczych, należy rozważyć wprowadzenie powszechnych obowiązkowych szczepień na Covid.
Czy osobom, które otrzymały pełny cykl szczepień złożony z 2 dawek, powinny przysługiwać ułatwienia w dostępie do wybranych usług i/lub ulg?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Tak
  2. Nie
  3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KWESTIONARIUSZ
Migracje. Kryzys na granicy (2021)

Od sierpnia 2021 r. mamy do czynienia z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Reżim Aleksandra Łukaszenki uczestniczy w sprowadzaniu cudzoziemców na granicę, prowokuje akcje zaczepne wobec polskich służb. W Polsce dochodzi do przekroczeń zielonej granicy, kilkunastu cudzoziemców zmarło. Poniżej wymieniliśmy działania, jakie można wprowadzić w związku z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy. Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie wymienionych rozwiązań? Prosimy o wybranie wszystkich odpowiedzi, z którymi Pan/Pani się zgadza.
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Należy jak najszybciej postawić mur na granicy z Białorusią.
Należy odstawiać cudzoziemców na granicę z Białorusią, w razie potrzeby z zastosowaniem przymusu.
Władze polskie powinny pozwolić na działanie organizacji humanitarnych i pracowników służb medycznych w strefie stanu wyjątkowego.
Rząd powinien wprowadzić rozwiązanie zaproponowane przez Episkopat Polski, polegające na utworzeniu mostu humanitarnego.
Należy zaprzestać wyrzucania ludzi do lasu i zmuszania ich do ponownego niezgodnego z przepisami przekroczenia granicy z Białorusią.
Cudzoziemiec powinien mieć prawo wystąpić o ochronę międzynarodową (a jeśli odmówi, być odesłany do kraju pochodzenia). W międzyczasie należy zapewnić cudzoziemcom zakwaterowanie i adekwatną pomoc (np. medyczną, prawną).
Należy dopuścić media polskie i zagraniczne na teren objęty obecnie stanem wyjątkowym.
Po wygaśnięciu stanu wyjątkowego, jeśli kryzys na granicy nie ulegnie zmianie, należy utrzymać ograniczenie dostępu do strefy przygranicznej.
Należy otworzyć nowy ośrodek recepcyjny dla cudzoziemców przy granicy z Białorusią.
Rząd powinien przygotować się na przewidywaną zmianę ruchu migracyjnego i zabezpieczyć granicę Polski z Ukrainą.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi na pytanie:
Ad. A. Nie popieram budowy zabezpieczenia granicy państwowej w sposób, w jaki zaplanował to rząd (jako koło głosowaliśmy przeciw tej ustawie w Sejmie). Praktyki pushback są niezgodne z prawem międzynarodowym. Granica powinna być bezpieczena, ale bezpieczeństwo nie wyklucza człowieczeństwa. Jako ruch nie negujemy jednak samego wzmocnienia granicy.
Czy osoby, które niezgodnie z przepisami przekroczyły granicę, powinny mieć prawo złożyć w Polsce wniosek o ochronę międzynarodową? Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Tak, Polska powinna odpowiedzialnie reagować na prowokacje Aleksandra Łukaszenki i jednocześnie działać z poszanowaniem praw człowieka.
B. Nie, ponieważ obecne przekraczanie przez cudzoziemców wschodniej granicy to element prowokacji politycznej wymierzonej przeciwko Polsce i UE.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. zdecydowanie A
  2. raczej A
  3. zdecydowanie B
  4. raczej B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jakie działania polityczne i dyplomatyczne powinny być podejmowane przez Polskę w związku z kryzysem rozgrywającym się na granicy polsko-białoruskiej? Prosimy o wybranie maksymalnie trzech działań, które uważa Pan/Pani za priorytetowe.
  1. Polska powinna prowadzić rozmowy z Aleksandrem Łukaszenką i naciskać na zamknięcie szlaku migracyjnego przez Białoruś.
  2. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić działania dyplomatyczne w krajach, z których startują samoloty przewożące cudzoziemców do Białorusi.
  3. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić intensywną kampanię informacyjną w państwach, z których pochodzą cudzoziemcy, zniechęcającą do podróży „szlakiem Łukaszenki”.
  4. Polska powinna zamknąć granicę polsko-białoruską, blokując wymianę handlową, nawet za cenę naruszenia interesu przedsiębiorców.
  5. Potrzebujemy obecności Fronteksu na naszym wschodnim pasie przygranicznym.
  6. Polska powinna uruchomić art. 4 traktatu NATO. (“Strony będą się wspólnie konsultowały, ilekroć - zdaniem którejkolwiek z nich - zagrożone będą: integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron”).
  7. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KRÓTKA PIŁKA
Edukacja w Polsce (2021)

Czego Pani/Pana zdaniem przede wszystkim powinna uczyć szkoła?
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
  1. Przygotowywać przyszłych absolwentów do funkcjonowania na rynku pracy.
  2. Uczyć umiejętności zdobywania wiedzy i krytycznego myślenia.
  3. Kształtować postawy i upowszechniać wspólne wartości.
  4. Wyrównywać szanse edukacyjne i życiowe uczniów.
  5. Rozwijać umiejętności społeczne, np. komunikację i pracę zespołową.
  6. Uczyć dbania o dobrostan emocjonalny i radzenia sobie ze stresem.
  7. Uczyć o wyzwaniach XXI wieku (np. klimatycznym, technologicznym, zdrowotnym).
  8. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi na pytanie:
Wszystkie odpowiedzi są właściwie prawidłowe.
Poniżej wymieniliśmy główne postulaty dotyczące zmian w oświacie obecne w debacie publicznej. Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie wymienionych rozwiązań?
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Należy wprowadzić obowiązek przedszkolny dla pięciolatków.
Należy wprowadzać rozwiązania korzystne dla tworzenia i prowadzenia małych szkół.
Podstawa programowa powinna być zredukowana i nastawiona na rozwój kompetencji kluczowych, a nie szczegółowe wiadomości.
Samorządy powinny mieć większy niż obecnie wpływ na program nauczania na swoim terenie.
Należy wrócić do trzystopniowego systemu edukacji (powrót gimnazjów).
Rolą kuratora powinno być wspieranie szkoły w przeprowadzaniu wewnętrznej ewaluacji i poprawie jakości działań, a nie kontrola pracy szkoły.
Szkoły niepubliczne nie powinny otrzymywać dofinansowania ze środków publicznych.
Pracodawcy powinni w większym niż obecnie stopniu finansować edukację zawodową.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KRÓTKA PIŁKA
Zdrowie psychiczne w Polsce (2021)

Pandemia spowodowała kryzys w szeregu obszarów funkcjonowania państwa i gospodarki. Poniżej wymieniliśmy obszary szczególnie dotknięte przez skutki COVID-19.
Prosimy wybrać te, które według Pani/Pana wymagają strategicznych rozwiązań w Polsce: Prosimy wybrać maksymalnie trzy odpowiedzi
  1. przeciążenie sądownictwa
  2. ochrona zdrowia psychicznego
  3. powrót do szkół po okresie edukacji zdalnej
  4. branże gospodarki szczególnie dotknięte przez lockdown
  5. bezpieczeństwo na rynku pracy
  6. system ochrony zdrowia
  7. działanie instytucji kultury
  8. finanse samorządów
  9. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi:
Pandemia podziałała jak szkło powiększające na wiele problemów polskiego państwa. Okazało się, że większość sektorów - od prywatnej gospodarki i rynku pracy po system ochrony zdrowia - oparte są o nadzieję wiecznej prosperity. Niestety, pogłębiło to nierówności - zwłaszcza wśród pracowników - ci, którzy mieli niestabilne warunki pracy na umowach niegwarantujących praw pracowniczych odczuli skutki pandemii najdotkliwiej. W systemie ochrony zdrowia psychicznego, który był niedofinansowany już przed pandemią, potrzeby tylko rosną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, skazanych na izolację podczas długiego okresu zdalnych zajęć edukacyjnych.
W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia (ok. 630 tys.) wymaga pomocy systemu lecznictwa psychologicznego i/lub psychiatrycznego (NIK, 2020 r.). Poniżej wymieniliśmy propozycje działań mogących poprawić stan ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Prosimy o wybranie propozycji, za których wprowadzeniem głosowałaby Pani/głosowałby Pan w pierwszej kolejności:
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
  1. zatrudnienie psychologa w każdej szkole
  2. szkolenia dla nauczycieli z przeciwdziałania i wykrywania oznak przemocy i dyskryminacji oraz postępowania z osobami w kryzysie
  3. włączenie tematyki zdrowia psychicznego do programów nauczania
  4. zmiany w systemie kształcenia lekarzy pediatrów w kierunku wczesnego wykrywania nieprawidłowości w zachowaniu/rozwoju psychicznym dziecka
  5. szkolenia dla pracowników socjalnych ze wstępnej diagnozy kryzysów psychicznych
  6. szkolenia z wiedzy o zdrowiu psychicznym skierowane do rodziców
  7. zapewnienie finansowania ogólnopolskiego telefonu zaufania w trybie całodobowym
  8. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2019)

Jakich Pani/Pana zdaniem reform potrzebuje Polska w nadchodzącej kadencji Sejmu? Prosimy wskazać trzy najważniejsze.
1
Reforma służby zdrowia
2
Reforma sądownictwa i przywrócenie praworządności
3
Reforma szkolnictwa wyższego
Jakie główne cele zamierza Pani/Pan osiągnąć jako posłanka/poseł lub jako senator? Prosimy wskazać trzy najważniejsze.
1
Upowszechnienie zielonej energetyki
2
Rewitalizacja miast i miasteczek
3
Rozwój mieszkalnictwa
Czego Pani/Pana zdaniem przede wszystkim powinna uczyć szkoła?
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
  1. Przygotowywać przyszłych absolwentów do funkcjonowania na rynku pracy.
  2. Uczyć umiejętności zdobywania wiedzy i krytycznego myślenia.
  3. Kształtować postawy i upowszechniać wspólne wartości.
  4. Wyrównywać szanse życiowe uczniów.
  5. Rozwijać umiejętności społeczne, np. komunikację i pracę w grupie.
  6. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory do Parlamentu Europejskiego (2019)

Zasady działania, kompetencje i obszary, które obejmuje współpraca państw w ramach Unii Europejskiej, są uzgodnione w traktatach. Która z poniższych opinii jest bliższa Pani/ Pana poglądom?
A. W ciągu najbliższych pięciu lat Unia Europejska wymaga pilnych reform na poziomie traktatów.
B. W ciągu najbliższych pięciu lat nie powinno się reformować traktatów europejskich, a Unia Europejska powinna stabilnie rozwijać się poprzez wprowadzanie nowych praw.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jeśli odpowiedź A: jakie zmiany są potrzebne?
Unia Europejska potrzebuje nowych wspólnych polityk zarówno w kwestiach społecznych (np. kryzys migracyjny), w kwestiach pogłębionej integracji oraz np. dodanie jednolitych standardów opieki zdrowotnej.
Czy zgadza się Pani/ Pan z poniższymi stwierdzeniami?
Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Należy zobowiązać państwa członkowskie, by w programach szkolnych uwzględniały naukę o chrześcijańskich korzeniach Europy.
Powinny zostać wprowadzone ogólnounijne referenda.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2015)

Kwestionariusz przed wyborami

Czy zgadza się Pani/ Pan z poniższym stwierdzeniem?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
W ciągu nadchodzącej kadencji parlamentu należy wprowadzić zmiany w Konstytucji RP.
Miejsce na ewentualne rozszerzenie, uzasadnienie lub skomentowanie odpowiedzi na powyższe pytanie.
Konstytucja RP nie powinna być zmieniana, ewentualnie wchodzi w grę nowelizacja jej zapisów w przypadku postulowanej przez Zjednoczoną Lewicę likwidacji Senatu.
Poniżej wymienione są dwa kierunki zmian w ustroju politycznym Polski. Która z poniższych opinii jest bliższa Pani/ Pana poglądom?
A. W Polsce powinien funkcjonować jeden ośrodek władzy na szczeblu centralnym.
B. W Polsce powinny funkcjonować dwa ośrodki władzy wykonawczej na szczeblu centralnym.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Zdecydowanie A Raczej A Raczej B Zdecydowanie B Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–3 z 14
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5
Znalezione artykuły

21.07.2023, Jakie poglądy na aborcję deklarowali posłowie i posłanki w 2019 r.?

…Urszula Pasławska brak opinii Koalicja Polska W kwestii dopuszczalności aborcji jestem za utrzymaniem obecnego kompromisu. Hanna Gill-Piątek tak Niezrzeszona   Bolesław Piecha nie PiS   Kamila Gasiuk-Pihowicz tak KO   Agnieszka Pomaska…

4.07.2022, Trzy tygodnie debaty, trzy miesiące wątpliwości. O co w związku z budową muru na granicy polsko-białoruskiej pytali posłowie?

…Lewicy, a cztery przez posłów Koalicji Obywatelskiej (w jednym przypadku dołączyła do nich posłanka Polska 2050, Hanna Gill-Piątek). Największe obawy budzą wśród posłów i posłanek potencjalne zniszczenia, jakie budowa zapory przecinającej Puszczę Białowieską…

29.12.2021, Oczekiwania wyborców vs. konkretne działania

…z Konfederacji, 2 z PiS, 1 z Kukiz’15 (Paweł Kukiz), 1 z Polska 2050 (Hanna Gill-Piątek). Poniżej prezentujemy ich odpowiedzi. Część parlamentarzystów i i parlamentarzystek zwróciła uwagę na to, że obywatele oczekują…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5